Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Gross nierzetelny aż strach

Utworzony przez Nowojorski, 28 stycznia 2008 r. o 18:42 Powrót do artykułu
Az strach ile jest falszu i zaklamania w powojennej i obecnej historii Polski. . Gross nierzetelny a rodzimi polscy historycy sa rzetelni. Gdyby tak istotnie bylo zaintresowaliby ludobojstwem dokonanym na polskich zeslancach syberyjskich i td. Gross pokazal jak nalezy pietnowac barbarzynstwo. Na nauke nigdy nie jest polscy historycy pozno.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nowojorski napisał:
Az strach ile jest falszu i zaklamania w powojennej i obecnej historii Polski. . Gross nierzetelny a rodzimi polscy historycy sa rzetelni. Gdyby tak istotnie bylo zaintresowaliby ludobojstwem dokonanym na polskich zeslancach syberyjskich i td. Gross pokazal jak nalezy pietnowac barbarzynstwo. Na nauke nigdy nie jest polscy historycy pozno.
Wczoraj przeczytałem fragment "Strachu" i nie mogłem zasnąć.Wierzę że tak właśnie było jak opisuje pan Gross .Wystarczy spojrzeć jak sami Polacy żrą się za granicą ze sobą .Jak pękają społeczne więzi gdy byle kto potrząśnie sakiewką nad uchem Polaka.To straszne ale pokłady zawiści ,niechęci do bliźniego w Polsce przybieraja rozmiary cechy narodowej.Nigdzie na świecie nie widziałem tylu okratowanych domów od piwnicy po strych jak w Naszej stolicy .Czy to nie dowód na to że Polak boi się Polaka?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co to za historyk od Bendera i radia Maryja.I ten tendencyjny historyk ma czelność wypowiadać się o Polakach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i wy się uważacie za Polaków?? a na jakiej podstawie krytykujecie M. Rybę a pochwalacie Grossa?? ... chyba tylko na podstawie własnej niewiedzy! Czy wy wogóle czytaliście tą książkę?????? Dlaczego pan Gross nie napisze, że pogromów Żydów było 17 z czego tylko 1 w Polsce, pozostałe m.in. na Węgrzech, 3 w Czechach, większość we Francji? I kto do tych pogromów doprowadził? - nie byli to zwykli Polacy... tylko ludzie NKWD, a dominowali wśród nich własnie Żydzi Dlaczego pan Gross nie powie o tym, że żyje dzięki polskiej rodzinie, która z narażeniem życia ukrywała go w czasie wojny? Natomiast pisze o tym, że WSZYSCY Polacy to mordercy, zdrajcy i antysemici... to w takim razie do której kategorii u pana Grossa się zaliczacie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ten pseudo historyyk Ryba występujacy często w u Rydzyka jest zawodowym ściemniaczem i za to mu płaca , aby bronil hierarchow kościelnych bo to oni sa antysemitami i to oni w narodzie ten jad antysemityzmu wpuszczają .Gross pisze na podstawie faktów i przyjmując teze Ryby to nie może polak napisać o zbrodni Katynia czy innej na polakach dokonanej bo co obrazi narod rosyjski?. Polacy wszyscy tych zbrodni nie dokonali ale byla częsc co dała się podpuszczaać klerowi typu Rydzyk i ultranacjonalistom typu Giertych i zobaczcie sa obaj popierani przez kler.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiem co stało się z polskim narodem?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
RAPORT SZAREGO O POGROMIE W KIELCACH NKWDOWSKA PROWOKACJA W KIELCACH - CZYLI TO, CO NAPRAWDĘ STAŁO SIĘ W KIELCACH? (AUTORYZOWANA RELACJA „SZAREGO") -W 51 rocznicę rozbicia więzienia w Kielcach przez zgrupowanie „Szarego" opowiedział pan w Kościele Garnizonowym w Kielcach a potem powtórzył pod więzieniem, że te mordy Żydów w Kielcach to była żydowska prowokacja? Czy ma pan na to dowody? Szary: - Ja w 1946 roku miałem do swej dyspozycji wywiad i kontrwywiad „Polski Podziemnej" działający na moim terenie i daleko przed tą prowokacją otrzymywałem meldunki, że Żydzi z UB kieleckiego coś knują. -Powiedział pan Żydzi z UB kieleckiego, czy nie było w kieleckiem UB Polaków? -Na stanowiskach w Kielcach i w ogóle w całym UB byli Żydzi w bolszewickich szynelach, sami Żydzi. Dlatego „Ogień" z Podhala, który przystał do UB, gdy połapał się że UB i PPR to są sami Żydzi, zabrał swoich ludzi i poszedł w las. -Wracając do kieleckich wypadków? Wolno mi się domyślać, że otrzymywał pan meldunki jako komendant...? -Mieliśmy w Wojsku Polskim, także w UB swoich ludzi, ci alarmowali nas, że Żydzi NKWD i Żydzi z UB coś knują. Cały mój teren poddałem ścisłej inwigilacji. Nie spuszczaliśmy z oka kieleckiego budynku Urzędu Bezpieczeństwa ani jego pracowników. Przy okazji wyszło, że tych kilka tak nagłaśnianych mordów Żydów powracających z ZSRR do Polski, którymi obarczono „Polskę Podziemną", to była robota żydowskiego UB pod nadzorem żydowskiego NKWD; to dało mi do myślenia. Wzmogłem środki bezpieczeństwa na swoim terenie. Okazało się, że Żydzi z UB sami mordowali swoich, tylko dlaczego? Na to pytanie nie potrafiłem sobie wówczas odpowiedzieć, przynajmniej do pewnego czasu. Żydzi z UB poprzebierani za żołnierzy Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych, zatrzymali pociąg i wyrzucali z niego Żydów, cała wina za te mordy spadała na nas. Dokładnie zbadałem sprawę, okazało się, ani AK ani NSZ, ani nikt z polskiego podziemia nie miał z tymi mordami nic do czynienia. „ŻYDZI SZASTALI PIENIĘDZMI” Płk Szary: - Na podstawie otrzymywanych informacji wyrobiłem sobie pewien obraz o Żydach mieszkających w Kielcach; gdy polska ludność była ubogą, ledwie wiązała koniec z końcem, Żydzi „szastali pieniędzmi", mieli ich tyle, że mogli za nie kupić całe Kielce, dolary, funty, złoto; zdobyliśmy informację, że to UB kieleckie, poprzez swoich ludzi, rozpuszcza wieści, że „Żydzi wracają z ZSRR do Polski" po to, żeby odebrać swoje przedwojenne majątki, żeby „Polaków zamienić w parobków", itd. Po jakimś czasie, ci sami agenci żydowskiego UB roznosili po Kielcach i w terenie ulotki, że „Żydzi złapali polskie dziecko i zamordowali je na macę". Miejscowa ludność w to święcie wierzyła, i pomstowała na Żydów. Czułem instynktownie, że coś wisi w powietrzu, coś groźnego, coś, czemu nie jestem w stanie przeciwdziałać; UB żydowskie w Kielcach podgrzewało atmosferę nienawiści! Tylko w jakim celu? RABIN Z PARYŻA PRZYJEŻDŻA DO KIELC Płk Szary: - Na dwa, może trzy dni przed masakrą Żydów w Kielcach otrzymałem od naszego człowieka z Wojska Polskiego zaskakujący meldunek; otóż, na lotnisku wojskowym w Warszawie załadowano do kukuruźnika „niezwykle ważnego rabina z Paryża" i pilot otrzymał rozkaz dostarczenia go na polowe lotnisko radzieckie, które znajdowało się pod Kielcami, w MASŁOWIE; polskiemu pilotowi widocznie się ten ważny rabin z Paryża nie spodobał, bo zrobił kilka beczek, i ten ważny rabin z Paryża ze strachu zwymiotował, zrobił w portki, cały się zafajdał; żydowskie NKWD odebrało rabina na polowym lotnisku pod Kielcami, w Masłowie, i pilot wrócił do Warszawy, gdzie prawdopodobnie porządnie mu się oberwało. SZEF WOJEWÓDZKIEGO URZĘDU BEZPIECZEŃSTWA SOBCZYŃSKI Płk Szary: - Z dalszych meldunków, które otrzymałem na temat owego ważnego rabina z Paryża wynikało, że żydowskie NKWD zawiozło go do żydowskiego UB w Kielcach; przyjął go sam komendant UB w Kielcach Sobczyński NKWDzista. Rozmawiali kilka godzin. Potem ten ważny rabin z Paryża zniknął nam z oczu. UB go gdzieś ukryło? Nie udało nam się dotrzeć do jego kryjówki. W DNIU POGROMU PRZYJEŻDŻAJĄ DO KIELC CHEŁCHOWSKI I BUCZYŃSKI SPOTYKAJĄ SIĘ Z RABINEM Z PARYŻA Płk Szary: - Otrzymałem informację, że do Kielc, ściślej Urzędu Bezpieczeństwa; przylecieli „ważni PPR-owcy z Warszawy"; pierwsza moja myśl, jeśli są ważni to ich ubić i przestaną być ważni; okazało się jednak, że Kielce są tak nasycone wojskiem polskim i radzieckim, ludźmi z UB, że nie mogło być mowy o jakimś zamachu; tymi ważnymi PPR-owcami z Warszawy byli „członkowie KC PPR Buczyński i Chełchowski"; absolutnie nic mi te nazwiska nie mówiły; kolejna informacja, która dodarła do mnie na kilka godzin przed tą masakrą brzmiała: „Rabin z Paryża spotkał się z PPRowcami z Warszawy Buczyńskim i Chełchowskim w budynku Urzędu Bezpieczeństwa, miał dojechać Sierow, ale przysłał tylko swojego następcę". Rozmowa trwała trzy godziny. DZIENNIKARZE Z WARSZAWY PRZYJEŻDŻAJĄ DO KIELC BY FOTOGRAFOWAĆ MORDOWANIE ŻYDÓW Płk Szary: - Otrzymałem także od naszych „dwójkarzy" informację, że do Kielc przyjechało kilku dziennikarzy z Warszawy; zjawili się w mieście na trzy dni przed pogromem; zostali poddani ścisłej inwigilacji; z podsłuchanych rozmów wynikało, że czekali na coś, co miało niebawem nastąpić; wśród nich było aż trzech fotoreporterów (jedna młoda dziewczyna); wszyscy ci dziennikarze byli żydowskiego pochodzenia spotykali się z oficerami kieleckiego UB, dwa razy z oficerami UB z Warszawy; wszyscy, jak wynikało "z meldunków", byli Żydami; i dziennikarze, i oficerowie z Warszawy i oficerowie z Kielc; wynikało, że z gry, którą Żydzi prowadzili, wyłączono w ogóle Polaków; w tym czasie plotka o zamordowaniu polskiego dziecka przez ortodoksyjnych Żydów została przez prowokatorów z kieleckiego UB tak rozdmuchana, że Kielczanie zapałali żądzą odwetu. UB ORGANIZUJE ZAKŁADY PRACY DO PRZEPROWADZENIA POGROMU Płk Szary; - Wśród niezliczonej ilości meldunków na temat przygotowywania czegoś trefnego przez kieleckie UB, otrzymałem i taki, że UB poprzez swoich ludzi, którymi obsadziło fabryki kieleckie, wyselekcjonowało wśród zaufanych robotników, brygady, które na specjalnych, tajnych kursach były szkolone przez oficerów żydowskiego UB z Kielc i Warszawy; ta selekcja była tak dokładna, tak wielowarstwowa, że mimo iż skierowaliśmy na ten odcinek najlepszych oficerów z „AKowskiej" dwójki, i tak niewiele się dowiedzieli, ale z tych strzępów informacji, które od naszego wywiadu otrzymaliśmy, doszliśmy do wniosku, a raczej zadaliśmy sobie kilka pytań
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No i co .... ? Gross czy Szary, który jest hosztaplerem? Hańba Narodzie Polski, że przyzwalasz na to, by Cię kalano!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...