Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
hahahhaha stare jak świat. Ze dwa lata temu można było się na to nabrać... A pracę w urzędzie paraliżuje codziennie co innego...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to glupota osoby klikajacej w takie linki jest tu przyczyna paralizu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aby w przyszłości uniknąć paraliżu należy debila, który kliknął na link przesunąć na stanowisko konserwacji powierzchni płaskich. Niestety, takich debili w urzędach jest większość.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jacy to informatycy ??!!, do obowiązków informatyków należy nie tylko bezpośredni support , ale wsparcie użytkowników, - mail :"poczta polska" stara jak świat, użytkownik powinien być informowany na bieżąco przez tych informatyków o nowo powstających zagrożeniach !!!.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Świetnie zabezpieczone dyski sieciowe i konta na komputerach. Pewnie praca całą dobę na kontach z prawami administratora w systemie XP, a informatyk bywał raz na dwa lata, żeby zainstalować nową przeglądarkę. No bo oszczędzano na etacie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Login: admin, hasło dostępu też: admin. Ot i takich informatyków z oszczędności zatrudnia się w urzędach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja też dostałam taką wiadomość przed świętami od "poczty polskiej" i zamiast otwierać załącznik dobrze przeczytałam całą wiadomość i zgłosiłam na policję, że ktoś próbuje dostać się do mego komputera. Oczywiście policjant bardzo sie dziwił, że to jest fałszywa wiadomość i że to wychwyciła 70 latka. A tu urzędniczka, która na co dzień pracuje przy komputerze i na pewno uczyła się obsługiwać, ma też do czynienia z informatykami takie głupstwo popełniła. Nie rozumię tego i uważam, że powinna być ukarana.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie, no debile. Śmiech na sali. Kto się daje nabierać na takie maile?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Konto nie musi mieć uprawnień administratora, żeby było podatne na infekcje. Nawet na koncie z ograniczonymi uprawnieniami wirus przechodzi, a oprogramowanie antywirusowe nie jest w stanie go wykryć.  Co do admin/admin - to w tym przypadku nikt nikomu się nie włamał, więc jakość haseł nie ma żadnego znaczenia.  Tak samo kwestia dysków sieciowych. Jeżeli użytkownik/komputer musi mieć dostęp do wybranych zasobów to wirus je zaszyfruje, bo ma do nich normalny dostęp. Nie piszę tego, bo "tak mi się wydaje", ale dlatego bo tak właśnie jest - potwierdzone doświadczalnie.  Dziura w zabezpieczeniach znajduje się między krzesłem, a klawiaturą. Informowanie na bieżąco o "nowych" (to już się ciągnie co najmniej dwa lata) zagrożeniach nic nie wnosi, bo ludzie klikają we wszystko bez zastanowienia.  Widzę jednak, że eksperci od zabezpieczeń się uaktywnili w komentarzach.. ;) Pzdr 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A mają tam w ogóle politykę bezpieczeństwa informacji, która zawiera wytyczne co należy robić w takich przypadkach? Pracownicy nieprzeszkoleni to efekty widać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Sam e-mail nie zawierał wirusa, bo nasze systemy zabezpieczające by go wychwyciły. Dopiero po kliknięciu w podany link wirus zainstalował się w systemie komputerowym sekretariatu – wyjaśnia Żuber" Pana tłumaczenie nie trzyma się kupy. Jeśli, jak pan zapewnia gdyby złośliwy kod był w wiadomości, to zostałby od razu wykryty, to jestem pewien, że po kliknięciu linku też by został wykryty przez oprogramowanie zabezpieczające na stacji roboczej w sekretariacie. Wnioskuję z tego, że na tej stacji roboczej nie ma poprawnie działającego oprogramowania zabezpieczającego. Jest najwyżej na serwerze pocztowym. No ale rozumiem, że musiał pan jakoś usprawiedliwić niewiedzę lekkomyślność pani Sylwii (?). Intryguje mnie jeszcze jedno. Nic nie wspomina pan o kopii zapasowej. Rozumiem, że po pozbyciu się trojana wszystkie ważne dokumenty zostały przywrócone z regularnie wykonywanej kopii zapasowej?.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba na bieżąco szkolić pracowników z zasad bezpieczeństwa w internecie !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z tego co słyszałem, to w tym tkwi problem że nie ma żadnej kopii zapasowej a niektóre dane zostały utracone!! A praca w urzędzie jak na razie chyba nie wróciła do normalności....zważywszy na fakt że dzisiaj chciałem zapłacić podatek i niestety nie ma takiej możliwości. Wydaje się to być kpiną, że w Urzędzie Miejskim może zdarzyć się taka sytuacja - gdzie kopia nie jest robiona przynajmniej raz na tydzień!!! I to już chyba raczej nie jest wina osoby pracującej w sekretariacie....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to glupota osoby klikajacej w takie linki jest tu przyczyna paralizu.
  to nie głupota tylko ciekawość ludzka,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A mają tam w ogóle politykę bezpieczeństwa informacji, która zawiera wytyczne co należy robić w takich przypadkach? Pracownicy nieprzeszkoleni to efekty widać.
  a kto by ich szkolił, żartujesz, przecież nie ma pieniędzy, oszczędzać trzeba w naszym kraju dla leżących i rozmnażających się tj. 500+ a nie wydawać dla pracujących, przecież w naszym kraju osoby pracujące są uważane jako zło konieczne 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Też do mnie przyszedł taki e-mail, w serwisie powiedzieli, że można wysądzić się, ale za kilka tysięcy. Pliki do wyrzucenia niestety
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja też dostałam taką wiadomość przed świętami od "poczty polskiej" i zamiast otwierać załącznik dobrze przeczytałam całą wiadomość i zgłosiłam na policję, że ktoś próbuje dostać się do mego komputera. Oczywiście policjant bardzo sie dziwił, że to jest fałszywa wiadomość i że to wychwyciła 70 latka. A tu urzędniczka, która na co dzień pracuje przy komputerze i na pewno uczyła się obsługiwać, ma też do czynienia z informatykami takie głupstwo popełniła. Nie rozumię tego i uważam, że powinna być ukarana.
pomysl ile setek baaa moze nawet tysiecy meili ten urzednik odbiera dziennie i nie jest w stanie tego wykryc
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...