Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Górnicy z Bogdanki chcą podwyżek

Utworzony przez jagodziorz, 14 grudnia 2010 r. o 11:35 Powrót do artykułu
Raczej niech związki zastanowią sie nad....zawieszeniem "sponsoringu" tak chętnie udzielanemu....gminie i m.Łęczna...Wejście na Giełdę ma swoje przywileje.....kto ma akcje ten zyskuje, a górnicy musza dbać o to by była atrakcyjna ich cena "swoim kosztem" !!!! Czyżby wcześniej związki nie wiedziały o tych kryteriach ???Zysk teraz jest dzielony na akcjonariuszy....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panowie,wielki szacunek dla Waszej ciężkiej pracy i odwagi,ale przesadzacie...I tak się górnikom żyje lepiej,niż innym,ale pazerni będziecie niezależnie od wysokości pensji.Całe życie każde ekipy rządzące was rozpieszczały.Może się któryś zamieni???Praca jako kierowca za 2 tys.w Lublinie,gdzie sporo jeszcze na dojazdy trzeba wydać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proszę przestańcie oszukiwać opinię publiczną. Chodzi mi o tą wyimaginowaną średnią płacą w Lubelskim Węglu tj. 6 tyś. złotych. Pracuję pod Ziemią 15 lat na stanowisku sztygara zmianowego i proszę mi uwierzyć nigdy nie zarobiłem 6 tyś.!!! Skąd ta średnia ???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
morgan napisał:
Proszę przestańcie oszukiwać opinię publiczną. Chodzi mi o tą wyimaginowaną średnią płacą w Lubelskim Węglu tj. 6 tyś. złotych. Pracuję pod Ziemią 15 lat na stanowisku sztygara zmianowego i proszę mi uwierzyć nigdy nie zarobiłem 6 tyś.!!! Skąd ta średnia ???
ale 4k zarobiłeś nie raz, a tyle na lubelszczyznie malo kto zarobi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
maly3210 napisał:
Panowie,wielki szacunek dla Waszej ciężkiej pracy i odwagi,ale przesadzacie...I tak się górnikom żyje lepiej,niż innym,ale pazerni będziecie niezależnie od wysokości pensji.Całe życie każde ekipy rządzące was rozpieszczały.Może się któryś zamieni???Praca jako kierowca za 2 tys.w Lublinie,gdzie sporo jeszcze na dojazdy trzeba wydać.
a niebezpieczenstwo utraty zycia lub zdrowia takie samo albo wieksza jak w przypadku pracy pod ziemia. ot nasza polska rzeczywistosc.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ponieważ srednia zwyza zarzad
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na szychte 8 godzinną górnicy pracyją 5 godz.niech nie przesadzają że tak ciężko pracują,w większości praca jest zmechanizowana,na budawach ludzie ciężej pracują po 10-12 godz.tylko na powierzchni,ludzie którzy nie byli na dole to myślą że w kopalni to najcięższa harówka ,a to nieprawda,nie wszyscy pracują ciężko.jeżeli mało zarabiają to niech się zwolnią,kolejka do kopalni jest długa,są chętni na tą pracę,przyjmą ją z radością, w wy idżcie do marketu do pracy jest lekka i mało płatna.A TEN MĘTLIK JAK ZWYKLE ROBIĄ PRZYWÓDCY ZWIĄZKOWI,ŻEBY UTRZYMAĆ SIĘ NA STOŁKACH TO MUSZĄ MĄCIĆ.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czesi się cieszą , jeszcze kilka sporów a potem za grosze kupią i zamkną kopalnie. Oto mentalności górników rodem z PRL "nam sie należy" przecież czasy przywiązania do ziemi sie skończyły. Mają za mało mogą zwolnić się z kopalnio i przejść do pracy w innych branżach albo na zasiłek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie trzeba być wcale górnikiem przodowym, każdy inny też się narobi. Praca na kopalni to w jednym momencie lejący się pot a za chwile przerażające zimno, i praca przez 8 godzin w całkowicie mokrych ubraniach. Z tygodnia na tydzień trzeba się przestawiać to na pracę od 12 w nocy, to od 18. Wracam tak zmęczony, że marzę tylko o śnie. Jest to moja trzecia praca i wiem, ze nikt kto nie pracował w kopalni nie ma prawa nawet porównywać tego zawodu do jakiegokolwiek innego zajęcia, a ile zarabiam. 2500 na rękę, czy to naprawdę przesada. Jeśli chce mogę oczywiście robić nadgodziny i pracować w sobotę czy w niedzielę, tylko wtedy syn mnie pyta, dlaczego skoro wróciłem o 8 rano w sobotę, spałem pół dnia, to po przebudzeniu znowu wychodzę do pracy. o zagrożeniu nawet nie wspomnę, bo praktycznie codziennie coś się dzieje. Nie biorę nawet pod uwagę górników, którzy giną w wypadkach z i do pracy, ponieważ są tak zmęczeni. Ostatni przykład był dziś rano. Tak nam zazdrościcie?to najpierw dostańcie się na bogdankę, a jak otrzymacie pierwszą wypłatę to pogadamy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
marek napisał:
Nie trzeba być wcale górnikiem przodowym, każdy inny też się narobi. Praca na kopalni to w jednym momencie lejący się pot a za chwile przerażające zimno, i praca przez 8 godzin w całkowicie mokrych ubraniach. Z tygodnia na tydzień trzeba się przestawiać to na pracę od 12 w nocy, to od 18. Wracam tak zmęczony, że marzę tylko o śnie. Jest to moja trzecia praca i wiem, ze nikt kto nie pracował w kopalni nie ma prawa nawet porównywać tego zawodu do jakiegokolwiek innego zajęcia, a ile zarabiam. 2500 na rękę, czy to naprawdę przesada. Jeśli chce mogę oczywiście robić nadgodziny i pracować w sobotę czy w niedzielę, tylko wtedy syn mnie pyta, dlaczego skoro wróciłem o 8 rano w sobotę, spałem pół dnia, to po przebudzeniu znowu wychodzę do pracy. o zagrożeniu nawet nie wspomnę, bo praktycznie codziennie coś się dzieje. Nie biorę nawet pod uwagę górników, którzy giną w wypadkach z i do pracy, ponieważ są tak zmęczeni. Ostatni przykład był dziś rano. Tak nam zazdrościcie?to najpierw dostańcie się na bogdankę, a jak otrzymacie pierwszą wypłatę to pogadamy
aha i przed bogdanką pracowałem na budowie, i nie wiesz chyba chłopczyku co porównujesz, bo przy teraźniejszej pracy to były wakacje, pomimo lejącego się potu w lecie czy mrozu w zimie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i jeszcze czego nie napisaliscie ze prezes wyplacil sobie nagrode 70tys pln i wiekszosc z dozoru 12tys pln premii a zwykly ryl nic nie dostal chociaz niby bylo obiecane 1500pln. spolki ,spoleczki i inne uklady rozwala ta kopalnie jzu niedlugo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ok, na początek proponuję nierobom podwyżki gazu i energii elektrycznej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jestem pracownikiem Bogdanki i wcale nie zarabiam źle, dlatego nie zamierzam popierać tych,którym wiecznie mało. Związki zawodowe??? Dlaczego związki zawodowe nie potrafią poradzić sobie z problemem jakim są marne zarobki górników ze spółek których się ostatnio namnożyło? Górnikom z Bogdanki mało? A co mają mówić ci ze spółek, którzy pracując na takich samych stanowiskach co zatrudnieni "pod kopalnią", zarabiają mniej niż połowę stawki?? Dlaczego waleczni związkowcy nie rozwiążecie tego problemu? Przecież wyraźnie idzie o to by wyeliminować górników zatrudnionych W LW Bogdanka a zatrudnić spólki za pól ceny. Starajcie się o utrzymanie miejsc pracy dla górników z Bogdanki bo spółki nas wyru...... Spór o podwyżki jest tak naprawdę sporem niepotrzebnym, zarabiamy nieźle w wy robicie zadymę aby istnieć???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co za ściema, jaki dialog??? Jak związkowcy udali się do prezesa w celu rozmów to ich nawyzywał jak gówniarzy, szklankami rzucał i wpadł w furię. On górników traktuje jak karaluchy które tylko mają tyrać i najlepiej nic się nie odzywać, a układy jakie mają wyżej postawieni, przetargi w jaki sposób są wykonywane, kolejne spółeczki pracujące na kopalni, dlaczego o tym się nie mówi??? Odchodzi taki nadsztygar czy kierownik robót na emeryturę i następnego dnia staje się prezesem spółki która to pracuje dla kopalni - oczywiście podczas przetargu spółka była bezkonkurencyjna dlatego wygrała - kto w to uwierzy ??? Spółeczki płacą ludziom marne pieniądze - ale jak ktoś nic nie ma to i za to pracuje. A kopalnia ile płaci takiej spółce ??? Musi opłacić przecież całą "górę" tej spółki poprzez sztygarów, nadsztygarów na prezesach skończywszy, nawet nie wspomnę już o tym że pracownik takiej spółki nieraz nawet nie posiada żadnych narzędzi i czym on ma pracować ?? Czy spółki te opłacają kopalni np. wykorzystanie szybu, czy transportu podziemnego ?? Czy chociażby płacą za sam materiał który jest przez nich używany ??? Pytam się kto za to wszystko płaci jak nie Lubelski Węgiel ??? Te spółki to jawne wyprowadzanie pieniędzy z kopalni. Jak tak dalej pójdzie to kamień na kamieniu z tego nie zostanie, roboty przejmą spółki a kieszenie będą upychać emerytowany dozór LW który jest obecnie w zarządach tych spółek, przy okazji swoją dolę dostaną ludzie z LW zajmujący się przetargami i Ci którzy pomogli takiej spółeczce "zjechać na dół". Nie zapominajmy też o tej łysej kłamliwej pale która przecież też swoją dolę musi dostać.... Korupcja, układy i bezmyślność to są cechy charakterystyczne naszego kochanego zarządu - pogratulować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
condor napisał:
Na szychte 8 godzinną górnicy pracyją 5 godz.niech nie przesadzają że tak ciężko pracują,w większości praca jest zmechanizowana,na budawach ludzie ciężej pracują po 10-12 godz.tylko na powierzchni,ludzie którzy nie byli na dole to myślą że w kopalni to najcięższa harówka ,a to nieprawda,nie wszyscy pracują ciężko.jeżeli mało zarabiają to niech się zwolnią,kolejka do kopalni jest długa,są chętni na tą pracę,przyjmą ją z radością, w wy idżcie do marketu do pracy jest lekka i mało płatna.A TEN MĘTLIK JAK ZWYKLE ROBIĄ PRZYWÓDCY ZWIĄZKOWI,ŻEBY UTRZYMAĆ SIĘ NA STOŁKACH TO MUSZĄ MĄCIĆ.
czlowieku walnij sie w lep zanim cos napiszesz sam pewnie bys chcial na rylni robic,,tylko ze ci co zjezdzaja na dol mysla czy jeszcze wyjada a nie jaka ich czeka robota,zastanow sie bo w tej kolejce miedzy innymi czekasz napewno ty co szkoda ci bo zapi...w spolke?albo kierowca zoltka jestes?bardzo dobrze narazaja swoje zycie i naleza im sie kokretne pieniadze nie podarujcie im tego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kasy na podwyżki nie ma bo poszła kasa na motorki,obiad w filharmonii,oraz bankiet u prezydenta lublina.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A wcześniej to górnicy nie pracowali zgodnie z BHP co no powiedzcie mi związkowcy dlaczego dopiero teraz muszą pracować zgodnie z BHP A w kopalni to same spółki są zatrudniają za 1700 netto ale kto ci sie przyzna każdy mówi ze górnik jestem ale że w linterze pracuję albo w kobudzie to już nie powie NIech im płacą jak kierowcu ciężarówki 0.25gr z kilometra to zobaczą dopiero i jeszcze cie nie ma w domu przez całe tygodnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ar napisał:
A wcześniej to górnicy nie pracowali zgodnie z BHP co no powiedzcie mi związkowcy dlaczego dopiero teraz muszą pracować zgodnie z BHP A w kopalni to same spółki są zatrudniają za 1700 netto ale kto ci sie przyzna każdy mówi ze górnik jestem ale że w linterze pracuję albo w kobudzie to już nie powie NIech im płacą jak kierowcu ciężarówki 0.25gr z kilometra to zobaczą dopiero i jeszcze cie nie ma w domu przez całe tygodnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JAK BYM CIE PIERONIE WSADZIŁ W TE CIASNE SZOLA I ZJECHOŁ NA GRUBA TO BYŚ PIERONIE W PORY NARŻNĄŁ I TE 0,25 NIE STARCZYŁOBY NA PAMPERSA.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I Ryle pokazali prawdziwą twarz, gdy tylko sytuacja uspokoiła się krzyczą, że im się należy. Jeśli uważacie, że ciężko pracujecie zmieńcie zawód i nie róbcie z siebie pokrzywdzonych. Niestety ryl to ryl i nigdy się nie zmieni. PS. Od wielu lat to samo, ciągły płacz. Mieszkam w Łęcznej i dobrze sobie z was żyję. Wasze żony umią wydawać wasze ciężko zarobione pieniądze, wam pozostaje tylko użalać się nad sobą i waszym losem. Do przodu ryle, tyle węgla do wykopania !!! Z okazji minionego waszego święta życzę przyrostu na koncie i tak przyniesiecie kasę do mnie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...