Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Osiągnięcia nowego Burmistrza

Utworzony przez Gość, 21 maja 2011 o 09:55
Myślę że już czas najwyższy zastanowić się nad „osiągnięciami” nowych władz. Proponuję by wpisywać w tym temacie wszystkie porażki i osiągnięcia „uzdrowiciela” z Kraśnika.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Gość napisał:
Myślę że już czas najwyższy zastanowić się nad „osiągnięciami” nowych władz. Proponuję by wpisywać w tym temacie wszystkie porażki i osiągnięcia „uzdrowiciela” z Kraśnika.
Głównym osiągnięciem jest to, że jeszcze ich nie mają. I to, że zatrudnili speca w Empewiku
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Witam wszystkich, Wydaje mi się, że osiągnięciami powinien chwalić się rzecznik prasowy urzędu miasta. Z tego co pamiętam z prasy i rozmów ze znajomymi także związanymi z UM, to przede wszystkim w ostatnich miesiącach miała miejsce analiza dokumentacji i wypowiedziano lub zerwano kontrakty, które były niekorzystne dla miasta (zalew, obsługa bankowa) co dało od razu realne oszczędności. Z tego co wiem to np. krytykowany szef KPWiK ma znacznie mniejszą pensję niż poprzednik. Nie dotyczy to tylko jego. Ta tendencja jest słuszna, biorąc pod uwagę stan budżetu miasta. Znajomy powiedział mi, żeby nie spodziewać się spektakularnych inwestycji, bo przy obecnym zadłużeniu jest to nierealne. Łatwo jest inwestować na kredyt ale takie inwestycje mają zawsze swój kres w postaci dziury budżetowej, którą trzeba będzie teraz łatać. Sądzę, że powinno się starać pozyskać inwestorów do ,,strefy ekonomicznej'' Kraśnika i próbować inwestować w partnerstwie publiczno-prywatnym. Środki z UE są już praktycznie na wyczerpaniu. Pytanie ile zrobione żeby je wykorzystać w maksymalnym stopniu? Natomiast jeśli chodzi o przepychanki związane z byłą ekipą, to mnie one nie interesują. Niech zajmą się tym organy ściganie a sądy rozstrzygną. Te wymiany obelg są prowadzone na forum przez samych zainteresowanych i tak na prawdę przeciętny mieszkaniec Kraśnika ma to gdzieś. Uważam, że na ocenę jest za wcześnie. Ale do plusów - szybkie zbadanie dokumentacji, zerwanie wątpliwych kontraktów.Działalność CKiP (fajna nowa strona www). Do minusów - cisza na temat działań, które by zmierzały do pozyskania inwestorów. Na razie administrowanie a nie dynamiczne rządzenie. Rozmawiajmy rzeczowo bez zajadłości. Chodzi przecież o dobro Kraśnika. Pozdrawiam,
Zaloguj się, aby oddać głos
0
No i cisza- włodarz nie ma się czym pochwalić. Aktywność poddanych PIS też niewielka. Czyżby zaczynali ponosić porażki? Króciutko więc tryumfowali.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Niejaki Kolanko też milczy. To nie w jego stylu. Chyba naprade im się nie wiedzie.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jak przeciętnemu mieszkancowi, nie związanego z zadnym układem, nie mającym wsród byłych i obecnych pracowników urzędu jak i jednostek podległych znajomosci, jak na razie trudno mi sie dopatrzec osiągnięc nowego pana burmistrza. Analizę dokumentów po przejęciu władzy trudno nazwać jakimkolwiek osiągnieciem. A i tak jakchs większych nieprawidłowosci , które by pozwoliły kogokolwiek postawić w stan oskarzenia nie wykryto. Tak samo trudno dopatrzec sie pozytywnych osiągnięc w uniewaznieniu kontraktów, gdyz tak naprawde jeszcze nie wiemy jaki będzie ich finał i czy w ostateczności nie stracimy na tym. I pocieszeniem nie mogą być nizsze pensje nowo wybranych szefów, o których tak naprawdę nie wiemy jak sie sprawdzą na tych stanowiskach. Ale za to ich wybranie odbyło sie na zasadach, które w niczym nie odbiegały od stosowanych przez poprzednika. I tutaj najlepszymi przykładami jest powołanie prezesa KPM i dyrektora CKiP i w tym przypadku nawet najlepsza strona www nie usprawiedliwia identycznego wsadzenie na stanowisko, tak jak kiedyś zrobił to Czubinski z panią Opokową, a o co było wiele krzyku. Z uniewaznienia kontraktów wynikłych z przetargow na usługi dla miasta można miec najmniej zastrzezeń. ale tez nie wiadomo czy oszczędnosci poczynione na nich nie odbęda sie ze szkoda dla miasta i przez to nie spadnie jakośc świadczenie tych usług. A w przypadku na obsługę bankową dobrze , ze BS poszedł nam jeszcze na rękę . Bo jak wczesniej było tyle krzyku, ze zrezygnowany z tak korzystnych usług BS, to dlaczego ten BS nie chce dłuzej prowadzic dla nas tak korzystnych usług tylko zgodził sie na pół roku i to nie wiadomo czy tak do konca bezinteresownie. I mozna było by sie nie dziwic robionym oszczędnosciom, gdyby w ten sposób zaoszczędzone pieniądze zostały przeznaczone na jakiś konkretny cel. Ale na to sie nie zapowiada. W inwestycjach posucha, ze nawet nowo zatrudnione specjalistki nie beda miały okazji wykazac sie w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych dla miasta i pana burmistrza, a których przed wyborami w zapowiedziach była cała masa. A przeciez sa to juz ostatnie okazje, z których mozna było by skorzystac, nawet za cenę dalszego zadluzenia miasta. Na przyciagniecie inwestorów raczej nie ma co liczyc. Duzo lepsze warunki proponują inne strefy, a my na razie nie mamy do czego ich przyciagać, bo nawet jakos cicho sie zrobiło o dofinansowaniu na jej uzbrojenie.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
No ja to słyszałam, że największym osiagnięciem pana burmistrza jest powołanie rady sportu, gdyz jak wiadomo zajmowanie siesportem jest wazniejsze niż praca i dlatego tez na niego nalezy postawić największy nacisk w miescie, oraz powołanie drugiego organu - rady biznesu, co by pracodawcy mogli sie dogadywac co do zasad zatrudnienia, a przede wszystkim płac, tak żeby zaden z nich sie nie wyrózniał i nie odstawał od pozostałych. A jeszcze za jakies ulgi udzielą większego poparcia panu burmistrzowi.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Prawdopodobnie mają byc kolejne zwolnienia w urzędzie miasta, a pan burmistrz jakos nie chwali sie kolejnymi swoimi osiągnięciami. Czyżby doszedł do wniosku, ze tyle juz ich było, że powinny nam spowszedniec i nie ma co z nich robic sensacji? Ciekawe czy tym razem będą ogłaszane konkursy na stanowiska urzędnicze czy tez dalej będzie odbywało sie upychanie na nich swoich?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
To tak w ramach oszczędnosci pustek w kasie miejskiej będziemy w Krasniku obchodzic tygodniowy Dzień Dziecka? Niezła okazja, zeby władza za dostarczenie radosci i zabawy nałapała punktów u młodych mieszkanców miasta i ich rodziców. Jak widać darmowe kiełbaski nie tylko Czubinski fundował.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Oki. Porównajmy osiągnięcia byłego burmistrza w ciągu pierwszych 6 miesięcy urzędowania i pierwsze 6 miesięcy urzędowania obecnego burmistrza. Wtedy to porównanie będzie uczciwe.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
pinokio napisał:
Oki. Porównajmy osiągnięcia byłego burmistrza w ciągu pierwszych 6 miesięcy urzędowania i pierwsze 6 miesięcy urzędowania obecnego burmistrza. Wtedy to porównanie będzie uczciwe.
To najpierw wrzuc wszystkie dane z dtamtego okresu do internetu, zebysmy mięli z czym porównywac.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dopiero dziś rzuciło mi sie to w oczy
1 czerwca, stawy w Stróży, godz. 9:00 Zawody Wędkarskie dla najmłodszych organizowane przez Kraśnickie Towarzystwo Wędkarskie; oprócz łowienia ryb przewidziano grilla, napoje i słodycze, nagrody dla uczestników.
Czy to na pewno jest impreza dla kraśnickich dzieci, że krasnicki Urząd Miasta tak namiętnie reklamujeja na swojej stronie? Czy moze obcna władza musi sie za cos wypłacać ludziom ze Strózy i im dzieciom organizuje Dzien Dziecka. W koncu moze nie bez przyczyny kilka osób ze Strózy załapało sie po wyborach do pracy w naszym magistracie.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Marysieńka napisał:
Czy to na pewno jest impreza dla kraśnickich dzieci, [/quote] 1 czerwca, stawy w Stróży, godz. 9:00 Zawody Wędkarskie dla najmłodszych organizowane przez Kraśnickie Towarzystwo Wędkarskie; oprócz łowienia ryb przewidziano grilla, napoje i słodycze, nagrody dla uczestników. Dzieci ze Stróży i okolic przepędzano. [quote name='Marysieńka' timestamp='1306951135' post='484671'] że krasnicki Urząd Miasta tak namiętnie reklamujeja na swojej stronie?
Namiętnie to ty masz nasrane we łbie.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Marysieńka napisał:
Dopiero dziś rzuciło mi sie to w oczy Czy to na pewno jest impreza dla kraśnickich dzieci, że krasnicki Urząd Miasta tak namiętnie reklamujeja na swojej stronie? Czy moze obcna władza musi sie za cos wypłacać ludziom ze Strózy i im dzieciom organizuje Dzien Dziecka. W koncu moze nie bez przyczyny kilka osób ze Strózy załapało sie po wyborach do pracy w naszym magistracie.
UM reklamuje, bo dał kasę na nagrody. Swoją drogą powinien być przedstawiciel władz miasta na tej imprezie, szkoda że nikogo nie było. Pomyliło się urzędnikom/burmistrzowi, przyznali dofinansowanie nagród dla KTW, które zrzesza ok. 100 osób i było właśnie organizatorem dzisiejszej imprezy w Stróży, a nie przyznali 3 kołom kraśnickim, które zawody dla dzieci organizowali na zalewie w ubiegłą niedzielę (tam sponsorami nagród dla dzieciaków było Starostwo i wójt gminy Dzierzkowice). Konkretnie - w zawodach wędkarskich z okazji Dnia Dziecka w dniu dzisiejszym w Stróży uczestniczyło 41 dzieci ze Stróży, Kraśnika i okolic. Impreza udana, dzieci zadowolone, fajne nagrody, grill i poczęstunek. Sponsorzy: Starostwo, UM Kraśnik i UG Kraśnik, przy czym z UG był pan wójt Chapski, ze Starostwa - G. Marcinkowski, a z Miasta... nikogo.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Marysieńka napisał:
Dopiero dziś rzuciło mi sie to w oczy Czy to na pewno jest impreza dla kraśnickich dzieci, że krasnicki Urząd Miasta tak namiętnie reklamujeja na swojej stronie? Czy moze obcna władza musi sie za cos wypłacać ludziom ze Strózy i im dzieciom organizuje Dzien Dziecka. W koncu moze nie bez przyczyny kilka osób ze Strózy załapało sie po wyborach do pracy w naszym magistracie.
UM reklamuje, bo dał kasę na nagrody. Swoją drogą powinien być przedstawiciel władz miasta na tej imprezie, szkoda że nikogo nie było. Pomyliło się urzędnikom/burmistrzowi, przyznali dofinansowanie nagród dla KTW, które zrzesza ok. 100 osób i było właśnie organizatorem dzisiejszej imprezy w Stróży, a nie przyznali 3 kołom kraśnickim, które zawody dla dzieci organizowali na zalewie w ubiegłą niedzielę (tam sponsorami nagród dla dzieciaków było Starostwo i wójt gminy Dzierzkowice). Konkretnie - w zawodach wędkarskich z okazji Dnia Dziecka w dniu dzisiejszym w Stróży uczestniczyło 41 dzieci ze Stróży, Kraśnika i okolic. Impreza udana, dzieci zadowolone, fajne nagrody, grill i poczęstunek. Sponsorzy: Starostwo, UM Kraśnik i UG Kraśnik, przy czym z UG był pan wójt Chapski, ze Starostwa - G. Marcinkowski, a z Miasta... nikogo.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Gość napisał:
1 czerwca, stawy w Stróży, godz. 9:00 Zawody Wędkarskie dla najmłodszych organizowane przez Kraśnickie Towarzystwo Wędkarskie; oprócz łowienia ryb przewidziano grilla, napoje i słodycze, nagrody dla uczestników. Dzieci ze Stróży i okolic przepędzano. Namiętnie to ty masz nasrane we łbie. [/quote] To niechby organizowali imprezę na miejscu, tam gdzie dzieciom krasnickim najłatwiej dotrzec. A im widocznie chodziło, zeby z dostanego dofinansowania zrobić imprezkę dla swoich własnych dzieci, i dzieci koleżenstwa ze Strózy i okolic. Z dala od krasnika, zeby inne miejscowe przez przypadek sie nie załapały. A dzieci ze Strózy i okolic przepędzono w twojej wyobraźni, a jako dowód mamy następny wpis, który podajekonkretna liczbę dzieci , które z tego skorzystały. A jakby przepędzono, to jakim to trzeba by było byc skonczonym chamem, zeby dzieci przepędzac, w dodatku w dniu ich święta. A o nasraniu we łbie mozna mówic, gdy sie krzyczy o ograniczeniach spowodowanych potrzebą oszczędzania , a tym czasem wydaje sie pieniądze na mało potrzebne rzeczy, w tym na imprezy, a tym bardziej w sasiednich wsiach. [quote name='Gość' timestamp='1306957926' post='484714'] UM reklamuje, bo dał kasę na nagrody.
Dzien Dziecka nie upowaznia miasta do dawania pieniędzy z naszych podatków na nagrody dla obcych dzieci, tym bardziej, ze nasze miejscowe ze względu na zorganiziowanie imprezy w innej miejscowosci nie miały za bardzo szansy w niej uczestniczyc . Pan burmistrz pieniędzmi z naszych podatków będzie sponsorował innych, gdy tym czasem,z naszych podatków, które płacimy robi nam i naszym dzieciom oszczędnosci w postaci zgaszonych świateł ulicznych, że musimy chodzic ciemnymi ulicami. Teraz to juz sie nie zdziwię jak z inwestycjami za nasze pieniądze przeniesie sie do Strózy, a my ciągle będziemy słuchac o potrzebie oszczędzania i obchodzic sie niczym.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Wszystkie dzieci nasze są...zapomnieliście?!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Marysieńko czepiasz się niepotrzebnie. Bardzo dobrze, że w Kraśniku są jeszcze organizacje, które chcą cokolwiek robić dla dzieciaków, przecież cała organizacja zawodów należała do Kół Wędkarskich, a to że szukają sponsorów nagród, to chyba nic dziwnego. Naprawdę, nie szafujmy niepotrzebnie słowem "oszczędności", bo po pierwsze w grę nie wchodzą wielkie pieniądze (są to kwoty paruset zł, może 500-600, nie wiem dokładnie), a po drugie wymiar wychowawczy i radocha dzieciaków bezcenne i nie ma co robić z Dnia Dziecka politycznych przepychanek.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
a pominik za 45 tys lub wiecej to nic? wycinka drzew w lasku przy "marzeniu" i posadzenie 96 debow w pamiatce ofiarom lotniczej glupoty cichaczem bez zgody na wydanie miejskiej kasy na pomnik dla kaczynskiego i jego partii to sukces . robienie z krasniczan idiotow co nie wiedza i nie znaja sie abolutnie na niczym bo sa cwiokami z pobliskich wiosek wychodzi spektakularnie nowemu burmistrzowi, ktory lubi fotografowac sie ze szlachta a nie z burakami. ile kosztowalo "porzadkowanie" lasku mozna przeczytac na oficjalnej stronie miasta krasnika.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Maja napisał:
Wszystkie dzieci nasze są...zapomnieliście?! [/quote] Nie ma to jak zasłaniać sie wyświechtanym sloganem , który w niczym nie znajduje potwierdzenia w życiowych realiach. Ale jakby co moge przesłac Tobie i panu burmistrzowi listę potrzeb moich dzieci to bedziecie miec okazje je spełnić, tak jak swoich własnych. [quote name='Gość' timestamp='1306994725' post='484821'] Marysieńko czepiasz się niepotrzebnie. Bardzo dobrze, że w Kraśniku są jeszcze organizacje, które chcą cokolwiek robić dla dzieciaków, przecież cała organizacja zawodów należała do Kół Wędkarskich, a to że szukają sponsorów nagród, to chyba nic dziwnego. Naprawdę, nie szafujmy niepotrzebnie słowem "oszczędności", bo po pierwsze w grę nie wchodzą wielkie pieniądze (są to kwoty paruset zł, może 500-600, nie wiem dokładnie), a po drugie wymiar wychowawczy i radocha dzieciaków bezcenne i nie ma co robić z Dnia Dziecka politycznych przepychanek.
Jak organizacje chcą cos robić dla dzieci, to niech robią to w takiej formie i miejscu, żeby wszystkie dzieci mogły skorzystac, a nie pod pretekstem Dnia Dziecka znajdują okazję do zaspakajania przyjemnosci garstki swoich własnych, a pan burmistrz jeszcze przyklaskuje temu i wykłada publiczne pieniądze. I ciągle mówimy o wymiarze wychowawczym i radosze bardzo zawężonego kręgu dzieci, do tego z naszych podatków, gdy tym czasem naszym pozostało oblizac się smakiem. I moze to nie jest duza kwota, ale to takie kwoty składają sie na jedną większą. Niewielka kwota, ale juz takich samych niwewielkich kwot poskąpiono na takie same atrakcje dla wszystkich pozostałych dzieci. A jak tak niewielka kwota, to pan burmistrz dzien dziecka w sąsiedniej wsi mógł zasponsorować ze swoich własnych pieniedzy, bo niestety sa przesłanki ku temu, zeby podejrzewac, ze posłuzenie sie naszymi pieniędzmi miało wymiar polityczny, jak wypłacanie sie za uzyskane poparcie w trakcie wyborów, a także zasponsorowanie dzieci z silnego koła PiS w Strózy.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Strona 1 z 8

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: