Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Gdzie powinny spoczywać szczątki hrabiego? Dwie parafie toczą spór

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 4 stycznia 2017 o 12:49 Powrót do artykułu
Jak jest w tym problemie PIS to pewnie spocznie na wawelu
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Niech pisowcy rozczłonkują zwłoki a kawałek niech pochowają jeszcze na Krakowskim Przedmieściu.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A Hrabia w niebie(chociaż ja wiem chyba nie koniecznie,każdy wie jak szlachta i tak zwani wysoko urodzeni potrafili sie onegdaj bawić,przy czym nie ślubne dzieci to był mały pryszcz),śmieje sie z głąbów którzy sie biją o jego szczątki doczesne gdzie mają spoczywać.Bo czy to nie jest zabawne?,jest bo to najprawdopodobniej chodzi o to żeby jedna parfia czy druga mogła by sie pochwalić że mają u siebie hrabiego,a że to są tylko jego szczątki to już zupełnie insza inszość.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Księża powinni się sądzić....
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A Hrabia był wielkim filantropem, a nikt z nas nie wie czy rozpustnikiem, bo wtedy nie żył!!! więc zamiast pochylić się nad jego ostatnią - świadomą wolą!!!! to wymyśla się problemy, spór i obrażanie zmarłego, ale piszą to chyba tylko Ci co o nim, o historii mało co wiedzą. A sprawa jest prosta rację ma hrabia Kicki, chciał być w Orłowie i koniec kropka! niewyobrażalne jest jaką krzywdę robi mu Sobieszyn nie chcąc oddać go do miejsca gdzie chciał spocząć. Ciekawe czy Ci mieszkańcy z Sobieszyna którzy tak go bronią, chcieliby by ICH OSTATNIA WOLA po śmierci nie została wykonana?!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A POkraczne kundle jak zawsze swe mordy wycierają PiSem. Nie ma jak małe GWno czyli DzW ( Ta nasi AGORA) . Jak zawsze ta żydowska prasa tylko judzi.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A nie można się jakoś podzielić?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Nie rozumiem postawy parafii w Sobieszynie. Wola była jasna! Jeśli są ludzie, którzy chcą w końcu wypełnić jego wolę to tak się powinno stać!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dał tyle ludziom i teraz nie chcą wypełnić jego woli.... żal mi tych ludzi
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Widziałem kiedyś w jakich warunkach spoczywają Kiccy. Tak powinno się dbać o swojego patrona? Wstyd!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Nigdy nie uwierzę, że parafia nie ma dokumentacji gdzie kto spoczywa. Pierwszy raz widzę taki bałagan.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Tego uczy kościół, że wola zmarłego to nic?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Szczątkom raczej rybka
Zaloguj się, aby oddać głos
0
,,Po śmierci K. Kickiego w 1878 roku Towarzystwo Osad Rolnych i Przytułków Rzemieślniczych podjęło decyzję o zmianie miejsca inwestycji na dobra Sobieszyn. Jedyna inwestycja zgodna z testamentem Kajetana Kickiego do Świątynia Podniesienia Krzyża w Sobieszynie. Argumentem Towarzystwa na zmianę lokalizacji inwestycji była bliskość Warszawy. Po śmierci Kajetana Kickiego spełniono jedynie dwie wole. Budowa Kościoła Św Kajetana w Orłowie oraz Kościoła Podwyższenia Krzyża w Sobieszynie. Podczas spisywania testamentu K. Kicki nie był pełnoprawnym posiadaczem dóbr Sobieszyn. Dwa tygodnie przed swoją śmiercią K. Kicki odziedziczył w pełni majątek Sobieszyn. Po czym w tym samym roku zmarł sam Kajetan. Ile dobra Sobieszyn były własnością Kajetana Kickiego, a ile Orłów? A co do wytypowania dwóch trumien ze szczątkami K. Kickiego i Marii. W dzisiejszych czasach są możliwości ekspertyz podczas ewentualnej ekshumacji. Data zgonu, wzrost i wiek. Wystarczy tylko dobra wola! Niech ten testament się wypełni a prawda historyczna zatriumfuje. Wielki człowiek filantrop chciał spoczywać w Orłowie i niech tak będzie! Nie rozumiem też dlaczego niby hrabina Maria miała by pozostać w Sobieszynie bez męża? Tym bardziej, że była Orłowianką.''
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Nie podniecające się, bo caps-lock ci się zacina. Łykaj ślinę i wyluzuj. 
Zaloguj się, aby oddać głos
0
ci nasi po***eni pisowcy ,chyba nie mają nic do roboty ,ani pomysłu na nią tylko spierają się o trupa z przed pona 138 lat
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Kościół w kościele jak widzę... jak już się biskupa nie słucha to źle....
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Oba pałace przekazane przez hrabiego na szkoły i cele publiczne niszczeją. To bardzo cenne zabytki. Weźcie się za zabezpieczenie tych zabytków, a nie kłòćcie o miejsce pochówku. W palacach po smierci hrabiego dzialaly szkoły i osrodek rozwoju rolnictwa. Dzis oba palace niebawem zamienią się w ruiny. To jest skandal.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Sobieszyn zamiast kłócić się o szczątki hrabiego powinny się wziąć za zabezpieczenie pałacu, bo niebawem zamieni się ruinę. To jak wygląda dziś pałac TO SKANDAL. Przypomnę. Na mocy testamentu hrabiego pałac, folwark, ziemia została przekazana społeczeństwu i służyły jako ośrodek naukowy i edukacyjny rolnictwa. To co gmina/władze zrobiły z pałacem jest kpiną z testamentu hrabiego. Hrabia się w grobie przewraca jak widzi to, co zrobiliście z jego dziedzictwem. Orłów Murowany nie lepszy. Pałac od paru lat niszczeje.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
a o chłopów sie kuźwa nie kłócą, którzy orali na hrabiego zam iskę zupy i kromkę chleba
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: