Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Asseco zinformatyzuje woj. lubelskie za 18 mln zł?

Utworzony przez żem, 12 marca 2012 r. o 15:01 Powrót do artykułu
od dawna działa ePUAP lansowany przez rząd i jak do tej pory idzie to jak po grudzie bo kolejne instytucje niechętnie się do niego podłączają. wszystko gotowe tylko trzeba chcieć zrobić formularz udostępniony przez ePUAP.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kryterium najniższej ceny powinno być zabronione ja już dzisiaj mogę powiedzieć, że ten system nie będzie super działać. A dopłaty by wszystko ok działąło spowoduje iż ten najniższy wcale nie takim nie będzie. 1. Kryterium ceny Lotnisko w Świdniku projekt wygrał przy pomocy kryterium ceny przez co przegrała Niedźwiada, po czym teraz od października/grudnia wiadomo, że kreatywnie ukryli koszty rozdzielając cenę pasa od terminala do tego koszty budowy dojazdu itd. kosztwały już więcej niż to co grzmiali iż będzie kosztowała wybudowanie infrastruktury do Niedźwiady. 2. Chcecie oszczędności nie budujcie Stadionu w mieście, we wszystkich miastach Europy (Hiszpania, Francja ...) gdzie już były stadiony w granicach miasta zamyka się takie obiekty i buduje się je po za granicami miasta (to tak na wstępie) druga sprawa, czy my jako miasto Lublin możemy sobie pozwolić na taki wydatek szczerze choć kocham Lublin to nie wydaje mi się by taki wydatek na budowę stadionu jest potrzebny naszemu miastu. Jedyne co o naszej drużynie można słychać na całą polskę to takie sprawy. http://www.youtube.com/watch?v=As4i2LB3PBE i z tą sprawą zatrzymywanie pociągów itd. Sorry dla takiech kibiców bo choć chciał bym ich odreślić gróbą kreską od nazwy kibicia (bo te osoby są mocno związane z Motorem Lublin i organom kibica) Wyremontować to co mają ale nie budować nowy stadion. Jest wiele wydatków istotniejszych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wrota Lubelszczyzny zapewne wymyślił niedouczony błazen z Hetmańskiego dworu i niech powie,jakiego terenu ta przenośnia dotyczy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy Firma ,która wygra przetarg mogła by być Mecenasem jakiejś drużyny sportowej ( kosz,siatka,ręczna ) ? Asseco było już Sponsorem Mistrza Polski w piłkę reczną !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
żem napisał:
od dawna działa ePUAP lansowany przez rząd i jak do tej pory idzie to jak po grudzie bo kolejne instytucje niechętnie się do niego podłączają. wszystko gotowe tylko trzeba chcieć zrobić formularz udostępniony przez ePUAP.
Dokładnie TAK! Wystarczy skorzystać z istniejącego rozwiązania, które już jest. Dodatkowo udostępnić tańsze certyfikaty podpisu elektronicznego. Najlepiej gdyby na początku były bezpłatne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
moderatory śpią !!!! pisałem już o porażce Asseco Poland w SPSK 4 w Lublinie Dziennik Stonniczy Lubelski nie reaguje na moje maile! Piasałem do nich o p. Stanim - to ten od wycinek drzew i sławojek w Lublinie....cisza. Pora do roboty ... Asseco to oszust za małą cenę z barrrrdto długim terminem realizacji...zaryzykuję podanie swojego meila lopez-72@o2.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bw napisał:
Dokładnie TAK! Wystarczy skorzystać z istniejącego rozwiązania, które już jest. Dodatkowo udostępnić tańsze certyfikaty podpisu elektronicznego. Najlepiej gdyby na początku były bezpłatne.
ePUAP to gniot. Z zewnątrz niby wszystko ładnie, ale wewnętrznie do niczego, nie ma odpowiedniego oprogramowania do tego, praca niesamowicie nieintuicyjna, a obsługa dokumentów generuje więcej procedur niż pismo papierowe. Zapewniam Cię, że jest to chłam w ładnym opakowaniu. Możesz zrobić sobie PROFIL ZAUFANY za darmo. U mnie załatwisz 60% spraw przez ePUAP posiadając taki profil (lub standardowy podpis elektroniczny). Pomimo promocji wykorzystanie przez ludność gminy jest bardzo małe właśnie przez skomplikowane procedury. To samo mają inne instytucje. W całej tej informatyzacji administracji ePUAP stanowi najniższy szczebel - KONTAKT -, który nie ma za bardzo z czym współpracować, a frustracja ludzi (Twoja też) skupia się na najbliższym ogniwie, czyli na urzędach gmin, później starostwach itp., a prawda jest taka, że najwięcej spraw poprzez ePUAP załatwisz na poziomie gminnym właśnie. Wrota Lubelszczyzny powielają wiele rozwiązań i są totalną bzdurą. Niestety na spotkaniach w UW nikt nie słuchał "praktyków" i jest to tworzone. Ale czy to nowość, zerozwiązania stosowane na "dole" tworzone są na "górze" przez ludzi nie mających pojęcia o pracy? Dla mnie niezbyt. Dobitnym przykładem jest ZMOKU.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
informatyk z UG napisał:
ePUAP to gniot. Z zewnątrz niby wszystko ładnie, ale wewnętrznie do niczego, nie ma odpowiedniego oprogramowania do tego, praca niesamowicie nieintuicyjna, a obsługa dokumentów generuje więcej procedur niż pismo papierowe. Zapewniam Cię, że jest to chłam w ładnym opakowaniu. Możesz zrobić sobie PROFIL ZAUFANY za darmo. U mnie załatwisz 60% spraw przez ePUAP posiadając taki profil (lub standardowy podpis elektroniczny). Pomimo promocji wykorzystanie przez ludność gminy jest bardzo małe właśnie przez skomplikowane procedury. To samo mają inne instytucje. W całej tej informatyzacji administracji ePUAP stanowi najniższy szczebel - KONTAKT -, który nie ma za bardzo z czym współpracować, a frustracja ludzi (Twoja też) skupia się na najbliższym ogniwie, czyli na urzędach gmin, później starostwach itp., a prawda jest taka, że najwięcej spraw poprzez ePUAP załatwisz na poziomie gminnym właśnie. Wrota Lubelszczyzny powielają wiele rozwiązań i są totalną bzdurą. Niestety na spotkaniach w UW nikt nie słuchał "praktyków" i jest to tworzone. Ale czy to nowość, zerozwiązania stosowane na "dole" tworzone są na "górze" przez ludzi nie mających pojęcia o pracy? Dla mnie niezbyt. Dobitnym przykładem jest ZMOKU.
Panie informatyku z UG, czy UG oznacza Urząd Gminy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No przecież nie Ugandę Tak jest jak napisano wcześniej. A będzie jeszcze gorzej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popieram kolegów. Zresztą dzisiaj ledwo działo toto, zalogowanie raz na kilka prób.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...