Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Ale syf piszecie!!! Jak By to zginęła wasza Matka to byś cie tak nie pisali bzdur!!!. Puki co to Kobieta została rozniesiona na asfalcie na 50m. a cała rodzina rozpacza!!! ( ciekawe co byś powiedział jeden z drugim!!! jak byś zobaczył w takim stanie: matkę, córkę lub siostrę!!!) i ten tekst z mocherowym beretem !!! - powiem ci koleś że nawet takiego mieniała!!! W miejscu wypadku obowiązuje 70 km/h a motocykl leżał 200 m dalej to na pewno miał ze 200!!! jak nie lepiej bo prosta ma ze 2 km. Mam nadzieje że wreszcie zaczną traktować tych tz. ( motocyklistów ) jak zabójców i że koleś jak się z tego wyliże ( bo nie życzę mu tego żeby tak skończyć) to beknie za to!!!!! i to dobrze beknie!!! Policja też nic nie robi ( zdjęcia denata każdy może pstrykać ) powinni się za to ostro wziąć. Jak taki potencjalny zabójca sam ginie to jego rodzina płacze ale przeważnie jest tak że zawsze ginie ktoś niewinny !!!!!!!!!!!!!!!! Ludzie !!!!!!! Pomyślcie !!!!! To mogła być wasza matka , córka!!!!! każdego motocyklistę na tz ścigaczu od wczoraj uważam za zabójce !!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
papo napisał:
to na pewno miał ze 200!!! jak nie lepiej bo prosta ma ze 2 km.
koles widac ze jestes jakis burak , i jak to na buraka przystalo zawsze jak jest wypadek z udzialem moto to teksty "na 100% lecia z 200 albo i 300 i to na gumie" hahaha zal.pl . po pierwsze primo nie wiem dlaczego sie tak przyjebaliscie do motocyklistow, takie glupie przekonanie panuje w tym ciemnogrodzie (czyt. Polsce) , ze jak motocyklista to odrazu morderca , warjat itp itd. nie wazne kto czym jezdzi , wazne jak ten ktos ma poukladane w glowie. nie mowie ze wszyscy motocyklisci jezdza tak jak trzeba, ale napewno normalnie jezdzacych jest procentowo duzo wiecej niz kierwcow puszek, najlepszym dowodem tego sa policyjne statystyki po kazdym wiekszym swiecie, tylu i tylu jechalo na podwojny gazie, tylu i tylu wyprzedzalo na trzeciego, tylu i tylu potracilo pieszych na przejsciu itp itd. tylko jakos o tym nikt nic nie wspomina. tak jak ktos wczesniej napisal - rownie dobrze zamiast moto moglo to byc auto, ciekawe czy tez byla by taka dyskusja na ten temat. nie chce oceniac czyja to byla wina, szkoda kobiety i miejmy nadzieje ze motocyklisty jakos wyjda z tego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na jakiej podstawie twierdzisz ze obowiązuje tam ograniczenie do 70km/ h ? W Cycowie kończy sie teren zabudowany i nie ma znaków ograniczenie prędkości. Według ustaleń policji przekazanych przez dziennikarzy Dziennika Wschodniego winę za wypadek ponosi rowerzystka która wymusiła pierwszeństwo przejazdu .Byłem na miejscu tej tragedii i widziałem co stało . I widziałem rower z oderwanym kołem porozrzucany na przestrzeni 100 metrów.Niestety widziałem w życiu wiele wypadków samochodowych i według mnie opowieści o prędkości 200 km /h można włożyć miedzy bajki, ludzi którzy nigdy z taką prędkością nie jechali.Przy 200 na godzinę ten motocykl znalazł by się za tym skrzyżowaniem dróg na Fajsławice i Łęczną . Po nagłym uderzeniu w rowerzystkę motocykl zapewne przez kilka sekund jechał prosto w tym czasie przejeżdżając jakiś odcinek drogi następnie przewrócił sie i suną po asfalcie dlatego leżał w takiej odległości od zdarzenia, ale ma pewno biegi będą to w stanie dokładnie wyliczyć . Ta grupa motocyklistów wyprzedzała mnie ze 20 km przed tą miejscowością i ku mojemu ogromnemu zdziwieniu wcale nie jechali szybko .Co więcej trzymali odstępy pomiędzy motocyklami i czytelnie sygnalizowali manewry co nie zdarza się często . Stała się straszna tragedia wyrazy współczucia dla rodziny Zmarłej . Czy ta tragedia kogoś czegoś nauczy wątpię za 2 miesiące zmrok będzie zapadał o 20 a po tej drodze będą spacerowi piesi i jeździli kompletnie niewidoczni rowerzyści .Następna tragedia jest tylko kwestią czasu .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a napisał:
Chłopie, jak mieści się w obrębie pasa i nie przekracza linii to jaki problem widzisz? Jako wyprzedzanie to nie bardzo można to podciągnąć, jeśli auta stoją w "ogonku" do świateł. Nie zmienia to faktu, że wielbiciele 4 kółek niestety wszystkich innych (moto, rowerki, skuterki czy pieszych) traktują jako intruzów na drodze. W większości oczywiście. Ja w takiej sytuacji nie widzę problemu, byle mnie próbował ominąć z lewej strony, jak pisałem, zrobienie kilkudziesięciu cm miejsca nie boli. A kolegom i koleżankom z moto chwała za to, że na światłach przynajmniej "nie zasypiają" - tylko zielone i jadą. To nie oni powodują zaburzenie płynności ruchu.
Wypowiedź nie na temat, wogóle nie nawiązująca do cytowanej. Chciałbym się jedynie dowiedzieć się jaki znak może zabraniać omijania stojących na skrzyżowaniu pojazdów. Jeśli pojazd stoi to jest to omijanie. Jeśli porusza się w tym samym kierunku (nieważne z jaką prędkością) to wtedy jest to wyprzedzanie. Jeśli pan "otocyklista" uznał, oczywiście błędnie, że jest to wyprzedzanie (stojące pojazdy), to chciałem zapytać czy wie, że taki manewr jest na skrzyżowaniu zabroniony.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W takim razie jesli rowerzystka wymusila pierszenstwo to ona rozjechala motocykliste a nie odwrotnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Na jakiej podstawie twierdzisz ze obowiązuje tam ograniczenie do 70km/ h ? W Cycowie kończy sie teren zabudowany i nie ma znaków ograniczenie prędkości. Według ustaleń policji przekazanych przez dziennikarzy Dziennika Wschodniego winę za wypadek ponosi rowerzystka która wymusiła pierwszeństwo przejazdu .Byłem na miejscu tej tragedii i widziałem co stało . I widziałem rower z oderwanym kołem porozrzucany na przestrzeni 100 metrów.Niestety widziałem w życiu wiele wypadków samochodowych i według mnie opowieści o prędkości 200 km /h można włożyć miedzy bajki, ludzi którzy nigdy z taką prędkością nie jechali.Przy 200 na godzinę ten motocykl znalazł by się za tym skrzyżowaniem dróg na Fajsławice i Łęczną . Po nagłym uderzeniu w rowerzystkę motocykl zapewne przez kilka sekund jechał prosto w tym czasie przejeżdżając jakiś odcinek drogi następnie przewrócił sie i suną po asfalcie dlatego leżał w takiej odległości od zdarzenia, ale ma pewno biegi będą to w stanie dokładnie wyliczyć . Ta grupa motocyklistów wyprzedzała mnie ze 20 km przed tą miejscowością i ku mojemu ogromnemu zdziwieniu wcale nie jechali szybko .Co więcej trzymali odstępy pomiędzy motocyklami i czytelnie sygnalizowali manewry co nie zdarza się często . Stała się straszna tragedia wyrazy współczucia dla rodziny Zmarłej . Czy ta tragedia kogoś czegoś nauczy wątpię za 2 miesiące zmrok będzie zapadał o 20 a po tej drodze będą spacerowi piesi i jeździli kompletnie niewidoczni rowerzyści .Następna tragedia jest tylko kwestią czasu .
Mnie też wyprzedzali dokładnie w Urszulinie, i niestety nie zgodzę się we wszystkim z Tobą. Faktycznie mieli zachowane odstępy, sygnalizowali manewry ale na pewno nie poruszali się przez Urszulin (teren zabudowany) z przepisową prędkością 50 km/h. Jadąc samochodem zostałem bez problemu na krótkim odcinku wyraźnie przez nich wyprzedzony. Śmiem twierdzić, że ich prędkość oscylowała w granicach 80 km/h. Nie wierzę więc, żeby w miejscu w którym zdarzyła się tragedia dalej utrzymywali taką prędkość. Rzeczywiście w głównej części wina leży po stronie rowerzystki.Uważam jednak, że motory mają to do siebie, że ich kierowcom dodają szaleństwa, a niestety zabierają wyobraźnię i racjonalne myślenie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no moze i tak byla wina rowezystki, ale ten kirowca ktory jechal motorem nie powinien jechac z taka duza prendkoscia, on przy takiej szybkosci nie zobaczy skrencajacej rowezystki a tym bardziej wystawionej renki przy skrencaniu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a co wy wiecie o tym jak to było naprawdę?prawda jest taka,że to ta kobieta wymusiła pierwszeństwo i koniec kropka!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
skutki polskiego prawa-72letnia kobieta bez znajomosci podstawowych praw ruchu drogowego na drodze publicznej.dlaczego ja musze zdawac egzaminy na kat A,B,C..? jesli rowerzysci maja takie same prawa do jazdy po drogach bez uprawnien.tak samo jazda skuterem na dowód. czy to nie jest czasami paradoks?! postuluje za obowiazkowymi badaniami lekarskimi kierowcow po 50 roku zycia! kierowca motocykla jest w stanie bardzo ciezkim.może pozostać kaleką do konca zycia, przez jeden manewr starej kobiety. pasazerka ma sie troche lepiej. gdyby jechał z naprawde duza predkoscią,wątpie zeby wtedy jeszcze zył.cbr-ka ktorą jechał to spokojnie ponad 200kg motocykl.przy choćby 80km/h siła uderzenia jest ogromna, nie był to jeden z wielu świeżaków,ktoremu tatuś kupił motorek,bo kolega ma.motocyklista ze sporym stażem. pozostaje tylko trzymać kciuki za ich oboje,aby wyzdrowieli. PS nagłowek typowy dla szukajacych sensacji. "starsza kobieta wymusiła pierwszeństwo i zginęła pod kołami motocykla" to juz nie brzmiałoby tak atrakcyjnie.nie byłoby tematu do bicia piany. autor powinien napisać w nagłówku obiektywną informacje,a nie nagłówek sugerujący winę motocyklisty. dzieki takim własnie tekstom stosunek ludzi do moto ciagle sie pogarsza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
skutki polskiego prawa-72letnia kobieta bez znajomosci podstawowych praw ruchu drogowego na drodze publicznej.dlaczego ja musze zdawac egzaminy na kat A,B,C..? jesli rowerzysci maja takie same prawa do jazdy po drogach bez uprawnien.tak samo jazda skuterem na dowód. czy to nie jest czasami paradoks?! postuluje za obowiazkowymi badaniami lekarskimi kierowcow po 50 roku zycia! kierowca motocykla jest w stanie bardzo ciezkim.może pozostać kaleką do konca zycia, przez jeden manewr starej kobiety. pasazerka ma sie troche lepiej. gdyby jechał z naprawde duza predkoscią,wątpie zeby wtedy jeszcze zył.cbr-ka ktorą jechał to spokojnie ponad 200kg motocykl.przy choćby 80km/h siła uderzenia jest ogromna, nie był to jeden z wielu świeżaków,ktoremu tatuś kupił motorek,bo kolega ma.motocyklista ze sporym stażem. pozostaje tylko trzymać kciuki za ich oboje,aby wyzdrowieli. PS nagłowek typowy dla szukajacych sensacji. "starsza kobieta wymusiła pierwszeństwo i zginęła pod kołami motocykla" to juz nie brzmiałoby tak atrakcyjnie.nie byłoby tematu do bicia piany. autor powinien napisać w nagłówku obiektywną informacje,a nie nagłówek sugerujący winę motocyklisty. dzieki takim własnie tekstom stosunek ludzi do moto ciagle sie pogarsza.
Właśnie dlatego, że jeździsz samochodem lub motorem po drogach publicznych, to przede wszystkim Ty musisz mieć do tego odpowiednie uprawnienia (czytaj umiejętności i wiedzę). Zważ na powyższe i nie zwalaj całej winy na kobietę, tym bardziej, że nie znamy dokładnie okoliczności w których zdarzył się wypadek. Nie pojmuję w jaki sposób tytuł artykułu może sugerować winę motocyklisty. Przecież jest wręcz odwrotnie. Wymusić pierwszeństwo znaczy tyle co nie stosować się do przepisów o ruchu drogowym. Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego "stosunek ludzi do moto" jest taki jaki jest ?.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gienek napisał:
Wypowiedź nie na temat, wogóle nie nawiązująca do cytowanej. Chciałbym się jedynie dowiedzieć się jaki znak może zabraniać omijania stojących na skrzyżowaniu pojazdów. Jeśli pojazd stoi to jest to omijanie. Jeśli porusza się w tym samym kierunku (nieważne z jaką prędkością) to wtedy jest to wyprzedzanie. Jeśli pan "otocyklista" uznał, oczywiście błędnie, że jest to wyprzedzanie (stojące pojazdy), to chciałem zapytać czy wie, że taki manewr jest na skrzyżowaniu zabroniony.
Kolegę i innych niedoinfirmowanych zapraszam to lektury: http://serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,59445..._ZMIESCIMY.html Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Śmieszą mnie i irytują niektóre komentarze. Wystarczy wypadek z udziałem motocyklisty a już każdy wyzywa "NAS" od morderców. Gdyby zamiast motocykla jechał samochód scenariusz byłby ten sam, tylko wtedy poszkodowana była by tylko rowerzystka. Mariusza znam osobiście.Jest bardzo dobrym kierowcą i nie jeździ jak głupi 18to letni szczyl. Miał pecha jak cholera, jakby babka skręciła 10 sec później to by teraz nie leżał w szpitalu, a ja by pewnie trafił ktoś inny i by nie było tej wrzawy. Pasażerka miała więcej szczęścia, jakby wylądowała na asfalcie to by mogła już nie żyć ;/ Liczę że wyliżą się szybko z tego. Trzymamy kciuki zdrowiej i wracaj na koła. P.S. Wszystkim kretynom co potrafią tylko wyzywać motocyklistów, podjeżdzaja nam i celowa blokują życzę spotkania z TIRem albo składem PKP ;]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
otocyklista napisał:
Kolegę i innych niedoinfirmowanych zapraszam to lektury: http://serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,59445..._ZMIESCIMY.html Pozdrawiam
Odpowiadam: http://forum.gazeta.pl/forum/w,508,8369620..._zmiescimy.html Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WIDZĘ , ŻE WIĘKSZOŚĆ NA TYM FORUM NIGDY NIE SIEDZIAŁA NA MOTOCYKLU A NAWET SIĘ GO BOI . Z TEGO POWODU JEST TU TYLE WYPOWIEDZI "AMATORÓW" ... CZASU NIE DA SIĘ ZAWRÓCIĆ . MARIUSZOWI I GOŚCE ŻYCZĘ SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widzę że piszecie ale nic nie wiecie, najlepiej powiedzieć ze zapierniczał wyprzedzał na trzeciego i że to wina motocyklisty a z tego co widzę to nawet nie macie pojęcia w którą stronę jechała kobieta - powiem tyle Mariusz tej kobiety ani nie omijał ani nie wyprzedzał tylko miał się z nią minąć bo jechali w przeciwnych kierunkach lecz kobieta wykonała manewr skrętu w lewo i wjechała na przeciwny pas ruchu prosto pod koła motocykla którym kierował Mariusz. Więc jeśli ktoś ma pisać głupoty niech nie pisze nic !!! Wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny kobiety która zginęła w wypadku a Mariuszowi i Gośce życzę szybkiego powrotu do zdrowia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gienek-jestes opozniony czy kpisz? spojrz na temat w jaki sposob jest napisany. chyba nie umiesz czytac postow ze zrozumieniem. kolejna sprawa ze kazdy kto porusza sie po publicznych drogach powinien miec uprawnienia do tego.za brak karty rowerowej powinien byc przynajmniej 200zł mandat. ale nie...bo to kierowcy pojazdów mechanicznych powyzej 50ccm stwarzaja najwiecej zagrozenia.przeciez to logiczne. ;] majac 80ccm zarejestrowane na 50 i predkosc max ok 160/h oraz dowod osobisty i brak znajomosci przepisow nie jestem przeciez potencjalnym zagrozeniem na drodze.no skąd... pojezdzij troche po drogach i przyjzyj sie jak zachowuja sie na nich starzy ludzie na rowerach i na skuterach. młody przynajmniej sie obejzy gdy włacza sie do ruchu. widac ze jestes forumowym pieniaczem i wypowiadasz sie bez podstawowej wiedzy w temacie.takich jak ty jest pełno..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
widac ze jestes forumowym pieniaczem i wypowiadasz sie bez podstawowej wiedzy w temacie.takich jak ty jest pełno..
Takich jak Ty niestety jest jeszcze więcej !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
brylant napisał:
jak zwykle "rozpędzony motocyklista" czy wreszcie prasa przestanie nas szkalować że nie potrafimy jeździć wolno??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Młody Wilk napisał:
Głupia moherka mogła zabić młodego motocykliste. Zabronić starym ludziom wychodzic na ulice, same nieszczescia przez nich :///
Głupi to jesteś Ty!!!,do tego nie masz szacunku do starszych ludzi a sam kiedyś też będziesz stary.Z domu dziecka chyba jesteś,albo z patologicznej rodziny,że Twoje wychowanie pokazało kim jesteś!!!.Życie Ci odda za takie traktowanie i wypowiadanie się w ten sposób o starszych ludziach,na starość zobaczysz że będziesz miał odwet i wtedy może jak zmądrzejesz to sobie zdasz sprawę co mówiłeś. Mądrości życzę,rozumu więcej i szacunku do ludzi!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie co wy za pier***y piszecie zadne z was tam nie bylo a wypowaidacie sie jak eksperci .Stalo sie i koniec nic tego nie zmieni i jakie ma to znaczeni czy to byl motocykl czy auto jedno jest pewne nikt tego specjalnie nie spowodowal .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...