Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
no niestety, jeśli chodzi o fotowoltaikę nie ma lekko. ja postanowiłem na własną rekę zamontować sobie panele fotowoltaiczne. poprosiłem o specjalne wyliczenia jakie zostały wykonane przez firmę ***wlasnyprad.eu dzięki nim wiem, że to się oplaca jednak na zyski czy też korayści trzeba poczekac i rozłożyć je w perspektywie czasu. najbardziej jednak boli to, że w wielu miejscach zostały obcięte wszelkie pożyczki czy dofinansowania i na rozposanie nowych trzeba poczekać. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
osoby, które szukają sposobu na obniżenie rachunków za prąd polecamy rozwiązania w dziedzinie fotowoltaiki. fotowoltaika skupia się na przetwarzaniu światła słonecznego w energię elektryczną poprzez specjalne ogniwa fotowoltaiczne, które układane są w panele fotowoltaiczne. natomiast solary są bardziej opłacalne jeśli chcesz ogrzewać sobie wodę użytkową, możesz zaoszczędzić przy zainwestowaniu albo w solary lub w fotowoltaika. oba rozwiązania są dobre, więcej dowiecie się na ***strefaenergii.com/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panele fotowoltaiczne pozwalają obniżyć rachunki o całkiem sporo. Dzięki nim moja firma oszczędza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sprawdzałem ostatnio kolektory marki Sunex i wygląda to wszystko całkiem ciekawie. Sam jestem na etapie poszukiwań, sprawdzam, porównuję. Wybór jest teraz dużo większy niż jeszcze te parę lat wstecz, mam nadzieję, że też jakość poszła w górę, bo wiem, że niektórzy to się wkopali w solary które po kilku latach zaczęły nie dość, że tracić na wydajności to się jeszcze rozszczelniać po prostu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W gospodarstwie domowym gdy nie korzysta się w czasie 8-16 brak opłacalności dodatkowo trudno określić czy dodatek na dachu to ozdoba-raczej szpan.Urządzenia do grzania wody bez pomp i dodatkowych urządzeń zdecydowanie tak -koszt ok 4000zł,można negocjować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mam solary ,mam fotovoltaikę kiedyś zauważyłem tylko jedno -przeciwnikami są tylko ci co nie mają im się nic nie opłaca.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie tak dawno współpracowałem z biurem Eran przy okazji solarów. Dobrze wspominam. Mają krótkie terminy, sam projektant rzetelny o wszystko mogłem dopytać, poradzić się i tak dalej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
piotr jaszewski napisał:
do ogrzewania wody najlepsze urzadzenia razem ze zbiornikiem koszt ok.4000zł bez pompy i drogiego glikolu.problem w spuszczeniu okolo 200l wody  jesienią i napełnieniu wiosną.ale wodę można wypuścić za pomocą np.węża na ogród .200 l wody kosztuje około 0,70zł,pompa,glikol jego wymiana co 3 lata nie da odzysku w okresie listopad marzec,bo i słońca nie ma.należy także doliczyć koszt instalacji systemu glikolowo-pompowego,około 100% droższy.poszukajcie w necie bedziecia zadowoleni. atam- przecież na forum: ***lle24.pl/polityka/m-fijalkowski-fotowoltaiczne-mydlenie-oczu-przez-urzad-miejski/niejaki bartol (kłamca) napisał, że wystarczy ,,pozyskać'' instalacje solarną ,,za niecałe 2 tys. zł'' a ty tutaj proponujesz dwa razy drozszą?..wina burmistrza oczywiście....:-)
 za 2 tys to stawia sie na podwórku nalewa wody wężem i później ona sie ogrzewa i opada pod własnym ciśnieniem,idealne na działki i w obejściu gospodarskim do mycia urządzeń np w dojarni.nie są to urządzenia pod ciśnieniem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kto by tak to stosował?? ej, szukam osób które mają fotowotaiczne rozwiazania u siebie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
my współpracowaliśmy z firmą ***remor.pl . firma wykonała dla nas  instalacje fotowoltaiczne 40 kw które w zupełności spełniają nasze oczekiwania. warto zajrzeć na stronę, tam mają pełna ofertę usług.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeżeli szukacie firmy, która kompleksowo pomoże w dobraniu odpowiednich instalacji i podzespołów do fotowoltaiki w naszym województwie to polecam kontakt z p. Adamem z vosti.pl -nam doradił i wybrał zestaw, który sprawdza się bardzo dobrze już prawie od roku. Byłyproblemy z instalacją, ale w sumie dobrze wyszło bo to wina dachu była, który przy okazji został załatany w dwóch miejscach ;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiaj możemy jedynie obejść się smakiem  i zobaczyćjak inne gminny realizują potrzeby swoich mieszkańców 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na co  ci fotovoltaika ŁEB i tak paruje kup zamrażarkę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kosiarski wie lepiej co jest potrzebne mieszkańcom. Jak powiedział że fotowoltaika jest be to znaczy że jest be. Jest w końcu inzynierem to wie najlepiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jeszcze kilka miesięcy i czeka go emerytura. Dość już oszukiwania mieszkańców
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do sejmiku ma zamiar kandydować. Tam jeszcze go nie było a w Łęcznej kogoś wystawi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gość napisał:
Do sejmiku ma zamiar kandydować. Tam jeszcze go nie było a w Łęcznej kogoś wystawi.
Zes%a się, a nie będzie kandydował do sejmiku. Wyjasnienie jest na lle24.pl/polityka/kosiarski-idzie-w-slady-borkowskiej-nie-wie-gdzie-bedzie-kandydowal/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
moim zdaniem fotowoltaika ma szanse się rozwinąć, przecież klimat nam się zmienia. ja mam panele w firmie sporo oszczedzam na prądzie. z tego co czytałem to zwrot z inwestycji w domu prywatnym to około 8-10 lat, a w firmach szybciej. teraz są też w wielu miastach jest dofinansowanie z programu, sam widziałem w firmie, która montowala u mnie panele realizuje też takie zlecenia. zresztą zobaczcie sami  ***pvprojekt.com/realizacje/.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nowe rozporzadzenie /w przygotowaniu/ przewiduje,że każda chętna osoba będzie mogła skorzystać z dofinansowania,bez mieszania do tego przedsięwzięcia samorządu gminy czy miasta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jeśli chodzi o domową instalację, to warto? Patrzcie tutaj -   ***ecocalma.pl/dotacje/ Widzę, że jest sporo opcji dofinansowania i w dodatku to firma wszystko załatwia. To faktycznie wszystko jest w stanie załatwić firma? 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...