Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
niech ktoś pojedzie do starostwa w chełmie tam w jednostach więcej znajdą
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Kontrole UKS są chore. Bazują tylko na aktualnych przepisach, a nie biorą pod uwagę ciągłości trwania np. orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego(nie mylić z o niepełnosprawności). Orzeczenia wydane wcześniej nie obejmowały określenia tzw. sprzężeń czyli współistnienia niepełnosprawności. Niepełnosprawności sprzężone  były w opisie badania ale w orzeczeniu kiedyś nie były określane. Obecne prawo wymaga by w orzeczeniu były wpisane sprzężenia. Ale tak się składa że cześć wydanych kiedyś orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego jest nadal ważna bo były wydane np. bezterminowo ze względu na charakter niepełnosprawności. UKS nie bierze tego pod uwagę i wpisuje jako uchybienia i stąd się biorą te gigantyczne różnice w naliczeniach subwencji. Tak się ciekawie składa, że szkoły specjalne obejmowały opieką tych wychowanków, których wpisywały w statystyki, ale UKS twierdzi że nie powinny. Skoro UKS zabrania opieki dla niepełnosprawnych, bo opiera się na nieścisłym prawie - to tylko życzę by Państwu z UKS nie zdarzyła się niepełnosprawność w rodzinie. Dodam jeszcze, że generalnie nagonka na te kontrole jest prowadzona w całym kraju. Ii w całym kraju są identyczne przypadki, bo prawo jest nieścisłe i podlegało zmianom. UKS próbuje zbić kapitał na odebraniu kasy szkołom obejmującym opieką niepełnosprawnych - czy to nie jest chore. Kontrolowane są tylko subwencje naliczone na niepełnosprawnych uczniów. Dodam jeszcze, że dzieci ze szkół specjalnych często mają trudną sytuację rodzinną odnośnie wydolności opiekuńczej, rodzice częstokroć są niesamodzielni i trudno im załatwić pewne formalności w poradniach, urzędach. Stąd przyjęcie takich dzieci do szkoły specjalnej jest dla nich i tych dzieci w pewnym sensie jedyną pomocą na złapanie dodatkowych sił, na wsparcie, ale widzimy że UKS chce by tego wsparcia nie było. By te rodziny pozostały same sobie, by swoją niepełnosprawność zostawiły w domach, a przy okazji i budżet dzięki temu zaoszczędzi - to jest chore. Nie o takie wsparcie walczymy, nie o taką równość. Zastanówcie się Państwo z UKS ile osób pozbawicie pomocy przez tą nagonkę na niepełnosprawnych i to dlatego, że prawo jest dziurawe, a wy traktujecie wszystko literalnie - rzeczywistość jest bardziej skomplikowana niż Państwa przepisy.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
dura lex sed lex !!!! Może to jednak nie UKS pozbawia pomocy niepełnosprawnych. Może należałoby zastanowić się nad zmianą prawa a nie pisać bzdury o nagonce UKS.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
do arka. w starostwie w chełmie kontrola była wykazał 300 tyś. niesłusznie pobranej subwencji...ale jak sie okazuje naliczał ją i pobrał poprzedni zarzad psl-owski
Zaloguj się, aby oddać głos
0
kuczyński opozycjonista hahahahahaha
Zaloguj się, aby oddać głos
0
opozycja czy nie ale 1.2mln zł po drodze nie chodzi,jeść łatwo "zwrócić" trudniej.grupa m. Łęczna krzyczy za 70 tys. tj 5.8% tamtego,1km odbudowy kapitalnej ,drogi powiatowej 300 tys 1200000:300000=4km dobrej drogi np. w Witaniowie.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
widoczna walka o stołki w urzędach!!! 
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Od nie jedna droga byłaby za tyle wyremontowana.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Na dniach ma być przeprowadzony konkurs na dyrektora ośrodka (Bip starostwa), ciekawe czy ta informacja będzie miała na to wpływ??
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Co się wzięło trzeba oddać.
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: