Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

List otwarty do władz miasta Łęczna i powiatu Łęczyńskiego.

Utworzony przez MartinS, 22 grudnia 2009 r. o 17:30
List otwarty do władz miasta Łęczna i powiatu Łęczyńskiego. Szanowni Państwo, Ostatnie lata otworzyły Polsce duże możliwości przemian w niemal wszystkich dziedzinach życia. Przyspieszenie to daje się odczuć zwłaszcza po przyjęciu nas do struktur Unii Europejskiej. W ramach tej wspólnoty pojawiły się szerokie, choć nowe dla nas, możliwości korzystania ze środków różnego rodzaju funduszy inwestycyjnych. Dodatkowo powstały specjalne programy pomocowe stawiające sobie za cel wyrównanie zapóźnień inwestycyjnych i rozwojowych Polski Wschodniej jako jednego z najbiedniejszych regionów Unii. Pragniemy wyrazić swoje niezadowolenie ze sposobów, w jaki nasze miasto i nasz powiat korzysta z możliwych form pomocy. Zmiany jakie nastąpiły w ciągu ostatnich lat w mieście i powiecie oraz plany inwestycji jakie Państwo proponują na najbliższe lata, w żaden sposób nie napawają optymizmem. Uważamy, że nie pozwolą one na nadrobienie różnic społeczno-gospodarczych jakie mamy nie tylko w stosunku do państw Europy Zachodniej, ale nawet zachodnich regionów Polski. Nie oznacza to, że nie zauważamy żadnych zmian w naszym otoczeniu i w naszej okolicy, one są. Jednakże stoimy na stanowisku, że po pierwsze następują zbyt wolno, po drugie Państwa plany na przyszłość są zbyt skromne, aby zapewnić godziwy rozwój miasta i powiatu. Miasto nasze, pomimo dobrze rozwijającego się przemysłu wydobywczego, który jest głównym pracodawcą w powiecie odnotowuje od kilku lat systematyczny spadek populacji. Jest to wynik migracji ludzi, zwłaszcza młodych, wykształconych, czego są dwie główne przyczyny: z jednej strony lepsze możliwości gdzie indziej, z drugiej brak perspektyw w przypadku pozostania. Uważamy, że Państwa plany co do dalszego rozwoju naszej okolicy w mało znaczący sposób wpłyną na przeciwdziałanie tym niekorzystnym zjawiskom. Plany te symbolicznie tylko wykorzystują nasze największe atuty – głównie wspaniałe możliwości rozwoju turystyki. W związku z powyższym, apelujemy do Państwa, o zwiększenie wysiłków w pracy nad przyszłością naszego regionu. Wprowadzenie do tej pracy dialogu z miejscową społecznością, który to dialog dziś praktycznie nie istnieje. Przygotowanie w porozumieniu z mieszkańcami planów inwestycyjnych, które dawałyby w perspektywie szanse na rozwój i pracę dla lokalnej społeczności, a następnie intensywne działania mające doprowadzić do realizacji podjętych zamierzeń. Panujący kryzys w żaden sposób nie może usprawiedliwiać pasywności jaką daje się zauważyć w Państwa działaniach. Grupa zaniepokojonych mieszkańców miasta Łęczna i powiatu Łęczyńskiego.
Proszę o komentarz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MartinS napisał:
Proszę o komentarz.
Szkoda, że list nie został podpisany imiennie. Czytelnicy nie wiedzą kto to jest ta grupa, czytelnicy nie wiedzą kto to jest MartinS Czy jest to już początek kampanii wyborczej cz raczej anty. Czytam również wypowiedzi" MartinS", choć nie zabieram głosu na a szczególnie na forum ]forum Łecznej może masz dobre chęci, ale przesadzasz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeżeli czytałeś moje posty to wiesz, że z kampanią wyborczą to raczej niewiele ma wspólnego. Nie należałem, ani też nie należę do żadnej partii, ani organizacji politycznych, choć jakieś 30 lat temu, w podstawówce należałem do samorządu klasowego, jak również do zuchów. Mnie interesuje tylko to, że w Łęcznej dzieje się niewiele, a że to miasto to wiekszość mojego życia, jest mi przykro z tego powodu. Chciałbym, żeby coś się zaczęło zmieniać. Co do imienia i nazwiska - na internecie, zasadą jest anonimowość i stosowanie nick'ów, przynajmniej na razie nie widzę potrzeby zmiany tej zasady. Tak samo nie wiem kim ty jesteś, może reprezentujesz władze, może jesteś przeciętnym mieszkańcem. Chce ktoś więcej wiedzieć o mnie zapraszam na wiadome forum na priv. Co do grupy - jest kilka osób niekoniecznie zadowolonych poczynaniami naszych władz i miejskich i powiatowych. I wyjaśniam jeszcze jedno - nie zależy mi na jakiejś wojnie z władzami, chciałbym jednak zwrócić kilku ludziom uwagę, że można sie lepiej postarać, mozna osiągać znacznie więcej - jest na to wiele przykładów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
z tego co wiem powiat łęczynski jest liderem w województwie w pozyskiwaniu kasy z unii. w calym wojewodztwie sie o tym mowi. ostatnio pozyskali 25 mln na internet, 9 na drogi. to duzo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MartinS napisał:
Proszę o komentarz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak dla mnie za mało konkretów. Masz rację w tym co piszesz, ale podaj fakty. Ten list jest zbyt uniwersalny, bo można by go było napisać w zasadzie do każdego wójta czy burmistrza w Polsce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uniwersalność takiego listu raczej dobrze nie świadczy o władzach regionalnych w Polsce. Więcej konkretów mozna znaleźć na forum: http://forum.e-leczna.pl/topics13/leczna-od-nowa-vt612.htm - zapraszam Podobno władze Łęcznej zapoznają się z treściami na tym forum, choc jak do tej pory to oficjalnie nikt z władz się nie wypowiadał. Co do liderowania rankingom na pozyskiwanie funduszy to chyba przesada. Budowy dróg? A jak to ocenić? A jakie znowu drogi buduje się w Łęcznej? - kilkadziesiąt, może kilkaset metrów rocznie. Informatyzacja natomiast może jest i ważna, ale powiatowi przyniesie co najwyżej podskoczenie w rankingu w roczniku statystycznym. Ja mam na myśli inwestycje, które przyniosą Łęcznej bardziej konkretne korzyści, dzięki, którym Łęczna przestanie być jedynie nieciekawą sypialnią - skupiskiem kilkudziesięciu bloków postawionych w polu. Znam to miato i powiat od bardzo dawna i wiem jakie ma możliwości, potrzeba jednak nieco pracy, aby te możliwości wykorzystać i przełożyć na konkretne korzyści. Więcej o tym wszystkim na forum e-leczna. Na forum podajemy również przykłady, jak inne miasta próbują wykorzystywać swoje szanse, jak probują stać się interesujące. Jedni robia to lepiej, inni gorzej, ale próbują - nasze władze w tym temacie co najwyżej prowadzą dyskusje i opracowują plany-strategie, których jak pokazuje życie, wcale nie zamierzają realizować. Poza tym na podstawie długoterminowych strategii rozwoju, opracowanych przez naszych włodarzy mozna stwierdzić, że nie mają oni kopletnie żadnego pomysłu na przyszłość Łęcznej (i miasta, i powiatu).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Władza łęczyńska jest jak beton i żadne listy nie są w stanie tego zmienić ale w myśl zasady że kropla drąży skałę małymi kroczkami możemy ten beton skruszyć tylko czy czasu wystarczy. Na razie Betony mają się mocno jak pawie a miasto umiera ale ich latyfundia rosną to co będą się ludźmi przejmować każd inicjatywa oddolna zasługuje na wielki szacunek to też MartinS wielki szacun!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jutro tj. w niedzielę 27.12.2009 r. TVP3 info o godz.20.50 w programie "Młodzież Kontra czyli.....Pod ostrzałem" Gościem młodzieżówek partyjnych będzie: Generał Broni Mieczysław Bieniek Polski Przedstawiciel przy Komitetach Wojskowych NATO i UE,doradca wojskowy Premiera Donalda Tuska.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
z tego co wiem powiat łęczynski jest liderem w województwie w pozyskiwaniu kasy z unii. w calym wojewodztwie sie o tym mowi. ostatnio pozyskali 25 mln na internet, 9 na drogi. to duzo
No to proszę bardzo ranking, który podrzucił mi kolega: http://www.gazetaprawna.pl/ranking_gmin_20...tow&miasto= Łęczna na 125 miejscu w województwie lubelskim. Oczywiście nie znaczy to, że jest najgorsza, sklasyfikowano 213 miejscowości, ale też raczej trudno uznać ten wynik za powalający - nie widzę podstaw do tytułowania Łęcznej mianem lidera.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale to ranking gmin, a nie dot. to powiatu (starostwa). ja rozumiem, ze list jest do wladz łęcznej a nie powiatu. co do informatyzacji, jak ktos mieszka w samej łęcznej, to moze nie widzi problemu. my w okolicach cycowa .. no coz , nawet telefony nie działają, co dopiero mówić o Internecie..!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
ale to ranking gmin, a nie dot. to powiatu (starostwa). ja rozumiem, ze list jest do wladz łęcznej a nie powiatu. co do informatyzacji, jak ktos mieszka w samej łęcznej, to moze nie widzi problemu. my w okolicach cycowa .. no coz , nawet telefony nie działają, co dopiero mówić o Internecie..!!
a myślisz że w Łęcznej działają od pewnegfo czasu mamproblemy z Orange bo albo sięć zajęta albo brak zasięgu albo nie można zrealizować połączenia. Nie starają się władze nie starają ale czego tu oczekiwać po słomie z butów wystającej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
a myślisz że w Łęcznej działają od pewnegfo czasu mamproblemy z Orange[/quote] to napisz do Przyjaciółki cwaniaku z se słomą w butach, albo zmien operatora. czy wam cepy burmistrz telefony będzie naprawiał, chyba was całkiem popir****
Gość napisał:
bo albo sięć zajęta albo brak zasięgu albo nie można zrealizować połączenia.
nadawaj "tamtamem" [quote name='Gość' post='211012' date='28.12.2009, 09:36:54']Nie starają się władze nie starają ale czego tu oczekiwać po słomie z butów wystającej
wieśniak z okolic cyckowa się wypowiedział na forum bo nikt nie zwraca uwagi na jego gumofilce
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ostudzacz napisał:
to napisz do Przyjaciółki cwaniaku z se słomą w butach, albo zmien operatora. czy wam cepy burmistrz telefony będzie naprawiał, chyba was całkiem popir**** nadawaj "tamtamem" wieśniak z okolic cyckowa się wypowiedział na forum bo nikt nie zwraca uwagi na jego gumofilce
ostudzacz [USUNIĘTY]
Ostatnio edytowany 29 grudnia 2009 r. o 12:01
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ALBO LEPIEJ BURMISTRZA LIZIROWIE KUNDELKU WŁADZY
Ostatnio edytowany 29 grudnia 2009 r. o 12:01
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
ALBO LEPIEJ BURMISTRZA LIZIROWIE KUNDELKU WŁADZY
nie ma to jak analfabeta dorwie się do klawiatury
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w_morde_cepa napisał:
nie ma to jak analfabeta dorwie się do klawiatury
właśnie analfabeta
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
właśnie analfabeta
grupo frustratów nieudaczników pokaż swoje osiągnięcia dla społeczności lokalnej cz hasło 'weżmy się i zróbcie to wasz STATUT
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
łęczna to dziura , gdzie budują ronda na osiedlowych ulicach a reprezentacyjne ulice są dziurawe jak szwajcarski ser . Ktoś dobrze napisał . '' skupisko bloków w polach oraz sypialnia Lublina.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jack napisał:
grupo frustratów nieudaczników pokaż swoje osiągnięcia dla społeczności lokalnej cz hasło 'weżmy się i zróbcie to wasz STATUT
widzę ze osiągnąłeś sporo skoro mordunie na forum otwierasz nie jesteś frustratem jesteś podpaską w kroczu burmistrza i to jest twoje maksymalne osiągnięcie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...