Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Z uczelni do celi. Wyrok za śmierć na drodze

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 6 lipca 2016 r. o 20:17 Powrót do artykułu
to po prostu bandyta ,zbrodniarz który zabił w alkoholowo-narkotycznym zwidzie i za to powinien dostać maksymalny wyrok czyli 15lat.Ministrze Ziobro bierz się za tych sędziów, ta kara 5lat pachnie szwindlem na odległość
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zabójcy nie można karać jak za zabójstwo???? To za co? Bułkę ukradł w sklepie? Człowiek spłonął żywcem. Dla mnie to zabójstwo ze szczególnym okrócieństwem. Ale w naszym kraju "miłości" widocznie prawo uważa inaczej....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
użytkownik niezarejestrowany napisał:
zabójcy nie można karać jak za zabójstwo???? to za co? bułkę ukradł w sklepie? człowiek spłonął żywcem. dla mnie to zabójstwo ze szczególnym okrócieństwem. ale w naszym kraju "miłości" widocznie prawo uważa inaczej....
dura lex sed lex. zasadniczo kodeks karny odróżnia zabóstwo i nieumyślne spowodowanie śmierci. pierwsze oznacza, że oskarżony miał zamiar dokonać tego czynu albo godził się na taką możliwość. nieumyślne spowodowanie śmierci jest cóż... nieumyślne. za to jest od 3 miesięcy do 5 lat więzienia, sędzia i tak zasądził najostrzejszą możliwą karę. niestety, idiota, który w***ył po narkotykach za kółko nie myślał "dobra, najwyżej kogoś zabiję, co mi tam" tylko raczej "co, ja nie pojadę? dobrze sie czuję przecież!". sędzia musi działać w granicach ustalonego prawa, tutaj, nie otrzymawszy dowodu, że chłopak chciał zabić, nie mógł inaczej zasądzić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Łagodny wyrok, bo to syn radnego, więc protekcja musi być. Skandal
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Namiestnik Klozetu napisał:
użytkownik niezarejestrowany napisał:
zabójcy nie można karać jak za zabójstwo???? to za co? bułkę ukradł w sklepie? człowiek spłonął żywcem. dla mnie to zabójstwo ze szczególnym okrócieństwem. ale w naszym kraju "miłości" widocznie prawo uważa inaczej....
dura lex sed lex. zasadniczo kodeks karny odróżnia zabóstwo i nieumyślne spowodowanie śmierci. pierwsze oznacza, że oskarżony miał zamiar dokonać tego czynu albo godził się na taką możliwość. nieumyślne spowodowanie śmierci jest cóż... nieumyślne. za to jest od 3 miesięcy do 5 lat więzienia, sędzia i tak zasądził najostrzejszą możliwą karę. niestety, idiota, który w***ył po narkotykach za kółko nie myślał "dobra, najwyżej kogoś zabiję, co mi tam" tylko raczej "co, ja nie pojadę? dobrze sie czuję przecież!". sędzia musi działać w granicach ustalonego prawa, tutaj, nie otrzymawszy dowodu, że chłopak chciał zabić, nie mógł inaczej zasądzić.
Mógł inaczej zasądzić. Według mnie sądził z artykułu 177 par. 2 (wypadek ze skutkiem śmiertelnym)- miał szansę do 8 lat, a uwzględniając 178 (wypadek po spożyciu alkoholu czy innych środków) - mógł zwiększyć górną granicę o połowę - czyli do lat 12. Kara mogła być zasądzona więc do 12 lat. Czy to by satysfakcjonowało opinię publiczną - na pewno nie, gdyż większość chce zasady "oko za oko". Ale pamiętajcie Państwo - on nie wsiadł po to, żeby specjalnie kogoś rozjechać. Ja rozumiem za głupotę się płaci - młodość, kasa to i zaszumiało w głowie.  Brawura, alkohol wzięły górę nad rozumem. Bardzo współczuję rodzinie mężczyzny, który zginął w tym wypadku. Los nie jest fair, że sprawca wychodzi bez szwanku. PS. Czy ktoś pomyślał o odpowiedzialności za wypadek pasażera, że pozwolił Patrykowi P. jechać w takim stanie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cytat"z uczelni do celi"??? Czy ćpał i chlał na uczelni bo tam tak trzeba? Co za bzdurny tytuł wypocin.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hejj napisał:
to, że jest studentem za to dostał mniejszy wyrok, to ten Kajetna P. co zabijał dziewczyny te był studentem....Z punktu widzenia psychiatrii , to oba zdarzenia są niemal identyczne...A mi marzy się ,że POLSKA kiedyś powróci i w takich przypadkach inteligentny Sędzia ( bo tacy będą ...!!!) odczyta wyrok...Na mocy prawa polskiego -rozumiem sprawcę i jego zachowanie !!! Jednak pozbawienie życia niewinnej osoby zmusza mnie do nałożenia na sprawcę -DOŻYWOTNIEGO ZAKAZU PROWADZENIA POJAZDÓW MECHANICZNYCH !!! CZY TAK BĘDZIE ????? Za prawdę powiadam Wam- gawiedź będzie potrafiła odróżnić dobre ziarno od plew . ale dajmy jej czas...Tzw. SĘDZIOM też ...!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ojciec jest radnym PO. A jaki wyrok dostał za zamordowanie byłej narzeczonej Mateusz K. (też z Lubartowa), syn znanego lekarza i byłego radnego powiatu z Unii Wolności?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie piszcie głupot. Sąd może zmienić kwalifikację prawną czynu np. na spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym. Zobaczcie jak sąd zrobił w sprawie pijanego, który potrącił 3 starsze kobiety na przejściu dla pieszych w Lublinie przy Al. Tysiąclecia. Tamten będzie siedział dłużej, mimo, że nikogo nie zabił. Ale jego ojciec nie jest znanym kolarzem i radnym PO.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Leszek napisał:
Nie piszcie głupot. Sąd może zmienić kwalifikację prawną czynu np. na spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym. Zobaczcie jak sąd zrobił w sprawie pijanego, który potrącił 3 starsze kobiety na przejściu dla pieszych w Lublinie przy Al. Tysiąclecia. Tamten będzie siedział dłużej, mimo, że nikogo nie zabił. Ale jego ojciec nie jest znanym kolarzem i radnym PO...................Według mnie partia tu nie ma nic do rzeczy , bo gawiedź raz głosuje na jednych , a drugim razem na innych...DLATEGO JEST PROSTĄ GAWIEDZIĄ ...którą tzw. partie sobie grają ....!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aha... Czyli każdy pijany ma dobre intencje i nie chce nikomu nic zrobić? 25 lat! Kur... W Ameryce dostałby 115!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
...." 22 latek umyśle naruszył zasady bezpieczeństwa na drodze ale nie chciał doprowadzić do tragedii...'czlowieku co Ty piszesz, gówniarz po wódzie i po prochach!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I to jest własnie prawo w Polsce. Zabiłeś człowieka i dostajesz 5 lat to jest po prostu żałosne. Rozumiem nieszczęśliwy wypadek ( zagapienie, nawet nieustąpienie pierwszeństwa ) ale jak ktoś kuźwa nachlał się i nałykał prochów i wsiada za kierownice to od razu powinien odpowiadać jak za usiłowanie zabójstwa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
***s://***instagram.com/p_pozzi/ faktycznie wygląda na bardzo zmartwionego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak ten cwel ma na nazwisko?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rodzina zabitego może wnosić o kasację. Prokurator Generalny też.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pożakk
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
***s://***instagram.com/p_pozzi/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może i nie zabił specjalnie ale jakby nie ćpał i nie pił to do wypadku by nie doszło a pił i ćpał i zasiadał za kółko świadomie choć teraz próbuje się dorobić papiery od psychiatry . Druga sprawa adwokat jak z pacierza wymienił wszelkie zalety i niewinność oskarżonego a nawet badania u psychiatry to kolejny dowód że próbuje go wyciągnąć za nogi , każdy polityk i celebryta w chwili przestępstwa nagle okazuje się niepoczytalny znamy te numery .Z treści artykułu wynika jaki to biedny człowiek ten Patryk P ale o rodzinie zabitego ani słowa , co przeżywa i jaki to dramat . Z winnego zabójstwa próbuje się zrobić aniołka i wmówić opinii publicznej o niegodnym wyroku , czy to jakieś żarty ? Może wywiad z rodzina zrobicie a nie oswobadzać skazanego !!! Nie chodzi tutaj oko za oko jak ktoś wspomniał na forum ale o adekwatną kare do tego co zrobił , choć wątpię by nawet te 5 lat odsiedział , tatuś pomorze. Rodzina powinna nagłośnić sprawę np taki TVN i odwołania niech pisze i powinien ktoś inny poprowadzi sprawę z po za Lubelszczyzny i nie będzie 5 lat .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
BRAWO BRAWO
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...