Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Chińskie kolektory słoneczne to buble! Czytelnik: W piwnicy pojawiło się dużo dymu

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 16 lutego 2017 r. o 09:57 Powrót do artykułu
Nie wieżę. Woda w solarach może dojść maks do 100 stopni, a przy tej temperaturze na peno nic się nie zapali. Taka prawda.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pewnie grzałka miała parę kW, a podłączone to zostało przewodami o małym przekroju i nieszczęście gotowe. Inna sprawa, że izolacja zbiornika wymiennika nie powinna być palna no i czujnik dymu by się przydał. Kosztuje grosze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To nie wież.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zapaliła się instalacjia solarna, a na zdjęciu do artykułu panele fotowoltaiczne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To nie chodzi o wiarę czy jej brak, tylko o wiedzę, której ty nie masz za grosz. Solary nie są napełniane wodą tylko glikolem, i to dlatego bo nagrzewa się on do wyższych temperatur niż 100 stopni. Jak nie masz o czymś zielonego pojęcia to po co zabierasz głos? "Nie wieżę. Woda w solarach może dojść maks do 100 stopni, a przy tej temperaturze na peno nic się nie zapali. Taka prawda."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
xxx napisał:
To nie chodzi o wiarę czy jej brak, tylko o wiedzę, której ty nie masz za grosz.  Solary nie są napełniane wodą tylko glikolem, i to dlatego bo nagrzewa się on do wyższych temperatur niż 100 stopni. Jak nie masz o czymś zielonego pojęcia to po co zabierasz głos? "Nie wieżę. Woda w solarach może dojść maks do 100 stopni, a przy tej temperaturze na peno nic się nie zapali. Taka prawda."
Tak w zasadzie to nie tyle chodzi o nagrzewanie wody co o to że glikol nie zamarza w takich temp jak woda, co mogłoby doprowadzić do rozszczelnienia lub po prostu do zniszczenia wymiannika. Poza tym wodę bez problemu można podgrzać do temperatury ponad 100 st C jedyny warunek jest taki, że musi ona być sprężona do odpowiedniego ciśnienia. Pod ciśnieniem 0,2 MPa bez problemu uzyskamy temp wody 130-140 st C. Tak że tego... Wiedzy nie ma jeden ani drugi :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pewnie komuś nie chciało się wynieść popiołu. Na zdjęciu widać że sterownik kolektorów nawet nie spalił się. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Janek jak coś komentujesz to najpierw przeczytaj ze zrozumieniem. Ja nie pisałem, że wody nie można podgrzać do temp ponad 100 st. To jest oczywiste.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obstawiam zasilanie grzałki lub sama grzałka. Reszta instalacji nie powinna spowodować pożaru, no chyba, że instalator samouk.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
całe te kolektory to wielki bubel. Zarabia na tym jedynie producent i aby nie dofinansowanie z UE to jest to nie opłacalne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
4 dni bez wody w domu i ogrzewania w największe mrozy. Wiem coś o tym.. mam więcej zdjęć
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A dym czuć było jeszcze tydzień pozniej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wodę można podgrzać do zdecydowanie większej temp. niż 100 st. C. Pojęcie cieczy przegrzanej jest jak widać większości obce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszyscy rzucają się na takie "ekologiczne" rozwiązania, a substancje produkowane do dolarów są bardzo toksyczne. Tak jak samochodu elektryczne. Jak taki skończy swój żywot to akumulatory będą truły wiele tysięcy lat, albo żarówki próżniowe- zakazane, a te z rtęcią są eko
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Teraz w Piaskach instaluja ten sam badziew.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
całe te kolektory to wielki bubel. Zarabia na tym jedynie producent i aby nie dofinansowanie z UE to jest to nie opłacalne.
Kolego bo są solary i solary. Nie myśl że w tych wszystkich przetargach na dofinansowanie z UE ludzie dostają dobry sprzęt - liczy się cena to pchają chińszczyznę. Poza tym nie montują ludziom wtedy dodatkowych zabezpieczeń itp. i nie ma się co dziwić, że ludzie złorzeczą i idzie zła opinia w około. Ludzie chcą tanio i dobrze, ale jakość kosztuje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Lubartowie zasobniki są niemieckie.. "Made by Winkelmann Group"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nie wieżę. Woda w solarach może dojść maks do 100 stopni, a przy tej temperaturze na peno nic się nie zapali. Taka prawda.
A od kiedy to woda się pali????? Ciecz w układzie solarnym może pdgrzać się do 200st. C. Są zabezpieczenia temperaturowe i cisnieniowe. Sam mam instalacje solarną , która byla wadliwie podłaczona przez firme autoryzowaną ACV z Ostrowca Swiętokrzyskiego. Musiałem poprawiać po nich. Teraz jest wszystko dobrze.Instalacja hula od 2009r. Warto było. Choć dziś postawiłbym na fotowoltaike.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeżeli w Lubartowie solary są chińskie to by oznaczało, że Dziennik Wschodni nie jest niemiecki ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
4 dni bez wody w domu i ogrzewania w największe mrozy.   Wiem coś o tym.. mam więcej zdjęć
Można poprosić o udostępnienie tych zdjęć ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...