Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ludwin: Mijają lata, a problem odbioru śmieci nad jeziorami wciąż nierozwiązany

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 16 sierpnia 2017 r. o 12:47 Powrót do artykułu
Pan Artur Cios w 2016 roku wypowiedział bardzo dużej ilości działkowiczów umowy na odbiór odpadów. To teraz niech nie zgania na działkowców.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wójt gminy pobiera bardzo wysokie podatki od letników ( za działkę 400 m2 z domkiem 50 m2 to prawie 500zł rocznie), i nie raczy zorganizować dla nich odpłatnego odbioru śmieci na normalnych zasadach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za 100 zł trzy 120 litrowe worki czyli jeden worek 33zł. Tak dla porównania: w Lublinie w domku jednorodzinnym jedna osoba płaci 30zł miesięcznie produkując codziennie śmiecie. W tej cenie ma co 2 tygodnie odebraną frakcję mokrą, dowolną ilość frakcji suchej i frakcji zielonej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wójt ma gdzieś letników, bo nie mają prawa wyborczego w gminie. I tyle w temacie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zmobilizujcie wszystkich posiadaczy działek do zawarcia umów i problem rozwiaże sie sam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To idiotyzm, były kontenery wystawione, opłaty wpłacane do Gminy i wszystko grało, co nam z umowy, że firma x zabierze śmieci raz na miesiąc. Zrozumcie, że na tych działkach większość ludzi odpoczywa tylko w weekend i zasady jak dla stałych mieszkańców to idiotyzm. Ale skoro wolicie zbierać po lasach...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdyby wójt wysłał wraz z podatkiem od nieruchomości umowę na odbiór śmieci z normalną ceną i normalnymi zasadami odbioru, założę się że 60% letników zapłaciło by od razu. A gdyby Wójt przeprowadziłby ze dwie kontrole, tych osób które nie podpisały umowy, w ciągu tygodnia dopłacił by kolejne 20%. Pozostałe 20 % to działki z których nikt nie korzysta przez cały sezon.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawy jestem na co idzie kasa z podatków od letników 5500 x 500zł = 2 750 000zł.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za domek nad j. Łukcze płacę ok. 700,00 zł podatku od nieruchomości rocznie rocznie ( co z tego mam od Gminy ? ) Od kilku lat regularnie wiozę śmieci do Lublina. Kiedyś były kontenery : przy oczyszczalni ścieków, przy Kościele i przy zakręcie nad Krasne. Teraz nie ma wcale . Jest wielki problem i śmieci po rowach ( no bo co maja zrobić turyści bez samochodów ??? ).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Potrzebna akcja uświadamiająca typu " Pluj tylko do spluwaczki " obok spluwaczka stała w każdej przychodni zdrowia. " Zabieraj śmieci do domu i wrzuć je do pojemników przy swojej posesji ,nie będziesz miał dodatkowych obciążeń finansowych a zyskasz czyste sumienie i czyste środowisko ." W mieście Lublinie opłata za wywożenie nieczystości jest bardzo duża , wynosi 35 zł lub 50 zł miesięcznie za dwie osoby mieszkające w prywatnych posesjach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wreszcie nie ktoś wyjaśni na co idą nasze podatki na tą gminę, co gmina zrobiła dla działkowców? 700,00 to jeszcze niewiele, ja wysyłam im tysiąc i klnę dzień w którym namówiono mnie na zakup działki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Postawić  przy każdej uliczce kontenery na smieci tak jak na cmentarzach w Lublinie . Z tak duzych podatków pobieranych przez gminę można wygospodarować kasę dla zbieraczy odpadów .Póki co na codzień nie robi sie tam śmieci ,przyjeżdża się nieraz w sezonie z soboty na niedzielę , smieci pakuje się się w worek i do bagaznika a wyrzuca do swoich kontenerów w Lublinie ,które są opłacone na miejscu .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie od pół wieku w kosmos latają a Pan Wójt od 5 lat nie wie jak rozwiązać problem odbioru śmieci od letników. Ale maksymalną stawkę podatku potrafi naliczyć. Letnicy nie mają wpływu na wybory w gminie, więc po co się nimi przejmować. Jak będą się burzyć na zwyzywa się ich od brudasów i śmieciarzy to zamkną mordy!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja mam domek 70 m na pojezierzu lubuskim w jednej z letniskowyvh wsi .zawsze podpisuje umowe na trzy letnie miesiace na wywoz smieci. Dostaje na ten czas trz pojemniki ktore oprozniane sa dwa razy w miesiacu kazdy i place za to 45 zl . Od wielu lat nie zdazylo sie zeby smieci nie byly odebrane w terminie. To co jest na pojezierzu leczynsko wlodawskim zakrawa na kpine i pokazuje jak niekompetentne sa wladze tego regionu.Takich burmistrzow i naczelnikow momentalnie wurxucilbym z roboty i to dyscyplinarnie,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brak podpisywania umowy na wywóz śmieci przez tych pseudo turystów to skandal, Wójt powinien zaprzęgnąć tych syfiarzy do sprzątania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No właśnie ludzie latają w kosmos, a ktoś kto ma domek nad jeziorem nie wie że musi podpisać umowe i płacić za śmieci. To chyba bydło się tak zachowuje, że robi po rowach i jego nic nie obchodzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeszcze mają problem, pan redaktor też ma chyba tu działkę i nie wie gdzie ma wywozić śmieci , to pewnie pan redaktor też gdzieś śmieci wyrzuca po rowach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wójtowie wiedzą tylko jak zgarniać kasę z podatków, ja płacę za działkę 1200 zł rocznie! i co z tego mam?! wożę śmieci do Lublina, wójt ma działkowiczów w głęboko w DU, bo nie oni decydują w gminnych wyborach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakiś Dupek pisze o kontenerach na każdym rogu, Baranie ustawa tego zabrania po pierwsze, po drugie sam koło swojej działki postaw sobie kontener żeby Tobie śmierdziało, po trzecie wtedy śmieci by przyjeżdżały tak jak kiedyś z całego pojezierza a mieszkańcy ludwina płacili za tą szlachtę pijaną weekendowo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wójt powinien nałożyć kary na to towarzystwo, piszą bo mają podatki po 1200, ja też mam takie i żyję i płacę za śmieci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...