Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Nie oddamy targowiska!

Utworzony przez Mirosław Sznajder, 1 kwietnia 2008 r. o 06:40 Powrót do artykułu
No i co? A nie mówiłem... a wiosnę 2006 roku rozmawiałem z wieloma handlującymi, po tym jak burmistrz obiecał remont i inwestycje na bazarze, itd... I co? Przewidziałem, że zostaniecie wyrolowani...!!! Oto pismo jakie w tej sprawie do burmistrz trzy tygodnie temu wysłał posłem Stawiarski: czytajcie tu: http://www.jaroslawstawiarski.pl/ http://www.jaroslawstawiarski.pl/index.php...id=29&idm=1 - Miasto Kraśnik realizuje wspólnie z władzami powiatu inwestycję na skrzyżowaniu ulic Al. Niepodległości i Balladyny. Teren objęty inwestycją graniczy z targowiskiem miejskim. Do mojego biura docierają sygnały, że handlowcy prowadzący działalność na tym terenie są zdziwieni terminem rozpoczęcia prac, gdyż jest to długo oczekiwany przez nich okres przedświąteczny, zapewniający im co roku duże obroty. Z powodu znacznego ograniczenia dostępu do bazaru opłacalność prowadzonej działalności w tym roku spadnie. Może to doprowadzić do trudności finansowych wielu rodzin żyjących z tej formy handlu, a nawet likwidacji małych firm rodzinnych. W związku z powyższym pragnę Pana zapytać czy podejmując decyzję o dacie rozpoczęcia tego rodzaju inwestycji kieruje się Pan interesem mieszkańców miasta, czy decyduje o tym tylko przypadek? Na początku roku 2006 grupa radnych miasta zgłosiła pomysł budowy Hali Targowej i przeniesienia do niej małych firm handlowych, m.in. z terenu obecnego bazaru, co obok wzrostu liczby punktów handlowych miało przyczynić się również do poprawy stanu sanitarnego handlu żywnością. Był Pan temu pomysłowi przeciwny i zapowiedział remont istniejącego bazaru. Danego słowa jednak Pan nie dotrzymał. Obecna inwestycja, skądinąd bardzo oczekiwana i pożyteczna, ze względu na przewidywaną poprawę komunikacji w tej części miasta, spowoduje jednak zmniejszenie powierzchni parkingu, który był również wykorzystywany jako miejsce sprzedaży płodów rolnych przez okolicznych rolników. Czy władze miasta zaproponują handlowcom oraz rolnikom coś w zamian?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ku*** i zabiorą tym ludziom chleb:>
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy pan Plais wie o czym pisze? Przeciez targowisko teraz znajduje sie obok duzych marketow czyli Biedronki i Lidla. Przy fabryce i tak bedzie dalej od Championa czy Plusa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Świat według Garpa, "Świat według Kiepskich" należałoby dopisać "Świat (czytaj:Kraśnik) według Plapisa i Sznajdera", cokolwiek robi się w Kraśniku - natychmiastowa obstrukcja obu panów. Jak wybitni dwaj "fachowcy od wszystkiego" wyobrażają sobie symbiozę obskurnego targowiska i ruchliwego skrzyżowania -chyba tylko w ich nieprzeciętnych umysłach jest to możliwe. Panowie, nie wszystkie decyzje burmistrza zasługują na dezaprobatę. Zamiast cytować oburzoną panią,która handluje mydłem i powidłem,może lepiej byłoby rozpytać mieszkańców ulicy Balladyny w tej kwestii. Trochę obiektywizmu, poszukajcie u siebie odrobinę czegoś co u innych ludzi nazywane jest mózgiem, rozumem etc
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kraśniczanin napisał:
"Świat według Garpa, "Świat według Kiepskich" należałoby dopisać "Świat (czytaj:Kraśnik) według Plapisa i Sznajdera", cokolwiek robi się w Kraśniku - natychmiastowa obstrukcja obu panów. Jak wybitni dwaj "fachowcy od wszystkiego" wyobrażają sobie symbiozę obskurnego targowiska i ruchliwego skrzyżowania -chyba tylko w ich nieprzeciętnych umysłach jest to możliwe. Panowie, nie wszystkie decyzje burmistrza zasługują na dezaprobatę. Zamiast cytować oburzoną panią,która handluje mydłem i powidłem,może lepiej byłoby rozpytać mieszkańców ulicy Balladyny w tej kwestii. Trochę obiektywizmu, poszukajcie u siebie odrobinę czegoś co u innych ludzi nazywane jest mózgiem, rozumem etc
Ciekawe czy takim de,bilom jak ty smakuje chleb? Mowa jest o tym (przypomina o tym Sznajder i Plapis), że burmistrz okłamał ludzi (czytaj mato.le uważnie: okłamał - a to jest już naganne), a ty mato.łku zaraz twierdzisz, iz im coś nie odpowiada!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a może handlujący powinni zminiejszyć ceny i wówczas bez względu na lokalizacje targowiska będa mieli klientów. Dzisiaj ceny wielu produktów są wyższe na targu niż w osiedlowych sklepikach z warzywami a handlujący obwiniaja za brak klientów wszystkich dookoła.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy przy kuli fabrycznej czy przy Balladyny, to jeden smród, jedne spaliny. Ten targ ma rację bytu tylko w soboty i w niedziele, kiedy sprzedają ubrania, buty itp. Bo owoce, warzywa, mięso droższe niż w pobliskich sklepach. Poza tym syf totalny. Tak drogo jak na tym targowisku, to ze świecą szukać. Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie. A postępowanie Burmistrza i urzędników to wspomniane wyżej: ŚWIAT WEDŁUG KRAŚNIKA.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja bardzo żadko popieram decyzje Czubińskiego, ale ten pomysł moim zdaniem jest super. Na Fabrycznej jest kupa niewykorzystanego placu, a na Balladyny przez targowisko jest wielki burdel. Argument o bliskości marketów jest chory bo LIDL jest w tej chwili przy samym targowisku, a po przeniesieniu byłby dalej. A jak ktoś ma ochotę iść na targ to te 100 metrów dalej nie sprawi mu różnicy. A Sznajder jak się nudzi to zamiast pisać bzdury na forum to niech codziennie społecznie sprząta syf, którzy zostawiają po sobie handlarze obok targu (jest to prawie środek miasta i nie wygląda to zbyt estetycznie).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
też kraśniczanin napisał:
Ja bardzo żadko popieram decyzje Czubińskiego, ale ten pomysł moim zdaniem jest super. Na Fabrycznej jest kupa niewykorzystanego placu, a na Balladyny przez targowisko jest wielki burdel. Argument o bliskości marketów jest chory bo LIDL jest w tej chwili przy samym targowisku, a po przeniesieniu byłby dalej. A jak ktoś ma ochotę iść na targ to te 100 metrów dalej nie sprawi mu różnicy. A Sznajder jak się nudzi to zamiast pisać bzdury na forum to niech codziennie społecznie sprząta syf, którzy zostawiają po sobie handlarze obok targu (jest to prawie środek miasta i nie wygląda to zbyt estetycznie).
Bara.nie, ale nikt tu nie mówi, że pomysł jest zły, to było tzreba już dawno zrobić. Ale to niej jest pomysł burmistrza tylko właśnie Sznajdera, który dwa lata temu na sesji ardy w imieniu grupy radnych zgłosił pomysł przeniesienia targowiska. Artykuł i wpisy są o okłamywaniu przez burmistrza ludzi. Handlowcom dwa lata temu obiecał co innego, a teraz. Zobaczyż oś.le jaki teraz bedziesz miał brud i bałagan. Bo przecież ciele jest jeszcze w du***, narazie jest pomysł przeniesienia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego nie dziwi mnie, ze w odpowiedziach na teksty w ktorych pojawia Sznajder znajdują się wyrażenia typu: Bara.nie, oś.le, de,bilom, mato.łku
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WITAM POPIERAM PRZENIESIENIE TEGO BADZIEWA Z TAMTEGO MIEJSCA TO TARGOWISKO TYLKO SZPECI CZESC MIASTA A JESZCZE TERAZ GDY POWSTANIE TAM RONDO WYGLAD BEDZIE TRAGICZNY. WYSTARCZY TYLKO PRZEJECHAC OBOK W SOBOTE POPOŁUDNIU I WTEDY DOPIERO WIDAC JAKI BURDEL TE SPRZEDAJACE WIESNIAKI ZOSTAWIAJA. NIE UMIEJA ZADBAC O OTOCZENIE WSROD TYCH SYPIACYCH SIE BUD POROZWALANE PAPIERY PUSZKI OBRZYDA. DLATEGO JESTEM ZA PRZENIESIENIEM TEGO SZAJSU GDZIES DALEJ. POMYSŁ POD DAWNYM PRZYSTANKIEM JEST DOBRY. ALE MOZNA TEZ ROZWAZYC MIEJSCE PRZENIESIENIA TU PO DRUGIEJ STRONIE BODAJZE ULICA KOMUNALNA NIEDALEKO LIDLA PRZYNAJMNIEJ TEREN JEST OGRODZONY WYSTARCZY TYLKO WYRÓWNAC I POROBIC MIEJSCA A PRZEDEWSZYSTKIM JE PONUMEROWAC WTEDY KAZDY SPRZEDAJACY MIAŁBY WYKUPIONE SWOJE MIEJSCE I ZACHOWYWAŁ BY CZYSTOSC A KTO BY TEGO NIE PRZESTRZEGAŁ ZOSTAWAŁ BY KARANY UTRATA MIEJSCA ALBO MANDATEM ZA ZASMIECANIE I SPRAWA ROZWIAZANA POZDRAWIAM
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popieram całkowicie wypowiedź 'DIABEŁ'. Kraśnik przez ostatnie lata nabiera wyglądu zbliżonego do miasta. Kwestia targowiska jest oczywista. Kupcy na tym skorzystają. Nie rozumiem obsesji paru panów na punkcie Burmistrza. Doceniam natomiast ich wytrwałość. Na szczęście nie oni pełnią tą niewdzięczną funkcję. Czy to był stadion, basen, parkingi, czy zalew, zawsze był problem. Dlaczego ci biedni "sterowani ludzie" wybierają go tyle lat, jak są wciąż okłamywani i oszukiwani. Miejsce targowiska jest bardzo dobre, po jakimś czasie każdy się przekona. Kupcy też. Rozumiem ich przyzwyczajenie. Kwestia czasu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mat napisał:
Popieram całkowicie wypowiedź 'DIABEŁ'. Kraśnik przez ostatnie lata nabiera wyglądu zbliżonego do miasta. Kwestia targowiska jest oczywista. Kupcy na tym skorzystają. Nie rozumiem obsesji paru panów na punkcie Burmistrza. Doceniam natomiast ich wytrwałość. Na szczęście nie oni pełnią tą niewdzięczną funkcję. Czy to był stadion, basen, parkingi, czy zalew, zawsze był problem. Dlaczego ci biedni "sterowani ludzie" wybierają go tyle lat, jak są wciąż okłamywani i oszukiwani. Miejsce targowiska jest bardzo dobre, po jakimś czasie każdy się przekona. Kupcy też. Rozumiem ich przyzwyczajenie. Kwestia czasu.
A nasz burmistrz to jest wspaniały człowiek. Dba o kraśniczan, ciągle jeździ po kraju i Europie, żeby dla miasta załatwiać inwestorów... Łubudubu, łubudubu, niech nam żyje prezes klubu, niech żyje nam. To napisał Mat, urzędnik wydziału... łubudubu, łubudubu... Panowie, nie męczcie się, Bareja już o was nakręcił film!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KRYTYKUJECIE LUDZIE NASZEGO BURMISTRZA. DOBRA JAKI JEST TAKI JEST. ALE TO PRZECIEŻ CZŁOWIEK I KAZDY NIERAZ ROBI BŁĘDY. PRZYPOMNIJCIE SOBIE KRAŚNIK PRZED JEGO "WŁADZĄ". ŻENADA I HUJNIA POSPOLITA. PRZYNAJMNIEJ DOPROWADZIŁ TO MIASTO DO WYGLĄDU CHODZ I TAK JESZCZE DUŻO TU BRAKUJE. STADION WYREMONTOWANY. W WIEKSZOSCI KOSTKA BRUKOWA, BASEN, ZALEW, SWIATŁA LAS PALMAS DLATEGO JA OSOBISCIE JESTEM ZA JAK NAJWIEKSZA LICZBA INWESTYCJI DLATEGO BUDOWE RONDA POPIERAM JAK I PRZENIESIENIE TEGO SMIESZNEGO TARGU BO PO UKONCZENIU PRAC NAD PRZEBUDOWA BEDZIE TO SMIETNISKO ABY SZPECIŁO. A TAK NA BOKU TO JEZELI TARGUJACYM PRZESZKADZA ZE BEDA POMIEDZY MARKETAMI TO NIECH RUSZA TE BURACZANE GŁOWY I ZOBACZA POMIEDZY CZYM TERAZ HANDLUJA Z JEDNEJ BIEDRONKA I DYSKONT W DRUGIEJ LIDL NIEDALEKO HURTOWNIA OWOCÓW I WARZYW I JAKOS IM IDZIE TO DLACZEGO TAM MIELIBY MIEC STRATY LUDZIE WYCHODZA Z FABRYKI PO DRODZE ZROBILI BY ZAKUPY I NARKA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DIABEŁ MARCIN napisał:
KRYTYKUJECIE LUDZIE NASZEGO BURMISTRZA. DOBRA JAKI JEST TAKI JEST. ALE TO PRZECIEŻ CZŁOWIEK I KAZDY NIERAZ ROBI BŁĘDY. PRZYPOMNIJCIE SOBIE KRAŚNIK PRZED JEGO "WŁADZĄ". ŻENADA I HUJNIA POSPOLITA. PRZYNAJMNIEJ DOPROWADZIŁ TO MIASTO DO WYGLĄDU CHODZ I TAK JESZCZE DUŻO TU BRAKUJE. STADION WYREMONTOWANY. W WIEKSZOSCI KOSTKA BRUKOWA, BASEN, ZALEW, SWIATŁA LAS PALMAS DLATEGO JA OSOBISCIE JESTEM ZA JAK NAJWIEKSZA LICZBA INWESTYCJI DLATEGO BUDOWE RONDA POPIERAM JAK I PRZENIESIENIE TEGO SMIESZNEGO TARGU BO PO UKONCZENIU PRAC NAD PRZEBUDOWA BEDZIE TO SMIETNISKO ABY SZPECIŁO. A TAK NA BOKU TO JEZELI TARGUJACYM PRZESZKADZA ZE BEDA POMIEDZY MARKETAMI TO NIECH RUSZA TE BURACZANE GŁOWY I ZOBACZA POMIEDZY CZYM TERAZ HANDLUJA Z JEDNEJ BIEDRONKA I DYSKONT W DRUGIEJ LIDL NIEDALEKO HURTOWNIA OWOCÓW I WARZYW I JAKOS IM IDZIE TO DLACZEGO TAM MIELIBY MIEC STRATY LUDZIE WYCHODZA Z FABRYKI PO DRODZE ZROBILI BY ZAKUPY I NARKA
łubudubu, łubudubu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widzę, że jeden z panów ogranicza się tylko do obrażania i krytykowania innych (metody inteligentnego przywódcy Samoobrony)-gratulacje. Szkoda, że nie wie do czego służy forum. Na pewno nie do opluwania innych wyzwiskami. Człowieku, tobie nigdy nic nie spasuje. Chyba, że zajmiesz stanowisko Burmistrza. Na szczęście to mieszkańcy wybierają. Dodawaj opinie, nie obrażaj. Każdy może napisać co myśli. Szkoda, że nie ma referendum w sprawie targowiska. Sprawa byłaby jasna. Może to by oświeciło parę osób i CIEBIE.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Piotr Robert napisał:
A nasz burmistrz to jest wspaniały człowiek. Dba o kraśniczan, ciągle jeździ po kraju i Europie, żeby dla miasta załatwiać inwestorów... Łubudubu, łubudubu, niech nam żyje prezes klubu, niech żyje nam. To napisał Mat, urzędnik wydziału... łubudubu, łubudubu... Panowie, nie męczcie się, Bareja już o was nakręcił film!
Naucz się czytać, bo nic takiego nie napisałem i nie obrażaj mnie. Zabłysnąłeś kiedyś, jak Wiśniewski z Ich Troje. Ludzie mają dosyć Twoich opinii. Daj na wstrzymanie. W historii Kraśnika nie było i nie będzie Burmistrza, który tyle dla miasta zrobił i to jest fakt, chyba ,że to wyburzysz. Kraśniczanie, którzy byli za granicami i wrócili po paru latach widzą diametralną zmianę. Reszta mieszkańców na bieżąco uczestniczy w modernizacji miasta. I tak trzymać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mat napisał:
Naucz się czytać, bo nic takiego nie napisałem i nie obrażaj mnie. Zabłysnąłeś kiedyś, jak Wiśniewski z Ich Troje. Ludzie mają dosyć Twoich opinii. Daj na wstrzymanie. W historii Kraśnika nie było i nie będzie Burmistrza, który tyle dla miasta zrobił i to jest fakt, chyba ,że to wyburzysz. Kraśniczanie, którzy byli za granicami i wrócili po paru latach widzą diametralną zmianę. Reszta mieszkańców na bieżąco uczestniczy w modernizacji miasta. I tak trzymać.
O żadnym nie było też tylu artykułów w gazetach, z żadnym nie było też związanego skandalu obyczajowego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witaj Mat-ołku! Fajny wynalazek, te różowe okulary, no nie? Tak ładnie przez nie widać to, co kazali zobaczyć... A przy tym wcale nie trzeba używać rozumu... Uff! Niech żyje...!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No cóż, rozpoczęła się budowa kościoła. Targowiska tam nie będzie. I żadne zapewnienia P.Czubińskiego, że będą konsultacje społeczne tego nie zmieni. Już dawno "wódz" przesądził co zrobi z targowiskiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...