Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Młodym ludziom poprostu brakuje wyobraźni na drodze. Jedni się popisują a inni poprostu nie mają doświadczenia i najgorsze jest to że tego braku doświadczenia nie biora pod uwagę gdy wsiadają za kierownicę. Ja też jestem młody (25lat) ale prawo jeżdzę samochodem i motocyklem już od 7 lat i ciągle się ucze odpowiednich reakcji i zachowania w trudnych sytuacjach których na drodze jest mnóstwo. Teraz sam pamiętam że w wieku 18 czy 19 lat inaczej się jeździ. Nie przychodzą wtedy do głowy różne zagrożenia jakie można spotkac na drodze. Poprostu sie wsiada i jedzie. Jednak po tym kilku latach (przez 3 lata pracowałem jako kierowca robiąc 300km dziennie) jeżdżę zupełnie inaczej. Napatrzyłem się na różne wypadki i sytuacje na drodze że teraz jeżdzę ostrożnie. Problem młodych kierowców polega na tym że czują się "za pewnie" za kierownicą. Nie mają doświadczenia i nie potrafią przewidywać niebezpiecznych sytuacji na drodze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zgadzam sie z przedmówcą, poprostu totalny brak wyobraźni, a piesi i roweżyści i dzieci nie są z kamienia że jak uderzysz to nic się nie stanie..za mało patroli na drogach!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polecem poniższy artykuył: może prawdziwiej naświetli sprawę wypadków, napisany przez lekarza z pogotowia: http://wyborcza.pl/1,100503,6828746,Morder...suja_media.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
za mało patroli ? patrole są tylko same nie oznakowane a nie oznakowany patrol nic nie da to tylko kasa. Więcej radiowozów oznakowanych tak żeby było widać ze jest patrol a nie jadą za toba żeby tylko jak najwięcej ci wypisać i kase powiększyć. U nas zawsze się Liczyło żeby karać a może by tak uczyć i ostrzegać ZAPOBIEGAĆ ! .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hm... tak sie zastanawiam nad tytlem i skoro mlodzi kierowcy spowodowali 33 % wypadkow, tzn ze starzy kierowcy spowodowali 66 %, co by oznaczalo, ze problem lezy gdzie indziej. Sory, chyba sie czepiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
POLICJA ZAMIAST JĘCZEĆ WZIĘŁA BY ZA RYJ KOMENDANTÓW WOJEWÓDZKICH A CI GŁÓWNEGO I SKUTECZNIE LOBBOWAŁA ZA ZMIANAMI W PRAWIE U LENIA SCHETYNY!!!BO OD WIELU LAT W BLASKU KAMER KAŻDY KOLEJNY SZPECU GLĘDZI O POTRZEBIE ZMIAN W SYSTEMIE SZKOLENIA KIEROWCÓW, DOSZKALANIA, NADZORU NA KIEROWCAMI MŁODYMI CHĘTNYMI DO RYZYKA I BRAWURY NA DRODZE ITD!!ALE NIE U NAS W PRZECIWIEŃSTWIE DO INNYCH KRAJÓW TYLKO SIĘ P....A NIC NIE ROBI I JEST TAK JAK JEST CZYLI G.....!!!POLSKA BYLE JAK BYLE CO I TAK OD WIELU LAT DZIAŁAJĄ DECYDENCI!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://wyborcza.pl/1,100503,6828746,Morder...suja_media.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jeszcze mało? po co WORD wprowadza na egzamin pojazdy z 6-biegową skrzynią biegu? proszę mi odpowiedzieć - gdzie w Polsce można wykorzystać 6-ty bieg? W ten sposób wymusza się na Ośrodkach Szkolenia Kierowców zakupu Toyoty 6-biegowej, a tym samym znów wzrosną ceny kursów. Na zachodzie zdaje się egzaminy na własnych pojazdach, to egzaminator korzysta z auta włąściciela pojazdu i dlatego kursy są tanie i jakoś wypadkowość jest mniejsza. Po takich drogach jak są w Polsce to wróćmy do furmanek. Koń sam poprowadzi pojazd do domu. Im więcej zakazów, tym więcej niechęci do ich przestrzegania. Trudno wolno jeżdzić autem., które jest przystosowane do wysokiej prędkości po polskich drogach. Jeszcze raz pytam, po co WORDO-wi Toyoty z 6=biegową skrznią biegu? korupcją śmierdzi Panowie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Adam ma rację w 100 %. Ja również mam 25 lat i mam prawko od 7 lat. Mozna powiedziec ze jestem młody. Wyobraźnia tylko może nas uratować. Ja miałem w swoim życiu już jeden wypadek. Wyjechał mi Jelcz z podporządkowanej. I Gdybym jechał 130 to juz bym tu nie pisał. Jechałem 60 i dlatego żyje. Wielu młodych i nie tylko młodych kierowców uważa że jak ma nowy samochód i pędzi np 130 na godzinę prostą drogą to nic sie stać nie moze. Mylą sie. Są jeszcze inni uczestnicy ruchu. A za nich już odpowiadać nie można. Więc trzeba mieć wyobraźnie że cos nieprzewidzianego moze sie stac. I tego przewidywania niestety brakuje. Ja np jestem za tym żeby za 24 punkty i za jazde po promilach zabrac prawko raz na zawsze i moim zdaniem dopiero to by pomogło. A dodał bym jeszcze mandat za jazdę bez uprawnień w wysokości 10000 zł. Tyle w tym temacie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam, Mam 29 lat od 12 posiadam prawo jazdy. Uprawnienia do kierowania motocyklami zdobylem mając lat 16. Ze swojego doświadczenia wiem, że to nie kwestia wieku, ale poukładania w głowie decyduje jakim jesteś kierowcą. Oczywiście doświadczenia nabiera się jeżdząc, ale zdrowy rozsądek powinien mieć każdy - nawet kierowca z 30-sto letnim stażem. Wg mnie przyczyną wypadków jest głupota !!! chęć zaimponowania innym, że muszę być pierwszy. Bardzo mnie drażnią sytuacje kiedy na skrzyżowaniu na przejazd oczekuje "nauka jazdy" a za tym samochodem kierowca (młody, stary, kobieta czy mężczyzna- wiek i płeć to cały przekrój społeczeństwa), który zaczyna trąbić jeśli nie ruszy się dosłownie w momencie zmiany światłą na zielone. Czy takie osoby myślą, że osoba ucząca się jeździć specjalnie wolno rusza? Każdy z nas się uczył, ale na głupotę nie ma rady. Przepraszam jeśli kogoś uraziłem, ale musiałem o tym wspomnieć z uwagi na zawód który wykonuję Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Selekcja proszę państwa, selekcja. Matka Natura to mądra kobieta...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a ja jechalem milion.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak zwykle dziennik napisalem pogrubionym tekstem falszywe dane. Poniewaz wiecej wypadkow powoduja osoby powyzej 30 roku zycia. Dlaczego ? bo jest wiecej takich ludzi a mlody czlowiek nie ma samochodu. Wedlug waszych danych to kazdy mlody kierowca ktory ma samochod mial wypadek. Ja nie mialem. JESTESCIE OSZUSTAMI JAK I POLICJA! Jest niemozliwoscia aby mlody kierowca doprowadzal do tylu wypadkow skoro nie maja samochodow. Ostatnio na p.pl lekarz powiedzial ze to mdia wykreowaly taka sytuacje boi nieprawda jest ze mlody zabija. W osytatnim roku mowil ze na jego stol (kostnica) bylo 10 mlodych kierowcow a 100 powyzej 30 roku zycia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiaj pod lokalem zebrał się kwiat młodzieży, aby na balet uderzyć, to im się należy. Niech no tylko zagra techno i wpuszczą ich na parkiet, pierwszy idzie najszerszy, potem kark za karkiem. Piękni młodzieńcy krótko przystrzyżeni, opaleni elegancko ubrani, wspaniale zbudowani, Ci po fecie na parkiecie densowali do białego rana, trzeba przyznać impreza była udana. Młodzież powoli opuszcza lokal, ta w tych lokach to za bardzo nie wie o co chodzi, zmysł równowagi zawodzi, wczoraj w szkole skromna, dzisiaj prawie nieprzytomna do wszystkiego skłonna. Wszyscy chwilę stali, potem powsiadali, do swych fur, a z rur wydechowych smród spalin. Pożegnali nas gwizdkiem i opon piskiem, za tydzień także wbijemy się na tą ekstra dyskę. Ale następnej dyski nie ma bo kończą swój marny żywot na drzewie za zakrętem.. ot i cała tajemnica wypadków weekendowych młodzieży wiejskiej i tej miejskiej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jest to pokolenie wychowane przez psychologów,petagogów,w oparciu o badania naukowe,ale bez udziału ojcowskiego pasa.Ale skoro się ojcowie na takie coś zgodzili to cóż...muszą i wkalkulować płacz nad trumną własnego dziecka-czego nikomu i sobie nie życzę. Jak długo trzeba czekać aby nastąpił czas opamiętania?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JPII napisał:
Dzisiaj pod lokalem zebrał się kwiat młodzieży, aby na balet uderzyć, to im się należy. Niech no tylko zagra techno i wpuszczą ich na parkiet, pierwszy idzie najszerszy, potem kark za karkiem. Piękni młodzieńcy krótko przystrzyżeni, opaleni elegancko ubrani, wspaniale zbudowani, Ci po fecie na parkiecie densowali do białego rana, trzeba przyznać impreza była udana. Młodzież powoli opuszcza lokal, ta w tych lokach to za bardzo nie wie o co chodzi, zmysł równowagi zawodzi, wczoraj w szkole skromna, dzisiaj prawie nieprzytomna do wszystkiego skłonna. Wszyscy chwilę stali, potem powsiadali, do swych fur, a z rur wydechowych smród spalin. Pożegnali nas gwizdkiem i opon piskiem, za tydzień także wbijemy się na tą ekstra dyskę. Ale następnej dyski nie ma bo kończą swój marny żywot na drzewie za zakrętem.. ot i cała tajemnica wypadków weekendowych młodzieży wiejskiej i tej miejskiej
TE POWYŻEJ ZAPISANE WYPOCINY CAŁKOWICIE OBRAZUJĄ,DZISIEJSZY INTELEKTUALNY POZIOM MŁODZIEŻY (Jak Hall jeszcze trochę porządzi to młodzież całkiem nam zbłądzi) Bo już dzisiaj wydaje się im,że trzymając wirtualną kierownicę gry komputerowej i tę prawdziwą to jest to samo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
asdfsaf napisał:
Jak zwykle dziennik napisalem pogrubionym tekstem falszywe dane. Poniewaz wiecej wypadkow powoduja osoby powyzej 30 roku zycia. Dlaczego ? bo jest wiecej takich ludzi a mlody czlowiek nie ma samochodu. Wedlug waszych danych to kazdy mlody kierowca ktory ma samochod mial wypadek. Ja nie mialem. JESTESCIE OSZUSTAMI JAK I POLICJA! Jest niemozliwoscia aby mlody kierowca doprowadzal do tylu wypadkow skoro nie maja samochodow. Ostatnio na p.pl lekarz powiedzial ze to mdia wykreowaly taka sytuacje boi nieprawda jest ze mlody zabija. W osytatnim roku mowil ze na jego stol (kostnica) bylo 10 mlodych kierowcow a 100 powyzej 30 roku zycia.
CHŁOPCZE PRZESTAŃ SIBIE OKŁAMYWAĆ,JA WIEM ŻEŚ MŁODY,CHMURNY I...........ALE PRZYJMIJ DO WIADOMOŚCI,ŻE ŻYCIEM POGARDZAĆ NIE MOŻNA BO ONO MOŻE POGARDZIĆ TOBĄ....zadaj sobie pytanie czy nie jest pogardą dla życia jazda ścigaczem na jednym kole 150 km/h?.Kto to robi?a no małolaty,którzy to uważają,że są w stanie pokonać prawa fizyki.Nie ma większej tragedii jak zabijacie się sami bo tak chcecie,ale jak giną przez was Bogu ducha winni ludzie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy określenie młodzi kierowcy nie powinno być rozumiane jakie kierowcy z małym stażem a nie młodzi wiekiem. Tak jak ktoś napisał trzeba mieć w głowie poukładane i mieć świadomość że coś złego może się wydarzyć. Bardzo często 23 latkowie mają większe doświadczenie za kółkiem niż nie jeden 30 paro latek. Jak już ktoś wspomniał najcięższe wypadki powodowane są nie przez "młodych kierowców" a przez ludzi którzy mają prawko od kilkunastu lat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
najlepiej zlikwidować uprawnienia i zakazać jeżdzić wszystkim polakom, oczywiście poza niektórymi wyjątkami np. pozwolić jeżdzić wszystkim notablom wysoko postawionym urzędnikom,parlamentarzystom, prezesom, dyrektorom,sędziom,prokuratorom,prawnikom,lekarzom, dziennikarzom oraz oczywiście ich członkom rodziny,a zawodowych kierowców sprowadzić z zagranicy np niemców i anglików (przecież to tacy świetni kierowcy),reszta niech jeżdzi rowerami, wtedy w Polsce zapanowałby na drogach spokój, porządek, prawo i sprawiedliwość ( czyż to nie było by piękne )
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no HELLO!!! nie zawsze jest to ich wina... zamiast poprawic drogi to stękają że jest duzo wypadków... ej... wy z rzadu ruszcie głowy!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...