Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Złapać inwestora. Nowe zwolnienia podatkowe w Kraśniku

Utworzony przez ..., 27 października 2014 o 09:56 Powrót do artykułu
Ile to mamy do wyborów? Bo jakoś pamięć mnie zawodzi?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ty ze sztabu Czerwa? Bo tamci to już całkiem pozapominali, co to przyzwoitość.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Łabędzi śpiew Włodarczyka. Miał na to 4 lata i co zrobił ? Temu panu już dziękujemy. Czas na zmiany.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Przecież to pomysł CZERWA!!! Osobiście słyszałem jak zapowiadał (jakiś czas temu) przedłożenie radzie miasta (jak tylko zostanie burmistrzem) uchwały wprowadzającej takie ulgi!  
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Nie jestem za czerwem, jednak o ile dobrze sobie przypominam to chyba coś takiego wspominał w swoim programie wyborczym. Szkoda, że Kraśnik staje się miejscem kradzieży także pomysłów.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
wlodarczyk to uruchomil 4 markety i tyle a zapomnialem pomogl sprzedac fabryke  Koncz chlopie wstydu oszczedz  Nawet blondynka w zagrodzie ma wiecej honoru
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A ekipa Czerwa i Czubińskiego to o strefie tylko gadała. I zajęło im to gadanie 14 lat! Dużo to, czy mało? A co ze sztandarowym pomysłem ekipy Czerwa a wcześniej Czubińskiego, z przetwórnią malin? Robili, robili x 14 i...nic!!!!! Bo oni nic nie potrafią!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Może by tak zasponsorować każdemu inwestorowi dach na budynek?? Najlepiej z miedzi.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A ekipa Czerwa i Czubińskiego to o strefie tylko gadała. I zajęło im to gadanie 14 lat! Dużo to, czy mało? A co ze sztandarowym pomysłem ekipy Czerwa a wcześniej Czubińskiego, z przetwórnią malin? Robili, robili x 14 i...nic!!!!! Bo oni nic nie potrafią!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Wniosek przeszedł. Mam pwody mieć odrobinę rozczarowania. Stanowisko Kraśnickiej Izby Gospodarczej w sprawie projektu Uchwały Rady Miasta Kraśnika,         w sprawie wprowadzenia zwolnień od podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis, dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy w wyniku realizacji nowej inwestycji na terenie Miasta Kraśnika. Szanowni Państwo Radni, Kraśnicka Izba Gospodarcza popiera każdą Uchwałę Rady Miasta, mającą na celu pobudzenie przedsiębiorczości. Niemniej §3.1. jest bardzo ogólnikowy i dyskryminujący przedsiębiorstwa mikro i małe, oraz handel. Trudno zgodzić się z opinią, że handel Polski     w Kraśniku rozwija się należycie. Jeżeli brak jest możliwości użycia przymiotnika Polski, to handel mało powierzchniowy. Wydaje się, że jest on konieczny do zachowania prawidłowej struktury handlu w mieście. Nadmieniamy, że rodzimy handel skutkuje blisko 40% powrotem środków do kasy miasta z podatku PIT.  Kryzys w Kraśniku przeżywają również usługi, które w takim zapisie mają znikomą szansę na korzystanie z dobrodziejstw Uchwały Rady Miasta. Naszym zdaniem, potrzeba jest bodźców do pobudzenia inicjatyw przedsiębiorczości tak dla inwestorów zewnętrznych,  jak i dla naszego, Kraśnickiego społeczeństwa. Stworzenie warunków do powstawania mikro przedsiębiorstw, czy wręcz samozatrudnienia, jest ważniejsze z dla miasta ze strategicznego punktu widzenia,  niż ukierunkowanie się tylko na inwestora zewnętrznego. Myślenie, że handel i usługi rozwiną się dlatego, że inwestor w sposób zasadniczy podniesie stopę życiową społeczeństwa, jest tylko życzeniem. Sytuacja takich miast jak Biłgoraj, czy Janów Lubelski jest znacząco inna na dzień dzisiejszy niż Kraśnika. Dlatego potrzeba korzystać z doświadczeń tamtych samorządów, ale należy uwzględnić potrzeby i możliwości Miasta Kraśnika.             Wzorem może być  Uchwała  Rady Miasta Lublina z dnia 13 marca 2014 r.             Zwalnia ona od podatku od nieruchomości budynki lub ich części związane z prowadzeniem działalności gospodarczej w związku z utworzeniem nowych miejsc pracy związanych z nową inwestycją w/g następujących zasad:
  1.  6 miesięcy – w przypadku utworzenia 1 nowego miejsca pracy, albo 12 miesięcy w przypadku utworzenia 2 nowych miejsc pracy przez mikro przedsiębiorcę.
  2. 6 miesięcy – w przypadku utworzenia 4 nowych miejsc pracy, albo 12 miesięcy w przypadku utworzenia 8 miejsc pracy przez małego przedsiębiorcę.
  3. 6 miesięcy / 15 miejsc pracy, albo 12 miesięcy / 30 nowych miejsc pracy przez średniego przedsiębiorcę.
  4. 6 miesięcy – 60 miejsc pracy, 12 miesięcy – 120 miejsc pracy przez innego przedsiębiorcę niż wymienionego w pkt. 1-3.
W Uchwale tej czytamy również, że zwolnienia te nie będą dotyczyły handlu o powierzchni powyżej 1000m2. Można zatem podjąć Uchwałę Rady Miasta, która nie wykluczy handlu i usług. Która lokalną społeczność, nie potraktuje po macoszemu. Można argumentować, że wszyscy mają równe szansę w inwestowaniu, tak jak wilk i zając w jednej klatce. Obaj mają i pazury i zęby. Przedstawiona propozycja Uchwały, sprawia wrażenie pisanej na kolanie dla potrzeb chwili, dlatego że padła taka obietnica. Konsekwencje takiej Uchwały, mogą przynieść więcej strat niż zysków społecznych.      
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Apropo inwestorów. Jak się rozliczacie? Czy te informacje są dobre: http://www.sii.org.pl/6582/podatek-gieldowy/wszystko-o-podatku-gieldowym/jak-prawidlowo-wypelnic-deklaracje-pit-38.html - powinnam rozliczać się pit 38?
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.