Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Gościeradów: Co się dzieje z Internetem?

Utworzony przez Emil, 2 marca 2013 r. o 18:26 Powrót do artykułu
Rozumiem, że gdy u mnie sieć padnie to również mam z tym lecieć do gazet?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z całą pewnością sieć działa bez zarzutu podanych przez pracownika gminy terminach. A więc: nie działa w zimie i wtedy, gdy na drzewach są liście; w pozostałych okresach działa. Przecież to proste: trzeba się wstrzelić w ten okres i wszystko będzie cacy. W naszym klimacie nie trudno o to
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Działa dobrze, .kiedy kokosy jesienią opadają ......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie siedź i czekaj aż się polepszy gamoniu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie ma to jak drut z internetem. Od 6 lat korzystam z neostrady i chyba ze 2 razy miałem awarię.., raptem na pół dnia. 10 MB za niecałe 50 zł i żadnych limitów danych. Pech chciał, że telefoniczny domokrążca z Polsatu wcisnął mi ten cud techniki LTE - superszybki internet bezprzewodowy. Do tego stopnia zawierzyłem reklamom, że nie sprawdziłem w ciągu tych regulaminowych 7 dni jak to cudo działa w mojej okolicy. Kiedy już znalazłem wolny czas... normalnie szlag mnie trafił. Na mapie zasięgu mam LTE jak byk namalowane w mojej miejscowości, 1,5 km w prostej linii od nadajnika Plus GSM, a tu w chałupie z anteną wystawioną na parapet raptem 0,2 Mb/s przy sygnale -67db. Strony internetowe z obrazkami ładują się w żółwim tempie, filmik z YouTube buforuje się wieki całe... może to tak ma być ? Bo transferu 3 GB za 30 zł+10zł dzierżawa modemu, wystarczyłoby na kilka dni. Radiowy internet to badziewie nie warte uwagi. Może w większych miastach to działa. Ale w okolicach Kraśnika LTE Polsatu to porażka. Ktoś tu Solorza wyrolował. Przejął Plusa z fikcyjnym zasięgiem, taki LTE tylko na mapie. Czy jest ktoś w rejonie Kraśnika, komu ten polsatowski wynalazek śmiga z prędkością przynajmniej 1Mb/s ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mapa.btsearch.pl LTE się rozbudowuje. Pewnie ten nadajnik w Twojej miejscowości odpalą w tym roku to będziesz w szoku i zmienisz zdanie o bezprzewodowym Internecie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
mapa.btsearch.pl LTE się rozbudowuje. Pewnie ten nadajnik w Twojej miejscowości odpalą w tym roku to będziesz w szoku i zmienisz zdanie o bezprzewodowym Internecie
Nie wiem co się stało Obudziłem się w niedzielę o 4.30, wsadziłem modem Huawei398 bez tej dodatkowej anteny na parapet i normalnie szok ! Prędkość wzrosła 50X http://img836.imageshack.us/img836/7957/testanteny2.jpg O co tutaj chodzi ? Akurat tej nocy uruchomili ten nadajnik w Pułankowicach ? Testują go? Wcześniej nigdy nie udało się wyrwać większej prędkości niż 0,2Mb/s. Zobaczymy jak to zadziała w normalnych godzinach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trza gamonie jedne płacić systematycznie miesięczny abonament, i będzie wam śmigał aż miło
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PUŁANKOWICE napisał:
Nie ma to jak drut z internetem. Od 6 lat korzystam z neostrady i chyba ze 2 razy miałem awarię.., raptem na pół dnia. 10 MB za niecałe 50 zł i żadnych limitów danych. Pech chciał, że telefoniczny domokrążca z Polsatu wcisnął mi ten cud techniki LTE - superszybki internet bezprzewodowy. Do tego stopnia zawierzyłem reklamom, że nie sprawdziłem w ciągu tych regulaminowych 7 dni jak to cudo działa w mojej okolicy. Kiedy już znalazłem wolny czas... normalnie szlag mnie trafił. Na mapie zasięgu mam LTE jak byk namalowane w mojej miejscowości, 1,5 km w prostej linii od nadajnika Plus GSM, a tu w chałupie z anteną wystawioną na parapet raptem 0,2 Mb/s przy sygnale -67db. Strony internetowe z obrazkami ładują się w żółwim tempie, filmik z YouTube buforuje się wieki całe... może to tak ma być ? Bo transferu 3 GB za 30 zł+10zł dzierżawa modemu, wystarczyłoby na kilka dni. Radiowy internet to badziewie nie warte uwagi. Może w większych miastach to działa. Ale w okolicach Kraśnika LTE Polsatu to porażka. Ktoś tu Solorza wyrolował. Przejął Plusa z fikcyjnym zasięgiem, taki LTE tylko na mapie. Czy jest ktoś w rejonie Kraśnika, komu ten polsatowski wynalazek śmiga z prędkością przynajmniej 1Mb/s ?
Ano właśnie, w życiu bym nie zmienił Neostr...y (bo taki tylko kabel mogę mieć u siebie, ewentualnie Net...ę, ale mam obawy co do niej) na jakiś internet bezprzewodowy. Ludzie dają się nabrać na te prędkości, których nigdy nie uzyskają, a jak by uzyskali, to zaraz wyczerpią się im limity. Internet bezprzewodowy moim zdaniem, to tylko dla osób, które potrzebują go do pracy w terenie, mają mobilny charakter pracy. A do domu zakłada się kabel. Ale ludzie polikwidowali telefony stacjonarne i myślą, że pan boga za nogi złapali, bo koszty o 30zł obniżyli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
antena zewnętrzna załatwi temu panu problem cena 250 zł zasięg do 15 km szkoda nerwów i kosztów na telefon no chyba że wina leży po stronie nadajnika
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pomorzanin napisał:
antena zewnętrzna załatwi temu panu problem cena 250 zł zasięg do 15 km szkoda nerwów i kosztów na telefon no chyba że wina leży po stronie nadajnika
Kolega chyba się naczytał allegrowych marketingowców. WiFi rozsądnie zadziała na odległość w okolicy max 1km przy czystej strefie Fresnela. Dobrze zrobiona sieć radiowa będzie działać tak samo dobrze jak kablowa - ta najwyraźniej dobrze zrobionanie jest (kto by pomyślał, że zmarnowali środki z UE... niespotykane!) A porównywanie 3G/LTE to już w ogóle jakieś nieporozumienie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[
Gość napisał:
Trza gamonie jedne płacić systematycznie miesięczny abonament, i będzie wam śmigał aż miło
TAK, abonament... jak mi kurier niedawno przywióżł ten modem, zapłaciłem aktywację i dzierżawę i miałem mieć 3 miesiące za darmo, chyba że w Polsacie coś pokręcili ? Tak czy siak już drugi dzień działa przyzwoicie http://img585.imageshack.us/img585/7471/test3marca1200.jpg Może ktoś inny z Pułankowic ma dłuższe doświadczenie z tym polsatowskim netem? A neostrady nie oddam, mobilny tylko w terenie-Pułankowice i okolice
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O co tutaj chodzi ? Akurat tej nocy uruchomili ten nadajnik w Pułankowicach ? Testują go? Wcześniej nigdy nie udało się wyrwać większej prędkości niż 0,2Mb/s. Zobaczymy jak to zadziała w normalnych godzinach. Najbliższy nadajnik masz Pułankowice 5 B - Plus WCDMA HSPA+ czyli do 21 Mb/s lepszy Kraśnik ul. Kolejowa 58 - LTE czyli do 100-150 Mb/s (może być jeszcze nieuruchomiony). http://mapa.btsearch...2009277344/z/11
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
O co tutaj chodzi ? Akurat tej nocy uruchomili ten nadajnik w Pułankowicach ? Testują go? Wcześniej nigdy nie udało się wyrwać większej prędkości niż 0,2Mb/s. Zobaczymy jak to zadziała w normalnych godzinach. Najbliższy nadajnik masz Pułankowice 5 B - Plus WCDMA HSPA+ czyli do 21 Mb/s lepszy Kraśnik ul. Kolejowa 58 - LTE czyli do 100-150 Mb/s (może być jeszcze nieuruchomiony). http://mapa.btsearch...2009277344/z/11
Pilnuję neta dzisiaj cały dzień żeby nie uciekł. Jeśli się odznaczy okienko LTE to niestety nadajniki są tylko w planach. Będzie ich trochę w Kraśniku. Niestety w Pułankowicach LTE nie będzie http://img405.imageshack.us/img405/346/ltef.jpg
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam! Niech mi ktoś odpowie jaki jest gwarantowany zasięg HotSpot na urządzeniach mobilnych (tablet, telefon) bez anteny zewnętrznej konkretnie ile metrów 10m, 50m, 100m 500m ? (W terenie otwartym bez przeszkód terenowych, anteny są widoczne gołym okiem) Dokładnie chodzi o maszty nadajników w Gościeradowie np. nadajnik na terenie firmy "Erkado" Jaki promień od nadajnika ile metrów. Co mówi dokumentacja techniczna tego projektu. Nigdzie nie jest to sprecyzowane, jaki ma być gwarantowany zasięg. Może ktoś sprawdził, jaki jest. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...