Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kraśnik: Związkowcy z FŁT czują się szykanowani

Utworzony przez sprawiedliwy, 18 maja 2011 o 21:01 Powrót do artykułu
W zakładzie zapewniają też, że stosują się do zaleceń inspekcji pracy
Dalej jest fałszowany czas pracy. Dobrze, że media podjęły ten temat. PIP jakoś mnie nie przekonuje. Już nie takie "numery" wykręcił. Panowie z PIP zróbcie kompleksową kontrolę rejestrowania czasu pracy to zobaczycie cały ten bałagan. w fabryce każdy detal jest hartowany. Pana G. przeniesiono z powodu spadku produkcji i mniejszej potrzeby hartowania. Został przeniesiony na stanowisko (w związku z zwiększona produkcją) na którym obrabia detal który wcześniej był hartowany. Nie widzicie absurdu? A gdzie są inne związki działające w fabryce! Dlaczego pozwalają na takie traktowanie swoich braci związkowców? Czy dla nich liczy się już tylko stołek i kasa?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Tylko dziś na grouponie prawo jazdy za pół ceny! http://www.groupon.pl/oferty/lublin/oskator-lublin/395387/.0XsUfp
0
:r olleyes: a kto odpowiedział za opcje walutowe FŁT to wielka mafia Bodziucha i Palucha...przydałoby sie ABW CBŚ LUB COKOLWIEK KTO MÓGŁBY PRZECZESAC ZARZĄD I ICH WYDATKI
0
Czy ta kontrola rozwiąże jakikolwiek problem związany z łamaniem prawa pracy ? Tak samo jak równe traktowanie związków zawodowych po tym artykule. Wiadomą jest nie od dziś rzeczą, że panowie przewodniczący,, S " i ,, M " do już nie związkowcy tylko ludzie prezesa. Strażacy by gasić niezadowolenie i wskazywać buntowników, by nikt im nie mieszał w sielankowym życiu. Wszystko zrobią by każdego kto ma inne zdanie, przenieś do innej pracy lub go zwolnić. Cały czas jest zastraszanie ludzi, a prym wiodą związkowcy razem z dyrekcją. Niestety, stoi to wszystko na głowie, dopóki prezesem będzie taki nieudolny człowiek. Jednakże jest pytanie, kto wybrał tych antyzwiązkowców na przewodniczących? Czy nie najwyższy czas podziękować im za taką pracę. My będziemy narzekać na warunki pracy, gdyż na halach będzie panował tropikalny klimat, a oni wyjadą sobie w czerwcu na niby szkolenia do Unieścia i tak będą się przejmować zakładem i pracownikami. Dlatego nie ma co narzekać, tylko trzeba robić swoje i nie bać się, bo narzekanie nic nie zmieni. Więcej odwagi.
0
należy się zastanowić czy zależy nam na utrzymaniu tej firmy czy ją rozwalamy,dość marudzenia jest za dużo co chcieliby rządzić nic od siebie dać,
0
Każdy związek musi siać od czasu jakiś zamęt by o nim nie zapomniano i nie stracił racji bytu. Wszyscy słyszeliśmy o strajkach w KGHM, zarabiają po 8 tyś. brutto i im mało, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Czytam powyżej że pracownicy pracują więcej niż wynika z angażu, polecam tym związkowcom i pracownikom zatrudnić się w prywatnym przedsiębiorstwie, zobaczą co to niepłatne nadgodziny. Jeżeli warunki komuś nie odpowiadają to przecież może się zwolnić, założyć swoje przedsiębiorstwo, być prezesem. Najbardziej krzyczą zawsze obiboki, odwalą robotę, punkt 15.00 meldują się zapewne na bramie, zero odpowiedzialności a chcieli by zarabiać jak dyrektorzy. Dla naszego miasta FŁT to jak źródło na pustyni, jak wyschnie dostaną po głowie wszyscy, dobry kierunek to sztuka kompromisy a nie wywoływanie pożaru na którym stracą wszyscy. 1100 zł to strasznie mało jednak widmo bezrobocia jest bardziej ponure. Związkowcy podnoście efektywność pracy a nie róbcie zadymy o 15 minut, od których nikomu pensje nie urosną.
0
Przeczytałem artykuł kilka raz i mimo iż jestem pracownikiem FŁT nie bardzo rozumiem wątek o szykanach. Wiadomo że oddelegowania na produkcję były są i będą.Ale odnoszę wrażenie że nie chodzi o zakład i dobro wszystkich ale o interes pewnej niewielkiej grupy zawodowej tzw zzprc. Przed problemami finansowymi firmy to właśnie grupa ruchu ciągłego miała jedne z lepszych warunków pracy. 100% sobota , 100% niedziela oczywiscie czas pracy 40 h tygodniowo. Zdaję sobie sprawę że jak wynikał dyżur w świeta to trzeba było iść do pracy , ale z tego tytułu była kasa. Teraz jak wszystko się urwało to panowie utworzyli zwiazek i może tak da sie załatwić przywileje z powrotem - ale zarząd nie ugięty to nasyłamy PIP. Jak nie ma kasy dla nas to niech chociaż zapłacą kare - takie mam wrażenie co do tego zwiazku.
0
Im mniejszy związek tym bardziej chce dorównać tym większym, czym można zabłysnąć? najlepiej jakimś spektakularnym posunięciem nie jest ważne czy zrobili coś pożytecznego ważne że się o nich mówi. Z treści wpisów i artykułu wynika że parę osób najlepiej nic by nie robiło ale chcieli by żeby wszyscy kłaniali im się w pas i jeśli nie będziecie nas słuchać to dopiero popamiętacie, naślemy na was wszystkie inspekcje jakie tylko są. Byli już tacy którzy próbowali zbić kapitał na populistycznych hasłach ale jak pokazuje historia marnie skończyli.
0
Do ,, robola,, proponuję popracować w pierwszym z brzegu prywatnym przedsiębiorstwie to przekonasz się jak respektowany jest kodeksowy dzień, tydzień, miesiąc pracy. Nikt się nie liczy z pracownikiem który marudzi a odpowiedz pracodawcy jest jedna, nie pasuje to się zwolnij a ja na twoje miejsce mam kilkunastu następnych. Ci co pracują w FŁT mają wielkie szczęście że mają takie tylko problemy, u mnie w zakładzie mamy inne umowy o pracę a co tydzień każdy z nas co innego robi.
0
Z artykułu wynika raczej że to zwykły kompleks związkowców
0
Jednego zona juz poleciala ze szkoly,ponoć nastepna osoba to M.........hihi8hiohiohihi.......................
0
WYje***E MAM NA FABRYKE i tych cwaniaczków z zarzadu i solidarności czy metalowców.Fabrzka powinna byc sprywatyzowana!lub zlikwidowana!!
0
Lublinianin napisał:
Im mniejszy związek tym bardziej chce dorównać tym większym, czym można zabłysnąć? najlepiej jakimś spektakularnym posunięciem nie jest ważne czy zrobili coś pożytecznego ważne że się o nich mówi. Z treści wpisów i artykułu wynika że parę osób najlepiej nic by nie robiło ale chcieli by żeby wszyscy kłaniali im się w pas i jeśli nie będziecie nas słuchać to dopiero popamiętacie, naślemy na was wszystkie inspekcje jakie tylko są. Byli już tacy którzy próbowali zbić kapitał na populistycznych hasłach ale jak pokazuje historia marnie skończyli.
0
gość napisał:
Przeczytałem artykuł kilka raz i mimo iż jestem pracownikiem FŁT nie bardzo rozumiem wątek o szykanach. Wiadomo że oddelegowania na produkcję były są i będą.Ale odnoszę wrażenie że nie chodzi o zakład i dobro wszystkich ale o interes pewnej niewielkiej grupy zawodowej tzw zzprc. Przed problemami finansowymi firmy to właśnie grupa ruchu ciągłego miała jedne z lepszych warunków pracy. 100% sobota , 100% niedziela oczywiscie czas pracy 40 h tygodniowo. Zdaję sobie sprawę że jak wynikał dyżur w świeta to trzeba było iść do pracy , ale z tego tytułu była kasa. Teraz jak wszystko się urwało to panowie utworzyli zwiazek i może tak da sie załatwić przywileje z powrotem - ale zarząd nie ugięty to nasyłamy PIP. Jak nie ma kasy dla nas to niech chociaż zapłacą kare - takie mam wrażenie co do tego zwiazku.
0
Niech się do roboty pasożyty jedne wezmą, a nie... w D. im się poprzewracało, kasę chcą brać za pierdzenie w stołki a do tego być ważniejsi niż wszyscy. Chorzy ludzie, którzy wciąż nie rozumieją iż żyją w kapitaliźmie od 20 lat.
0
ci z zzprc nie maja pensji jak bodziuchy i paluchy ani telefonów służbowych. Mieli odwage sprzeciwic sie traktowniu roboli jak deb***i. Pracuja na halach jak my, Sprowadzili PIP bo łamany był kodeks pracy (tamci mieli to gdzies). W fabryce powstała nowa szlachta - dyrektorki kierowniki i stare wypasione zwiazkowce, reszte traktuja jak głupków, Dyr. W. zwalcza nowych choc sam był związkowcem, przenosiny pana G. to tylko jego zemsta i chamstwo,Po co chcecie barany ratowac te fabryke? dla nich? Zarabiaja tysiące was maja w d.... . i miec bedą zawsze. Piszę do roboli takich jak ja, wg mnie ten co płaci skladki do tych dwóch duzych związków to imbecyl bez mózgu, wolałbym dać pijanemu rumunowi na wino niż im składke, otwórzcie oczy wiesniaki, bo wam wmówią że lepiej robić za 900zł, niz siedziec w chałupie, żal mi was, barany, sami sobie tworzycie getto.
0

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: