Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Księżomierz: Kobieta wystraszyła włamywaczy latarką

Utworzony przez ~gość~, 24 lutego 2010 r. o 11:12 Powrót do artykułu
Pisze się "Księżomierzy" a nie "Księżomierzu", Pani lub Panie dziennikarzu!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gość~ napisał:
Pisze się "Księżomierzy" a nie "Księżomierzu", Pani lub Panie dziennikarzu!
Kolego "gościu", nazwa Księżomierz ma dokładnie taki sam sposób deklinacji jak np. Sandomierz. Nikt nie powie przecież "jadę do Sandomierzy". Z mojej wiedzy wynika, że najbardziej poprawna jest forma "jestem w Księżomierzu", aczkolwiek dopuszczalne jest mówienie "jestem w Księżomierzy", ponieważ jest to tzw. uzus lokalny. Tak więc zanim się kogoś skrytykuje, warto się upewnić. P.S. Nie jestem redaktorem DW.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Andy napisał:
Kolego "gościu", nazwa Księżomierz ma dokładnie taki sam sposób deklinacji jak np. Sandomierz. Nikt nie powie przecież "jadę do Sandomierzy". Z mojej wiedzy wynika, że najbardziej poprawna jest forma "jestem w Księżomierzu", aczkolwiek dopuszczalne jest mówienie "jestem w Księżomierzy", ponieważ jest to tzw. uzus lokalny. Tak więc zanim się kogoś skrytykuje, warto się upewnić. P.S. Nie jestem redaktorem DW.
Skoro tak, to dlaczego nie mówicie "Księżomierz Gościeradowski(Dzierzkowski, Kościelny)"???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i nie Krzysztof K. tylko Krzysztof Sz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...