Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kto wybuduje elektrownię pod Łęczną?

Utworzony przez Pol, 25 czerwca 2012 r. o 20:13 Powrót do artykułu
Ok,maże taka inwestycja korzystnie wpływa na lokalny rynek sugeruję jednak,żeby Suez zbudował sobie taką elektrownie w najczystszym rejonie francji najlepiej np w Otulinie jakiegoś Parku Narodowego tak jak tu Poleskiego.Jak by to powstało byłby to nieprawdopodobny skandal i mam nadzieję ,że odpowiednie słuzby w Polsce do tego nie dopuszczą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pol napisał:
Ok,maże taka inwestycja korzystnie wpływa na lokalny rynek sugeruję jednak,żeby Suez zbudował sobie taką elektrownie w najczystszym rejonie francji najlepiej np w Otulinie jakiegoś Parku Narodowego tak jak tu Poleskiego.Jak by to powstało byłby to nieprawdopodobny skandal i mam nadzieję ,że odpowiednie słuzby w Polsce do tego nie dopuszczą.
Nie masz racji. Nowoczesna elektrownia opalana węglem tak wysokiej jakości, jak z Bogdanki, praktycznie niezasiarczonym to dobra inwestycja. nie porównuj tej inwestycji do elektrowni opalanych węglem brunatnym. Elektrownię chciano tu budować razem z powstawaniem kopalni, już w latach 70-tych ub. wieku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z tym węglem wysokiej jakości z Bogdanki to gruba przesada, węgiel z KWK Bogdanka nie jest wcale najlepszym węglem, poprostu kotły elektrowni w Polsce są najlepiej przystosowane do takiego (gorszego) opału i tyle. Węgiel lubelski jest dokładnie taki - jakiego potrzebują elektrownie i ma dobrą cenę. W kwestii porównania z węglem brunatnym to się zgodzę, nie ma porównania. Użytkownikowi: ~Pol~ odpowiem krótko: jak chcesz mieszkać bez sąsiedztwa przemysłu to polecam Roztocze albo Madagaskar. Region liczy sobie ponad 2 mln mieszkańców i z turystyki, rolnictwa nie wyżyje. Musi wrócić tutaj nowoczesny przemysł i rozwinąć się infrastruktura. Zasada zrównoważonego rozwoju mówi nie tylko o poszanowaniu walorów przyrody ale także o rozwoju gospodarczym i społecznym. Mam nadzieję, że znajdzie się rozsądny kompromis i "ekoterroryści" będą zadowoleni (pewnie jak im inwestor odpali "dotację").
Ostatnio edytowany 25 czerwca 2012 r. o 23:06
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest już elektrownia w Puszczy Kozienickiej i żadna żaba nie zdechła,no może jakiemuś ekologowi coś tam bardziej odbija w mózgownicy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
trzezwy napisał:
Jest już elektrownia w Puszczy Kozienickiej i żadna żaba nie zdechła,no może jakiemuś ekologowi coś tam bardziej odbija w mózgownicy.
W dzisiejszych czasach pseudoekologom nie chodzi o jakieś żabki, żuczki, roślinki tylko o "dotacje", żeby dali zgodę. Te "żuczki" i "żabki" są tylko narzędziem i orężem do zarabiania kasy i nic więcej. Biznes taki sam jak wszystkie inne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do "generation next" jesteś człowiekiem który palił by trupami żeby mieć tani prąd! podaj mi przykład gdzie ekolodzy wzieli zwane przez ciebie "dotacje". W twoim mniemaniu pewnie Owsiak to też przekręciaż wyciągający kasę od ludzi. Greenpeace i inne organizacje ekologiczne są utrzymywane na zasadach fundacji. Takie organizacje i WOŚP Owsiaka jak by wzięły choć złotówkę "na lewo" media by ich "zjadły"... Ekolodzy przykładowo musieli ratować dolinę rozpudy bo urzędnicy zaplanowali obwodnice przez najcenniejsze tereny! Ja uważam że elektrownia jest potrzebna i z dzisiejsza technolologia pozwala spalić "na czysto" śmiecie w centrum miasta tak więc elektrownia niedaleko Bogdanki jest super pomysłem i trzymam kciuki!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ekolodzy to mnie w ogóle nie interesują.Chodzi o zdrowy rozsądek i poszanowanie nieskazitelności tamtych terenów.Po 1 emisja Co2 jest w całej Eu bardzo nie na czasie i za chwile będą za to kary lub po prostu trzeba będzie dopłacać do produkcji.Ciekawe też jest ,że firma jest francuska gdzie 80% energii elektrycznej pochodzi z nieemisyjnych elektrowni atomowych.Super pomysł nasrać we własne gniazdo,tzn zniszczyć piękną okolicę .Gratuluje porównania z Kozienicami.Tylko ktoś kto nie jechał wzdłuż elektrowni może mówić ,że to nic nie zrobiło okolicy pod kątem zanieczyszczenia.Tak jest wpuścić francuzów a niech budują zanieczyszczają polskę.Bravo .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
krzoy napisał:
do "generation next" jesteś człowiekiem który palił by trupami żeby mieć tani prąd! podaj mi przykład gdzie ekolodzy wzieli zwane przez ciebie "dotacje". W twoim mniemaniu pewnie Owsiak to też przekręciaż wyciągający kasę od ludzi. Greenpeace i inne organizacje ekologiczne są utrzymywane na zasadach fundacji. Takie organizacje i WOŚP Owsiaka jak by wzięły choć złotówkę "na lewo" media by ich "zjadły"... Ekolodzy przykładowo musieli ratować dolinę rozpudy bo urzędnicy zaplanowali obwodnice przez najcenniejsze tereny! Ja uważam że elektrownia jest potrzebna i z dzisiejsza technolologia pozwala spalić "na czysto" śmiecie w centrum miasta tak więc elektrownia niedaleko Bogdanki jest super pomysłem i trzymam kciuki!
Na ten pierwszy argument zaznaczony na czerwono to Ci nie odpowiem, bo to nawet nie nadaje sie do komentowania. Zgłosiłem poprostu do moderacji. W tej drugiej kwestii to jest tajemnicą poliszynela nadużywanie prawa do konsultowania i opinowania nowych inwestycji przez niektóre lokalne organizacje. Dobrym przykładem działalności pseudoekologów jest choćby zablokowanie budowy zachodniej części obwodnicy Lublina (S19) i węzła z DW 747 za co zapłacą mieszkańcy gminy Konopnica hałasem, korkami, kurzem i wypadkami niestety. Za 2 lata będzie tam koszmar, jak wybudują most na Wiśle w Kamieniu i zaczną jeździc tamtedy TIRy ze strony Kielc. Inny przykład bezmyślnych protestów - jeśli jeszcze to pamietasz to akcje przeciwko budowie tamy w Czorsztynie. Jakież to larum podnosili, że Milicja a potem Policja robi porządek z ekologami. A potem w 1997 r. wielka powódź. Żeby nie ta tama...już nikt przy zdrowych zmysłach nie krytykuje celowości tej inwestycji dzisiaj. Takich przykładów jest więcej. Wystarczy poszukać w internecie. Po trzecie nie widzę związku pomiedzy dziłalnością Jurka Owsiaka i jego fundacji a budową elektrowni. Co do reszy w pełni się zgadzam i po co te emocje i supozycje? Pozdrawiam!
Ostatnio edytowany 26 czerwca 2012 r. o 15:21
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DKW napisał:
Ekolodzy to mnie w ogóle nie interesują.Chodzi o zdrowy rozsądek i poszanowanie nieskazitelności tamtych terenów.Po 1 emisja Co2 jest w całej Eu bardzo nie na czasie i za chwile będą za to kary lub po prostu trzeba będzie dopłacać do produkcji.Ciekawe też jest ,że firma jest francuska gdzie 80% energii elektrycznej pochodzi z nieemisyjnych elektrowni atomowych.Super pomysł nasrać we własne gniazdo,tzn zniszczyć piękną okolicę .Gratuluje porównania z Kozienicami.Tylko ktoś kto nie jechał wzdłuż elektrowni może mówić ,że to nic nie zrobiło okolicy pod kątem zanieczyszczenia.Tak jest wpuścić francuzów a niech budują zanieczyszczają polskę.Bravo .
Myślę, że upraszczasz temat. Francuzi owszem opierają swoja energetykę o atom bo ich stać no i już dawno wybrali właśnie taką drogę rozwoju. Nas niestety nie, chociaż nie mam nic przeciwko energii atomowej. Nawet jeśli mi ją postawią obok domu, jeśli dadzą mi stałą i dobrą robotę. Natomiast nasza energetyka jest oparta na węglu i jeszcze długo, długo będzie. Zobacz jaki teraz mają problem Niemcy - atom, węgiel czy rosyjski gaz? Myślę, że na dłuższą metę ściganie się w UE na to kto więcej zredukuje emisję CO 2 pozbawione jest sensu. I tak Chińczycy, Rosjanie i Amerykanie, którzy mają w głębokim poważaniu Protokół z Kioto i kolejne dokumenty wyemitują swoje, aby sie rozwijać. Nie widzę powodu dla którego UE miałaby się wychylać przed szereg. Może to zrozumieją, bo i tak Polska blokuje narazie mało skutecznie takie głupoty.
Ostatnio edytowany 26 czerwca 2012 r. o 15:15
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Napewno o przyrodę trzeba dbać,ale człowiek też jest na tej ziemi potrzebny,są technologie pozwalające na spalanie tradycyjnych paliw bez szkody,jest technologia absorpcji CO2 i przeznaczania jego na inne cele.Cementownia w Chełmie opracowała technologię spalania osadów z oczyszczalni ścieków,aby nie wracały do środowiska,część ciepła ze spalania będzie dosuszała nowe dawki paliwa,prawie perpetum mobile.trzeba pogłówkować i ulżyć ludziom,lubelskie ma najdroższą energię,ze względu na koszty przesyłu.Przy odpowiedniej technologii skorzystają również ekolodzy,bo będzie ciepły zbiornik wody więc pojawią się nowe gatunki roślin i zwierząt.=Można też prąd wyłączyć zlikwidować samochody i całą cywilizację,ale trzeba się będzie ubrać w skóry no i co zabijać niewinne zwierzątka.?Czy znajdzie się ktoś kto tych maniaków palnie w te tempe dynie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://g2.gangsters....ex.php?ref=2712
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...