Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Jestem pracownikiem centrum w Lubartowie od początku i oskarżenia o masowych zwolnieniach to bezpodstawne bzdury! Senk w tym że większości załogi na koniec września kończą się umowy i z kilkoma osobami niezostały przedłużone. Widać jedna z tych osób ma urażoną dume i za duże mniemanie o sobie!!! Niema ludzi niezastąpionych!Jeśli ktoś jest dobrym pracownikiem to umowe dostał! Proste i logiczne! A ten "anonimowy czytelnik" niech się lepiej puknie w pierś za swoją prace i zachowanie,ogarnie się i weźmie do roboty!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
za traktowanie nas jak parobków podziękujcie solidaruchom z lat 80 na czele z wałesą, my na dole mieliśmy żyć "jak pączek w maśle" a co mamy, oby ich trafiło za to, że zniszczyli nasz kraj, że z nas pracowników zrobiono parobków, PRECZ ZE SOLIDARUCHAMI Z LAT 80, TO ICH WINA, ŻE MY TYRAMY JAK WOŁY  ZA MISKĘ STRAWY, dlaczego teraz nie wychodzą na ulicę, dlaczego teraz nie strajkują, przecież jeszcze nie wszyscy poumierali, z tego co mi wiadomo wałesa jeszcze żyje i co siedzi cicho ze swoimi poplecznikami, bo co, bo jemu dobrze, bo ja jakbym miał 8 dzieci to by razem z nimi znalazł się na ul. cmentarnej z głodu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem pracownikiem centrum w Lubartowie od początku i oskarżenia o masowych zwolnieniach to bezpodstawne bzdury! Senk w tym że większości załogi na koniec września kończą się umowy i z kilkoma osobami niezostały przedłużone. Widać jedna z tych osób ma urażoną dume i za duże mniemanie o sobie!!! Niema ludzi niezastąpionych!Jeśli ktoś jest dobrym pracownikiem to umowe dostał! Proste i logiczne! A ten "anonimowy czytelnik" niech się lepiej puknie w pierś za swoją prace i zachowanie,ogarnie się i weźmie do roboty!!!
Kogo nazywasz anonimowym czytelnikiem? Kierujesz to do wszystkich gości? Widać że ktoś chyba trafił w czuły punkt :-) uważasz że skoro masz umowe jesteś lepszy? Czy może jesteś jednym z tych kretynów ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nikt nigdy w biedronce nie zarobil wiecej niz 4 tys
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
4 tys. to luksus, to ja w budżetówce po 36 latach pracy mam 1400 zł netto, oto sielanka, żadnej motywacji do pracy, a  atmosfera w pracy, lepiej nie mówić, 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Świnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam tez tam pracowałem i mam nadzieje. Ze ktoś się weźmie za ten obóz pracy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jakie 4 tys gora 3 tys i to bierze jednostka ktora zostanie inwalida ;-) do tego obozowi kapo specjalisci musza pozwolic ci isc na lepszy podmagazyn
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
4 tysiące? To chyba rejonowy zarabia bo napewno nie my zwykli pracownicy biedronki zapierdol równy a nawet 2 tysiące na rękę nie bierzemy porażka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe czy kierownik zrobił by normę hahahahaha. dobrze że już tam nie pracuje.szkoda nerow.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest bardzo duży mobbing czasami nie chce się przychodzić do pracy no ale trzeba Razi mnie 2 licowosc może czas na przemyślenia i złożenie wypowiedzenia Zmiana pracy do której się chce przychodzić
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co do mobbingu " stawianie w sytuacji narażającej na śmieszność pracownika przez swojego przełożonego lub innego pracownika w oczach innych pracowników jest formom mobbingu " wystarczy wejść do porto i nie raz słychać jak z kogoś się nabijają ale nie tylko to tego dochodzi są łamane przepisy prawa pracy co do odbioru nadgodzin bez względu na to kto wychodzi z tą iniciatywą zawsze jest to u nasz w stosunku 1 do 1 co jest łamaniem prawa Inicjatywa pracownika Decyzja co do sposobu rekompensaty pracy w nadgodzinach zawsze należy do pracodawcy. Zasada ta nie oznacza jednak, że pracownik przez swoje działania nie może przyczynić się do jego ostatecznego rozstrzygnięcia w tej kwestii. Kodeks pracy przyznaje bowiem obu stronom stosunku pracy prawo do wystąpienia o rekompensatę nadgodzin czasem wolnym. Równocześnie uzależnia wymiar tego wolnego od tego, z czyjej inicjatywy pracownik odbierze wolne z tytułu pracy w godzinach nadliczbowych. Wskazuje też na termin, w jakim czas wolny powinien być udzielony w zależności od tego, czy z takim wnioskiem zwróci się sam pracownik, czy odbierze on wolne bez swojego wniosku (art. 1512 § 1 i § 2 k.p.). Zrekompensowanie pracy w godzinach nadliczbowych czasem wolnym od pracy powoduje, że zatrudnionemu nie będzie już przysługiwał dodatek za pracę w godzinach nadliczbowych (art. 1512 § 3 k.p.). Gdy z wnioskiem o udzielenie czasu wolnego wystąpi pracownik, a pracodawca go uwzględni (podanie to nie jest bowiem dla niego w żaden sposób wiążące), to wymiar tego wolnego musi odpowiadać liczbie przepracowanych godzin nadliczbowych. Oznacza to, że za każdą przepracowaną nadgodzinę pracownik nabywa prawo do jednej wolnej godziny. Dodatkowo art. 1512 § 1 k.p. nie określa maksymalnego terminu, w jakim pracownik byłby zobowiązany do wykorzystania tego wolnego. Należy więc uznać (stanowisko takie prezentują przedstawiciele doktryny), że może to nastąpić nawet po zakończeniu okresu rozliczeniowego, w którym miała miejsce praca w godzinach nadliczbowych. Przyjęcie takiego rozwiązania wydaje się również korzystne dla pracowników. Dzięki niemu osoba zatrudniona może wykorzystać czas wolny, np. 24 czy 31 grudnia, które w tym roku przypadają w poniedziałek. Ważne jest, aby pracownik odpowiednio wypełnił taki wniosek i złożył go w stosownym czasie. Gdy wysyła szef W sytuacji, gdy z inicjatywą udzielenia czasu wolnego występuje pracodawca (zgodnie z art. 1512 § 2 k.p.), musi go udzielić w wymiarze o połowę wyższym niż liczba przepracowanych godzin nadliczbowych. W tym przypadku trzeba więc zachować proporcję 1:1,5. W takiej sytuacji okaże się, że pracownik w danym miesiącu będzie świadczył pracę w wymiarze niższym niż wynikałoby to z ustalonego rozkładu czasu pracy. Nie może to jednak spowodować obniżenia wynagrodzenia należnego mu za pełny wymiar czasu pracy. Również termin udzielenia czasu wolnego został tu ściśle określony. Pracodawca może oddać czas wolny za pracę nadliczbową najpóźniej do końca okresu rozliczeniowego. Ta forma rekompensaty nadgodzin wydaje się więc dla podmiotu zatrudniającego najmniej korzystna finansowo. Pracodawca, który z własnej inicjatywy chce zrekompensować czasem wolnym pracę w nadgodzinach dobowych w przypadku dłuższego okresu rozliczeniowego, ma obowiązek – zdaniem GIP – poinformować pracownika o terminie odbioru wolnego w tym miesiącu, w którym te godziny powstały, jeszcze przed wypłatą wynagrodzenia. W przeciwnym razie zatrudniony ma prawo żądać wypłaty stosownego dodatku. Przy czym dla tego stanowiska GIP brakuje umocowania w przepisach k.p. no a u nas tak nie mam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jakie 4 tys gora 3 tys i to bierze jednostka ktora zostanie inwalida ;-) do tego obozowi kapo specjalisci musza pozwolic ci isc na lepszy podmagazyn
każdy ma wolną rękę, jak komuś nie odpowiada to może tam nie pracować, możesz zawsze założyć własną firmę i zatrudnić tam takich obiboków i roszczeniowców, którym nieprzedłużyli umów w centrum i płacić im po 4 tyś. a oni i tak będą na ciebie nażekać, że ich wykorzystujesz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
każdy ma wolną rękę, jak komuś nie odpowiada to może tam nie pracować, możesz zawsze założyć własną firmę i zatrudnić tam takich obiboków i roszczeniowców, którym nieprzedłużyli umów w centrum i płacić im po 4 tyś. a oni i tak będą na ciebie nażekać, że ich wykorzystujesz
Ty obiboku lepiej się naucz podstaw polskiej ortografii a nie mędrkuj na forum.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://nasza-biedronka.pl/viewtopic.php?t=3131to jest mobing w pracy a ktos nie robi albo cos to niech sie zamknie to jest w tej firmie coraz gorzej 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ty obiboku lepiej się naucz podstaw polskiej ortografii a nie mędrkuj na forum.
Zabolała cię prawda i zabrakło argumentów. Jak ci nie pasuj to znajdź sobie lepszą pracę, a nie płacz na forum. Jak jesteś taki mądry to po co tracisz/traciłeś czas w takiej firmie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie tylko w "Biedronce" jest mobbing!!!Odczuwam go u mnie w pracy....Idę i się cała trzęsę i pocę bo znowu się zacznie..........................  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zabolała cię prawda i zabrakło argumentów. Jak ci nie pasuj to znajdź sobie lepszą pracę, a nie płacz na forum. Jak jesteś taki mądry to po co tracisz/traciłeś czas w takiej firmie?
Kierowniku ale ja nie pracuję, nie pracowałem i nie zamierzam pracować w bidronce a słownik już przejrzałeś? :P
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kierowniku ale ja nie pracuję, nie pracowałem i nie zamierzam pracować w bidronce a słownik już przejrzałeś? :P
 
Kierowniku ale ja nie pracuję, nie pracowałem i nie zamierzam pracować w bidronce a słownik już przejrzałeś? :P
czyli to zwykła zazdrość przez ciebie przemawia, a skoro nie pracowałeś to nie wiesz jak jest naprawdę ja jestem tylko magazynierem i wiem jak jest z pracą w lubartowie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przyjaciele to nie ma co sobie na wzajem skakać do gardeł tylko na kolana z pytanie czy można wyjść na przerwę :D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...