Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
A nad Białym w Okunince gmina sobie poradziła i jest czysto.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wójt "... ale będziemy kontrolować..." - no proszę, jak łatwo i przyjemnie siedzieć na stołku, cisza spokój zero problemów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Od kilkunastu lat odnoszę wrażenie,że gmina Ludwin nie lubi turystów.Posiadaczy domków nad jeziorami również chociaż są oni a konkretniej ich pieniądze zastrzykiem sezonowym dla właścicieli sklepów i ośrodków.Z tych ostatnich np nad jeziorem Piaseczno wygnali skutecznie przyjezdnych pozwalajac na budowę Mayday'a który na wiele lat wyludnił pobliskie ośrodki(nawiasem mówiąc do dziś straszą tam opuszczone ruiny które ktoś kupił ale nie ma pomysłu ani kasy na dalsze inwestycje) Teraz zamiast zorganizować kontenery gmina wypina się na ludzi . Szkoda, bo to piękne rejony i gdyby ktoś to z głową poprowadził to nie musielibyśmy jeździć na Mazury.Tam nikt nie ma takich problemów,a gminy wręcz prześcigaja się w atrakcjach i promocjach dla przyjezdnych nie wspomnę o gospodarce śmieciami.A więc można .Tylko potrzeba ludzi z pomysłem , odrobiną inicjatywy i dobrych chęci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety czasami muszę coś załatwić w urzędzie tej gminy. Odnoszę wrażenie, że czas się tam zatrzymał na latach 90-tych. Nadal można usłyszeć "Czego !!! ..... Pan sobie życzy" - dopowiedziane półgębkiem. Niestety część z ludzi tam pracujących to lenie, a petenta traktują jak zło konieczne. Do momentu kiedy nie zdadzą sobie sprawy, że pracują tam dla dobra społeczności lokalnej niewiele się zmieni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety czasami muszę coś załatwić w urzędzie tej gminy. Odnoszę wrażenie, że czas się tam zatrzymał na latach 90-tych. Nadal można usłyszeć "Czego !!! ..... Pan sobie życzy" - dopowiedziane półgębkiem. Niestety część z ludzi tam pracujących to lenie, a petenta traktują jak zło konieczne. Do momentu kiedy nie zdadzą sobie sprawy, że pracują tam dla dobra społeczności lokalnej niewiele się zmieni.
JA MYŚLĘ, ŻE ZDECYDOWANIE lata 70-80 a nie 90... Brakuje tylko PGR i pani Stasi z gminnego, co mogła więcej niż prezes....   Pozdrawiam GMINĘ, pracowników i inne "maści" hehehehehe
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w Gminie Uścimów Stary przetarg na wywóz smieci wygrała firma(nazwę przemilczę), która nie odbiera telefonów. Na swojej stronie internetowej zamieściła za to harmonogram odbioru śmieci( dwa razy w miesiącu ), np. 2 lipca i 13 sierpnia. Jak na okolicę gdzie większość "dostawców" smieci stanowią właściciele  działek rekreacyjnych przebywajacy na nich przede wszystkim w weekendy odbiór smieci we wtorek lub czwartek jest poronionym pomysłem. Właściciel firmy w czasie gdy był czas na uzgodnienia odsyłał wszystkich" pod koniec miesiąca". Obecnie ani on ani "biuro obsługi klienta" tejże firmy są nieosiągalne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jest paranoja jak można pozbawić ludzi chcących legalnie wyrzucać odpady worków które do tej pory można było kupić u sołtysa/ za jeden worek 10zł./ Zobaczymy jak będzie wyglądał las? Ja już od 2 miesięcy chcę nabyć worki? To jest polska rzeczywistość. Wstyd
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w Gminie Uścimów Stary przetarg na wywóz smieci wygrała firma(nazwę przemilczę), która nie odbiera telefonów. Na swojej stronie internetowej zamieściła za to harmonogram odbioru śmieci( dwa razy w miesiącu ), np. 2 lipca i 13 sierpnia. Jak na okolicę gdzie większość "dostawców" smieci stanowią właściciele  działek rekreacyjnych przebywajacy na nich przede wszystkim w weekendy odbiór smieci we wtorek lub czwartek jest poronionym pomysłem. Właściciel firmy w czasie gdy był czas na uzgodnienia odsyłał wszystkich" pod koniec miesiąca". Obecnie ani on ani "biuro obsługi klienta" tejże firmy są nieosiągalne.
Nikt nic nie wie,najlepiej olać sprawę. W lecie worki powinny być zabierane co tydzień. Podatki płacimy więc mamy prawo żądać zabierania odpadów,?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale problem! Wystarczy podpisać umowę z firmą smieciową i po problemie! każdy oczekuje, żeby sie tym kto ś inny zajłą, a nie właścicile posesji!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo dla gminy. Olali sprawę spychając ją na plecy letników, a wójt będzie jeździł i "kontrolował" to co sam spier**ił. Proponuję wywozić śmiecie w nocy, wprost pod budynki gminy.   ps. Co za barany w tej wiosce.... czy wójt nie wie jak będą wyglądały lasy za chwilę? I zacznie się płacz, że turyści niedobrzy, że przyjezdni brudasy, itp, itd. Co za deb***!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale problem! Wystarczy podpisać umowę z firmą smieciową i po problemie! każdy oczekuje, żeby sie tym kto ś inny zajłą, a nie właścicile posesji!
Tylko że nie poto ktos robił ustawę aby podpisywać odrębne umowy z firmami śmieciowymi. To już było. I efekt był taki że smieci w rowach i w lasach.  Więc tu będzie tak samo: smieci w rowach i w lasach. A ustawa miała to wyeliminować. Wygląda że poza podniesieniem opłat nic się nie zmieniło.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oprócz letników, którzy posiadaja dzialki sa równiez przyjezdni ktorzy jada tylko w weekendy, na 1 dzien nad jeziora. Oni tez maja podpisac umowy na wywoz smieci? Czy to juz gmina zapewnia kosze? Jesli zapewnia kosze nad jeziorami to wlasiciele domkow moga spokojnie tam podrzucać swoje smieci i problem z glowy :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest sezon, są mieszkańcy domków letniskowych i produkują śmieci, ale ciekawe, kto po sezonie tak od października do marca tak obficie zapełnia pojemniki na śmiecie i to gł. odpadami takimi jak gruz, stare meble, opony, odpady budowlane itd.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przecież nad Piasecznem już od dłuższego czasu są śmietniku przy oczyszczalni ścieków i tam wyrzucają śmieci ludzie z działek, nic się nie zmieniło, to tylko gmina traci, bo letnicy za wywóz śmieci nie płacą!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gmina Ludwin pobiera bardzo duże podatki od nieruchomości. Za działkę rekreacyjną  600 m kw. ok 300 zł, a działek są tysiące. Nic nie robi dla właścicieli działek. Nie tylko dot. to śmieci, które zalegały jak Gmina miała obowiązek je wywozić i płacili za to działkowcy do lipca br. Nie ma toalet,  nie ma plaży, dojścia do jeziora, plaży. Właściciele działek są tylko "dostarczycielami środków finansowych" do budżetu Gminy. Generalnie Gmina nic nie robi, żeby jeziora były przyjazne nie tylko działkowiczom, ale także ludziom spędzającym weekendy czy wakacje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podatki w tym kraju płaci każdy, a stawka musi być zgodna z propozycją ministra finansów. Działka jest dobrem luksusowym więc podatki za nią powinno się płacić!  A kontenery jeszcze są, ale jak wejdzie firma zewnętrzna i zacznie zbierac podatki to za gminą będziecie jeszcze tęsknić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tradycyjna niemoc urzędników z Ludwina. Albo nie można, albo nie da się, albo nie ma możliwości prawnych. Tak jest ze śmieciami, wodociągami, kanalizacją itd. Typowa taktyka stawiająca na przetrwanie do następnych wyborów. Ale co ja gadam! Przecież oczyścili linię brzegową na Piasecznie i ławeczki zrobili i kosze. Dzięki temu jezioro zyska w tym roku na popularności. Przyjadą ludzie, naprodukują śmieci i zostawią na brzegu. A ponieważ nikt tego nie wywiezie, powstanie nowe "wysypisko Piaseczno" i problem sam się rozwiąże, czym władze gminy na pewno nie omieszkają się pochwalić w "Dzienniku Wschodnim".   P.S. Skoro letnik to "nie-mieszkaniec", czyli wrzód na d....., to może władze gminy zrezygnowałyby z pobierania podatków od właścicieli działek? 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jest taka zasada kto brudzi niech sprząta,nie przywozić śmieci to ich nie będzie żreć korzonki pić wodę i kompot /oczywiście owocowy/ nie będzie śmieci i odpadów ,wypróżniać się do sedesu bo przyległości jeziora skanalizowane i po co ten krzyk,nawieziesz kilkan- aście kratek piwa to opakowania zabierz do domu,najesz się pakowanych fast foodów też opakowania zabierz do domu-nie wiem po co ten krzyk,w Lublinie i tam gdzie mieszkasz i tak płacisz,jak przywozisz śmieci ze sobą to je zabierz ,a nie srasz pod siebie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jak zechce posiedzieć na działce tydzień lub 2 to co mam co 2-3 dni jeździć do Lublina wyrzucać śmieci? Albo może mam podpisać umowę z firmą na odbiór odpadów? Już to widzę jak codziennie lub co 2 dni będzie odbierać ode mnie śmieci. Może raz na miesiąc. Zostaw sobie w śmietniku na 2 tygodnie opakowanie po mleku w takie upały to zobaczysz co znaczy pachnący śmieć.   Tak Platforma załatwiła czyste środowisko naturalne. Wszystko będzie w lasach bo nie ważne, że ktoś zapłaci opłatę śmieciową jak nie będzie miał gdzie wyrzucić śmieci po za miejscem swojego stałego pobytu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zgodnie z Ustawą Sejmu RP  zawrzyj umowę z odbiorcą śmieci i będą odbierać tylko niestety nie ma za darmo za swój bałagan nareszcie trzeba płacić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...