Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Atrakcyjne lato w Opolu Lubelskim

Utworzony przez Pan Jabu, 4 lipca 2008 r. o 08:21 Powrót do artykułu
Tak, a w kraśnickim "zalewie" brud, kiła i mogiła. Podziękujcie wyborcy swojemu burmistrzowi!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe czy pani redaktor przed napisaniem tego artykułu była na kąpielisku i widziała na własne oczy pękające ściany budynku, rdzewiejące baterie pryszniców ( podobno dlatego, że jest za duża wilgotność , jak stwierdził jeden z gminnych urzędasów ).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wd napisał:
Ciekawe czy pani redaktor przed napisaniem tego artykułu była na kąpielisku i widziała na własne oczy pękające ściany budynku, rdzewiejące baterie pryszniców ( podobno dlatego, że jest za duża wilgotność , jak stwierdził jeden z gminnych urzędasów ).
do tego komary a na dodatek woda jest mokra, jednym słowem skandal
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Typowy mieszkanie Opola, tylko marudzi marudzi i nic więcej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ślepy napisał:
do tego komary a na dodatek woda jest mokra, jednym słowem skandal
Brawo, za wypowiedź. Tak trzymać, bo ci etatowi pieniacze zrównali z błotem nasze miasto.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja napisał:
Brawo, za wypowiedź. Tak trzymać, bo ci etatowi pieniacze zrównali z błotem nasze miasto.
Oczywiście etatowi pieniacze z gminy zabiedzili nasze miasto, poprzedni burmistrz doprowadził gminę na skraj bankructwa, obecny skupił się tylko na zarządzaniu tym dziadostwem i pilnuje, zeby żaden przekręt nie ujrzał światła dziennego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Oczywiście etatowi pieniacze z gminy zabiedzili nasze miasto, poprzedni burmistrz doprowadził gminę na skraj bankructwa, obecny skupił się tylko na zarządzaniu tym dziadostwem i pilnuje, zeby żaden przekręt nie ujrzał światła dziennego.
No i odezwały się możyce. My tu o kąpielisku a ten swoje . Wyluzuj, mamy lato, wakacje, luz...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A modelowo spier.... kąpielisko to czyje? Kto wywalił na nie ponad 800 tya. zł , jak nie tandem Skorek-Wróbel. A tak na marginesie ciekawe ile z tej kasy poszło do prywatnej kieszeni kumpli w/w panów, w tym do Antonio S. ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
A modelowo spier.... kąpielisko to czyje? Kto wywalił na nie ponad 800 tya. zł , jak nie tandem Skorek-Wróbel. A tak na marginesie ciekawe ile z tej kasy poszło do prywatnej kieszeni kumpli w/w panów, w tym do Antonio S. ?
A kto zasila otoczenie akwenu w bardzo pachnący substytut czyżby nie koledzy naszych najjaśniejszych panów z torsami wypiętymi do orderów. Tak ładnie i intensywnie pachnie-można rzeczywiście odpoczywać z dziećmi a przy okazji zaszczepić czymś nierozpoznawalnym. Zanęta na łowione rybki też ułatwia namnażaniu moczary kanadyjskiej. Trochę upałów i piękne rybki zaświecą brzuszkami do góry. Ale nasz ex przewodniczący zadba o wszystko by kasa płynęła strumieniami. Ostatecznie koledzy burmistrzowie wdzięczni za słuszne głosowania w radzie i przykrywanie brudów dopomogą w interesach wpompowując kolejną kasę z naszych publicznych pieniędzy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam!!! A tak do tego "Atrakcyjnego lata w Opolu Lubelskim" jeśli chodzi o wodę to i może i czysta tylko co w niej jest naprawdę nikt nie wie i nikt się nie interesuje. Tyle pieniędzy i jak zwykle na nic gdyż korzystałam już ze swoimi znajomymi i wszyscy wyszliśmy cali w krostach, przypominają ugryzienia po komarach ale jest ich zbyt wiele i okropnie swędzą a po rozdrapani nawet wręcz bolą. Wiec niech ktoś mi powie na co poszły te pieniądze bo na pewno nie na "Atrakcyjne lato w Opolu Lubelskim" Prośba do Pani redaktor o kolejny artykuł i powiedzenie prawdy co tak naprawdę w wodzie siedzi my zwykli petenci nie mamy po co się wybierać do Pana burmistrza co i tak nie przyniesie efektu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Napisać iz woda czysta to tak jakby pomylić odwagę z odważnikiem.Ta woda powoduje pokrzywkę i wiadomo to było przed budową teraz zalewu a wcze sniej Skorek tłumaczył iz jest to zbiornik retencyjny -pewnie na wody spływające z okolicznych pól zasilane opryskami i nawozami.Nie jest to krytyka lecz fakty.Jeśli Skorek chcałby zrobić jakąś rekreację to powinien postawić basen . A tak to ma zalew ale przed sklepem Mazurkiewicza jak pada deszcz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NIc nie rozumiem z tego. Jak to jest, wiadomo że woda jest do d..py a nie ma zakazu kąpiel.Wczoraj kąpałem się z moją córką i oboje dostaliśmy wyspki bardz sędzącej. Trzeba bedzie podać jednostki za to odpowiedzialne do sądu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie, po kolei. Staw nr 2 - kąpielisko, zasilany jest z wód rzeczki Leonki, rzeczka ta byłaby czysta gdyby miejscowości nad nią położone - Zosin oraz Janiszkowice - były skanalizowane. Póki co głównie ludzie z Janiszkowic robią do rzeczki kopy itp. Druga sprawa, staw położony jest poniżej zabudowań i być może stamtąd pochodzą nieczystości - tego nie wiem, nie wiem czy tam jest kanalizacja, ale jeśli nie ma to na 100% szamba są dziurawe, to taki polski patent - zrobić dziurawe szambo i mieć wszystko w d... Następna sprawa to rowy melioracyjne w Skokowie - woda z nich trafia do Leonki - sprawdzić! Proponuję władzom miasta poczynić następujące kroki, proste i skuteczne: skontrolować posesje położone wzdłuż rzeczki oraz położone powyżej niej, zażądać okazania umów o wywóz nieczystości oraz rachunków za opróżnienie szamb (jeśli nie mają ich ludzie, to mają je firmy tym zajmujące się). Wiem, że jakieś kontrole były, ale słyszałem że np. w Skokowie - ludzie mają poprowadzone "rurki" do rowów melioracyjnych, z których woda spływa do Leonki. Być może to ploty, ale nie wiadomo. Przede wszystkim zamówić ekspertyzę z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska - oni dokładnie powiedzą "co w wodzie piszczy".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chętnie tematem kąpieliska w Opolu lubelskim zajmiemy się. Osoby, które doznały jakiś ubocznych skutków kąpieli prosimy o kontakt z nami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wzdłuż Leonki są stawy rybne, przed Skokowem i na Janiszkowicach, może coś jest w karmie dla ryb?? nie mówię, że trucizna ale może coś ludzi uczula? tak w ogóle to badał ktoś tą rzeczkę, jakiś specjalista od ochrony środowiska? ja to bym widziała to tak, w paru punktach pobrać wodę,zbadać i po wynikach będzie widać gdzie ewentualne nieprawidłowosci w jakości wody się pojawiają rzeczka wygląda na czystą,ale wiadomo wszystkiego gołym okiem nie widać i jeszcze coś: co tak cuchnie przy rzeczce koło stacji kolejowej? czy to te stare odstojniki cukrowni? czy coś innego?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
są też stawy w Leoninie,zbudowane na źródłach Leonki, tak swoją drogą to trochę za dużo tych stawów i wody w rzeczce coraz mniej !! jak stawów niebyło to w Chodelce i Leonce było lepiej, o wiele lepiej!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja powiem wprost: jak jeszcze więcej ludzi dostanie zgodę na kopanie stawów to wody w smródce będzie jeszcze mniej więcej stawów = mniej wody w rzece + tyle samo zanieczyszczeń = coraz brudniejsza woda proste równanie ktoś dobry przykład podał z Chodelką, degradacja Leonki postępuje nadal a właściciele stawów się bogacą kosztem wędkarzy i reszty społeczeństwa następna rzecz, bardzo ważna: zastawki na rzece, budowane aby podnieść poziom wody, aby stawy mogły ją pobierać, powoduje to zwolnienie prądów wody i tym samym osłabienie samooczyszczających się funkcji rzeki, mało tego, coraz mniej jest miejsc dobrze natlenionych, ryby zaczynają bytować tylko pod zastawkami bo tam jest jeszcze tlen....i kłusole z siatkami w efekcie rzeka coraz bardziej się zamula i przekształca w kanał... KTO WYDAJE ZEZWOLENIA??.... zobaczcie na BIP starostwa powiatowego w Opolu Lub. ZNISZCZYĆ WSZYSTKIE PROGI NA CHODELCE I LEONCE TYLKO TO MOŻE UZDROWIĆ TE DWIE RZECZKI chcecie mieć czystą wodę w kąpielisku?? 1. Załatwcie problem szamb 2. Załatwcie problem rzeki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://www.bip.lublin.pl/powiatopole/index.php?id=82
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
agniecha napisał:
wzdłuż Leonki są stawy rybne, przed Skokowem i na Janiszkowicach, może coś jest w karmie dla ryb?? nie mówię, że trucizna ale może coś ludzi uczula? tak w ogóle to badał ktoś tą rzeczkę, jakiś specjalista od ochrony środowiska? ja to bym widziała to tak, w paru punktach pobrać wodę,zbadać i po wynikach będzie widać gdzie ewentualne nieprawidłowosci w jakości wody się pojawiają rzeczka wygląda na czystą,ale wiadomo wszystkiego gołym okiem nie widać i jeszcze coś: co tak cuchnie przy rzeczce koło stacji kolejowej? czy to te stare odstojniki cukrowni? czy coś innego?
Zapach pochodzi od kolegów wróbelka wylewających ścieki biologiczne z appolu do odstojników. Oszczędazją naszym kosztem i kosztem czystości wód. Mają wspólny interes i niezłą kasę. Co ich obchodzi środowisko, ludzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wędkuje 30 lat napisał:
Ja powiem wprost: jak jeszcze więcej ludzi dostanie zgodę na kopanie stawów to wody w smródce będzie jeszcze mniej więcej stawów = mniej wody w rzece + tyle samo zanieczyszczeń = coraz brudniejsza woda proste równanie ktoś dobry przykład podał z Chodelką, degradacja Leonki postępuje nadal a właściciele stawów się bogacą kosztem wędkarzy i reszty społeczeństwa następna rzecz, bardzo ważna: zastawki na rzece, budowane aby podnieść poziom wody, aby stawy mogły ją pobierać, powoduje to zwolnienie prądów wody i tym samym osłabienie samooczyszczających się funkcji rzeki, mało tego, coraz mniej jest miejsc dobrze natlenionych, ryby zaczynają bytować tylko pod zastawkami bo tam jest jeszcze tlen....i kłusole z siatkami w efekcie rzeka coraz bardziej się zamula i przekształca w kanał... KTO WYDAJE ZEZWOLENIA??.... zobaczcie na BIP starostwa powiatowego w Opolu Lub. ZNISZCZYĆ WSZYSTKIE PROGI NA CHODELCE I LEONCE TYLKO TO MOŻE UZDROWIĆ TE DWIE RZECZKI chcecie mieć czystą wodę w kąpielisku?? 1. Załatwcie problem szamb 2. Załatwcie problem rzeki
nie wiem, może i jestem ślepy ale jak zniszczy sie wszystkie progi na Leonce, Smródce , Jankówce ( lub jak kto woli) to problem kąpieliska się rozwiąże bo i wody w nim nie będzie, tak samo jak i w stawie nr 3 okupowanym przez wędkarzy, na marginesie - w tym ostatnim akwenie to dopiero jest "czysta" woda, ciekawe od czego?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...