Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Śmieciowe wodolejstwo

Utworzony przez Bartol., 18 marca 2013 r. o 17:37
gość napisał:
No to pokaż gdzie idą te nieuzasadnione koszty mędrcu. Cena wody (bez ścieków) jest niższa niż w Lublinie, no ale może dla ciebie Psia Wólka to wzorzec do naśladowania. popatrz na to zestawienie: http://www.cena-wody...&iw=a&lu=&da=gd Łęczna jest na 179 miejscu z łączną opłatą za wodę i ścieki. Za samą wodę jest na około 330 pozycji. I to są fakty a nie propaganda.
Propaganda to jest z Twojej strony racz zauważyć że sporo gmin stosuje dopłaty do wody więc mimo wszystko wychodzi taniej:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
proponuję Ci oflagowanie się i wywieszenie transparentu "chcę płacić więcej za wodę - może być 3x". Sąsiedzi pewnie się ucieszą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W każdej społeczności znajdzie się taki wirutalny bohater, który oddałby życie w obronie swojego urzędu i polityki, którą tam prowadzą. Motywy są różne, w tym przypadku wiemy o jaki motyw chodzi. Przyłączam się do apelu przedmówcy. Rób flage, biegaj po osiedlu, krzycz głośno a jak bardzo chcesz to możesz płacić też za moją wodę. Nie mam nic przeciwko. Wtedy będziesz miał poczucie że poniosłeś odpowiednie koszty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
syndrom sztokcholmski w pełnej krasie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
non napisał:
Patrzta Ludzie jak łęczyńskich działaczy z I-szych stron typu ,bartole ,firdki i 2-3 innych można zabawić nawet śmieciami,dzieciaki nie chcą się bawić nawet kompami a tacy panowie już kilka dni zabawiają się na śmietniku=grrrrratuuuuuuuuulacjeeeeeeeee.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Idź na II zmianę będzie spokój na forum.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
proponuję Ci oflagowanie się i wywieszenie transparentu "chcę płacić więcej za wodę - może być 3x". Sąsiedzi pewnie się ucieszą
Bartolo-mądrzy inaczej nie chcę płacić więcej, wolałbym płacić mniej albo wcale. Ale jak wytworzenie czegoś kosztuje 10 zł to żeby sprzedawać to po 5 zł ktoś musi dopłacić. Ja nie chcę, żeby ktoś to robił podnosząc mi podatki bo w sumie mnie to będzie kosztowało więcej (ktoś te podatki nalicza, zbiera, księguje itd.) więc nie pieprzcie, że wystarczy ustalić "normalną cenę" i będzie cacy. Jedyne zarzuty jakie uważam, że można podnosić to nadmierne koszty jeśli takie są. Ale to trzeba pokazać i udowodnić. Może pensje w pgkim są za wysokie, może fundują sobie jakieś extra gadżety - jak samochód dla prezesa - ja nie wiem, ale wy wiecie wszystko (dostajecie materiały przy taryfach). A jak nie wiecie to się dowiedźcie. I wtedy można wytknąć prezesowi i burmistrzowi, że gdzie indziej te koszty są mniejsze. Jak czytam, że cena samej wody w Lublinie jest wyższa niż w Łęcznej to znaczy, że chyba z tymi kosztami nie jest tak źle. Pamiętam, że jeszcze parę lat temu ta cena była dużo niższa w Lublinie niż w Łęcznej. Można zapytać kto wymyślił oczyszczalnię 8 km za miastem i to pod górę, ale tego nie zmienimy - chyba że wy potraficie bo macie receptę na wszystko (nie może być tak że się "nie da").
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Twój Proboszcz napisał:
Idź na II zmianę będzie spokój na forum.
Idz do konfesjonału albo na wódę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Byle szerokim łukiem omijał dzieci
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gość napisał:
Bartolo-mądrzy inaczej nie chcę płacić więcej, wolałbym płacić mniej albo wcale. Ale jak wytworzenie czegoś kosztuje 10 zł to żeby sprzedawać to po 5 zł ktoś musi dopłacić. Ja nie chcę, żeby ktoś to robił podnosząc mi podatki bo w sumie mnie to będzie kosztowało więcej (ktoś te podatki nalicza, zbiera, księguje itd.) więc nie pieprzcie, że wystarczy ustalić "normalną cenę" i będzie cacy.
Masz rację, już tak było że nam do wszystkiego dopłacali - do wczasów, statków, węgla itd., tylko nas wszystkich to dopłacanie zbyt drogo kosztowało. I nie chcę co by to miało wrócić. Ale władza udawała, że jest taka dobra. I teraz niektórzy też chcą być dobrzy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak na razie to właśnie my dopłacamy np. do nagród dla urzędników czy pensji dla dwóch burmistrzów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Składamy się na pensje tych, którzy w godzinach pracy próbują wmawiać nam, że śmieci będą tanie, woda to w ogóle jest po kosztach, na ulicach nie ma śniegu, a miasteczko rowerowe nie powstanie przez tą niedobrą wojewodę lubelską.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Składamy się też na diety radnych, którzy powinni podejmować rozstrzygnięcia w oparciu o dane a nie hasła. Dopłacamy do nich akurat więcej niż inni i to jest zarzut do was panowie. Wy też kontrolujcie inne koszty (o czym było wyżej) i stawiajcie zarzuty. Akurat pensje burmistrzów czy urzędników nie odbiegają od innych jak wasze diety. I na co było wskazywane od dwóch lat są zamrożone w przeciwieństwie do waszych diet.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I znowu zamiast na argumenty dyskusja jest kto więcej zarabia. Jeszcze trochę będzie o tym kto z kim i dlaczego? Ja popieram to co robią radni, bo chce płacić jak najmniej się da. To żaden populizm. SKoro można płacić mniej to wole płacić mniej a nie jak niektórzy gadać, że się nie da. W sprawie śmieci nie jest żadną tajemnicą a wręcz oficjalnie władza przyznaje się do tego, ze stawki były ustalone bez żadnych wyliczeń. Mogło być drożej jest trochę taniej. Czasem nagłaśnianie spraw i ostry sprzeciw wobec decyzji władzy przynosi efekt.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rudy napisał:
Ja popieram to co robią radni, bo chce płacić jak najmniej się da. To żaden populizm. SKoro można płacić mniej to wole płacić mniej a nie jak niektórzy gadać, że się nie da.
Przeczytaj kolego wcześniejsze posty, ale ze zrozumieniem. I dopiero zabieraj głos. Skoro można płacić mniej ..... można jak ktoś sobie tak wymyśli ? To po co w ogóle płacić przecież cena może być 0 zł, popieram - tylko idioci wymyślają te taryfy. Łęczyńska doktryna ekonomii - gwarantowany doktorat z ekonomii.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ustawa o ŚMIECIACH nakazuje wcześniej ustalić stawki i dopiero ogłaszać przetarg,taki ewenement spotrafią wymyśleć tylko Państwo w liczbie 460 w okrągłym budynku na Wiejskiej w Warszawie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rozumiem, że liczy się tylko to co powie Kosiarski? Jakby powiedział, że ma być 20 zł to byś twierdził, ze nie można taniej? Wytłumacz mi w takim razie jak to możliwe, że śmieci będą kosztować 9 i 14 zł a nie 12/24? Jak to się stało, że radni burmistrza żeby wyjść z sytuacji z twarzą złożyli projekt obniżenia stawek wobec tego co proponował Kosiarski? Da się? DA SIĘ. Nie zasłaniaj się ekonomią. Nie wiem czy wiesz ale w taryfie wodno-ściekowej są też koszty kredytu za oczyszczalnię. A nie wiem czy wiesz, że jak kredyt będzie spłacony to cena wody i ścieków wcale się nie obniży. Mówił kiedyś o tym wiceburmistrz Kowalski. Nie mogą znaleźć linku ale pisali o tym radni. To normalne? Chyba według Ciebie. Jak widzisz można rządzic tak, że nie musi być mega drogo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dodam tylko czy jak Ty miałbyś w kosztach utrzymania rodziny kredyt i byś go spłacił to zostałoby ci w kieszeni więcej pieniędzy niż wtedy kiedy go spłacałeś czy nie? Taka ekonomiczna łamigłówka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
SLD ten bubel zaskarżył do Trybunału ,każdy samorząd ma obowiązek upublikować uchwałe w BIP jaka głupia firma da mniej jak ustalono w uchwale?Podobnie ze wszystkimi przetargami po opublikowaniu w BIP uchwały budżetowej nikt nie daje mniej jak zaplanowano w budżecie.Wcześniej gdy nie było konieczności publikacji przetargi były wygrywane przez firmy za 1/2 ceny kosztorysowej.Jawność ,jawność za wszelką cenę,ale czy to jest zawsze dobrze?Można wszystkich krytykować,ale w/g badań na 1 przekręt w samorządzie wyżej jest 10.Gdzie są służby Państwowe pilnujące aby nie produkowano wędlin ze zdechłych krów tvn24 wczoraj.Najlepiej rzucić ochłapy na dół niech się gawiedz gryzie przy jednym gnacie a śmietanka daleko.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gdyby nie radni opozycji mielibyśmy 12/24 i wirtualny tata nadal broniłby tej stawki jak lew
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...