Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
I tak to jest gdy człowiek skromny, dobroduszny o coś prosi. Nie róbcie rzeźb, wizerunków, zamiast tego dajcie pieniądze na potrzebujących. Wycinanie zdrowych drzew w parku powinno być przestępstwem. I widzę już te rzeźby z nie wysuszonego drewna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rozumiem pamiętać o wielkich polakach, ale robienie mu tuzina pomników jak dla bóstwa, to pogwałcenie i jego słów (które każdy cytuje, więc sobie oszczędzę) jak i samego chrześcijaństwa, które powinno się skupić na czci Boga, a nie człowieka, kimkolwiek by nie był. Poza tym, wycinanie drzew na pomniki jest ok, ale niech ktoś spróbuje wyciąć jedno z ogródka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
banda kościółkowych służebników i bezmózgich pasibrzuchów. za to powinna sprawą zająć się prokuratura. Szczytny cel? Jaki szczytny cel? Co Jan Oawł II będzi emiał z tego? CO ludzie będą mieć z tego, co rośliny będą mieć z tego i same lipe, które są juz coraz rzadsze? Kto rządzi w tym kraju….
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
oj tam, oj tam...ubolewajcie i utyskujcie! A ja ciesze sie z tych pomnikow i namawiam do wyrychtowania kolejnych czterdziestu osmiu, piecdziesieciu dwoch, albo i wiecej. Nic i nikt nie odstreczy mlodego pokolenia od Kosciola, jak wlasnie bezmyslna, infantylna i bezczelna dzialalnosc na rzecz przypodobania sie sukienkowym kanaliom..... Oczekiwalbym jeszcze zwiekszenia aktywnosci w tym dziele, jak tez zaangazowania sie posla Szeligi! Oj tak...wtedy mielibysmy komplet!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pier...  poganie bożków potrzebują by pokony napierniczać dizen i noc. Odpowiedzialni za tą dewastację: życzę wam by wasze bękarty pozdycały.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Papież by się wkurwił
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
 pozwolenie na budowe pomnika jest?   UZASADNIENIE   Uchwała w sprawie wzniesienia pomnika jest podejmowana na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 13 ustawy o samorządzie gminnym, przed rozpoczęciem budowy, ponieważ stanowi podstawę do wydania decyzji o pozwoleniu na budowę.   Do tej pory judykatura milczała co do klasyfikacji tego rodzaju uchwał. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że art. 261 kodeksu karnego przewiduje grzywnę albo karę ograniczenia wolności wobec osób znieważających pomnik, należy uznać, że ta uchwała spełnia wymagania uznania jej za akt prawa miejscowego (ma charakter powszechny i abstrakcyjny). W związku z powyższym uchwała o wzniesieniu pomnika powinna być ogłoszona w dzienniku rzędowym i wejść w życie po upływie 14 dni od publikacji.   Art. 3 pkt 3 ustawy Prawo budowlane wskazuje, że pod pojęciem budowli należy rozumieć każdy obiekt niebędący budynkiem lub obiektem małej architektury, w tym pomniki. Przepisy nie przewidują definicji pomnika. Jednak jak stwierdzają sądy, należy przez to rozumieć dzieło rzeźbiarskie lub rzeźbiarsko-architektoniczne wzniesione dla upamiętnienia danej osoby lub zdarzenia historycznego, którego forma może być różna, w tym może to być obelisk lub głaz naturalny (wyrok WSA w Olsztynie, sygn. akt II SA/Ol 602/06).   Z mocy art. 28 ust. 1 powyższej ustawy, roboty budowlane można rozpocząć jedynie na podstawie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę, z zastrzeżeniem art. 29–31. W art. 29–31 ustawodawca wymienił roboty budowlane, które nie wymagają wydania decyzji o pozwoleniu na budowę, a na wykonanie których będzie wymagane zgłoszenie.   W katalogu znajdującym się w art. 29–31 prawa budowlanego nie została wymieniona budowa obiektu budowlanego w postaci pomnika, co oznacza, że na jego wykonanie niezbędne jest pozwolenie na budowę poprzedzone sprawdzeniem, czy plan miejscowy na to pozwala lub wcześniejszym uzyskaniem przez inwestora decyzji o warunkach zabudowy.   Zgodnie bowiem z art. 59 ust. 1 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, zmiana zagospodarowania terenu w przypadku braku planu miejscowego, polegająca na budowie obiektu budowlanego lub wykonaniu innych robót budowlanych, a także zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części, z zastrzeżeniem art. 50 ust. 1 i art. 86, wymaga ustalenia, w drodze decyzji, warunków zabudowy. Przepis art. 50 ust. 2 stosuje się odpowiednio.      
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Taaa...Nie mam nic przeciwko nazywaniem imieniem JPII ulic, parków, skwerów, szkół, kościołow, dzielnic. Jeżeli tam nie mieszkam, mogę to traktować w kategorii ciekawostki przyrodniczej.Ale...W Kraśniku nie mieszkam, lecz w jakiś sposób jestem z nim związana, znam ogrom problemów gnębiących miasto; wiem, że jest w niechlubnej grupie najuboższych miast w Polsce. Dlatego poczynania radnych i burmistrza są dla mnie nie do przyjęcia; świadczą przede wszystkim o potrzebie przypodobania się w najbliższych wyborach, a do tego droga najbardziej skuteczna wiedzie przez uzyskanie akceptacji i uznania w rodzimej PARAFII.Tylko, że ktoś zapomniał, że istotą wszelkich działań jest UMIAR - zarówno w polityce jak i w życiu. Czy dalej uważacie, panowie i panie, że ta granica złotego środka nie została przesunięta?A przecież, jeżeli budżet miasta jest tak obfity, można by, na przykład:1. Wprowadzić różne formy dofinansowania dla osób niepełnosprawnych, - np. darmowe przejazdy komunikacją miejską2. w szkołach - zmniejszyć liczebność klas, wprowadzić nauczyciela wspomagającego3. rodzinom wielodzietnym - umożliwić darmowy wstęp na basen, imprezy kuluralne,wprowadzić dopłaty do obiadów itp.Możliwości jest wiele, i to wszystko w ramach kompetencji samorządu. Tylko, że kto działania doceni? Co innego, jak się lipy powycina i pomniki postawi!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kraśniczanie, zmobilizujcie się i wywalcie tych śmiesznych karłowatych i skundlonych włodarzy w moherowych czapeczkach, cuchnących kruchtą i zacofaniem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kraśniczanie wybierają takich włodarzy, żeby reprezentowali ich interesy, a interesem mieszkańców - większości, są między innymi pomniki. Jeśli teraz komuś nie odpowiada władza, to niech zastanawia sie na kogo oddaje głos - lub niech w ogóle na wybory pójdzie, a nie gnije z piwem i kiełbasą na tapczanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wyciąć wszystkie lasy a na ich miejsce stawiać wystrugane pomniki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Często się słyszy, że ludzkość wraca na drzewo. Niektórzy wracają szybciej, a inni, do których coś dotarło, ale nie zrozumieli, wolą na wszelki wypadek drzewa wyciąć. Nie martwcie się, Szanowni Mieszkańcy Kraśnika - to się dzieje w całej Polsce, np. w Sosnowcu wycięto nawet pomniki przyrody. W okolicznych miastach w ramach "rewitalizacji" też wycina się parki - zabytkowy park w Świerklańcu k/ Tarnowskich Gór już 10 lat temu całkowicie zniszczono - ogłowili cenne drzewa, aby je "odmłodzić", a dalej - sami wiecie. W Beskidach wycina się lasy na całych zboczach gór - a potem tworzą się ogromne osuwiska. Chociaż może to racjonalne działanie aby uzyskać odszkodowanie?  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Papież by się wku***ł
Nie sądzę. To był rasowy aktor - kochał wszelkie objawy uwielbienia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale jaja na całą Polskę :D Oglądam dzisiaj główne wydanie Wiadomości w Polsacie, a tu Kraśnik i te wycięte lipy. Wszyscy zgodnie komentują, że to paranoja do kwadratu. Cała Polska się nabija z Kraśnika.   P.S. Ciekawe jak Włodarczyk zamierza uciszyć te wrony w parku, bo w tym reportażu krakały niemiłosiernie. Może wyciąć te drzewa z gniazdami i rzeźbiarze niechaj coś wystrugają ???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie burMISTRZ , WiceburMISTZOWIE Kraśnika, jak chcecie się wykazać to nie niszcz naturalnych siedlisk zwierząt ( i nie mam tu na myśli tylko wron które w rzeczonym parku mają/ miały swe gniazda, ale także inne gatunki tam żyjące). Nie wydawajcie pieniędzy podatników na drwali/ firmy wycinające drzewa by później „wystrugać”  z nich pomniki Tego który niegdyś powiedział : „ Nie stawiajcie mi pomników, zróbcie coś dobrego dla ludzi”.  Zamiast marnować NASZE pieniądze ku uciesze moherowej gawiedzi ( dobre zagranie polityczne jako, że takowa stanowi większość elektoratu), spożytkujcie je na stworzenie nowych miejsc pracy, ściągnijcie  inwestorów a  nie wysprzedajecie zakłady stanowiące jedyne źródło utrzymania dla większości mieszkańców ( i tu mam na myśli choćby FŁT, która została oddana za bezcen Chińczykom, którzy przejmują firmę, redukują zatrudnienie i tylko czekać aż przeniosą ją do Chin gdzie siła robocza jest znacznie tańsza). Zróbcie coś by Kraśnik nie przodował w rankingach miast w Polsce o najniższej płacy, gdzie ludzie z trudem wiążą koniec z końcem. Gdzie rodziny zastanawiają się jak przeżyć od pierwszego do pierwszego, gdy wy opływacie w zbytku ( nie miał bym nic przeciwko gdyby te pieniądze pochodziły z waszej działalności a nie z podatków Kraśniczan). Jeśli jesteście takimi zagorzałymi katolikami i chcecie w jakiś sposób oddać cześć Janowi Pawłowi II to weźcie sobie do serca jego słowa : „Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki”. Myślę że to będzie większym uznaniem dla Wielkiego Polaka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli ktokolwiek miałby odpoczywać w tym parku, to te rony trzeba wyjebać stamtąd. Kiedy tamtędy przechodzę i słyszę ten jazgot krakania, to normalnie szlag mnie trafia. Jakieś odstraszacze ultradźwiękowe zamontować albo co...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chyba debile, a nie urzędnicy. Pewnie jakaś pisowska ciemnota. Z resztą ten cały rzeźbiarz - pomysłodawca też jest pewnie lipowym kijem robiony. Papeże wyglądać będą zapewne jak zbóje z westernu, a młodzież wracająca nad ranem z dyskotek będzie miała się na czym wyżywać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Takie cuda to tylko na wschodniej ścianie :D .  Czy będzie pomnik za Macialem ? ^_^
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JPII to Wielka postać. Samo wykonanie twarzy i podobieństwa zajmuje mnóstwo czasu, a w ciągu tych kilku dni zrobicie tylko kukły profanujące tą Wielką postać. Nachlastać klocków to żadna sztuka, tylko po co? Żałosny pomysł i będzie żałosne wykonanie w morderczym tempie. Sam jestem rzexbiarzem i wiem o czym piszę. Zaniechajcie tego pomysłu puki jeszcze czas.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wierzę żeś jest, największy z Polskich dzieci Z każdego Twego  gestu, światłość  Boża leci Tyś pozbawił lęku, wszystkich nas, Polaków Uczyłeś postrzegać, w ludziach Boskich znaków   Pozwól więc przewodniku,  wejdę na wyżynę W spokoju, zadumie, odnajdę swą przyczynę Tam cicho, bez rozgłosu, odnajdę Barkę Twoją I z Twoim przesłaniem, pójdę ścieżkę swoją   Jestem za słaby, nieść Krzyż Twej wielkości Lecz mam dość siły, siać Twój głos radości Oddać się modlitwie, rozważać Twe słowa W pokorze, radość Bogu, by dawała mowa    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...