Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Budżet obywatelski w Kraśniku. Na te projekty będzie można głosować

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 15 marca 2017 r. o 23:46 Powrót do artykułu
To w Polsce są koty wolnożyjące? W Rosji na YouTubie takie koty widziałem (i to z dużą ilością odsłon), ale u nas w demokracji, koty na wolności? Niemożliwe!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skoro pisze się artykuł, a w nim że są 72 projekty obywatelskie, to trzeba je wszystkie wymienić, tak nakazuje rzetelność dziennikarska i wtedy to jest wiarygodne. A nie bla, bla, bla i kasę zarobiłem (am). Nie bierzcie przykładu z Kuriera Lubelskiego, bo tam piszą chyba gimbusy.Poza tym nie wiem co za moda dyletancka żeby zamieszczać zdjęcia bez ich opisywania? Dam przykład dzisiejszy, na jednym ze zdjęć jest Ryszard Petru i jest jakiś drugi człowiek nn. Skoro jego zdjęcie jest publicznie pokazane, to powinno być jego nazwisko i imię oraz kim jest. Dobrze, że DzW nie ma manii "cykania" po 100 i więcej zdjęć, tak jak to robi KL i nie wrzuca ich jak leci z paroma zdaniami niewiele mówiącego tekstu. KL upublicznia zdjęcia osób, które prywatnie biorą udział w jakimś wydarzeniu, np. procesji, czy Sylwestrze bez pytania o zgodę, co jest niedopuszczalne (często są to zdjęcia, których osoby uwidocznione nigdy nikomu by nie pokazały, bo są dla nich niekorzystne).Wystarczyłoby kilka zdjęć w planie ogólnym plus rzeczowy, z sensem napisany tekst. Może to Wasi konkurenci przeczytają i wreszcie zaczną respektować ochronę nie tylko danych osobowych, ale co jest też b.ważne ochronę wizerunku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak czytam te projekty to jasno widzę jak idea budżetu obywatelskiego staje się pseudoobywatelska. Owszem, są tu projekty obywatelskie ale są także inspirowane przez urzędników i dyrektorów jednostek podległych miastu które powinny być finansowane z innych budżetów :) Mam nadzieje ,że ludzie zauważą ten podstęp i zagłosują "tak jak trzeba".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tylko na te wymienione w artykule, że inne sie przemilcza?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mozna sie domyslać, że wymienione inwestycje sa propagowane przez władzę, jako jedyne słuszne w danych okręgach i tak dla przykładu kosztem mieszkanców władza będzie wędkarzy rozpieszczac. nie dziwiłabym asie, gdyby to miała powstać wiata z ogólnym przeznaczeniem, dla wszystkich, którzy chcą sobie zrobić grilla nad zalewem. A nie sie oczekuje poswięcenia mieszkańców dla samych wędkarzy. Przeciez takie cos wyraźnie swiadczy o dogadywaniu sie stron.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no ciekawa inicjatywa skate park na placu targu Chyba glupszego pomyslu urzednicy nie mogli wymyslec Proponuje skate park w urzedzie miasta i wkolo niego zeby urzednicy mieli czym sie zajac
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No ja myślę, że wiata grillowa będzie ogólnodostępna, a że wędkarze ją zgłosili, to tylko przyklasnąć pomysłowi. Przecież nie będzie tam bramki wpuszczającej tylko za okazaniem legitymacji wędkarskiej :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niektórzy to lubią teorie spiskowe, co? Jak można było zgłaszać projekty to każdy siedzi cicho, najwyżej skomentuje że "nie zgłoszę, bo i tak nie zrobią" . A jak się okazuje, że inni nie próżnowali, tylko napisali parę wniosków to teorie, że to projekty dopuszczone przez władzę... Czyli po polsku, jak zwykle. siedzę, narzekam, nic nie zrobię Teraz to głosowania też nie pójdę, bo po co, ale będę gadał, że burmistrz sam sobie projekty wybrał
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Jak można było zgłaszać projekty to każdy siedzi cicho," To jak kazdy siedzi cicho, to w takim razie skąd sie wzięły te propozycje?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a ja proponuję tablice wjazdowe do miasta: Kraśnik miasto emerytów i rencistów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiata grillowa za 40 tys, to co to za przeokazały obiekt budowlany w takiej kwocie planuje sie postawić? Ktoś potem rozlicza władzę z tych inwestycji?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba najpierw zgłosić wniosek, a potem go ładnie wypromować. Do kogo pretensję, że jednym się chciało, a inni tylko hejtowanie w necie uprawiają. Mieszkańcy coś sobie wymyślili, a UM ma to wykonać. Proste jak cała idea budżetu obywatelskiego!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na latanie i promowanie wniosków maja tylko czas ci, którzy nie mają nic do roboty. Ale nawet,  jak promowanie wniosku ma się do niewielkiej i prostej inwestycji, która ma kosztowac az 40 tys. To sie w głowie nie mieści. Przeciez za taką kwotę mozna by było zrobic nie jedną rzecz słuząca mieszkasńcom., jak chociazby niezły kawałek ulicy albo niejeden mert chodnika. KToś chyba nieźle zarabia na tym interesie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"No ja myślę, że wiata grillowa będzie ogólnodostępna, a że wędkarze ją zgłosili, to tylko przyklasnąć pomysłowi. Przecież nie będzie tam bramki wpuszczającej tylko za okazaniem legitymacji wędkarskiej :)"  A skąd wiesz, jak to nie ty będziesz o tym decydował? I nie wiadomo jakby to potem było, tym bardziej, ze polityczna słowocz nie jest wiarygodna. Najpierw co innego mówi, a potem jak osiągnie swój cel co innego robi. Wędkarzom do łowienia rybek nie jest przeszkodą nawe najgorsza pogoda, to dlaczego pogoda ma być im przeszkoda w grillowaniu bez wiaty? Szybciej jest to inwestycja miasta nad zalewem, którą chce opędzic w ramach budzetu obywatelskiego. Bo to dziwne, ze tylko wędkarzom z jednego okręgu sie marzy wiata, a inni ze swoich okręgów nawet złotówki nie chcą ze swojego budżetu na nią przeznaczyc.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Projekty zaplanowane już w perspektywie przez miasto ,czy też służące jednostkom podległym miastu nie powinny być realizowane z Budżetu Obywatelskiego. Jak się coś obiecuje raz to nie powinno się tego podawać pod głosowanie.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a ten skatepark to trzeba zrobic w urzedzie miasta bo ostatnio pomysly urzednikow wygladaja tak jakby sobie lby potluki w takim parku A na powaznie skate park na targu czy was totalnie pojebalo tepaki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...