Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Będzie obwodnica Opola Lubelskiego - za 39 mln złotych (mapa)

Utworzony przez Gość, 16 października 2012 r. o 13:09
a 2 etap Puław jak zwykle odciągany w czasie;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Droga główna szerokości 7 metrów.A potem zdziwienie skąd czołowe zderzenia pojazdów.Droga bezpieczna to droga dwujezdniowa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czyli Opole lubelskie podzieli los Szydłowca. Miasto niemal umrze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ciekawi mnie jak zostanie rozwiazany problem skrzyzowania w Konopnicy. Przewidując zwiekszony ruch na trasie prowadzącej do nowego mostu, mozemy sie spodziewać dużych trudności z właczeniem sie do ruchu w kierunku Lublina. No i problem kolejny to przejazd kolejowy w Motyczu...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
:/ napisał:
Czyli Opole lubelskie podzieli los Szydłowca. Miasto niemal umrze.
Pan Burmistrz i Pan Starosta PSL,Hetman Lubelski PSL,chłopy trzymajta tak dalej,a inni może pisuary,lewusy,pełowiaki i d*** zimna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
:/ napisał:
Czyli Opole lubelskie podzieli los Szydłowca. Miasto niemal umrze.
Bardziej już chyba umrzeć nie może. Co tam jeszcze pozostało przy życiu? Ponoć rozbierają cukrownię, czyli koniec z nadziejami na ewentualne wznowienie produkcji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Konopnicy powinno być skrzyżowanie dwupoziomowe dla skrętu w stronę Lublina i droga w Motyczu przed torami kolejowymi od strony Radawca.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PAP-ie nie szukaj Lubelszczyzny w Dorohusku,Zosinie i Hrebennem, wiele razy pisałem,a Waści głowa nie myśli i jest po prostu bębnem. Dźwięki fałszywe wydaje i każe słuchać,co bęben-głowa nadaje i pewnie zawartości głowy się nie zmieni,bo tak mówią uczeni. RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna, wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję: " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska. WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET) Szanowny Panie, jestem jednym z wydawców Redakcji Informacji i przykro mi, że dotychczas nikt do Pana nie odpisał. Do Redakcji dochodzą niektóre maile, większość trafia do sekretariatu prezesów. Nie umiem jednak odpowiedzieć Panu na pytanie czy szefowie upoważnili kogoś do odpowiadania na zapytania słuchaczy. My w Red. Informacji staramy się odpowiadać na bieżąco na Państwa maile. Ad rem: Pana uwagi są trafne. Ja i moi koledzy staramy się - w servisach i programach informacyjnych - używać sformułowań : nasz region, województwo lubelskie, Lubelskie przemiennie. Częste używanie sformułowania ''województwo lubelskie'' mogłoby znużyć słuchacza, gdy w tym samym zdaniu powtarza się słowo województwo, wojewoda itp. Można powiedzieć, że na przejściach granicznych w Lubelskiem jest tak i tak. Staramy się również często pisać i mówić, że coś się wydarzyło na Zamojszczyźnie, Ziemi Chełmskiej, w rejonach nadwiślańskich, czy nadbużańskich, na Południowym Podlasiu czy Ziemi Parczewskiej, choć takich historycznych ziem w województwie lubelskim jest więcej. Nie możemy jednak odpowiadać za staranność językową całej rozgłośni. Przykro mi. Może należałoby kolegom pisać maile, gdy popełnią błąd na antenie pod ich adresy /są na stronie www.radio.lublin w zakładce radio,ludzie, redakcje/ . Pozdrawiam- Marzena Lewandowska-Wróblewska ----- Original Message ----- From: Chełmianin N To: informacje@radio.lublin.pl Sent: Friday, July 06, 2012 9:43 AM Subject: Formularz kontaktowy TELEWIZJA POLSKA Komisja Etyki Warszawa,26.07.2012r. dot.KE/93/2012 Szanowny Panie, uprzejmie wyjaśniamy,że Pana skarga wpłynęła do Komisji Etyki TVP S.A po raz pierwszy.Zgadzamy się z Panem,że zamienne stosowanie określeń woj.lubelskie i Lubelszczyzna jest niepoprawne.W związku z tym Komisja Etyki AVP S.A przekazała redakcjom Pańskie uwagi wraz z komentarzem,w którym zwróciła uwagę na to,aby informacje przeznaczone do emisji na antenie były przygotowywane z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi zasadami języka polskiego. Z poważaniem przewodniczący Komisji Etyki TVP S.A Maciej Zakrocki. T:(+48) 22 547 79 61,F:(+48) 22 547 43 16,E: komisja.etyki@twp.pl .........................................................................................................
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaki jest sens robienia obwodnicy wioski? W kołbieli stoi rondo w polach i korki po kilka km, a w opolu zwieksza sie ruch w dni targowe i już obwodnice robic?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
:/ napisał:
Czyli Opole lubelskie podzieli los Szydłowca. Miasto niemal umrze.
To samo było w Piaskach...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chełmianin ćwoku zamknij ryj wreszcie i nie śmieć na forum! Nie wiesz gdzie mieszkasz? Jeden grzyb czy będzie lubelszczyzna, czy lubelskie, czy cokolwiek innego. Wszyscy dookoła i tak wiedzą o co chodzi i nie musisz tu się starać udowadniać swoich mądrości. Masz wyjaśnione od ludzi, do których pisałeś dlaczego, po co i jak jest "lubelszczyzna" używana i odbij już.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
miodek napisał:
Chełmianin ćwoku zamknij ryj wreszcie i nie śmieć na forum! Nie wiesz gdzie mieszkasz? Jeden grzyb czy będzie lubelszczyzna, czy lubelskie, czy cokolwiek innego. Wszyscy dookoła i tak wiedzą o co chodzi i nie musisz tu się starać udowadniać swoich mądrości. Masz wyjaśnione od ludzi, do których pisałeś dlaczego, po co i jak jest "lubelszczyzna" używana i odbij już.
Popieram Dr Katarzyna Kłosińska powinna leczyć sie na głowę. Cały czas zaśmieca forum.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
miodek napisał:
Chełmianin ćwoku zamknij ryj wreszcie i nie śmieć na forum! Nie wiesz gdzie mieszkasz? Jeden grzyb czy będzie lubelszczyzna, czy lubelskie, czy cokolwiek innego. Wszyscy dookoła i tak wiedzą o co chodzi i nie musisz tu się starać udowadniać swoich mądrości. Masz wyjaśnione od ludzi, do których pisałeś dlaczego, po co i jak jest "lubelszczyzna" używana i odbij już.
Zapamiętaj sobie,że pism mądrych ludzi wynika.Lubelszczyzna to taka kraina,która zamyka się wokół Lublina,a dalej lubelskie się zaczyna. Kłamstwo świadomie rozpowszechniane od czasów Gomułkowskich do dziś przez dziennikarzy i tudzież innych pismaków po to,żeby zrealizować urojenia marzycieli i zatrzeć prawdę historyczną i pod słowem Lubelszczyzna zrobić region na miarę Śląska,ale w tym przeszkodziła NAUKA Polska.Jest ZIEMIA Łukowska,Chełmska i Podlaska i oto chodzi,żebyś nie uchodził za głuptaska,albo za tumana,lub za matoła. Ja piszę po to,bo prawdy nie nauczyła Cię lubelska kozia szkoła. Dalej wierzysz w brednie i usprawiedliwiasz kłamstwo niepotrzebnie.Twój wpis świadczy,że brak Ci kultury w głowie,a to z kolei znaczy,że czegoś nie rozumie mózgowie.PRAWDA TYLKO CIĘ WYZWOLI i żyć normalnie pozwoli.Po mojej stronie jest wszystko,zaś po Waszej stronie z marzeń zostało zaorane ściernisko.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiem doskonale czym jest lubelszczyzna i wiem to nie tylko ja, ale i wiele innych osób. Mieszkasz na ziemi chełmskiej, więc troluj sobie na forum Chełma kretynie, a nie wszędzie, gdzie "lubelszczyznę" ujrzysz. Kultury u mnie pod dostatkiem i każdy normalny człowiek dostanie jej mnóstwo, ale Twoich wpisów już nie sposób inaczej komentować jak w myśl "walcz z głupotą za pomocą głupoty". Większego tumana od Ciebie dawno nigdzie nie widziałem, a tułam się po różnych forach od długiego już czasu. Dostałeś odpowiedzi z różnych instytucji i od różnych osób - nie dociera słowo pisane? I przestań w ten dziecinny sposób rymować, bo jeszcze większe matolstwo z Ciebie wychodzi. Po prostu skończ chrzanić w innych działach niż ten Twój - chełmski. Choć i tam mógłbyś już skończyć. Tak w ogóle, to jeśli już próbujesz walczyć, to zastosuj wreszcie prawidła pisma polskiego co do wielkich liter i interpunkcji (zwłaszcza), a i ortografię powinieneś poćwiczyć, bo gdzieniegdzie marnie Ci wychodzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z kretynem rozmawiali i prawdę pismami ugruntowali i na tumanach Lubelszczyznianych,jak Waść się poznali. Matołstwo sobie rymuje i uwagami się nie przejmuje. Waść w litery i przecinki uczony,a w rozumieniu niedouczony. Nie rób z siebie bohatera i szukaj wśród swoich frajera nie dyskutuj z głupkiem,bo ucierpi na tym Twoja kariera. Wiedzę swoją uzgodnij z uczonymi i nie troluj z tępymi. Dzieciak pisze jak umie,a mądrzy poznali się na rozumie. Waści nerwy poniosły, ciśnienie wzrosło i co z tego urosło?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nic nie urosło, a z głupim faktycznie nie ma co dyskutować, bo sprowadzisz do swojego poziomu i zabijesz doświadczeniem. Pozostaje zgłaszanie Twoich postów do kasowania, bo swoimi rozmiarami przeszkadzają w czytaniu normalnych treści, a nic rzeczowego do dyskusji nie wnoszą. Ciężko z kołtunerią walczyć, ale się da. Ja Ci tylko uwagę zwróciłem i poprosiłem o zamknięcie ryja, niestety nie słuchasz, ale to normalne przy tak ograniczonym rozumie. Pisz dalej, walcz, krzycz, rymuj. Wszak tylko Ty wiesz co to lubelszczyzna i potrafisz odróżnić od Lubelskiego, cała reszta będzie myślała nadal, że lubelszczyzna to lublin i okolice, i dobrze, i niech myślą. Ty walcz dalej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Nie rób z siebie bohatera i szukaj wśród swoich frajera nie dyskutuj z głupkiem,bo ucierpi na tym Twoja kariera.
miodek chyba kariery nie robi, a ty Chełmianinie N jak sam dobrze napisałeś jesteś głupi i nie ma co z tobą dyskutować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z tego wynika,że Wam w myśleniu logiki brakuje, zaś układanka swoje spełniła i Waściów irytuje. Piszcie sobie jak umiecie,ale za dużo nie wiecie, gdyż wielu takich "Koziołków" błąka się po świecie. Chełmianin N się nie obraża, słowa w miarę wyważa bo dawno odczuł i poznał czym jest lubelska zaraza. Na koniec powiem tak,że wyczucia Wam brak.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
świetnie, kolejna droga przybędzie na lubelszczyźnie, teraz chelmianku-pedałku do dzieła i wklejaj swoje pedalskie teksty
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oj nie przesadzaj Gościu. To, że jest kretynem nie upoważnia od razu do takiego pisania, jakie zaprezentowałeś... Ale wracając do drogi, to cieszę się, że wreszcie odciąży się Opole. Czasem ciężko tam było przejechać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...