Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

30 tys. zł na osłodę. Byli posłowie na nowej drodze życia

Utworzony przez emeryt z jedną odprawą, 5 listopada 2011 r. o 16:21 Powrót do artykułu
Nic mi do tego,ale zastanawiam się jak to możliwe.Otóż wiele osób ( w tym również i ja) kilkakrotnie zmieniało zakłady pracy.Odprawa pieniężna należałą się TYLKO RAZ!!!!!.Posłowie natomiast takowe odprawy biorą za każdym razem po zakończonej niepomyślnie kadencji.Ale gdy taki jeden z drugim nierób dostanie się na kolejną kadencję i później znowu nie-to za kazdym razem bierze odprawę.Tak to jest z przedstawicielami narodu. No i jeszcze do Zbigniewa Wojciechowskiego,który w sejmie był zaledwie kilka miesięcy,a odprawę weźmie jaby w tym sejmie był conajmniej kilka kadencji (weźmie odprawy więcej niż otrzymał diety poselskiej)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Zbigniew Wojciechowski (PJN) dla mandatu posła zrezygnował z fotela zastępcy prezydenta Lublina. Plotki głosiły, że odchodząc z ratusza umówił się z prezydentem Krzysztofem Żukiem (PO) na ewentualny powrót. – Czeka mnie z pewnością ważna rozmowa z prezydentem. Uważam go za osobę lojalną i honorową. Jeśli z rozmowy będzie wynikała chęć zagospodarowania mnie i usłyszę poważną propozycję, to nie wykluczam jej przyjęcia – Wojciechowski nie chce zdradzić, jaką propozycję uzna za poważną" Prezydencie Żuk ... my Naród, żądamy żebyś Pan zagospodarował Pana Zbigniewa jakąś synekurą (z kasy Gminy Lublin) minimum 5 - 8 patyków na rękę miesięcznie. On Cię uważa za lojalnego i honorowego Prezydenta, więc płać uczciwie. "Z polityką rozwodzi się Tomasz Dudzińki (PJN). – Sejm odmóżdża – stwierdził Dudziński kilka dni temu w dużym wywiadzie. Większość traktuje to jako sposób na dostawanie prawie 10 tys. zł" A gdzie ty magistrze prawa znajdziesz teraz robotę za 10 tys. PLN + dodatkowe profity i geszefty jakie miałeś w Sejmie ? Żaden prywaciarz tyle ci nie da za. Prawisz, że "Sejm odmóżdża", bo żeś się nie załapał, mundrołku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kto kazał Posłom kandydować, mieli pracę i pracowali , decydując się na posadę Posła postępowali tak jak każdy pracownik który dostaje pracę na umowę na czas określony . Możemy powiedzieć że też na 4 lata , po tym okresie pracodawca nie decyduje się na nową umowę i dany pracownik odchodzi nie dostając nic a co gorsze musi jeszcze wykorzystać urlop w proporcjonalnej wysokości do okresu pracy . Jeżeli będzie to 30 września to tylko 9/12 . Ale ta ustawa nie dotyczy Prezydentów Miast, Wójtów ,Burmistrzów ,i Posłów . Przecież wszyscy Posłowie decydując się na przyjęcie mandatu mają świadomość ,że za 4 lata a może i wcześniej nie musi być Posłem . Co za hojność naszego Parlamentu . Panie Palikot zajmij się Pan tą sprawą zostawiając obecnie krzyż w spokoju ,wydaje mi się ,że jeżeli doprowadzi Pan do zakazu wypłaty ekwiwalentu za urlop dla wszystkich kadencyjnych urzędników ,to będziesz miał Pan pełne poparcie ludzi do wystąpienia w sprawie Krzyża . Ludziom Krzyż nie przeszkadza ale przeszkadza postępowanie ludzi władzy , bo w skali kraju za wypłacone ekwiwalenty można zatrudnić po jednym absolwencie w każdym urzędzie . Osoba która zostanie zatrudniona może wykonywać najprostsze czynności , a każdy z dygnitarzy ma swojego zastępcę zastępca też ma osobę wskazaną która będzie pełnić jego obowiązki . Najwyższy czas wprowadzić kary dla tych Prezydentów ,Burmistrzów i Wójtów którzy po zakończonej kadencji posiadają jeszcze urlop , urlop teki winien być wykorzystany przed zakończeniem kadencji. ŻYCZĘ POWODZENIA - ZWYCIĘSTWO W TEJ SPRAWIE ZWIĘKSZY PAŃSKI ELEKTORAT .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kto kazał Posłom kandydować, mieli pracę i pracowali , decydując się na posadę Posła postępowali tak jak każdy pracownik który dostaje pracę na umowę na czas określony . Możemy powiedzieć że też na 4 lata , po tym okresie pracodawca nie decyduje się na nową umowę i dany pracownik odchodzi nie dostając nic a co gorsze musi jeszcze wykorzystać urlop w proporcjonalnej wysokości do okresu pracy . Jeżeli będzie to 30 września to tylko 9/12 . Ale ta ustawa nie dotyczy Prezydentów Miast, Wójtów ,Burmistrzów ,i Posłów . Przecież wszyscy Posłowie decydując się na przyjęcie mandatu mają świadomość ,że za 4 lata a może i wcześniej nie musi być Posłem . Co za hojność naszego Parlamentu . Panie Palikot zajmij się Pan tą sprawą zostawiając obecnie krzyż w spokoju ,wydaje mi się ,że jeżeli doprowadzi Pan do zakazu wypłaty ekwiwalentu za urlop dla wszystkich kadencyjnych urzędników ,to będziesz miał Pan pełne poparcie ludzi do wystąpienia w sprawie Krzyża . Ludziom Krzyż nie przeszkadza ale przeszkadza postępowanie ludzi władzy , bo w skali kraju za wypłacone ekwiwalenty można zatrudnić po jednym absolwencie w każdym urzędzie . Osoba która zostanie zatrudniona może wykonywać najprostsze czynności , a każdy z dygnitarzy ma swojego zastępcę zastępca też ma osobę wskazaną która będzie pełnić jego obowiązki . Najwyższy czas wprowadzić kary dla tych Prezydentów ,Burmistrzów i Wójtów którzy po zakończonej kadencji posiadają jeszcze urlop , urlop teki winien być wykorzystany przed zakończeniem kadencji. ŻYCZĘ POWODZENIA - ZWYCIĘSTWO W TEJ SPRAWIE ZWIĘKSZY PAŃSKI ELEKTORAT .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prezydencie Żuk ... my Naród, żądamy żebyś Pan zagospodarował Pana Zbigniewa jakąś synekurą (z kasy Gminy Lublin) minimum 5 - 8 patyków na rękę miesięcznie. On Cię uważa za lojalnego i honorowego Prezydenta, więc płać uczciwie. Chyba nie piszesz tego poważnie... Pan Zbigniew Wojciechowski połakomił się na mandat poselski po Panu Palikocie (z Platformy Obywatelskiej żeby nie było żadnych wątpliwości), do sejmu następnie startował z PJN, ale wyborcy potraktowali go odmownie, więc z jakich niby powodów prezydent (z PO) miałby mu zapewniać lukratywną posadkę. Niech Pan Wojciechowski weźmie się do pracy i sam zarobi na swoje potrzeby. Żałosny fiej, który co chwilę zmienia opcje polityczne. Zal
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja mam dla tych osób propozycję taką samą o jakiej słyszą ludzie, którzy stracili pracę - przekwalifikować się, dokształcić, zmienić zawód i szukać, szukać, szukać. Wysyłać CV i LM. Im więcej w nich niedorzeczności tym większe prawdopodobieństwo znalezienia pracy. Poza tym ostatnio widziałam ogłoszenia, że zwolniło się miejsce na kasie w Biedronce, zatem praca jest. I nie szukać poparcia u kolegów, tylko poszukać samemu i może wygrać rekrutację np. w 10 etapach i pracować jak wielu Polaków to robi. A jak nic się nie uda znaleźć, to zawsze pozostaje Urząd Pracy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
P Stawiarski z głową podniesioną może chodzić a tak naprawde przez Panski pobyt to żeś nic dla Krasnika niezdziałał szkoda było czasu na W-Wa ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Poseł Wilk przynajmiej coś załatwił dla Krasnika i okolicy zasługuje na dobrą posade nawet na Wojewode a może nacoś więcej ,o pozostałych było cicho bo nic nierobili ,i tak im zleciała cała kadencja sejmu..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Wojciechowski co Pan pierdzieli o jakimś honorze ? Zachowuje się Pan jak małpa która przechodząc z drzewa na drzewo,kiedy łapammi trzyma się już sąsiedniego ogonem asekuruje się na poprzednim. Człowieku gdyby nie budżetowy chlebuś czekałby cię los bociana który styczniowe dni postanowił spędzić na polskiej łące.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[quote name='Gość' timestamp='1320510038' post='555082'] [b]"Zbigniew Wojciechowski (PJN) dla mandatu posła zrezygnował z fotela zastępcy prezydenta Lublina. ..... O ile mi wiadomo,Z.Wojciechowski do sejmu trafił nie z fotela z-cy prezydenta..... W/wym byż zastępcą prezydenta (viceprezydentem) za panowania A.Pruszkowskiego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[quote name='Gość' timestamp='1320510038' post='555082'] [b]"Zbigniew Wojciechowski (PJN) dla mandatu posła zrezygnował z fotela zastępcy prezydenta Lublina. Plotki głosiły, że odchodząc z ratusza umówił się z prezydentem Krzysztofem Żukiem (PO) na ewentualny powrót. – Czeka mnie z pewnością ważna rozmowa z prezydentem. Uważam go za osobę lojalną i honorową. Jeśli z rozmowy będzie wynikała chęć zagospodarowania mnie i usłyszę poważną propozycję, to nie wykluczam jej przyjęcia – Wojciechowski nie chce zdradzić, jaką propozycję uzna za poważną"[/ a jakież to hasła głosił p. Wojciechowski iż Naród głosu mu nie dał? i słusznie!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Naród ciemny nie jest,i na lepkie się nie daje.Widać to i szczęscie że p.Wojciechowskiego nie wybrali.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A i banery ze swoją podobizną czs zdjąć p.Wojciechowski!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jurek napisał:
Kto kazał Posłom kandydować, mieli pracę i pracowali , decydując się na posadę Posła postępowali tak jak każdy pracownik który dostaje pracę na umowę na czas określony . Możemy powiedzieć że też na 4 lata , po tym okresie pracodawca nie decyduje się na nową umowę i dany pracownik odchodzi nie dostając nic a co gorsze musi jeszcze wykorzystać urlop w proporcjonalnej wysokości do okresu pracy . Jeżeli będzie to 30 września to tylko 9/12 . Ale ta ustawa nie dotyczy Prezydentów Miast, Wójtów ,Burmistrzów ,i Posłów . Przecież wszyscy Posłowie decydując się na przyjęcie mandatu mają świadomość ,że za 4 lata a może i wcześniej nie musi być Posłem . Co za hojność naszego Parlamentu . Panie Palikot zajmij się Pan tą sprawą zostawiając obecnie krzyż w spokoju ,wydaje mi się ,że jeżeli doprowadzi Pan do zakazu wypłaty ekwiwalentu za urlop dla wszystkich kadencyjnych urzędników ,to będziesz miał Pan pełne poparcie ludzi do wystąpienia w sprawie Krzyża . Ludziom Krzyż nie przeszkadza ale przeszkadza postępowanie ludzi władzy , bo w skali kraju za wypłacone ekwiwalenty można zatrudnić po jednym absolwencie w każdym urzędzie . Osoba która zostanie zatrudniona może wykonywać najprostsze czynności , a każdy z dygnitarzy ma swojego zastępcę zastępca też ma osobę wskazaną która będzie pełnić jego obowiązki . Najwyższy czas wprowadzić kary dla tych Prezydentów ,Burmistrzów i Wójtów którzy po zakończonej kadencji posiadają jeszcze urlop , urlop teki winien być wykorzystany przed zakończeniem kadencji. ŻYCZĘ POWODZENIA - ZWYCIĘSTWO W TEJ SPRAWIE ZWIĘKSZY PAŃSKI ELEKTORAT .
Popieram całkowicie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WIKIPEDIA : "Zbigniew Wojciechowski w wyborach samorządowych w 2010 kandydował na Prezydenta Lublina (z własnego komitetu), otrzymując około 14 % głosów. W drugiej turze poparł kandydata PO Krzysztofa Żuka, a po jego zwycięstwie został w połowie grudnia 2011 po raz drugi wiceprezydentem Lublina. 20 stycznia 2011 złożył rezygnację ze stanowiska zastępcy Prezydenta miasta. 1 lutego 2011 objął mandat poselski (zastępując Janusza Palikota), przystępując do klubu parlamentarnego PJN" .... no to już wiecie, że zawarł "honorową umowę" z Prezydentem Żukiem. Zbigniew poparł Żuka w II turze wyborów na Prezydenta Lublina, a w zamian Żuk zrobił go swoim zastępcą po tym jak został Prezydentem Lublina. Cała filozofia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nosek napisał:
Prezydencie Żuk ... my Naród, żądamy żebyś Pan zagospodarował Pana Zbigniewa jakąś synekurą (z kasy Gminy Lublin) minimum 5 - 8 patyków na rękę miesięcznie. On Cię uważa za lojalnego i honorowego Prezydenta, więc płać uczciwie. Chyba nie piszesz tego poważnie..
Przełącz sobie "Ironia Mode" na ON... Oczywiście, że nie pisał tego poważnie ale tak się najprowdopodobniej stanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...