Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
crx napisał:
Nic tak nie degraduje parafii jak stagnacja.Czasami potrzebne sa odważne decyzje.Brawo Księże Arcybiskupie!Tak trzymać!!!
Potwierdzam.Tak trzymać.Będzie mniej romansów z parafiankami, bo to już przykro na to patrzeć.Mówi się na kazaniach co innego ,a robi się co innego i ma się pretensje do parafian że plotkują.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
K(U)L-awy ArcyKSIĄŻĘ: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem AXCELENCJA PEDOŁ zauważa pewną analogię cudownych wyczynów ArcyLubelskiego z polskimi Kumplami do upadającego cyrku. Pchając się do władzy w NAJŚWIETSZEJ OJCZYŹNIE Kler zbiera to, czym wykończył PZPR drąc się z ambony o defraudacji mienia publicznego w latach 1980-tych. Wnioskować należy, że Komuniści mieli HÓJNĄ RĘKĘ (właściwa odmiana słowa HOJNOŚĆ ale o odwrotnym znaczeniu - „o” prawidłowo wymieniono na „ó” i jest to wyjątek ). Gdzie jest tu analogia między Cyrkiem a Liturgią? Od ponad 2000 lat żadna vatykańska Aminencja nie zauważyła problemów psychicznych Jezusa Chrystusa – czyli Krzysztofa (!) czyniąc Go Zbawicielem i Odkupicielem. Żaden Normalny nie propaguje KANIBALIZMU („wziął chleb... i rzekł To Jest Ciało Moje”) i WAMPIRYZMU („wziął kielich... i rzekł To Jest Krew Moja...”). Jest to początek Kanibalizmu i Wampiryzmu Urojonego , bo ani Ciało Pańskie nie jest ciałem, a już na pewno Krew Pańska nie jest krwią. W samej transmisji wędrówki do nieba ks. Popiełuszki Aminencja vatykańska miała tak RozAnieloną Minę jakby była na Świętych Dopalaczach z dziedziny Przyczyno Naszej Radości Módl Się Za Nam i! Jak to w rzeczywistości działa w połączeniu Fikcji z Rzeczywistością? ArcyLubelski pier...dyknął Powodzianom Liturgię z Błogosławieństwami Niebieskimi, po której zaczęło lepiej Im się powodzić – nadeszła druga fala KULminacyjna , a za nią bieżą KULejne fale KULminacyjne. Jak tego widać w zestawieniu z nie istniejącym już PZPR-em nie tylko Oni mieli HÓJNĄ REKĘ, ale ich Święte Dziedzice też! Żaden ze Świętych Kur...iewno – e-PiS-kopackich nie wpadł na pomysł wysłania Niebieskich Zastępów Kleryckich do ratowania powodzian, a pomoc Caritasu ogranicza się ino do KAT-olików chociaż zalało wszystkich! Powodzian zalewa Fala KULminacyjna, Axcelencje Krew zalewa, ale Pańska – stąd efekty odwrotne do rzeczywistości. KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC prorokuje już na wyrost – co będzie jak ArcyLubelskiemu coś nie wyjdzie w czasie Pielgrzymki z relikwiami ks. Popiełuszki? Będzie to KULejny KATaklizm Intelektualny... Czyż to nie cudowne? Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – Oni są Śmieszni! Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r. Zostańcie z B(L)OGIEM Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***. www.********/********.***, e-mail ****************@*******.*** (PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to nie jest kościół to jest mafia, i to o wiele gorsza od sycylijskiej. tu się liczy tylko kasa i nic więcej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kurowiak napisał:
Ja bym doradził arcybiskupowi zmianę w Kurowie na probostwie stanowczo bo ks. E. już za długo siedzi w Kurowie i niezłe legendy o nim krążą od załatwiania interesantów przez domofon, po daw auta nocne i dzienne de facto tego samego koloru bo babcie sie nie poznają na marce kolor jest istotny, a następna sprawa to hazard. Po za tym duża część Kurowiaków nie chodzi po prostu do kościoła bo kazania księdza E. są czasem nie poprawne te antysemickie hasła na każdej niemalże mszy, kazania ociekające polityką to norma i standard dlatego stwierdziłem ostatnio że dopóki to się nie zmieni to moja noga w mojej parafii nie postanie.
Panie Filozofie, zmień Pan tego ptaka z Chodla bo parafianie mają go dość. To gbur i cham jakich mało a siedzi już parę lat za długo. Jemu z esbekami też do twarzy, aby coś zyskać. Prosimy o to. Ja i mój szwagier.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może tego BURASA - proboszcza z parafii RATOSZYN do Watykanu przeniesie Żydziński bo już za msze życzy sobie 250,00 zł. /a po polsku to on poprawnie nie umie zdania zbudować to tam by się nadał przynajmniej by go nie rozumieli /. Na Plebanie nie wpuszcza wiernych bo żone by mu wypłoszyli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
A naszego Klozeta (tzn. S. Klozę) z Parafianki na szczęście zabierają, tylko ciekawe czy nie nastanie jeszcze "lepszy". Nie ma to jak Mikita albo nasz poprzedni emerytowany Józefko.
Witam, nie macie co się cieszyc, do Parafianki przenoszą proboszcza z Kraczewic - Marian Plichowiec, a z Parafianki trafia proboszcz od Was. Szczerze Wam współczuję - zobaczycie co to za człowiek. Kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Nota bene przychodził jako fachowiec - budowniczy nowego kościoła a odchodzi jako pierwszy dewastator parafii. Wszystko co było możliwe to wyprzedał, zabrał się za "restaurację" starej świątyni - wiadomo z jakimi skutkami. Oby ten Kloze był lepszy. Pozdrawiam myślących.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
młody Parafianin Żyrzyn napisał:
Drogi Arcybiskupie zabierzcie od nas Ks. Tadeusza Siwkiewicza!! Narobił długów w parafii porozganiał ministrantów. Zawsze w niedziele ministranci pod ołtarzem sie nie mieścili a teraz nie ma kto służyc do mszy!! WSTYD. Byl Ks. Eugeniusz Mikita i bylo dobrze a tu przyszedł Tadzio z cała rodzina na plebanie i z domu parafianlego zrobił prywatna twierdze. U niego liczy sie tylko kasa. Hańba i Żenada to co sie w Żyrzynie dzieje. Gdzie jest rada parafialna? NIE MA -- nikt go nie kontroluje wydaje nasze pieniadze na lewo i prawo. Cały czas urlopik a w kosciele siedzi aby wikary bo nie ma kto mszy odprawiać. Moja babcia to sie modli żeby go stad zabrali
Przystojny chłop to coś mu się od życia należy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przestańcie wrzucać na swoich księży. To oczywiste, że jeśli parafii zabiera się fajnego księdza to jest to dla niej krzywdzące, a gdy zabiera się mniej lubianego to tylko czeka się na taką zmianę. Choć moim zdaniem abp nie powinien tak często zmieniać zwłaszcza proboszczów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gość~ napisał:
Przystojny chłop to coś mu się od życia należy.
A tym mniej...przystojnym to już nic się od życia nie należy? Ale jesteś podły...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
taki sobie napisał:
A tym mniej...przystojnym to już nic się od życia nie należy? Ale jesteś podły...
Niestety przystojny ma większe powodzenie.Tak już jest w przyrodzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gość~ napisał:
Niestety przystojny ma większe powodzenie.Tak już jest w przyrodzie.
"Ładna skórka,psia naturka"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
już? zadecydował z tymi roszadami? ktoś wie? dziś mają być ogłoszone? Jakoś niektórzy proboszczowie w mieście Lublinie są po 20 lat na swoich stanowiskach i ich nie ruszy, co tam zastoju być nie może a gdzieś indziej tak? Biedni którzy muszą być posłuszni takim biskupom mając świadomość że niestety nie są to zbyt czyste jego zagrania
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
A naszego Klozeta (tzn. S. Klozę) z Parafianki na szczęście zabierają, tylko ciekawe czy nie nastanie jeszcze "lepszy". Nie ma to jak Mikita albo nasz poprzedni emerytowany Józefko.
W zupełności się ztobą zgadzam!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czy przypadkiem nie wiecie czy nie szykują się zmiany Personalne na rok 2011 w parafii Kiełczewice bo pasowało by księdza J.Chwiejczaka przenieść do innej parafii w Kiełczewicach niech zostaną: Ks Proboszcz Zbigniew Szcześniak. Ks Rezydent Roman Łaska i niech jeszcze przyślą jakiegoś wikariusza ale przenieście do innej parafii ks J.Chwiejczaka PROSIMY!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy obecnie szykują się jakieś zmiany proboszczy w parafiach? Jeżeli tak, to pierwszy do wymiany powinien pójść Tadzio Siwkiewicz. Szykuje się wizyta biskupa to do piero szuka rady parafialnej, szuka chętnych do churu, by miał kto biskupowi zaśpiewać,musi poszukać ministrantów bo ostatnio pustki a jeszcze trochę to i wiernych mu zbraknie.Dla niego liczy się tylko kasa a wtedy i wypad w góry jest zapewniony. Kosciół ładny ale co z tego. Zaczyna się sypać tynk, odłażą płaty farby w lamperiach, parkan wokół się sypie a Tadzio na wypadzie. A spróbujcie coś załatwić np zaświadczenie to wam się odechce chodzenia. W tym roku jeszcze trochę osób pójdzie na spotkanie z biskupem ale jak pozostanie ten proboszcz to i ks Mikita swoimi zasługami ludzi nie zciągnie, a kolejna wizyta może być przy pustym kościele.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem mieszkańcem Żyrzyna. Oczywiście, zachowanie ks. Tadeusza Siwkiewicza nie jest właściwe. Z tego co słyszę dużo ludzi narzeka na niego. W przypadku gdy zachowanie księdza nie odpowiada mieszkańcom, powinni oni reagować- proste. Wprawdzie jest już po wizycie biskupa. Biskup powiedział co miał powiedzieć ale pytanie czy ks. Siwkiewicz wywiąże się ze swoich obowiązków. Kolejne pytanie - czy są wystarczające środki na naprawy (nie orientuje się jakie przychody ma parafia). Poza tym w gminie są osoby, które mogłyby pozyskać pieniążki na rewitalizację budynków sakralnych- możliwe jest pozyskanie do 85% kosztów kwalifikowanych projektu (budżet unijny na lata 2007-2013). Jeżeli proboszcz Siwkiewicz nie jest przeszkolony w tym zakresie to powinien udać się (razem z radą parafialną) do władz gminy i tam poprosić o pomoc. Z tego co wiem (po ostatnich wyborach a bliżej po ostatnich spotkaniach przedwyborczych) pewna osoba chwaliła się iż posiada kompetencje w pisaniu projektów i pozyskiwaniu pieniążków na te projekty. Więc jaki problem??? Warto spróbować! Jeżeli chodzi o ks. Mikitę - sam widzę ile zrobił dla parafii I myślę że parafia, jak również wszyscy mieszkańcy Żyrzyna zawdzięczają mu wiele. I tak jeszcze na zakończenie - Wiara a postrzeganie naszych "pasterzy" to 2 różne kwestie. OCZYWIŚCIE "pasterze" powinni dawać przykład parafianom ale są też ludźmi...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co wam takiego złego ks. Chwiejczak zrobił?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Życiński to był człowiek umysłem oraz ideami przewyższający resztę hierarchii kościelnej Szkoda, że przedwcześnie odszedł
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to nie jest kościół to jest mafia, i to o wiele gorsza od sycylijskiej. tu się liczy tylko kasa i nic więcej.
z ty z 100% sie zgadzam to są jadowite żmije niezwracające uwagi na biednych parafian.zdzirtusy skóre by z parafian zdarły.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...