Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Za Bugiem. Zbierają na film dokumentalny o tragicznych dziejach polsko-ukraińskich

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 17 lipca 2016 r. o 19:42 Powrót do artykułu
sliski temat, już smazowski ledwo nie wiadomo czy uda mu sie dokonczyc film o podobnej tematyce, aczkolwiek bardzo potrzebny żeby uczyc ten naród czym pachna banderowcy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a czym pachną ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ola,ale z ciebie srakulka ,rodzinę bym zostawił dla ciebie,sliczna jesteś
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech ukraińcy najpierw przeproszą za ludobójstwo!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hrubieszów jest ciekawym miastem tylko nie docenionym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W artykule jest błąd.... rzeź wołyńska była ludobójstwem a nie żadną czystką etniczną.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hrubieszow nie ma szczęścia, szuka go od 26 lat i nie może trafić, ciagle tylko wizje nie spełnione
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zbiórka na bezpłatne wakacje? Pora na projekt przedszkolaków? Do zrobienia filmu trzeba trochę wiedzy innej niż opowieści seniorki rodu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zapoznaj sie gasko z historia zanim zaczniesz wazyc winy i zaslugi. Rozmiar zorganizowanej rzezi dokonanej przez UPA jest porazajacy i przytaczanie dla porownania morderstwa dokonanego przez dwoch pijaczkow pokazuje albo zenujaca naiwnosc przyszlej rezyserki, albo celowe dzialanie wybielajace oprawcow i przenoszace wine na ofiary. Taki rodzaj narracji wobec Polakow zostal zorganizowany z wielkim rozmachem w Ameryce polnocnej , Niemczech i zapewne jest czynnie wspierany przez Rosje, wiec autorke wlasnie tam powinna szukac wsparcia finansowego. Jej wizja doskonale wpisuje sie w ten nurt niszczenia Polski.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
sliski temat, już smazowski ledwo nie wiadomo czy uda mu sie dokonczyc film o podobnej tematyce, aczkolwiek bardzo potrzebny żeby uczyc ten naród czym pachna banderowcy
W jej filmie ma nie być złych banderowców więc kasa się znajdzie, tym bardziej, że masz motyw dwóch pijanych Polaków zabijających "kobietę ze złym akcentem", dużo bardziej "chwytliwy" jak wymordowanie iluś tam, 130 - 200 tysięcy Polaków. Jak scenariusz napisze Gross to Oskar murowany, pomimo, że to ma byc "dokument".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
incisory napisał:
ola,ale z ciebie srakulka ,rodzinę bym zostawił dla ciebie,sliczna jesteś
Tak seksistowki komentarz zupełnie nie na miejscu :((
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
W artykule jest błąd.... rzeź wołyńska była ludobójstwem a nie żadną czystką etniczną.
Czystka etniczna   ( ang.   ethnic cleansing ) – zbrodnia, która według  rezolucji   Komisji Praw Człowieka   obejmuje  deportację   i przymusowe, masowe usuwanie lub wypędzanie osób z ich domów, jawne naruszanie praw tych osób w celu przemieszczenia lub zniszczenia grup narodowych,  etnicznych , rasowych lub religijnych. Czystki etniczne to zbiorcza nazwa działań podejmowanych przez jakieś państwo (bądź grupę ludzi, która posiada władzę), w celu usunięcia konkretnej nacji lub grupy etnicznej. Pojęcia tego nie można mylić z ludobójstwem, które jest hasłem o wiele szerszym ani też ze zbrodnią wojenną, która nie jest nakierowana na konkretną grupę etniczną, a popełniana jest przeciw ogółowi. Oczywiście działa to tylko w jedną stronę – nie każde ludobójstwo jest czystką, ale każda czystka jest ludobójstwem. Podobnie jest w kwestii zbrodni wojennej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
użytkownik niezarejestrowany napisał:
niech ukraińcy najpierw przeproszą za ludobójstwo!
******superstacja.tv/wiadomosc/2016-06-04/ukraina-przeprasza-za-wolyn-prosimy-o-przebaczenie-i-tak-sami-przebaczamy/   ile jeszcze razy mają przepraszać?
użytkownik niezarejestrowany napisał:
według mnie tak tragicznych wydarzeń nie można oceniać w perspektywie „dobry” lub „zły” - czyli będzie infantylnie i słodko?
jeżeli nieopowiadanie się po żadnej stronie i nieobarczanie całą winą jednej strony jest infantyle i słodkie to owszem.
użytkownik niezarejestrowany napisał:
zbiórka na bezpłatne wakacje? pora na projekt przedszkolaków? do zrobienia filmu trzeba trochę wiedzy innej niż opowieści seniorki rodu.
od 6 lat zdobywam doświadczenie w sztuce filmowej, robiąc naprawdę co mogę. oprócz licznych wolontariatów na imprezach kulturalnych w szczecinie odbyłam staż w filmotece bolońskiej, wzięłam udział i pracowałam podczas warsztatów filmowych z krzysztofem zanussim i robem nilssonem w bolonii i współpracuję przy organizacji festiwalu filmowego w piacenza (wszystko jako wolontariusz - za darmo). ponadto rok spędziłam na wolontariacie europejskim pracując dla urzędu miasta cremona i zajmując się dokumentacją filmową różnych projektów miejskich. obecnie natomiast jestem studentką drugiego stopnia na kierunku filmowym na akademii sztuki w mediolanie. uważam więc tego typu komentarze za bardzo obraźliwe. nie uważam się za darmozjada, który pragnie wyciągnąć pieniądze na darmowe wakacje. nad moim projektem ciężko pracuję już od dobrych kilku miesięcy i będę jeszcze kolejny rok (za darmo). nie ma pan/pani pojęcia o pracy, którą wkładam w uczenie się i w realizację filmów oraz w poszukiwania związane z tematyką filmu. przepraszam natomiast, że sama nie przeżyłam wołynia - dopiero wówczas pewnie byłabym godnym autorytetem by zrealizować podobny film. jeśli natomiast światem rządziliby ludzie uważający, że filmy mogą robić tylko uznani reżyserowie to kino w ogóle by nie powstało. zdaję sobie natomiast sprawę z tego jak śliski jest ten temat i ilu ma przeciwników - spotykam się z nimi na każdym kroku. wiem też, że nie jestem historykiem, nie mam 70 lat i na pewno nie jestem autorytetem w tej dziedzinie ale to (przynajmniej na ogół) nie historycy i nie bohaterowie wojennych wydarzeń robią filmy a filmowcy - tacy jak ja. nie chcę nikogo uczyć historii, nie mam żadnej ambicji by ktokolwiek kiedykolwiek pomyślał, że jestem znawcą w tej dziedzinie, bo tak nie jest. dlatego opieram się na opowieściach tych, którzy są dla mnie autorytetami i to od nich chcę usłyszeć, co mają do powiedzenia. ja chcę jedynie spełnić rolę obserwatora i swego rodzaju synapsy pomiędzy bohaterami a widzami i obiektywnie, bez opowiadania się po żadnej stronie, pokazać te historie w jak najciekawszy sposób.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziewczyno rób swoje i nie przejmuj sie zdaniem ludzi, którzy myślą ze zanussi to producent pralek, a do kina chodzą tylko w środy i tylko na komedie romantyczne (koniecznie polskie, Bóg honor ojczyzna). Myślenie kategoriami czarne-białe, my- ci dobrzy, inni - źli i zawsze winni - to dopiero bycie słodko naiwnym. Aleksandra chce przedstawić historie tak, jak widzi to babcia, która w przeciwieństwie do Nas przeżyła to i nie wymaga bycia wiecznie za to przepraszana, ale cieszy sie ze żyje teraz w wolnym kraju bez wojen. Temat jest ciężki, ale dlatego warto! Trzymam kciuki!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...