Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Sinice zaatakowały zalew

Utworzony przez M.Sz., 5 sierpnia 2008 r. o 05:33 Powrót do artykułu
Zalew dla miasta, praca dla ludzi - 2008-08-03 Z takim hasłem w roku 2006 pojawiły się na ulicach Kraśnika tablice informujące o rozpoczęciu budowy zalewu. Był to jeden z elementów bardzo drogiej kampanii, prowadzonej za pieniądze publiczne, promującej polityka PO, Piotra Czubińskiego. Trzy lata "funkcjonowania" zalewu, to dostatecznie długo, by pokusić się o pierwsze podsumowania. Z trzech okresów letnich, tylko w pierwszym można było kąpać się w zalewie. W pozostałych już nie i miasto generuje ogromne koszty związane z przygotowaniem obiektu do sezonu oraz bieżącym utrzymaniem czystości i porządku publicznego wokół zbiornika. W roku 2007 wyniosły one 195 000 zł. W roku 2008 kieszenie podatników dodatkowo obciąży ekspertyza, zamówiona na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, która wskaże działania mogące przywrócić obiektowi funkcję kąpieliska. Podobna współpraca władz Lublina z naukowcami nie przyniosła jednak oczekiwanego efektu. Zalew Zemborzycki ożył dopiero w tym roku, po wybudowaniu obok niego basenu. Pod koniec lipca br. miał odbyć się przetarg, w ramach którego władze miasta chciały sprzedać działkę, przewidzianą pod hotel w planie zagospodarowania terenu wokół zalewu. Przetarg nie odbył się, ponieważ nikt do niego nie przystąpił. Wiele wskazuje, że zalew nie jest dla miasta i długo nie będzie służył jego mieszkańcom jako miejsce plażowania. Nie ma także pracy dla ludzi, wyłączając np. ratowników opłacanych przez miasto, którzy informują, że nie wolno wchodzić do wody. Burmistrz P. Czubiński, w trakcie składania na ostatniej sesji rady miasta sprawozdania z bieżącej działalności, słowem nie wspomniał o braku zainteresowania Kraśnikiem, i jego najdroższym obiektem rekreacyjnym, ze strony inwestorów. Informację na temat nieudanego przetargu można było uzyskać od urzędników jedynie w kuluarach obrad. http://krasnik.pl/index.php?id=530 http://www.jaroslawstawiarski.pl/index.php...lnosci&id=1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sinice beda do puty do poki w okolicach zalewu beda chcieli inwestowac zewnetrzni przedsiebiorcy. Jak juz sie wszyscy dostatecznie zniecheca a UMK zechce sie uwlaszczyc na majatku publicznym to znikniemy dokladnie tak jak z zalewu pod Lublinem. Wiem co mowie bo bylysmy tam nieprerwanie od niemal 20-tu lat, nawet w tym roku jeszcze przed wybudowaniem basenow odtrabiono nasze druzgocace zwyciestwo a pozniej w ciagu jednej nocy zniknelysmy wszystkie jakkamfora. A moze tak mocno spalysmy, ze ktos nas potajemnie do Krasnika wywiozl?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To burmistrz miasta Piotr Czubiński powinien odpowiadać personalnie za tą inwestycję. To on ją promował, forsował, on chwalił się, że powstała dzięki niemu. Zatem również on powinien być rozliczony z efektów jej realizacji i swoim majątkiem gwarantować opłacalność. Wszyscy pamiętamy banery, na których Piotr Czubiński osobiście zapraszał nad zalew...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No i cóż... Po pierwsze ten szumnie budowany zalew jest wbrew temu co wpajają ludziom władze zbiornikiem retencyjnym mającym znaczenie przeciwpowodziowe (choc i tak niewielkie) a nie rekraacyjnym. l Po drugie kazdy logicznie myślący mógł się spodziewać glonów w zbiorniku tak płytkim z tak małą wymianą wody. Wiadomo że Wyznianka jest zanieczyszczona i nie poprawią jej stanu nawet odstojniki...... Po trzecie zagospodarowanie terenu wokół tzw. zalewu woła o pomstę do nieba...... Jak rozpoczynano budowę tego tzw zalewu niektórzy piali z zachwytu, gdy mówiłem że będzie to śmierdzace bajoro wysmiewano się ze mnie i pukano w czoło, a jednak...... W miare upływu czasu stan zbiornika będzie się pogarszał, zakwity, glony, smród potem zamulenie to co czeka "zalew" Obym się mylił ale niedługo będzie on Kraśnikowi kula u nogi.... Pozdrawiam władze!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zalew -to kolejna porażka urzędującego Burmistrza. Pomysł z horrorów, wszyscy znawcy twierdzili, że to nie wypali w tym miejscu. Ale co tam kraśnicka władza jest nieomylna. I proszę mamy efekty, płacimy wszyscy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To najdroższa kałuża na świecie. @0 milionów dosłownie leży w błocie.. Skandal a Burmistrz ma wszystkich w nosie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kazdy logicznie myślący mógł się spodziewać glonów w zbiorniku tak płytkim z tak małą wymianą wody. Wiadomo że Wyznianka jest zanieczyszczona i nie poprawią jej stanu nawet odstojniki...... ... w tym właśnie jest problem! Trudno w Kraśniku o logicznie myślącego urzędnika! Powiem więcej: im ważniejszy stołek "piastuje" (to ulubiony sposób opowiadania o swojej pracy urzędników Kraśnika), tym trudniej o logikę!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mieszkaniec Kraśnika napisał:
kazdy logicznie myślący mógł się spodziewać glonów w zbiorniku tak płytkim z tak małą wymianą wody. Wiadomo że Wyznianka jest zanieczyszczona i nie poprawią jej stanu nawet odstojniki...... ... w tym właśnie jest problem! Trudno w Kraśniku o logicznie myślącego urzędnika! Powiem więcej: im ważniejszy stołek "piastuje" (to ulubiony sposób opowiadania o swojej pracy urzędników Kraśnika), tym trudniej o logikę!!
Głównym naganiaczem na budowę, który mówił, że odstojnik oczyści wodę, był niejaki Ofczarski z PO!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kraśniczanin napisał:
Głównym naganiaczem na budowę, który mówił, że odstojnik oczyści wodę, był niejaki Ofczarski z PO!
Jeszcze jeden "fachowiec" z ekipy POkażmy Obywatelowi (figę)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A to pan M. Sz. czyli Mirosław Sznajder radny Kraśnika poprzedniej kadencji wstydzi się podpisać własnym imieniem i nazwiskiem. Swoją drogą skoro już nie jest radnym, więc chyba nie wzbudził aprobaty swoich wyborców. A ja jestem ZA zalewem w Kraśniku. Na pewno można było to zrobić lepiej, ale poczekajmy pojawia się już jakaś infrastruktura wokół. Wygońmy jeszcze wędkarzy i zróbmy rzeczywiście zbiornik rekreacyjny. Przynajmniej są podejmowane jakieś próby stworzenia czegoś w tej wiosze. Mówię Wam - róbmy swoje i za niedługo przegonimy Lublin - tam ważniejsze susły niż powstanie lotniska i rozwój regionu. A może przyłączyć się do podkarpacia?! Moglibyśmy powiedzieć, że w naszym mieście wojewódzkim jest lotnisko ;-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
t napisał:
A to pan M. Sz. czyli Mirosław Sznajder radny Kraśnika poprzedniej kadencji wstydzi się podpisać własnym imieniem i nazwiskiem. Swoją drogą skoro już nie jest radnym, więc chyba nie wzbudził aprobaty swoich wyborców. A ja jestem ZA zalewem w Kraśniku. Na pewno można było to zrobić lepiej, ale poczekajmy pojawia się już jakaś infrastruktura wokół. Wygońmy jeszcze wędkarzy i zróbmy rzeczywiście zbiornik rekreacyjny. Przynajmniej są podejmowane jakieś próby stworzenia czegoś w tej wiosze. Mówię Wam - róbmy swoje i za niedługo przegonimy Lublin - tam ważniejsze susły niż powstanie lotniska i rozwój regionu. A może przyłączyć się do podkarpacia?! Moglibyśmy powiedzieć, że w naszym mieście wojewódzkim jest lotnisko ;-)
Podpisał się M.Sz., bo każdy wie o kogo chodzi, a czy ty się podpisałeś? Co do wyboru na radnego, to nie startował w wyborach, gdyż dla tego społeczeństwa nie warto szarpać się i zdrowie tracić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
t napisał:
A ja jestem ZA zalewem w Kraśniku. Na pewno można było to zrobić lepiej, ale poczekajmy pojawia się już jakaś infrastruktura wokół. Wygońmy jeszcze wędkarzy i zróbmy rzeczywiście zbiornik rekreacyjny.
Wyobraź sobie ,że ten zbiornik kosztował 20mln zł i to jeszcze nie koniec.Czy można było zrobić to lepiej?Myślę ,że na pewno.Problem polega na tym,że za tą inwestycją stoją ludzie którzy nie potrafią sklecić sensownego wniosku o dofinansowanie.Nawet na porzeżenie granic miasta napisali wniosek z błędami.Jak dla mnie to powinni bawić się swoimi pieniedzmi albo lepić babki w piaskownicy a nie szastać moimi milionami.Człowieku musisz zdać sobie sprawe ,ze wydano już dwa razy więcej niż pierwotnie zakładano.Na potrzeby skończenia zbiornika przed wyborami zmieniono projekt co drastycznie podniosło koszty i doprowadziło do stanu niemocy jaki obecnie mamy.Bilbordy za 54000zł informowały o pracy dla ludzi z podpisem PIOTR CZUBIŃSKI .Gdzie ta praca? Gdzie te tłumy ?Palma de Kraśnik z mopami do góry nogami wbitymi w glebe.Te mopy to powinno się wyjąć i powsadzać w d*** tym którzy za to odpowiadają. A jeśli chodzi o wędkarzy to co Ci przeszkadzają?Przecierz to jest zbiornik retencyjny przeciwpowodziowy a nie basen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podobno nasenu Wielkiemu Niezatapialnemu dom wybudowala ta sama firma co to wodne, sine nieszczescie? Moze zaatakuja go myszy ,jak Popiela?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To co wypisujecie o władzy i Czubińskim to typowe dal Polaków, czyli "i tak źle i tak niedobrze", zawsze narzekania i problemy. Przeciez można założyć że Czubiński miał bardzo dobre intencje. W takim sennym i małym miasteczku jak Kraśnik Zalew jest strzałem w dziesiątkę. Sam burmistrz nie jest czarodziejem i nie pozbędzie się zakwitów w pięc minut. To jest natura która rządzi sie własnymi prawami. Podjęcie współpracy z naukowcami byłej Akademi Rolniczej świadczy o dużym zainteresowaniu tematem naszych władz. Może troszeczkę wyrozumiałości i optymizmu. Kto nie ryzykuje ten nic nie ma, jak wiemy ryzyko jest jednak obarczone niepowodzeniem i to jest normalne
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
OLAF napisał:
To co wypisujecie o władzy i Czubińskim to typowe dal Polaków, czyli "i tak źle i tak niedobrze", zawsze narzekania i problemy. Przeciez można założyć że Czubiński miał bardzo dobre intencje. W takim sennym i małym miasteczku jak Kraśnik Zalew jest strzałem w dziesiątkę. Sam burmistrz nie jest czarodziejem i nie pozbędzie się zakwitów w pięc minut. To jest natura która rządzi sie własnymi prawami. Podjęcie współpracy z naukowcami byłej Akademi Rolniczej świadczy o dużym zainteresowaniu tematem naszych władz. Może troszeczkę wyrozumiałości i optymizmu. Kto nie ryzykuje ten nic nie ma, jak wiemy ryzyko jest jednak obarczone niepowodzeniem i to jest normalne
Olaf czytaj ze zrozumieniem to co jest wyżej napisane. W radzie poprzedniej kadencji była grupa, która przewidziała cała sytuację, ostrzegała i dlatego głosowała przeciwko. Niejaki Ofczarski mówił jedna, że "un wi", że będzie dobrze i prace ruszyły.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
t napisał:
A to pan M. Sz. czyli Mirosław Sznajder radny Kraśnika poprzedniej kadencji wstydzi się podpisać własnym imieniem i nazwiskiem. Swoją drogą skoro już nie jest radnym, więc chyba nie wzbudził aprobaty swoich wyborców. A ja jestem ZA zalewem w Kraśniku. Na pewno można było to zrobić lepiej, ale poczekajmy pojawia się już jakaś infrastruktura wokół. Wygońmy jeszcze wędkarzy i zróbmy rzeczywiście zbiornik rekreacyjny. Przynajmniej są podejmowane jakieś próby stworzenia czegoś w tej wiosze. Mówię Wam - róbmy swoje i za niedługo przegonimy Lublin - tam ważniejsze susły niż powstanie lotniska i rozwój regionu. A może przyłączyć się do podkarpacia?! Moglibyśmy powiedzieć, że w naszym mieście wojewódzkim jest lotnisko ;-)
Hehe jak wszędzie, aby mieć władze a reszte można mieć w ... Jeszcze nie byłem nad tym zalewem, jestem wędkarzem i się wybiore przynajmniej ktoś tam będzie sie plątał hihi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
oj tego cytatu nie miało być...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...