Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Bogdanka: Górnicy zbierają się do protestu

Utworzony przez górnik z bogdanki, 18 marca 2009 o 21:27 Powrót do artykułu
górnicy cos wam się pojebało we łbach od tych żądań. Co nie starcza wam na chleb? poprzewracało się wam albo związkowcom we łbach chyba od kasy. Ile chcecie zarabiać czy 10 000 wystarczy wam?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Popieram poprzednika. Poprzewracało wam sie we łbach , związki zawodowe chyba nie mają co robić. Pensja po 4 tyś. zł na rękę to mało, a dodatkowo 13-stka, 14-staka (bo taką też tam dają) i jakieś "barbórkowe" w takiej samej wysokości. czyli 15 pensji rocznie. Coś tu nie gra, przecież u wsa nie ma biedy, jest za ciężką prace odpowiednie wynagrodzenie. Paranoja, strajków się zaciewa, najlepiej niepracować, doprowadzić kopalnie do ruiny i dostać za to jeszcze ogromne odszkodowania, ku-wa, ludzie to czytają i im się nóż w kieszeniach otwiera....
0
Nikomu się nie pojebało w główce patafianny z Ciecierzyna lub Dysa!!! Jak Wam się nie podoba praca górnika to morda w kubeł!!! Zamieńcie się z nim!!!!!!!! Palanty !!!!!!!!!!!!!!!!!
0
Mam pytanie odnośnie Pana Przybysza. Czy funkcję rzecznika pełni on po godzinach pracy? Bo z tego co wiem to jest on Społecznym Inspektorem Pracy na etacie i nie jest to w jego zakresie obowiązków. Swoją drogą, długa ta jego kadencja.
0
A mnie szlag trafia jak czytam Twoje wypociny,bo nie masz najmniejszego pojęcia o pracy górnika.Czy Ty wiesz jakim kosztem górnik zarabia te 4 tyś.a takim, że zapieprza każdą sobotę i niedzielę a Ty spokojnie siedzisz sobie w domu z rodziną a jak Ci szkoda to sam się przyjmij do kopalni ale na pewno nieuku nie przyjmą Ciebie, bo nie masz odpowiedniego wykształcenia w tym kierunku.
0
~~13~~ napisał:
a jak Ci szkoda to sam się przyjmij do kopalni ale na pewno nieuku nie przyjmą Ciebie, bo nie masz odpowiedniego wykształcenia w tym kierunku.
a kto tam pod ziemia, ma odpowiednie wykształcenie?, chyba nikt to żeś się popisał chłopie... nie odpowiada wam, to się zwolnijcie... młodych ludzi chętnych do pracy nie brakuje !
0
wynagrodzenie górników zależy od kilku czynników: 1.czy pracuje w prywatnej firmie(która ma kontrakt z kopalnią, ci zarabiają mniej, nie otrzymują pewnych dodatków)czy zatrudniony jest bezpośrednio przez kopalnię(ci mają inaczej naliczane pensje i dodatkowe wynagrodzenia np.-13,14,15-tki), czy pracuje w ratownictwie(ci mają również inaczej liczone pensje), 2.czy pracuje w święta i w weekendy (wprowadzono limity przepracowanych świąt i weekendów w ciągu roku, są to duże zmiany), nie są to teraz jak niektórzy myślą duże pieniądze, 3.liczy się staż pracy, wykształcenie itd. O wiele wyższe wynagrodzenia mają pracownicy na kierowniczych stanowiskach różnych szczebli pracujący na powierzchni, jak i pod ziemią (np.sztygarzy, nadsztygarzy itp.), to głównie ich wynagrodzenia zawyżają średnie wynagrodzenia w górnictwie jakie jest znane ogółowi społeczeństwa. Jest wiele niebezpiecznych zawodów, ale jestem ciekawa ilu ludzi zjechałoby 800-900 metrów pod ziemię i pracowałoby w takich warunkach jakie panują w kopalniach. Zdarzają się przypadki że nowo zatrudniony pracownik "górnik" zjechał raz pod ziemię i więcej tego już nie zrobił, nie dawał sobie rady z presja i wymaganiami tej pracy.
0
Prawda jest taka, jestem po szkole górniczej, skałdałem podanie juz 14 razy i nic. Mam znajomych ktorzy sie podostawali, a byli po szkołach rolniczych jeden nawet był piekarzem. To kpiny co się wyprawia, trzeba mieć znajomosci i plecy, tatusia sztygara. a ze im sie w głowach przewraca to fakt, bo ciezko to az tak nie jest, spią na dole, robia mniej niz na śląsku, pracuja w sumie z 5 godz na zmianie reszta to przygotowania do zjazdu i wyjazdu. Wiec do tych co tu krzyczeli , panowie ja się chętnie zamienie za te pieniadze co już są i nie bede chcial wiecej. na śląsku dostaje 1600 na renke i uwierzcie nie ma tak jak u was
0
Jak im mało to niech odrazu rozmontują kopalnie i idą wpi&&&u!!! To się wielka mieścina Łęczna zamieni zapadłą dziurę (chociaż dla mnie i tak jest wiochą z robolami).
0
Gość napisał:
Prawda jest taka, jestem po szkole górniczej, skałdałem podanie juz 14 razy i nic. Mam znajomych ktorzy sie podostawali, a byli po szkołach rolniczych jeden nawet był piekarzem. To kpiny co się wyprawia, trzeba mieć znajomosci i plecy, tatusia sztygara. a ze im sie w głowach przewraca to fakt, bo ciezko to az tak nie jest, spią na dole, robia mniej niz na śląsku, pracuja w sumie z 5 godz na zmianie reszta to przygotowania do zjazdu i wyjazdu. Wiec do tych co tu krzyczeli , panowie ja się chętnie zamienie za te pieniadze co już są i nie bede chcial wiecej. na śląsku dostaje 1600 na renke i uwierzcie nie ma tak jak u was
widać mało cię w tej szkole nauczyli bo nie znasz nawet zasad czasu pracy. Widzę chciałbyś pracować za wszelką cenę masz okazją w spółkach przyjmują. Pisać cię też w tej szkole nie wyuczyli. ale z tymi zdolnościami nie zasługujesz aby dano ci więcej na "renke"
0
no tak, praca pod ziemią, to wielka filozofia, i nikogo przypadkowego nie przyjmą na takie prestiżowe stanowisko
0
górnik napisał:
widać mało cię w tej szkole nauczyli bo nie znasz nawet zasad czasu pracy. Widzę chciałbyś pracować za wszelką cenę masz okazją w spółkach przyjmują. Pisać cię też w tej szkole nie wyuczyli. ale z tymi zdolnościami nie zasługujesz aby dano ci więcej na "renke"
rylu, nierobie do roboty a nie bedziesz tu pokazywal jakis tym madry!
0

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: