Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lud wybrał, lud odwoła

Utworzony przez Popieram Burmistrza, 13 lutego 2008 r. o 17:51 Powrót do artykułu
Panie Marek Strycharczuk, czyżby chciał pan sobie powetować straty tym że lud nie wybrał pana na p osła? Skoro taka krzywda dzieje się pońskim dzieciom w Łęczej to niech pan je pośle do szkoły w Ludwinie, Milejowie.... gdziekolwiek. Niech pan nie straszy burmistrza ani Rady Miejskiej,. To groźba i jako taka powinn a byc w kręgu zainteresowania prokuratora. Panie Strycharczuk i wszyscy wrzeszczący, weźcie pod uwagę to, że nie wszyscy, ani większość popiera wasze żadania i oskarżenia oraz groźby. Ja na pana miejscu zastanowiłbym się bardzo przed tymi groźbami w stosunku do tych którym pan grozi. Straszenie referendum w takiej chwili jest w/g mnie wymuszeniem ustępstw na władzy, czy gdyby został pan z woli ludu p osłem to chciałby pan aby lud wymuszał na panu szantażem ustępstwa? Moze ma pan lepsze rozwiazanie problemu szkolnictwa, moze wreszcie, jeśli nie podoba się panu szkolnictwo publiczne, zorganizuje pan szkołe prywatną? Może trochę zimnej wody wszystkim rozgorączkowanym na głowę przydałoby się? na czas postu chociaż przyhamujcie tą swoją nienawiść do wszystkiego co zrobił burmistrz i RM.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
popieram przedmówce - nic dodać nic ująć . Popieram reorganizację szkolnictwa w Łęcznej !!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skopiuje tylko z innego forum tresc jednego posta. Mysle ze sporo racji. Mysle ze nic dodac nic ujac Witam, czytając Wasze wypowiedzi, załamałam ręce ... Każdy narzeka, ale czy była choć jedna propozycja zmiany??? Może nad tym warto się wspólnie zastanowić i skoro my mamy być przyszłością Miasta, to my przedstawmy alternatywę, a nie przedstawiamy się w świetle dzieci które tupią nogami, bo one czegoś nie chcą! Dorośnijmy!!! Polska to taki rkaj w którym zmiany to coś strasznego, ale i stabilizacja również. Nie narzekajmy tylko działajmy, wyrośnijmy z ducha PRLu, mamy demokrację, korzystajmy z niej!!! Ja chodziłam do podstawówki 4, jestem rocznikiem 86 więc gnieździliśmy się z klasami jeszcze przed reformą 1-8 ( jakoś przeżyłam) szczerze niewiele miałam z nimi styczności, do gimnazjum chodziłam do 3 i uważam że ta szkoła jest za duża tylko na gimnazjum, do liceum chodziłam na szkolną, dzieci były, plątały się, ale kto chciał i umiał to nie szukał z nimi dialogu. Nie mówcie że macie najgorzej, nasz rocznik był największy, zawsze mielismy najciasniej, nowa reforma, nikt nie wiedzial jak nas uczyc, czego i balismy sie kazdego roku, bo tez byly glosy o zmianach w oswiacie! a czy dziecko ci powie ,,ty suko", to myslisz ze kolega w twoim wieku tak nie powie.To zalezy tylko od wychowania. ________________________________________________________________________________ ____________ piszecie ze podstawowka z gimnazjum nie, podstawowka z liceum nie, ale najlepsze jest ze i podstawowka z podstawowka nie!! bo daleko dla dzieci, bo różne osiedla. To paranoja, to jakie jest wyjscie? zostawić tak jak jest, nasze podatki, nasze pieniadze niech ida na szkoly, a zadnych innych zmian nie bedzie w Łęcznej ( przypominam o stanie naszych dróg). Niech i tak będzie bo wspaniała łęczyńska młodzież boi się zmian i przeniesienia budynku szkoły. A jeśli chodzi o naukę, przygotowanie do matury, bo żeby to była nawet najlepsza szkoła to ona Cię nie nauczy, trzeba samemu popracowac, bez wlasnego wkładu i czasem wielu kompromisów nic nie osiągniemy w życiu. Proszę zastanówmy się wspólnie nad innym planem zmiany oświaty a myśle że nawet burmistrz się do niego przychyli jeśli będzie genialny, a przecież to w Nas siła i przyszłość więc rzucajmy konkretnymi propozycjami. ________________________________________________________________________________ _____________ Ja nie narzekam i tak szczerze zgadzam się z burmistrzem, podoba mi się jego strategia , wg mnie w szkole 4 powinny byc szkoly ponadgimnazjalne, w gimnazjum ( dawna 3 ) szkoła podstawowa i gimnazjum ( w miarę możliwości odseparowane), szkoła na szkolnej - podstawowka i gimnazjum a szkola jedynka - szkoły zawodowe . Jesli chodzi o przystosowanie dla osób niepełnosprawnych, myślę że podjazdy można zrobić, przeciez w łęcznej i tak jest ich mało, wszyscy mieliby blisko, blisko liceum jest przystanek przy stokrotce, rowniez blisko byloby dzieciom do podstawowki. Nie widzę w tej propozycji pana burmistrza nic strasznego, do wszystkiego trzeba sie przyzwyczaić, każda zmiana ( nawet zycia prywatnego) wymaga poświęceń. Jesli chodzi o nauczycieli to mysle ze nie bedzie problemu - bo przeciez liczba uczniow sie nie zmieni wiec oni przejda wraz ze szkołą. Nie byłoby konfliktu osiedli, bo kazde miałoby swoje gimnazja i podstawówki. Jeśli chodzi o zniszczenie szkoły, to czy licealisci czy gimnazjalisci, czy dzieci z podstawówki tak samo potrafią niszczyć, rodzice chyba ich nie nauczyli ze to sa ich pieniadze, bo przeciez z nieba nie spada nam nic. Aktualnie zgadzam się na zmianę szkół i uważam że będzie to korzystne dla nas wszystkich. Chyba że dowiem się o jakichkolwiek korektach w planie - oczywiście mogę zmienić stanowisko, ale jak dotąd jestem za, nie przemawiają do mnie argumenty typu w szkole czwórce nie będę się uczyła dobrze ... i przez to nie zdam matury. Dorośnijmy do wspólnego rządzenia naszym miastem i również rozsądnego, nie patrzmy tylko na siebie, lecz na większość i dobro społeczne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak czytam, obserwuję i współuczestniczę w tym wszystkim i nasuwa mi się pewna refleksja. Przeciwnicy zman w łęczyńskiej oświacie przypominają fanatyków pewnego radia i pewnej telewizji. Mają PLUĆ czy wiedzą na kogo - TAK, czy wiedzą za co - NIE, ale mają pluć i to robią. Czy naprawdę myślą, że występują w obronie dobra dziecka? A może wystepują w obronie dyrektorów mocno przyspawanych do stołków i pewnych zasiedziałych nauczycieli wiernych giermków wcześniej wspomnianych dyrektorów? A może uczestniczą w kampanii wyborczej pewnego pana? Tyle wstępu a teraz konkrety: 1 Czy 24 tys. Łęcznej nie należy się samodzielna szkoła ponadgimnazjalna - liceum? 2 Czy w tej samej Łęcznej nie powinien być Zespół Szkół Zawodowych bez żanych dodatków w postaci podstawówki czy gimnazjum? 3 Czy problemem jest zaprowadzenie dziecka do szkoły 200 - 300 m dalej? Uważam, że te zmniany w łęczyńskiej oświacie zakładają właśnie dobro dziecka, tego małego z klas 1-3 i tego licealistę czy ucznia szkoły ponadgimnazjalne. Ci sami rodzice dzisiaj protestujący w obronie podstawówki będą za kilka lat narzekać na to miasto w który nie ma porządnej szkoły średniej a tylko jakieś "przylepki". Gratuluję pomysłu Panie Burmistrzu i myślę, że uda się Panu przeprowadzić naprawde potrzebna reformę oświaty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No OK - niech już robią tą reorganizację. Moja propozycja zmiany do projektu burmistrza: - Szkoła Podstawowa nr 4 + Gimnazjum -> budynek na Jaśminowej, - Licea -> budynek przy Bogdanowicza. Powód? Budynek przy Jaśminowej spełnia wszelkie standardy, jakie powinien spełniać budynek oświatowy dla dzieci niepełnosprawnych, więc pozostawmy tak jak jest. Dodatkowe zajęcia sportowe dla liceów można przenieść na Jaśminową. Nie widzę problemu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O czym Wy piszecie? O pieniądzach o drogach o nie swoich dzieciach. Drogi: Nadwieprzańska-popękana i łatana, nowa na Słoneczko-zalewana, Staszica - niedługo zobaczycie, przy Bidronce i targu- a nie ta to dobra ( Kopernik była kobietą). Dzieci to Wy raczej nie macie a już na pewno chorych, niepełnosprawnych. Nie macie zielonego pojęcia jak takie dzieci pracują i co odczuwają. I tylko się możecie modlić aby Bóg Was nie obdarzył takim potomstwem. Pan burmistrz trafił do SP 4 na WF i wyciągnął pochopne wnioski. Proszę się przejść wieczorem i w nocy osiedlowymi ulicami to dojdzie pan do wniosku że trzeba zlikwidować straż miejską i policję.A wezwać wojsko. Jaka oszczędność. Nie mam żadnego poparcia ani partyjnego ani nauczycielskiego. Głosowałem na obecnego burmistrza i Go popieram w wielu jego czynach. Ale podstawówka i gimnazjum wraz z oddziałami integracyjnymi powinna być na Jaśminowej. Liczę na pana logiczne działanie. A tak przy okazji. Czy w naszym mieście będą jakieś inne markety (małe tesco weszło tylnymi drzwiami) Czy WAMEX będzie budował teraz lotnisko, dużo sklepików by się zmieściło. W innych miastach się śmieją z NAS. W Lubartowie otwiera się LIDL. A my jeździmy do Leclerka, sic.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Strycharczuk! Proszę się nie wypowiadać w imieniu ludu!! To nie ta epoka.. to już mineło. Powiem panu jak powiedział były premier Miller do Ziobry... Pan jest zerem panie....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nikoś napisał:
Czy w naszym mieście będą jakieś inne markety (małe tesco weszło tylnymi drzwiami) Czy WAMEX będzie budował teraz lotnisko, dużo sklepików by się zmieściło. W innych miastach się śmieją z NAS. W Lubartowie otwiera się LIDL. A my jeździmy do Leclerka, sic.
Nikoś.. nachlałeś się ruskiego spirytu? bredzisz jakies pieprzone farmazony.buduj lotnisko, sklepy sexschopy i inne. dlaczego zadajesz idiotyczne pytania. Spytaj lepiej niektórych radnych dlaczego nie pozwolili na powstanie salonu gier w Łecznej. kto był przeciw i dlaczepo? wstydzisz się łęcznej... wyprowadź się do pacanowa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Student napisał:
Skopiuje tylko z innego forum tresc jednego posta. Mysle ze sporo racji. Mysle ze nic dodac nic ujac Witam, czytając Wasze wypowiedzi, załamałam ręce ... Każdy narzeka, ale czy była choć jedna propozycja zmiany??? Może nad tym warto się wspólnie zastanowić i skoro my mamy być przyszłością Miasta, to my przedstawmy alternatywę, a nie przedstawiamy się w świetle dzieci które tupią nogami, bo one czegoś nie chcą! Dorośnijmy!!! Polska to taki rkaj w którym zmiany to coś strasznego, ale i stabilizacja również. Nie narzekajmy tylko działajmy, wyrośnijmy z ducha PRLu, mamy demokrację, korzystajmy z niej!!! Ja chodziłam do podstawówki 4, jestem rocznikiem 86 więc gnieździliśmy się z klasami jeszcze przed reformą 1-8 ( jakoś przeżyłam) szczerze niewiele miałam z nimi styczności, do gimnazjum chodziłam do 3 i uważam że ta szkoła jest za duża tylko na gimnazjum, do liceum chodziłam na szkolną, dzieci były, plątały się, ale kto chciał i umiał to nie szukał z nimi dialogu. Nie mówcie że macie najgorzej, nasz rocznik był największy, zawsze mielismy najciasniej, nowa reforma, nikt nie wiedzial jak nas uczyc, czego i balismy sie kazdego roku, bo tez byly glosy o zmianach w oswiacie! a czy dziecko ci powie ,,ty suko", to myslisz ze kolega w twoim wieku tak nie powie.To zalezy tylko od wychowania. ________________________________________________________________________________ ____________ piszecie ze podstawowka z gimnazjum nie, podstawowka z liceum nie, ale najlepsze jest ze i podstawowka z podstawowka nie!! bo daleko dla dzieci, bo różne osiedla. To paranoja, to jakie jest wyjscie? zostawić tak jak jest, nasze podatki, nasze pieniadze niech ida na szkoly, a zadnych innych zmian nie bedzie w Łęcznej ( przypominam o stanie naszych dróg). Niech i tak będzie bo wspaniała łęczyńska młodzież boi się zmian i przeniesienia budynku szkoły. A jeśli chodzi o naukę, przygotowanie do matury, bo żeby to była nawet najlepsza szkoła to ona Cię nie nauczy, trzeba samemu popracowac, bez wlasnego wkładu i czasem wielu kompromisów nic nie osiągniemy w życiu. Proszę zastanówmy się wspólnie nad innym planem zmiany oświaty a myśle że nawet burmistrz się do niego przychyli jeśli będzie genialny, a przecież to w Nas siła i przyszłość więc rzucajmy konkretnymi propozycjami. ________________________________________________________________________________ _____________ Ja nie narzekam i tak szczerze zgadzam się z burmistrzem, podoba mi się jego strategia , wg mnie w szkole 4 powinny byc szkoly ponadgimnazjalne, w gimnazjum ( dawna 3 ) szkoła podstawowa i gimnazjum ( w miarę możliwości odseparowane), szkoła na szkolnej - podstawowka i gimnazjum a szkola jedynka - szkoły zawodowe . Jesli chodzi o przystosowanie dla osób niepełnosprawnych, myślę że podjazdy można zrobić, przeciez w łęcznej i tak jest ich mało, wszyscy mieliby blisko, blisko liceum jest przystanek przy stokrotce, rowniez blisko byloby dzieciom do podstawowki. Nie widzę w tej propozycji pana burmistrza nic strasznego, do wszystkiego trzeba sie przyzwyczaić, każda zmiana ( nawet zycia prywatnego) wymaga poświęceń. Jesli chodzi o nauczycieli to mysle ze nie bedzie problemu - bo przeciez liczba uczniow sie nie zmieni wiec oni przejda wraz ze szkołą. Nie byłoby konfliktu osiedli, bo kazde miałoby swoje gimnazja i podstawówki. Jeśli chodzi o zniszczenie szkoły, to czy licealisci czy gimnazjalisci, czy dzieci z podstawówki tak samo potrafią niszczyć, rodzice chyba ich nie nauczyli ze to sa ich pieniadze, bo przeciez z nieba nie spada nam nic. Aktualnie zgadzam się na zmianę szkół i uważam że będzie to korzystne dla nas wszystkich. Chyba że dowiem się o jakichkolwiek korektach w planie - oczywiście mogę zmienić stanowisko, ale jak dotąd jestem za, nie przemawiają do mnie argumenty typu w szkole czwórce nie będę się uczyła dobrze ... i przez to nie zdam matury. Dorośnijmy do wspólnego rządzenia naszym miastem i również rozsądnego, nie patrzmy tylko na siebie, lecz na większość i dobro społeczne.
Wszystko tak pięknie wygląda w tych Twioch planach. Ale o jakim konflikcie osiedli piszesz?. To nie jest koronny argument. Należy dbać o integrację młodziezy a nie myśleć o konfliktach. Zastanawiam sie dlaczego piszesz szkoła jedynka - szkoły zawodowe. Jestem za szkolnictwem zawodowym ale musi ono być tworzone rozwojowo i cyklicznie. Najpierw trzeba zrobić rozeznanie ilu uczniów gimnazjum chce się uczyć w takiej szkole. Wirtualna szkoła jest dobra tylko w bajkach. Co będzie z budynkim najstarszej szkoły, kiedy nie zapełni się ona uczniami. Przecież można rozwijać takie szkolnictwo w budynku na Bogdanowicza przy obecnej szkole górniczej. Nie problem dojść do porozumienie ze starostwem, trzeba tylko chcieć. Ale gmina dba o wysokość subwencji i nie jest zainteresowana oddaniem szkoły z uczniami do starostwa. Burmistrz i niektórzy radni narzekają, że tak dużo muszą dopłacać do oświaty, to może najlepszym rozwiązaniem będzie oddanie wszystkich szkół do starostwa. I po kłopocie!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nowa propozycja Komisji Edukacji RM wygląda całkiem sensownie. Dla niezorientowanych: - Jaśminowa - SP4 + Gimnazjum - Szkolna - SP + Gimnazjum - Bogdanowicza - ZS Ponadgimnazjalnych Zawodowych - Piłsudskiego - Liceum Jest to IMHO rozsądny i uporządkowany projekt. W projekcie wg Burmistrza na Jaśminowej byłyby 3 licea (sic!) i technikum - chore zamieszanie -> 4 szkoły w jednym budynku. Zastanawiam się czemu projekt KE RM przechodzi bez echa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Połączenie podstawówki z gimnazjum to poroniony pomysł. Dzieci z I klas będą oglądać bydło z gimnazjum plujące na nauczycieli, przeklinające, zakładające kosze na śmieci na głowy anglistów... To jest chore i nie do przyjęcia. Odczepcie się od Strycharczuka, który ma najwięcej z was wszystkich cywilnej odwagi i umiał się sprzeciwić "władzy". Ktoś, kto pisał wyżej o prokuratorze, niech najpierw sprawdzi definicję groźby karalnej, zanim skompromituje się pisząc na forum. Nie wierzę, że Rada poprze ten projekt, bo by wykopała dołek sama pod sobą. Jeśli tego nie zrobi, burmistrz poniesie sromotną klęskę. A on nie umie przegrywać. Bój się, Łęczno.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Juzef napisał:
Połączenie podstawówki z gimnazjum to poroniony pomysł.
poroniony to jesteś ty "Juzef". widac nie skończyłęs nawet podstawówki więc dlaczego boisz się gimnazjum?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
s. napisał:
poroniony to jesteś ty "Juzef". widac nie skończyłęs nawet podstawówki więc dlaczego boisz się gimnazjum?
S. - konkretny argument. Nie odzywaj się, jak nie masz nic do powiedzenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
spier. napisał:
S. - konkretny argument. Nie odzywaj się, jak nie masz nic do powiedzenia.
Moj argument to jest to "Juzef". ktoś kto pisze tak i ten co go popiera wskazuje jaki jest uczony... a ty go popierasz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ala
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...