Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Franaszek: Chcemy być jak Toskania i Prowansja

Utworzony przez Ali i Gator, 16 maja 2014 o 17:29 Powrót do artykułu
Bardzo się cieszę, że Pan Franaszek porównał nasz region do Toskanii... przejrzałem na oczy. Przecież Lublin, to jedno z najważniejszych miast średniowiecza, licznie zamieszkały w przeszłości przez bogatych kupców, handlujących po całej Europie. To tutaj znajdziemy piękne średniowieczne budowle, ujmujące bogatą architekturą. Centralnym miejscem jest okazały kościół archidiecezjalny z freskamii Giotta, tudzież Michała Anioła. Nieopodal Ponte Vecchio nad Bystrzycą, które do tej pory znane jest z wyrobów złotniczych i tłumami turystów spacerujących po okolicy. To faktycznie jak na stolicę regionu odpowiadającą Florencji wystarczająco. No, ale przecież Toskania to nie tylko Florencja. Tak Lublin to nie cała Lubelszczyzna. Poznajmy więc bliżej malownicze miasteczka regionu sięgające historią daleko w bogate dzieje średniowiecza. Nie skupiajmy się na tych najważniejszych - Zamość (Siena), Kazimierz Dolny z jego krzywą Basztą (Piza). Ale przecież dodatkowo całe mnóstwo mniejszych miasteczek przyciągających rzesze turystów z całego świata, jak np. Bychawa, Kraśnik, Łuków. Nawet one swobodnie przykrywają takie nudne i zabite miasteczka jak Montepulciano, Grosseto, Prato czy perła w koronie - Chodel przy którym wieże w San Gimignano mogą jedynie paść na kolana. Do tego do chodzi znakomita i różnorodna kuchnia śródziemnomorska z pierogiem Bychawskim, Cebularzem i innymi przysmakami.   Ludzie obudźcie się!!!! Nigdy więcej Toskania, tylko i wyłącznie Lubelskie!!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Bardzo się cieszę, że Pan Franaszek porównał nasz region do Toskanii... przejrzałem na oczy. Przecież Lublin, to jedno z najważniejszych miast średniowiecza, licznie zamieszkały w przeszłości przez bogatych kupców, handlujących po całej Europie. To tutaj znajdziemy piękne średniowieczne budowle, ujmujące bogatą architekturą. Centralnym miejscem jest okazały kościół archidiecezjalny z freskamii Giotta, tudzież Michała Anioła. Nieopodal Ponte Vecchio nad Bystrzycą, które do tej pory znane jest z wyrobów złotniczych i tłumami turystów spacerujących po okolicy. To faktycznie jak na stolicę regionu odpowiadającą Florencji wystarczająco. No, ale przecież Toskania to nie tylko Florencja. Tak Lublin to nie cała Lubelszczyzna. Poznajmy więc bliżej malownicze miasteczka regionu sięgające historią daleko w bogate dzieje średniowiecza. Nie skupiajmy się na tych najważniejszych - Zamość (Siena), Kazimierz Dolny z jego krzywą Basztą (Piza). Ale przecież dodatkowo całe mnóstwo mniejszych miasteczek przyciągających rzesze turystów z całego świata, jak np. Bychawa, Kraśnik, Łuków. Nawet one swobodnie przykrywają takie nudne i zabite miasteczka jak Montepulciano, Grosseto, Prato czy perła w koronie - Chodel przy którym wieże w San Gimignano mogą jedynie paść na kolana. Do tego do chodzi znakomita i różnorodna kuchnia śródziemnomorska z pierogiem Bychawskim, Cebularzem i innymi przysmakami.    Ludzie obudźcie się!!!! Nigdy więcej Toskania, tylko i wyłącznie Lubelskie!!!  
Zaloguj się, aby oddać głos
0
PANIE FRANASZEK PANU JUZ DZIEKUJEMY!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jak byłem w Toskanii i na Roztoczu... nie widziałem różnicy
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Promujmy Lubelskie! Zabytki Lublina, Zamościa. Kazimierz Dolny , Roztocze. "Cudze chwalicie swego nie znacie". Brawo dla Marszałkowskiego Urzędu za pomysł.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dalej lubelskie kojarzy się z żelaznymi wozami ,babami okutanymi w wielkie chusty,dopiero jak ktoś przyjedzie nie wierzy własnym oczom,w porównaniu z rozwalającymi się budynkami na "ziemiach odzyskanych" to teren kwitnącego pięknego budownictwa trochę źle,że w okresie obowiązkowych dostaw,mięsa,zboża,ziemniaków i innych płodów, rolnicy" wypruwali sobie żyły" aby temu sprostać tego nikt im nie wróci.
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: