Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Samorządy walczą o uczniów. Spór o gimnazjum w Kraśniku

Utworzony przez Gość, 18 czerwca 2011 r. o 12:04 Powrót do artykułu
Myśleli, myśleli i wymyślili. W końcu nasze gwiazdeczki, specjaliści od rządzenia znaleźli winnych zwolnień. Brawo podziwiam waszą inteligencje. Ciekaw jestem tylko dlaczego tak długo nad tym myśleliście, czyżby poseł Stawiarski był na urlopie i zabrakło „mózgu Kraśnika”?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
– Nie było żadnych konsultacji z nami w sprawie tej szkoły – wyjaśnia Jacek Dubiel, zastępca burmistrza Kraśnika. I nie musiało być - Powiat nie musi konsultować czegoś, co należy do jego zadań własnych - art.5 ust.5a UoSO. – Uważamy też, że organem założycielskim powinna być gmina, czyli Urząd Miasta. No to zakładajcie. Poza tym przez funkcjonowanie tej placówki tracimy pieniądze. Czyżby Urząd Miasta nie mógł tracić pieniędzy, a inni mogą? Cóż za aspołeczna postawa! I po co ten szum - zaangażowanie urzędników z Kuratorium, dziennikarzy lokalnych? Chociaż Ci drudzy o czym właśiwie mają pisać? A wystarczyło poczytać ustawę o systemie oświaty (z tzw. "zrozumieniem").
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam jedno słowo do Pana Dubiela. Jako rodzic dziecka które chodziło do SP3 w której to właśnie on był wtedy dyrektorem zachęcani byliśmy do zapisywania swoich dzieci do Gimnazjum w Stróży . Ciekawe jak to się ma do obecnego stanowiska tego Pana? Zdaje mi się że niektórzy mają dość wybiórczą pamięć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PiS znowu szuka afery,sami niewiedza już co maj robić smutna prawda jeszcze troche to beda obstawiac stanowiska kościelne wstyd ,że na takich oddałem głos został zmarnowany..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rodzic napisał:
Mam jedno słowo do Pana Dubiela. Jako rodzic dziecka które chodziło do SP3 w której to właśnie on był wtedy dyrektorem zachęcani byliśmy do zapisywania swoich dzieci do Gimnazjum w Stróży . Ciekawe jak to się ma do obecnego stanowiska tego Pana? Zdaje mi się że niektórzy mają dość wybiórczą pamięć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli bowiem pan Dubiel nie potrafi wyjasnić niczym sensownym swojej miernoty to szuka winnych w powiecie, Powiat wcale nie musi się pytać o pozwolenie miasta na założenie gimnazjum sportowego. Nawet tego nie ma kto w tym mieście sprawdzić. Oj biada nam biada naszym dzieciom, że doczekaliśmy takich rządów. Też niestety głosowałem na Włodarczyka, ale ta ekipa z Dubielem w tle jest beznadziejna. Nasi znajomi też na was więcej nie zagłosują. Porażka i wstyd dla nas miszkańców Krasnika
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ludzie sami wybraliśmy taką władzę, Burmistrz miał zmienić nasze miasto, a tu nadal lipa i będzie gorzej niż za Czu. Więc może pora na zmianę Burmistrza? Jak ćwierkają ptaszki z Lubelskiej sam nasz Burmistrz zastanawia się nad rezygnacją, choć chłopaki - Stawiarek i Jach - nie dadzą mu tego zrobić.... więc męczymy się jeszcze trochę... A co do speca Dubiela - może on nie wie co robi, bo pamięć ma słabą, oskarża innych, a sam wały kręcił jak był dyrektorem, nauczycielem i kim tam jeszcze....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W ostatnich latach nasz narcyz wiceburmistrz Dubiel pracował na etacie w ZS nr 3, w Szkole podstawowej nr 3- kolejny etat i był jeszcze dyrektorem Żaka. Teraz zaś oskarżył swojego kolegę Nowomiejskiego o podwójne finansowanie. Wstyd Dubielu. Gdzie tu szukać wstydu i honoru, prostaki bez ogłady. A do Sttruży kazał rodzicom w SP nr 3 zapisywć dzieci bo tam dyrektprem jest kolega radny Misiak. To też było działanie na szkodę miasta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wstyd żeby człowiek na stanowisku burmistrza zajmujący się sprawanmi oświaty w mieście nie znał podstawowych zasad prawnych tworzenia szkół, zwalniania nauczycieli czy też odwoływania dyrektorów ze stanowiska
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kochani wybraliście to macie! A będzie jeszcze weselej, bo Pan Dubiel lubi świecić :-) niekompetentny urzędas za grubą kasę, niech lepiej na tej Ukrainie szaleje i miasto w spokoju zostawi!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oj tak nich tam zostanie z Ukrainkami, a naszym krasnickim szkołom i dzieciom da spokój. Farbowany lisek wiele szkód może jeszcze narobić, cieszę się że nie jestem jego kolegą bo ten najbliższym lubi dokopać i wkopać np narty w Alpach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież zarówno w jednym jak i w drugim gimnazjum mogli tworzyć klasy sportowe i na pewno byli by do nich chętni, żeby tylko kosztem zwiększenia godzin w-fu mieć mniej godzin z innych przedmiotów. Tylko jak sie wiedziało, że z braku wyboru uczniowie będa korzystali z tego tylko co mają, to nie było potrzeby sie wysilać. A teraz dopiero jak powstała konkurencja wielkie płacze i żale.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mądrze mówisz Marysieńko, masz racje ale najpierw trzeba pomyśleć. jak sądzisz kto to ma zrobić w naszym magistracie jak im w głowie tylko kasa i stołki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość odpowiada za oświatę, a nie zna podstawowych przepisów??? Kto go na ten stołek wsadził i za jakie zasługi i dla kogo - oj źle się dzieje w waszym mieście, źle!!! Było źle i jest źle...a o co chodzi z tą Ukrainą?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marysieńka napisał:
Przecież zarówno w jednym jak i w drugim gimnazjum mogli tworzyć klasy sportowe i na pewno byli by do nich chętni, żeby tylko kosztem zwiększenia godzin w-fu mieć mniej godzin z innych przedmiotów.
Kłamstwo detektywie. Nie można zwiększać ilości godzin danego przedmiotu kosztem innego. Nie masz pojęcia co to jest klasa sportowa i na czym to polega. Jako lokalny błazen wypowiadasz się po raz kolejny o rzeczach o których nie masz zielonego pojęcia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marysieńka napisał:
Kłamstwo detektywie. Nie można zwiększać ilości godzin danego przedmiotu kosztem innego. Nie masz pojęcia co to jest klasa sportowa i na czym to polega. Jako lokalny błazen wypowiadasz się po raz kolejny o rzeczach o których nie masz zielonego pojęcia.
Nie chce mi sie sprawdzac jak to jest dokładnie, bo to mi do niczego nie potrzebne.Ale na pewno tworzenie takiej klasy odbywa sie na takich samych zasadach jak we wszystkich klas profilowanych w szkołach średnich, które zaleznie od rozszerzonego profilu mają wiecej godzin z jednych przedmiotów, z innych mniej. Inaczej klas z rozszerzonymi profilami nie było by sensu tworzyc, gdyz isniały by tylko z nazwy, gdyz wszystkie musiały by oferowac to samo, czyli taka samą liczbę godzin z kazdego przedmiotu. I na moj chłopski rozum, to tylko ogólnie nie moze byc więcej godzin .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marysieńka napisał:
Nie chce mi sie sprawdzac jak to jest dokładnie, [/quote] No właśnie tumanie.Nie chce Ci sie sprawdzić ,lepiej pomawiać i kłamać. Klasa profilowana polega na zwiększeniu iości godzin z danego przedmiotu a nie zabieranie z innego. [quote name='Marysieńka' timestamp='1308503878' post='491385'] Ale na pewno tworzenie takiej klasy odbywa sie na takich samych zasadach ...
W pierwszym zdaniu stwierdzasz ,że kłamiesz a w kolejnym brniesz dalej ze swoja wizją.Jesteś kłamcą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wydaje mi się, zeby chodziło, o samą ilośc zwiększenia godzin konkretnego przedmiotu, gdyż wtedy takie klasy miały by więcej godzin tygodniowo od wszystkich pozostałych klas niz przewiduje to program i było by to dla nich dużo większym obciążeniem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I nie wiem w czym problem. Przeciez i tak były by to klasy, które rozpieszczały by sportowców, a z innych przedmiotów dawały nieprzeciętne luzy. I myślisz, ze nie reflektowali by na takie układy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marysieńka napisał:
I nie wiem w czym problem. [/quote] Problem w tym ,że jesteś kłamcą. [quote name='Marysieńka' timestamp='1308506253' post='491393'] Przeciez i tak były by to klasy, które rozpieszczały by sportowców, a z innych przedmiotów dawały nieprzeciętne luzy. I myślisz, ze nie reflektowali by na takie układy.
Program musi być zrealizowany. Tam nie ma układów tylko egzaminy końcowe, które weryfikują jak to nazywasz "luzy". Wszechwiedząca osobo ,piszesz na każdy temat nie posiadając fundamentalnej wiedzy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...