Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Dozynki: Wójt Szastarki dostał alkohol zamiast wieńca

Utworzony przez zaraz, 21 sierpnia 2011 r. o 21:35 Powrót do artykułu
[quote name='mieszkaniec' timestamp='1314196606' post='518346'] po co się kłócić skoro można budować coś nowego i lepszego, zamiast żyć w ciągłym jazgocie. Miną 4 lata, ocenimy, wybierzemy. Wytłumacz ten oczywisty fakt tym, którzy nie potrafią samodzielnie myśleć i muszą kierować się cotygodniowymi instrukcjami...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ela napisał:
Cała ta zadyma to tylko dzięki jednej osobie która z chwilą zamkniecja szkoły traci godziny w nauczaniu ,bo wie że proboszcz Szastarki nieda godzin lekcyinych,i skupione są osoby które robia zament wokół tej osoby tak ćwierkaja wróble.
Pytanie za sto punktów: O kogo chodzi? I kto śmie ćwierkać?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za ćwierkanie, zwłaszcza nieprawomyślne, idzie się do piekła...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
uhm napisał:
Na tym forum sierotko jest kilkadziesiąt osób, sam wiem o kilkunastu tu się wypowiadających, bo ich znam. Czyżby ksiądz proboszcz ogłosił na kazaniu, że zawiązany został powszechny spisek dziejowy i jesteście teraz oblężoną twierdzą i męczennikami przez wszystkich atakowanymi?
wcześniej czy póżniej przyjdzie pora na szkołę w szastarce czy w blinowie albo na innej wsi to pogadamy czy nie bronilibyście tego co wam się należy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na Majdanie właśnie nastąpił trzeci "rozbiór"szkoły-ostateczny,najpierw w systemie ośmioklasowym zlikwidowano klasę 7 i 8,następnie 4,5 i 6 a teraz resztę.10 lat temu do likwidacji było 4 szkoły:w Brzozówce,Hucie,Wojciechowie i na Majdanie i co się stało?Huta i Wojciechów założyli stowarzyszenie,na Majdanie zabrali 3 klasy a Brzozówka?Oczywiście pozostała nietknięta,więc może już pora i na nią?I niech nikt nie mówi,że stowarzyszenie to oszczędności,przecież wszyscy wiedzą ile Dudek dokładał do tych stowarzyszeń,chociażby na sam opał.Najmniej pieniędzy było dokładanych do szkoły w Majdanie a to właśnie ona z dniem 31.08.2011 ulegnie całkowitej likwidacji a rodzice muszą się z tym pogodzić,bo po prostu nie ma dzieci,które mogłyby do niej chodzić,jest ich za mało.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MJA napisał:
Na Majdanie właśnie nastąpił trzeci "rozbiór"szkoły-ostateczny,najpierw w systemie ośmioklasowym zlikwidowano klasę 7 i 8,następnie 4,5 i 6 a teraz resztę.10 lat temu do likwidacji było 4 szkoły:w Brzozówce,Hucie,Wojciechowie i na Majdanie i co się stało?Huta i Wojciechów założyli stowarzyszenie,na Majdanie zabrali 3 klasy a Brzozówka?Oczywiście pozostała nietknięta,więc może już pora i na nią?I niech nikt nie mówi,że stowarzyszenie to oszczędności,przecież wszyscy wiedzą ile Dudek dokładał do tych stowarzyszeń,chociażby na sam opał.Najmniej pieniędzy było dokładanych do szkoły w Majdanie a to właśnie ona z dniem 31.08.2011 ulegnie całkowitej likwidacji a rodzice muszą się z tym pogodzić,bo po prostu nie ma dzieci,które mogłyby do niej chodzić,jest ich za mało.
szkoły stowarzyszeniowe rządzą się same sobie gmina nie ma prawa ingerowac w nich tylko to co daje ministarstwo to musi przekazac na bieżąco, wobec czego nie rozumiem dlaczego nie chce dac im tego budynku
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
polichniak napisał:
szkoły stowarzyszeniowe rządzą się same sobie gmina nie ma prawa ingerowac w nich tylko to co daje ministarstwo to musi przekazac na bieżąco, wobec czego nie rozumiem dlaczego nie chce dac im tego budynku
A chociażby dlatego,żeby zrobić na złość,a może dlatego,żeby sprzedać budynek albo wynająć.Prawnie ten budynek jest własnością gminy i wójt jak zechce to go udostępni za darmo lub za taką kwotę,że stowarzyszenia nie będzie na to stać,bo jak wiadomo subwencje na jednego ucznia to żaden cud.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podnoszac frekwencje w wyborach mialam nadzieje ze gmina szastarka pozbedzie sie skostnialych struktur, nepotyzmu, przedkladania prywaty nad dobro publiczne. Oddalalm glos na dobrze zapowiadajacego sie kandydata... I przygladam sie szerzacej sie dezaprobacie spoleczenstwa wywolanej decyzja o likwidacji szkoly podstawowej w Brzozowce. Chcialabym merytorycznie odniesc sie do konsekwencji, ktore pociaga za soba decyzja o likwidacji tej szkoly. Wszyscy widzielismy spoty reklamowe zus, ktore juz dzis informuja, ze w niedalekiej przyszlosci na 1 osobe pobierajaca swiadczenie emerytalne bedzie pracowala 1 osoba oplacajaca skladki emerytalno-rentowe. Jest to wynikiem spadku dzietnosci. A jakie dzialania prorodzinne podejmuje wojt? Zamyka szkole! Zamiast walczyc z kryzysem kosztem najmlodszych obywateli powinien zwielokrotnic dzialania prorodzinne. Likwidacja szkoly to kolejny czynnik bezposrednio wplywajacy na obnizenie dzietnosci w rodzinach. Tymczasem polityka wojta prowadzaca do wzrostu dzietnosci jest najlepszym sposobem na przezwyciezenie wielu powaznych problemow ekonomicznych. Problem polega na tym, ze efekty takiej polityki moga przyjsc za wiele lat , a wojt skupia sie na dzialaniach doraznych. To blad powinien spojrzec w przyszlosc. Sprawowana funkcja przez wojta wiaze sie z odpowiedzialnoscia za finanse gminy, jednak mieszkancy gminy sa coraz bardziej zniesmaczeni. Polityka w obecnym wydaniu. Zastanawia mnie rowniez ogromna niefrasobliwosc wojta w kwesti dbalosci o elektorat, przeciez stanowisko wojta jest kadencyjne. Mamy kolejny przyklad polityka, ktorego pewnosc stanowiska rozleniwia I prowadzi do podejmowania arbitralnych decyzji? Nalezy pamietac, ze z inicjatywa referendum na wniosek obywateli moze wystapic juz grupa 15 obywateli. A przedmiotem referendum nie musi byc tylko kwestia przyszlosci szkoly, ale rowniez kwestia odwolania wojta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dorota napisał:
Podnoszac frekwencje w wyborach mialam nadzieje ze gmina szastarka pozbedzie sie skostnialych struktur, nepotyzmu, przedkladania prywaty nad dobro publiczne. Oddalalm glos na dobrze zapowiadajacego sie kandydata... I przygladam sie szerzacej sie dezaprobacie spoleczenstwa wywolanej decyzja o likwidacji szkoly podstawowej w Brzozowce. Chcialabym merytorycznie odniesc sie do konsekwencji, ktore pociaga za soba decyzja o likwidacji tej szkoly. Wszyscy widzielismy spoty reklamowe zus, ktore juz dzis informuja, ze w niedalekiej przyszlosci na 1 osobe pobierajaca swiadczenie emerytalne bedzie pracowala 1 osoba oplacajaca skladki emerytalno-rentowe. Jest to wynikiem spadku dzietnosci. A jakie dzialania prorodzinne podejmuje wojt? Zamyka szkole! Zamiast walczyc z kryzysem kosztem najmlodszych obywateli powinien zwielokrotnic dzialania prorodzinne. Likwidacja szkoly to kolejny czynnik bezposrednio wplywajacy na obnizenie dzietnosci w rodzinach. Tymczasem polityka wojta prowadzaca do wzrostu dzietnosci jest najlepszym sposobem na przezwyciezenie wielu powaznych problemow ekonomicznych. Problem polega na tym, ze efekty takiej polityki moga przyjsc za wiele lat , a wojt skupia sie na dzialaniach doraznych. To blad powinien spojrzec w przyszlosc. Sprawowana funkcja przez wojta wiaze sie z odpowiedzialnoscia za finanse gminy, jednak mieszkancy gminy sa coraz bardziej zniesmaczeni. Polityka w obecnym wydaniu. Zastanawia mnie rowniez ogromna niefrasobliwosc wojta w kwesti dbalosci o elektorat, przeciez stanowisko wojta jest kadencyjne. Mamy kolejny przyklad polityka, ktorego pewnosc stanowiska rozleniwia I prowadzi do podejmowania arbitralnych decyzji? Nalezy pamietac, ze z inicjatywa referendum na wniosek obywateli moze wystapic juz grupa 15 obywateli. A przedmiotem referendum nie musi byc tylko kwestia przyszlosci szkoly, ale rowniez kwestia odwolania wojta.
Co za bzdury pani pisze????właśnie dlatego że wójt jest porządnym człowiekiem i z całych sił próbuje żeby gmina całkiem nie zbankrutowała zasługuje na medal, bo nie dba o to czy go wybiorą, czy przypodoba się ludziom tylko próbuje ratować finanse, dawny wójt wystarczyło że pobudował kawałek chodnika wszyscy sie cieszyli, a on śmiał się z was bo gminę wciągał w kolejne długi a ludzie za chodniczek i tak głosowali!!! Trzeba być odważnym człowiekiem żeby w imie jakiegoś dobra iść pod prąs, nawet jeśli miałoby się utracić swoje stanowisko!Brawo Panie Wójcie!!! A może Pani mi wytłummaczy jeszcze na jakiej podstawie uważa że jak nie bedzie szkoły to ludzie będą rzadziej uprawiać seks służący prokreacji? chyba się Pani głęboko pogubiła w tej swojej wypowiedzi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
elka napisał:
A może Pani mi wytłummaczy jeszcze na jakiej podstawie uważa że jak nie bedzie szkoły to ludzie będą rzadziej uprawiać seks służący prokreacji? chyba się Pani głęboko pogubiła w tej swojej wypowiedzi
A co ma piernik do wiatraka? :lol:Separacja iabstynencja seksualna to ciekawa perspektywa dla młodych w szczególności.Ja już daruję... sobie te przyjemności
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
erotoman napisał:
A co ma piernik do wiatraka? :lol:Separacja iabstynencja seksualna to ciekawa perspektywa dla młodych w szczególności.Ja już daruję... sobie te przyjemności
wójt już obiecał Pani wojewodzinie że z panią sekretarz wezmą się za robotę i w gminie szastarka nie będzie problemów z dziećmi wobec powyższego zniknie problem likwidacji szkół, a podobno pan wójt odmówił Pani wojewodzie przyjęcia dofinansowania szkoły w brzozówce czyli nie mamy pieniędzyi nie chcemy więc oco chodzi czyto jest tlko kaprys tych dwojga ludzi boninne samorządy biorą gdy im dają z góry czy jestesmy tacy bogaci by rezygnowac z dodatkowych pieniędzy pytanie odpowiedź niech nasunie się sama ato są fakty ostatnich dni
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dorota napisał:
Podnoszac frekwencje w wyborach mialam nadzieje ze gmina szastarka pozbedzie sie skostnialych struktur, nepotyzmu, przedkladania prywaty nad dobro publiczne. Oddalalm glos na dobrze zapowiadajacego sie kandydata... I przygladam sie szerzacej sie dezaprobacie spoleczenstwa wywolanej decyzja o likwidacji szkoly podstawowej w Brzozowce. Chcialabym merytorycznie odniesc sie do konsekwencji, ktore pociaga za soba decyzja o likwidacji tej szkoly. Wszyscy widzielismy spoty reklamowe zus, ktore juz dzis informuja, ze w niedalekiej przyszlosci na 1 osobe pobierajaca swiadczenie emerytalne bedzie pracowala 1 osoba oplacajaca skladki emerytalno-rentowe. Jest to wynikiem spadku dzietnosci. A jakie dzialania prorodzinne podejmuje wojt? Zamyka szkole! Zamiast walczyc z kryzysem kosztem najmlodszych obywateli powinien zwielokrotnic dzialania prorodzinne. Likwidacja szkoly to kolejny czynnik bezposrednio wplywajacy na obnizenie dzietnosci w rodzinach. Tymczasem polityka wojta prowadzaca do wzrostu dzietnosci jest najlepszym sposobem na przezwyciezenie wielu powaznych problemow ekonomicznych. Problem polega na tym, ze efekty takiej polityki moga przyjsc za wiele lat , a wojt skupia sie na dzialaniach doraznych. To blad powinien spojrzec w przyszlosc. Sprawowana funkcja przez wojta wiaze sie z odpowiedzialnoscia za finanse gminy, jednak mieszkancy gminy sa coraz bardziej zniesmaczeni. Polityka w obecnym wydaniu. Zastanawia mnie rowniez ogromna niefrasobliwosc wojta w kwesti dbalosci o elektorat, przeciez stanowisko wojta jest kadencyjne. Mamy kolejny przyklad polityka, ktorego pewnosc stanowiska rozleniwia I prowadzi do podejmowania arbitralnych decyzji? Nalezy pamietac, ze z inicjatywa referendum na wniosek obywateli moze wystapic juz grupa 15 obywateli. A przedmiotem referendum nie musi byc tylko kwestia przyszlosci szkoly, ale rowniez kwestia odwolania wojta.
Z wypowiedzi i słownictwa wynika że jest pani inteligentna ,natomiast pani rady są jak ....Droga pani to nie Wójt ma nam podnieść dzietność w rodzinach!Ma pani błędne pojęcie o oświacie, funkcji wójta a i o obowiązkach i powinnościach rodziców zero.Najlepszym pomysłem i radą powinna być zachęta dla rodziców o ....właśnie to działanie i nie krzywdzenie swoich dzieci poprzez zamykanie im drogi do lepszego kształcenia!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zanim wydadzą Państwo opinię na temat czyjegoś braku wiedzy radzę to najpierw przemyśleć. Cytuję poprzednika: "Ma pani błędne pojęcie o oświacie, funkcji wójta a i o obowiązkach i powinnościach rodziców zero." Drogi poprzedniku jestem matką, pracuję na niejednej ustawie, spędziłam w szkołach 17 lat, więc akurat ze wszystkim jestem na bieżąco. Ponadto proponuję poczytać (w celu dokształcenia i poznania jakie funkcje pełni wójt) ustawę o samorządzie gminnym z dnia 29.12.1998 r. (adres publikacyjny - Dz.U. 1998 nr 162 poz. 1126)- niniejsza ustawa została zmieniona ustawą z dnia 8 lipca 2005 r. o zmianie ustawy o samorządzie gminnym oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2005 r. Nr 175, poz. 1457). Następnie proszę zabrać głos w sprawie mojej niewiedzy. Ponadto Państwa wykładnia mojej wypowiedzi jest jakby śmieszna... Czy nie żal Państwu tych wszystkichh maleństw wstających rano, dojeżdżających do odległych szkół, spędzajacych wiele godzin poza domem, czekających na zepsute autobusy? Uważają Państwo, że likwidacja szkoły to korzystne rozwiązanie, zachęcające tych wszystkich obywateli w większości bez pracy do posiadania większej ilości dzieci? Drogi poprzedniku: "to nie Wójt ma nam podnieść dzietność w rodzinach" to jego oraz rządu długofalowa polityka prorodzinna mają ją podnieść! Dorota.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dorota napisał:
Zanim wydadzą Państwo opinię na temat czyjegoś braku wiedzy radzę to najpierw przemyśleć. Cytuję poprzednika: "Ma pani błędne pojęcie o oświacie, funkcji wójta a i o obowiązkach i powinnościach rodziców zero." Drogi poprzedniku jestem matką, pracuję na niejednej ustawie, spędziłam w szkołach 17 lat, więc akurat ze wszystkim jestem na bieżąco. Ponadto proponuję poczytać (w celu dokształcenia i poznania jakie funkcje pełni wójt) ustawę o samorządzie gminnym z dnia 29.12.1998 r. (adres publikacyjny - Dz.U. 1998 nr 162 poz. 1126)- niniejsza ustawa została zmieniona ustawą z dnia 8 lipca 2005 r. o zmianie ustawy o samorządzie gminnym oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2005 r. Nr 175, poz. 1457). Następnie proszę zabrać głos w sprawie mojej niewiedzy. Ponadto Państwa wykładnia mojej wypowiedzi jest jakby śmieszna... Czy nie żal Państwu tych wszystkichh maleństw wstających rano, dojeżdżających do odległych szkół, spędzajacych wiele godzin poza domem, czekających na zepsute autobusy? Uważają Państwo, że likwidacja szkoły to korzystne rozwiązanie, zachęcające tych wszystkich obywateli w większości bez pracy do posiadania większej ilości dzieci? Drogi poprzedniku: "to nie Wójt ma nam podnieść dzietność w rodzinach" to jego oraz rządu długofalowa polityka prorodzinna mają ją podnieść! Dorota.
Czy nie żal pani mieszkańców brnących do swych domów w błocie, narażonych na potrącenie z powodu niewybudowanych chodników? Czy nie żal pani ludzi, którzy będą zmuszeni płacić coraz większe podatki z powodu ciągle wzrastającego zadłużenia kraju wskutek utrzymywania tak nierentownych tworów jak malutkie szkółki. Tylko dlatego, żeby garstce rodziców było wygodnie. No i pani, bo pani to pewnie jest nauczycielką.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nauczycielką nie jestem niestety... a o moją wygodę proszę się nie niepokoić. Kto będzie płacił świadczenia pieniężne na rzecz Skarbu Państwa jak nie będzie komu pracować, kto wybuduje Państwu te chodniki, za co? Uważacie, że wszystkiemu są winne szkoły? - koło się zamyka... A ponadto czy ktoś wziął pod uwagę jakim problemem są liczne klasy? Uczenie w nich jest prawdziwym przedsięwzięciem. Umieszczenie dużej liczby uczniów w małym pomieszczeniu prowadzi do zaniku współpracy, opanowanie klasy, w której uczniowie są hałaśliwi, nie zainteresowani nauką jest prawdziwym wyzwaniem, proszę wyjaśnić mi w jaki sposób nauczyciele mają poświęcić wystarczającą ilość czasu każdemu uczniowi, czy będą w stanie sprawdzić wszystko co robią uczniowie,czy będą w stanie w sposób wiarygodny sprawdzić wiedzę każdego ucznia? Ja chodząc do szkoły przyzwyczajona byłam do indywidualnego podejścia nauczyciela do każdego ucznia i proszę mi wierzyć nie stałabym się tym kim dzisiaj jestem gdyby nie kilku nauczycieli - pasjonatów i niewielka liczba uczniów w klasie. Proszę mi wyjaśnić dlaczego indywidualne lekcje języka obcego lub lekcje w małych grupach na prywatnych kursach są tak kosztowne?????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dorota napisał:
Nauczycielką nie jestem niestety... a o moją wygodę proszę się nie niepokoić. Kto będzie płacił świadczenia pieniężne na rzecz Skarbu Państwa jak nie będzie komu pracować, kto wybuduje Państwu te chodniki, za co? Uważacie, że wszystkiemu są winne szkoły? - koło się zamyka... A ponadto czy ktoś wziął pod uwagę jakim problemem są liczne klasy? Uczenie w nich jest prawdziwym przedsięwzięciem. Umieszczenie dużej liczby uczniów w małym pomieszczeniu prowadzi do zaniku współpracy, opanowanie klasy, w której uczniowie są hałaśliwi, nie zainteresowani nauką jest prawdziwym wyzwaniem, proszę wyjaśnić mi w jaki sposób nauczyciele mają poświęcić wystarczającą ilość czasu każdemu uczniowi, czy będą w stanie sprawdzić wszystko co robią uczniowie,czy będą w stanie w sposób wiarygodny sprawdzić wiedzę każdego ucznia? Ja chodząc do szkoły przyzwyczajona byłam do indywidualnego podejścia nauczyciela do każdego ucznia i proszę mi wierzyć nie stałabym się tym kim dzisiaj jestem gdyby nie kilku nauczycieli - pasjonatów i niewielka liczba uczniów w klasie. Proszę mi wyjaśnić dlaczego indywidualne lekcje języka obcego lub lekcje w małych grupach na prywatnych kursach są tak kosztowne?????
Z tego samego powodu, przez który funkcjonowanie tak małych klas jest tak kosztowne. Skąd wziąć pieniądze na takie małe szkoły? Zaproponuj. Wiesz ile to kosztuje?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tymo napisał:
[/b] Z tego samego powodu, przez który funkcjonowanie tak małych klas jest tak kosztowne. Skąd wziąć pieniądze na takie małe szkoły? Zaproponuj. Wiesz ile to kosztuje?
przecież Pani Wojewodzina cchciała dac te pieniądze na tą szkołę, tylko idiota nie przyjąłby tej darowizny a tak zrobił mularczyk
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak, każdy chce darowizny przekazywać. Oczywiście. Słowa nic nie kosztują. Można mówić, że da się i pięć milionów. Nie ma nic za darmo. Nikt żadnych pieniędzy nie da ot tak sobie. Pieniądze pozyskuje się przez grabież z podatków, potem daje ochłap na szkoły i wójt musi dokładać z dochodów własnych gminy. Ale nie można w nieskończoność zaciągać kredytów. Jak chcecie sfinansować szkołę? W jaki sposób? Wiecie, że to nie dziesiątki, ale setki tysięcy złotych?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tymo napisał:
Jak chcecie sfinansować szkołę? W jaki sposób? Wiecie, że to nie dziesiątki, ale setki tysięcy złotych?
Nie wiedzą bo i skąd. Pewnie myślą że okaże się w trakcie. Poeksperymentują sobie trochę na dzieciach którym tylko rozchrzanią rok szkolny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chodzi o wygodę kilku-kilkunastu rodzin i o honor księdza. Ot i cała prawda.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...