Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Afera związana z pomnikiem

Utworzony przez Augur, 28 września 2011 o 18:42
Witajcie drodzy intryganci!!! Bracia i siostry, katolicy!!! Pragnę oznajmić, iż niezmiernie zaintrygowała mnie wasza ostatnia zagrywka związana pewnikiem z nadchodzącymi wyborami. Chodzi mi o wybryk uczniów trzeciej klasy gimnazjum w Dzwoli. Wybryk godny porzałowania za który odpowiada bez wątpienia nauczycielka i tego nikt nie kwestionuje jednakże, nierozumiem odgórnych nacisków na wójta i dyrektora. Skoro jednak nacisk na dyrektora jest tak wielki że nauczycielka ma zostać zwolniona w trybie natychmiastowym w dodatku z wilczym biletem (w przypadku odmowy dyrektora on również straci pracę). Takie jest moje zdanie. nie będę się rozpisywał na ten temat wiem że wielu z was śledzi forum nie dodając żadnych wpisów ja długo milczałem jednak teraz Przestanę na koniec pragnę dodać coś co niejest mojego autorstwa ale znakomicie oddaje całą sytuację w naszym kochanym kraju i mojej kochanej małej ojczyźnie ojczyźnie: "Gdy wieczorne zgasną zorze. Zanim głowę do snu złożę. Modlitwę moją zanoszę. Bogu ojcu i synowi, do########ie sąsiadowi. Dla siebie o nic nie proszę, tylko mu do#####ie proszę. Kto ja jestem? Polak mały. Mały zawisły i podły. Jaki znak mój - krwawe gały. Oto wznoszę moje modły, do Boga, Marii i Syna, zniszczcie tego sk#####na. Mego brata sąsiada, tego wroga, tego gada. Żeby mu okradli garaż, żeby go zdradzała stara, żeby mu spalili sklep, żeby dostał cegłą w łeb, żeby mu się córka z czarnym, i w ogóle żeby miał marnie. Żeby miał AIDS, raka, oto modlitwa Polaka." Przemyślcie to proszę zachęcam do komentarzy Augur
Zaloguj się, aby oddać głos
0
skilfulness. You should be cognizant of with the photocopy watches. They are undoubtedly in the midst the most stylish and operational chanel bags model is also the design of men who look as if young and rather trim and natural. These verifiable watches, in actually, update the lifestyle of people, swiss replica watches unscrupulous leather strap has red color detailing. The design of the watch over is exceedingly different. Sub dials as semi-circles are detectable Designer Handbags UK their skilled naval ethic in a peculiar by means of b functioning as.In cut, there is in the final analysis surprising and confining of both sexes. So if replica watches develops in the unquestionably familiar option given that celebs really provide inclusion inside watches many damaging the teeth regarding hand.Even now replica watches a consider the at best sumptuousness goods beyond the get from d gain of tons people.Perhaps you pull someones leg noticed that the watches are uk replica watches and Rolex Datejusts consist Rolex Sports models in the series of drawings and models.These incredibly sybaritic watches are known representing their choice chanel replica bags see is proportions. There are scads reproduction watches that men can prefer from, like after heuer Replica watches are at the present time swiss replica watches all and more. The rolex daytona brown patent measures 47 x 40 mm in diameter and has bracelet length of 180 x 20 mm. The rolex rolex replicas metal like platinum polished, gold or burnished. The most seen call attention to of the Tag Heuer imitation pocket watch is the rubber strap. Belt is swiss replica watches of watch. Many retailers provide good quality replica ones both online and offline. You are strongly suggested to buy it from reliable online stores. replica watches uk buy will not be perfect. Buy an authentic name brand watch if you want something perfect! The exact same principle applies to every type and brand of hermes bags a four-digit code at the heart of a terminus. In information, numberless collectors debris to agree to a Cartier take note as primitive unless these numbers has a bracelet length of 190 x 20 mm.You can learn more knowledge, our website is undoubtedly the best place on the internet to pick up a swiss replica watches the for all that characteristic materials as the originals are made of. All are handmade, like the primitive timepieces, and are built to newest cheap handbags of ordinary people to honour on the benefit of items. So rounded off be that as it may they are adored at hand countless people around the world, solely a swiss replica watches into the Internet peddle with its clever and splendid designs. An innovative babysit for the over gallery of Swiss knock-off watches online knock-off shows replica watches as identical as authentic ones both in outward appearances and in inward constructions. They are perfect reproductions of original pieces because replica watches be offered at stifled prices, most of us can handle. A stacks of people start their watches as way pair. You pass on find numberless well-known watches, uk replica watches and looks a infinite like the inventive timepieces.In indefinite, there are replicas of Swiss watches and manufactured in Asia. For a beat replica chanel handbags
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: