Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Hochsztapler!? Haniebne zachowanie radnego-polonisty na sesji.

Utworzony przez Bartol., 2 grudnia 2012 o 19:39
Jak zapewne wszyscy już wiedzą, 25 sesja rady miejskiej to już historia. Z pośród wielu spraw którymi w zeszły piątek zajmowali się radni, warto przybliżyć kilka. Przedszkola - tutaj głosowana była propozycja ulg grupy radnych (Łagodziński, Pawlak, Fijałkowski, Skibiński, Tor, Lekan Lendzion) Radny Skibiński wstrzymał się od głosu za propozycji, którą wcześniej sam sygnował. Warto sprawdzić czy syn tego radnego nie wykonuje jakichkolwiek zadań/czynności dla UM w Łęcznej (umowa/staż). Być może tutaj tkwi powód takiej decyzji.) O dziwo ulgi "przeszły" ale z jednym wielkim "ale". Po modyfikacjach burmistrza otrzyma je ok. 10-20 rodzin w całym mieście/gminie. To dumny „krok naprzód” naszego niestrudzonego dobrego gospodarza. Nieprawdaż? Moim zdaniem przykład tej propozycji radnych pokazuje, że nawet najlepszą inicjatywę potrafi zniweczyć nawet kropla urzędowej myśli. Zatwierdzono także nowy podział na okręgi wyborcze w naszym mieście. Miejmy nadzieję, że przyjęty kształt nie okaże się bublem, jak poprzednio. W dalszej części "posiedzenia" były rozpatrywane skargi mieszkańców na działalność Burmistrza. Chyba nikogo już nie dziwi, że takowe w ogóle się pojawiły. Tym razem było ich aż 4 (cztery). To dokładnie tyle ile mandatów z art. 145 KW (np. sprzątanie po pupilach) wystawiła straż miejska w 2011 roku. Bomba! Skarżyli się między innymi mieszkańcy bloku przy ul. AK w Łęcznej (chodziło o wystawę nagrobków za oknem). Wynik - skarga uznana za bezzasadną... i nic nie pomógł fakt, że powiatowy inspektorat nadzoru budowlanego po zapoznaniu się z tą sprawą, wszczął postępowanie. Dłuższy komentarz jest zbędny. Skarga? wpłynęła również od mieszkańca, który od kilku miesięcy próbuje bezskutecznie uzyskać dostęp do informacji publicznej. Chodziło o listę osób/instytucji z którymi urząd miasta podpisał umowy cywilno-prawne w 2011 roku. Tu także "urzędowi łaskawcy" uznali bezzasadność dokumentu. Nie muszę chyba pisać, że wnioskowanych informacji ten człowiek nie otrzyma... Ehh ta pokrętna "urzędowa logika"... Czyżby urząd miał coś na sumieniu i nie chciał upublicznić tych danych? Do tej sprawy z pewnością powrócę! Na koniec malutka wisienka na torcie. Podczas jednej z "dyskusji" radnemu (byłemu? nauczycielowi, poloniście) Matczukowi puściły nerwy (pewnie zabrakło argumentów - Jak dobrze wiemy, nie on jeden ma z tym problem ) i nazwał radnego Pawlaka "hochsztaplerem". Jak zakończy się ta sprawa? Rozejdzie się po kościach? Czy radny Matczuk przeprosi Pawlaka, czy może zaryzykuje utratę mandatu i sprawa zakończy się w sądzie - pokażą pewnie najbliższe dni. Ta sprawa pokazuje doskonale jak "wysoki" poziom dyskusji możemy obserwować na sesji. P.S. W trakcie tygodnia postaram się opublikować obie poruszone wyżej skargi mieszkańców. Tak aby opinia publiczna również miała okazję się z nimi zapoznać.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Panie Bartollini co interesują takie pierdoły forumowiczów,z tym jutro na jarmark,podobno jest kawałek nowego targowiska,więc pan gardłuj,ale przez szalik bo może być zimno i wciąganie zimnego powietrza może zaszkodzić,a jak dojdzie do móżdżku no to katastrofa.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Bardzo dobrze, że Pan Bartol znowu daje opis wydarzeń z sesji. Niezłe kwiatki jak czytam. Bardzo dobrze i rób Pan tak dalej. Gazety tego nie opiszą.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Rozumiem, że w urzędzie takie informacje nie są mile widziane. Gratuluje Bartol - dobra akcja!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Bartol. napisał:
Skarga? wpłynęła również od mieszkańca, który od kilku miesięcy próbuje bezskutecznie uzyskać dostęp do informacji publicznej.
No i jak została rozpatrzona ta skarga, jak kto głosował?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Bartol. napisał:
Przedszkola - tutaj głosowana była propozycja ulg grupy radnych
Czym różnił się projekt radnych od urzędowego?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Widzę że reprezentacja placu Kościuszki zaszczyciła nas swoją obecnością - odpowiedzi na powyższe pytania znajdują się w pierwszym poscie Bartola. Tak, wiem jak trudne jest dla was myślenie. Ale cóż, życie jest brutalne...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
czytanie ze zrozumieniem rzeczywiście kuleje w tej instytucji (polska język, trudna język)
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Na projekt burmistrza załapią się nieliczni i w dodatku najbiedniejsi mieszkańcy, którzy raczej siedzą z dziecmi w domu niż wysyłają do przedszkola. Ale kasa nie zostanie wydana, ludzie nie skorzystają. Dobry gospodarz swój cel osiągną. Warto przypomniec, że gdyby nie projekt radnych, urząd sam z siebie nigdy by żadnych ulg nie wymyślił. Ale nie mogł wytrzyma by nie zepsuc uchwały radnych. Tylko nie piszccie potem, że radni tylko krytykują niezgłaszając swoich projektow dla ludzi - bo jak składają to robi się wszystko, żeby tylko to zepsuc.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Hanys, po co ta napinka z Twojej strony? Próbujesz ludzi skłócić na forum?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Merytorycznie Panowie a nie jak na sesji, gdzie wyksztalconym przecież ludziom puszczają nerwy z braku argumentów. Swoją drogą widzę, że niektórzy radni nie wytrzymują już ciśnienia i coraz trudniej przychodzi im bronic dziwnych bezsensownych decyzji burmistrza. A z braku argumentów rodzi się agresja.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Swoją drogą odniosłem inne wrażenie
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Gość napisał:
Hanys, po co ta napinka z Twojej strony? Próbujesz ludzi skłócić na forum?
Wypraszam sobie jo jest ze Ślonska i nie życza sobie aby ktoś mi loz w parada,ale i tak szkodo mi wos Łynczyńskie DZIŃCIOŁY.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Radni już zaczynają pisać: http://www.fijalkows...i-przedszkolne/ http://pawlak.nets.p...zedszkolne!,214
Zaloguj się, aby oddać głos
0
To raczej temat na osobny wątek. Bardzo dobrze. Prawda wychodzi w końcu na jaw
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Że też w tej radzie są nauczyciele, którzy zagłosowali za tym burmistrzowym projektem, ograniczającym adresatów pomocy?!!! I ludzie, którzy mają dzieci?? co to się wyrabia w tej łęcznej, co się wyrabia?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Oczywiście K , przemilczał sprawę na swoim "obiektywnym" portalu. Pan zabronił?
Ostatnio edytowany 11 grudnia 2012 o 14:28
Zaloguj się, aby oddać głos
0
http://img2.demotywatoryfb.pl/uploads/201103/1300546660_by_damix94_600.jpg
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Proponuję wprowadzenie nagrody "Oskar Rady Miejskiej" przyznawanej za wypowiedzi lub zachowania radnych na sesji. W tym roku nominowałabym radną Krystynę Borkowską za "przesłuchanie" młodych radnych na okoliczność wcielania się w wirtualnym świecie w Bartola. Opis tej sytuacji znajdziecie w protokołach sesji. Dawno nie czytałam takiej komedii. Uwaga! To się dzieje naprawdę.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Swoją drogą to odnoszę inne wrażenie
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Strona 1 z 5

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: