Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Spółdzelnie mieszkaniowe w Łęcznej

Utworzony przez Margo, 18 grudnia 2009 o 15:44
No to jest tragedia! Co spółdzielnie oprócz podnoszenia opłat (czyt. czynsz) robią??!! Miejsca parkingowe??-nie bo tu przepisy nie pozwalają, tu się nie da etc.( ale po przekazaniu dróg miastu nagle się dało stworzyć chociaż kilkanaście miejsc np. ul. Wiosenna, Wiklinowa) - ale dla miasta przepisy są inne...!!!!!!!! Jak zgłosić coś, hm może lepiej nie bo to ty będziesz wszystkiemu winna, to ty coś zepsułaś, źle użytkowałaś(czyt. za mało płacisz na fundusz remontowy)-dajmy spokój. A po dociepleniu bloków co u niektórych zaczyna wychodzić pleśń, grzyb -ale to twoja wina, nie sm (tylko czy ocieplając zrobili nowe specjalne wywietrzniki przy tego typu pracach???!!!) -nie przecież to ty członek sm, który płacisz na rzeszę pracowników twojej najukochańszej spółdzielni musisz sobie poradzić(czyt. kup sobie pochłaniacz wilgoci itp.). Jest jeszcze wiele nurtujących rzeczy które mam nadzieję zostaną poruszone w tym poście. Wyrażam tylko swoje własne zdanie (oburzenie) wobec działań sm, nikogo nie posądzam o zaniechania-. A i pytanie: czy spółdzielnia nie ma obowiązku zapewnienia swoim członkom miejsc parkingowych? Czy mam obowiązek otwierać pracownikom sm piewnicę, przecież biedacy nigdy nie mają klucz?!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
16 grudnia weszła w życie Ustawa z dnia 24 września 2009 r. o zmianie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, która nakłada na SM nowe istotne obowiązki: Art. 1. W ustawie z dnia 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych (Dz. U. z 2003 r. Nr 119, poz. 1116, z późn. zm.1)) w art. 4: 1) ust. 7 otrzymuje brzmienie: "7. O zmianie wysokości opłat spółdzielnia jest obowiązana zawiadomić osoby, o których mowa w ust. 1-2 i 4, co najmniej na 3 miesiące naprzód na koniec miesiąca kalendarzowego. Zmiana wysokości opłat wymaga uzasadnienia na piśmie."; 2) po ust. 7 dodaje się ust. 71 w brzmieniu: "71. W przypadku zmiany wysokości opłat na pokrycie kosztów niezależnych od spółdzielni, w szczególności energii, gazu, wody oraz odbioru ścieków, odpadów i nieczystości ciekłych, spółdzielnia jest obowiązana zawiadomić osoby, o których mowa w ust. 1-2 i 4, co najmniej na 14 dni przed upływem terminu do wnoszenia opłat, ale nie później niż ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego ten termin. Przepis ust. 7 zdanie drugie stosuje się.". Art. 2. Ustawa wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: