Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
"ale o przymusie nic nie wiemy" - bez komentarza panie inspektorze
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Starostwo nie ma pieniedzy? a po co zatrudnili burmistrza jeszcze w szpitalu i mu słono płacą na dyzury an które sie spóźnia????
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Pracuję w jednej z kraśnickich firm budowlanych '' firma zatrudnia około 40osób w sezonie" , socjalne pobierają od nas co miesiąc . Nigdy nikt jednak nie wyrwał z powodu trudnej sytucji rodzinnej nawet grosza. Dlaczego więc nauczyciele narzekają mają przecież tyle wolnych dni. Przecież mogą dorobić sobie.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Nauczyciele to wyjątkowo roszczeniowa grupa, która uwaza ze tylko im sie nalezy. Tylko by brali nic nie dając od siebie. Powiedzmy sobie szczerze, ze gdyby nie ten niepisany układ, to i nie oglądali by tych pieniędzy z socjalnego. A jakby nie byli opłacani z publicznych środków, łącznie ze wszelkimi przywilejami, których brakuje poza panstwowymi zakładami pracy, to inaczej by na to wszystko patrzyli.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
"ksiądz katecheta zdecydował się wziąć urlop bezpłatny, by w ten sposób przyczynić się do realizowanego planu oszczędnościowego." czyli nie prowadził lecji religii, warto sprawdzić.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Kto sam daje, a potem smarka się, że to nie tak - to jest .... No właśnie kim? Filantropem, d....arczyncą Zredukować zbędne etaty, a nie dogadywać się z takimi ludźmi!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
18 godzin pensum tygodniowo, 13 pensja w roku , 80 dni urlopu, roczne uropy płatne - żaden powiat na wschodzie Polski tego nie wytrzyma. Niech zamykają szkoły i tak młodzi już z tego dziadostwa pouciekali do Warszawy albo Londynu. Dzieci w szkołach jak na lekarstwo a etety dla układu towarzysko-politycznego potworzone....
Zaloguj się, aby oddać głos
0
lex napisał:
"ksiądz katecheta zdecydował się wziąć urlop bezpłatny, by w ten sposób przyczynić się do realizowanego planu oszczędnościowego." czyli nie prowadził lecji religii, warto sprawdzić.
a po cholerę on jest opłacany z budżetu państwa, chce nauczać religii to niech robi to za "Bóg zapłać"
Zaloguj się, aby oddać głos
0
fundusz socjalny jest dla pracownika i tak ma być Albo zatrudnia i płaci się ,albo zwolnij.j .Władza niech oszczędza na sobie .Szkoły zatruniają nieodpowiednie osoby .Zła dyrekcja dobiera sobie ,albo ma nieprzygotowanych nauczycieli .Tyle jest przygotowanej młodzieży chcącej pracować .Nawet w szkolnej stółówcezatrudnia się kobiety ,które wyzywają dzieci ,kłocą sie i bawią w przedszkole.czy dobra dyrekcja pozwoliła by sobie na takie coś .Teraz tych nauczycieli wysłać na żebry .W miastach jest różnie ,ale polska prowincja jest okropna .wchodzisz obojętnie czy do gminy ,do szkoły ,do przychodni,do kuratora sądowego ,domops wszędzie jest to samo rozleniwieni pracownicy snujący wolne rozmowy ,sączą kawę róznie czasami z miejscowym policjantem ,czasami z innym miejscowym inteligentem i marzą głośno ,aby ten dzień się skończył.Wystarczy posiedzieć pod drzwiami i wiesz wszystko .Wszystkie miejscowe plotki.Co mama podopiecznego mówiła w sądzie ,co rejestratorka smażyła co jadła ,kto z kim śpi ,co mówił ks na kazaniu.Dochodzi do jakiegoś nagłego zdarzenia i dopiero się okazuje jak te instytucje funkcjonują .
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Pieniądz nie jest przyjacielem ubogiego człowieka. Dlatego więc tylko w rękach bogacza, godne schronienie znaleźć może - jak powiada Ojciec Klimiec.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
niezależna napisał:
fundusz socjalny jest dla pracownika i tak ma być Albo zatrudnia i płaci się ,albo zwolnij.j .Władza niech oszczędza na sobie.
Tak to tylko sie może mądrzyc ktos, kto siedzi na panstwowym wikcie i nie grozi mu zwolnienie. A niestety kazdy chciałby pracowac i gorzej jesli wybór zwolnienia padnie na tego lepszego niz gorszego. Jak podejrzewam w każdym zakładzie pracy jest fundusz socjalny, tylko chyba w nie kazdym jest dane pracownikom z niego korzystac. I nawet , gdyby pracownik upomniał sie o pieniądze z takiego funduszu, to szybciej pożegnał by sie z pracą niż by zobaczył. Ale nie ma to jak zyć w oderwanej rzeczywistości, w pokomunistycznej pozostałości.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
STAROSTA JUŻ POWINIEN PRZESTAĆ BYĆ STAROSTĄ,DLACZEGO SAM ZE SWOIM ZASTĘPCĄ NIE ZROBIĄ DAROWIZNY ZE SWOICH WYSOKICH PENSJI.TO JEST SKANDAL NAD SKANDALE,ŻE TAKIE OSOBY RZĄDZĄ W STAROSTWIE.STAROSTA PRZYJMUJE DO PRACY TYLKO SWOICH ZNAJOMKÓW.JEDNA WIELKA MAFIA.NAJWYŻSZA PORA ŻEBY TEN POTENTAT MALINOWY STRACIŁ STOŁEK.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Zachowujecie się jakby wam po poborach pojechali, a to tylko małe naciągniecie z socjalnym dla dobra wszystkich nauczycieli. A może biedni nauczyciele na stałe sa przyzwyczajeni do takich obsypów z socjalnego, to tym razem trudno im się pogodzic z jego utratą?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
To sie w głowie nie mieści jak można zmuszać " co ja mówie to jest dobrowolne " jesli taki zastraszony nauczyciel pójdzie na urlop bezpłatny to co z jego ubezpieczeniem za ten czas ?? . Czy tym nie powinny się zająć jakieś służby!!!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ten Sudoł to skąd sie urwał i pali głupa, ze niby nic nie wie........Qrwa jakich czasów dożyliśmy????
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jak wam tak źle na panstwowych posadach, to sie pozwalniajcie i idzcie pracowac, i kosztowac rarytasów u prywaciarzy, a wtedy jak poniesiecie nie takie wyrzeczenia, zeby utrzymać swoje miejsca pracy i dostac wypłatę bez panstwowych profitów, to docenicie to co macie.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Rozpatrując plan oszczędnościowy kraśnickiego starostwa należy zacząć od wydatków samego starostwa. Czy starosta czy też vicek dr mogą przedstawić wszystkim np na stronie www jakie kwoty rocznie ponosi starostwo na produkcję filmików propagandowych (a'la PRL) w kraśnickiej telewizji? Są to wydatki w 100% zbędne tym bardziej w czasie dziury w budżecie. Kolejnym aspektem dotyczącym oszczędności starostwa jest struktura zatrudniania w tym urzędzie i jednostkach podległych. Należałoby ograniczyć zatrudnienie, bo większa ilość urzędników nie jest jednoznaczna z lepszą i kompetentniejszą obsługą interesanta. Ograniczenie zatrudniania powinno dotyczyć także szkół podległych starostwu, bo w dobie mniejszej liczby młodzieży w szkołach liczba nauczycieli z pewnością nie spadła. Nauczyciele powinni być oceniani nie wg kryteriów przynależności partyjnej czy rodzinnej (w szkołach pracują klany rodzinne, a to jest co najmniej dziwna sytuacja), a po wynikach jakie ich uczniowie osiągają. Powinno się także wymagać od nauczycieli, aby w ramach swojego pensum zaczęli uczyć tak jak robią to na prywatnych korepetycjach (dotyczy to szczególnie języków obcych i przedmiotów ścisłych). Nauczyciele są taką grupą społeczną, która dzięki bardzo korzystnej Karcie Nauczyciele mają zapewnione przywileje o których inni mogą pomarzyć np ilość godzin pracy, ilość dni wolnych, roczny urlop na podratowanie zdrowia, różne dodatki do pensji. Może dla jasności i przejrzystości sytuacji powinno się na stronach www starostwa publikować średnie zarobki nauczycieli w każdej ze szkół, a wtedy wszyscy mogliby zobaczyć czy rzeczywiście są grupą w jakiś sposób pokrzywdzoną. A jeśli jakiś nauczyciel czuje się źle opłacany to przecież może się sam zwolnić i zacząć karierę w innym zawodzie. Chociaż patrząc na rodzinne klany w szkołach można odnieść wrażenie, że do zawodu nauczyciela pchają się ludziska (mimo podobno niskich płac) jak muchy do ....
Zaloguj się, aby oddać głos
0
ale chamstwo , wstyd żenada!!!! chociać ,kto w tym kraju czego się wstydzi jak do kościoła chodzi się na pokaz... aklecha nie mógł sam wyłożyć 26 tys? toż ci nauczyciele mają rodziny, dzieci- jesteście barbarzyńcami!!!! lipa
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Pracowadca powinien odpowiedzieć za niezgodne z prawem rozdysponowanie Funduszu Socjalnego. Wszystkim po równo ??? Boirą zapomoge z powodu trudnej sytuacji materialnej a póżniej oddają..?? To pokazuje jak chory jest system, ludzie którzy na prawde potrzebuja pomocy jej nie dostaja z powodu braków środków w MOPSACH a nauczyciele rozdaja pieniądze samorządom .....
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Wstyd, żenada, chamstwo, były by jakby kazali im z poborów oddawac. A prawdziwe barbarzynstwo to poznają jak sie sami pozwalniają albo ich pozwalniają i zaczną szukac pracy bez poparcia i znajomości. Faktem jest, że władze na wszystkich szczeblach szastają pieniędzmi i je trwonią, i nie załują ich dla siebie oraz na tanią propagandę i promowanie siebie, i swojej obłudy duzym kosztem społecznym, i to całkowicie zbędnym.Ale widzą tez, ze na te efekty wielu sie łapie i że za nie jest im gotowa w d*** wchodzic. I tak jest i będzie za każdej władzy, dopóki ich włazidupcy będa im na to przyzwalać dla swoich własnych korzyści.A redukcje etatów najbardziej bolą ludzi, którzy z tymi etatami muszą sie pożegnac, a nie władze czy ich kolesiostwo, któremu za poparcie dla siebie i swoich działań krzywdy nie zrobią.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: