Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Iść na "Smoleńsk", czy nie iść? List od Czytelniczki

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 20 września 2016 r. o 06:48 Powrót do artykułu
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
KTO ROZBUDOWAŁ STRUKTURY URZEDASÓW? PIS? Cała unia zmniejsza biurokrację, a po-zsl rozbudowuje. Ktoś te urzędy musi wygasić CO NIE?
Hahaha... człowieku poczytaj ilu ministrów ma obecny rząd. Najwięcej w historii. Miało być likwidowanie agencji wszelakich. Tymczasem zrobiono skok na stołki i planuje się otwieranie kolejnych agencji. Poczytaj założenia do zmian w kontroli skarbowej. Z ok. 6 tys urzędasów, ma docelowo być ponad 50 tys. Dojna zmiana!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie oglądałąm i nie mam zamiaru........jestem ciekawa, czy pokazano moment spóźnienia wielkiego prezydenta na samolot i składanie meldunku przez pana generała  Błasika????????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Ktoś wspomniał coś o gęstym Lesie Kabackim. Słusznie - tam IŁ-62 WYCIĄŁ 300 METROWĄ POLANĘ zanim się zatrzymał. Podobne zdarzenie miało miejsce w Moskwie w 2010 gdzie TUPOLEW lądował awaryjnie w lesie. Nikt z pasażerów nie ucierpiał. Samolot prawie w jednym kawałku - powalonych i ściętych drzew na odcinku kikusetmetrów trudno zliczyć. I dzieci powinny o tym wiedzieć. FIZYKA JEST BEZWZGLĘDNA DLA FAŁSZU LASKA.
Ano, własnie, fizyka jest bezwzględna - ale żeby o tym wiedziec, trzeba ją znać - choć trochę. Ty jej nie znasz. Nie wiesz, jakie były okoliczności tych katastrof, jakie były skutki, nie znasz mechaniki, nie znasz się na lotnictwie, budowie samolotów, siłach działajacych na ich konstrukcje - a zarzucasz fałsz ludziom, którzy posiadaja kwalifikacje, do których tobie daleko... Z punktu widzenia fizyki, mechaniki - raport Millera jest spójny, nie do obalenia i poparty DOWODAMI. Czytałeś go w CAŁOSCI, UWAŻNIE i ze ZROZUMIENIEM? Owszem, potrzebny jest pewna wiedza, aby coś z niego zrozumiec, dlatego jest to trudne. Tak nawiasem - znane sa przypadki, kiedy samoloty lądowały na przygotowanych, w pełni sprawnych technicznie lotniskach, w dobrych warunkach pogodowych - i się rozbijały, a pasażerowie gineli... W lesie Kabackim IŁ62 uległ kompletnemu rozbiciu, a WSZYSCY pasażerowie, załoga - zginęli. Przyczyny - za dużo o tym pisać tutaj, poszukaj sobie sam. Ten tupolew w Moskwie, którego jako przykład podajesz - NIE MIAŁ PASAŻERÓW na pokładzie i ULEGŁ rozbiciu - nastapiło wyłamanie skrzydeł i przełamanie kadłuba. 7 osób załogi zostało poważnie rannych. Różnica jest taka, że lądował w pozycji poziomej, na podwoziu... nie skapotował i nie zapalił się. Znany jest przypadek rozbicia się samolotu wiozącego na pokładzie oddział wojskowy, wracający bodajże z operacji pokojowej w Synaju, który w wyniku, prawdopodobnie błędu pilotów, po międzylądowaniu w Kandzie - tuż po starcie, spadł w lesie opodal lotniska (ok 1 km) - WSZYSCY OBECNI NA POKŁADZIE - zgineli. Ponad 250 osób... Przyczynami było oblodzenie skrzydel, źle obliczona masa startowa, oraz tzw przeciagniecie - i choć były spekulacje o zamachu, watpliwości co do efektów oblodzenia, ale zostało to zweryfikowane później, po poznaniu dokładniej wpływu oblodzenia skrzydel na siłę nośną i aerodynamikę tychże skrzydeł. I mozna tak dłuuugo - także o tym, że część pasażerów ocalalo z katastrof... i nic z tego, w tym konkretnym przypadku katastrofy w Smoleńsku - nie wynika. Bo każda katastrofa, też i  lotnicza jest bardzo specyficzna, nie można ich przyrównywac do innych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Bawi mnie to szczerze mówiąc. Rosyjscy kontrolerzy mówili "na kursie i ścieżce" do załogi tutki, czyli utwierdzali ich w przekonaniu, że wszystko jest w porządku aż pieprznęli o ziemię. Wszyscy o tym wiedzą, bo jest to na nagraniach. A grono internetowych specjalistów jakimś cudem "wie" że nie mógł mieć miejsce zamach, bo chyba telepatycznie wleźli do głów ruskich kontrolerów i "wiedzą" co w nich siedziało. A jak się zaperzają jak podważyć ich jedynie słuszną wersję! Nie byłem zwolennikiem tezy o zamachu i nadal mam wątpliwości ale ten wściekły, nienawistny, szyderczy atak na ten film i w ogóle głębsze badanie tej sprawy utwierdza mnie w przekonaniu, że coś może być na rzeczy. Za dużo tej nienawiści i pogardy i za bardzo jest intensywna.
Masz rację ukochany w moherze towarzyszu, wsciekły atak na ten "film" to z pewnoscia sprawka Tuska, ruskich agentów i lewactwa na zamówienie a nie opinia większosci społeczenstwa i wszystkich serwisow filmowych :) Zresztą słowo film jest tutaj specjalnie w cudzysłowie- lepiej by brzmiało twór filmopodobny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Byłem na filmie. Jest bardzo dobry. Mistrz Krauze zrobił dzieło życia nie tyle o samej katastrofie co o śledztwie i manipulacji mediów. Każdy zainteresowany dziennikarstwem powinien to zobaczyć. Uczniowie także. Według Laska, Millera i wielu ujawnionych tutaj w komentarzach nawiedzonych sekciarzy spod znaku pancernej brzozy, tupolew rozbił się o brzozę, zrobił beczkę na wysokości mniejszej niż długość jego własnych skrzydeł i rozbił się na tysiące kawałków na setki metrów przed brzozą. Film podważa takie durne myślenie i uczy krytycznego rozumowania oraz demaskuje manipulacje mediów w sprawie Smoleńska, to jak dawkowano nam kłamstwa. To dlatego sekciarze wierzący w pancerną brzozę tak bardzo boją się tego filmu. Dla nich krytyczne myślenie nie istnieje bo im nie pasuje. Jeśli chcą żyć w sekcie Laska i Anodiny to ich problem, ale niech chociaż nie krzywdzą swoich dzieci, niech dzieci wiedzą jak ich rodzice zostali zmanipulowani przez TVN, GW i inne media. Ktoś tu wspomniał, że piloci lądowali. To nieprawda. Byli zle naprowadzani przez Rosjan i to do wysokości 50 metrów. Film pokazuje to i demaskuje inne kłamstwa serwowane przez TVN i Rosjan, naprawdę warto to zobaczyć. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
głosowałem na PIS będę głosował na PIS w zamach nie wierze nie wierzyłem i nie będę wierzył na film oczywiście się nie wybieram ale jak będzie w tv to obejrzę,skoro oglądam z dziećmi kevina na święta to to też przerobie
Doczytalem do kevina i utwierdzilem się w przekonaniu co do elektoratu dojnej zmiany, chyba trzeba bedzie się w kolejnych wyborach zmobilizować, bo to niemożliwe żeby w cywilizowanym niby kraju takie cyrki były.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
głosowałem na PIS będę głosował na PIS w zamach nie wierze nie wierzyłem i nie będę wierzył na film oczywiście się nie wybieram ale jak będzie w tv to obejrzę,skoro oglądam z dziećmi kevina na święta to to też przerobie
Doczytalem do kevina i utwierdzilem się w przekonaniu co do elektoratu dojnej zmiany, chyba trzeba bedzie się w kolejnych wyborach zmobilizować, bo to niemożliwe żeby w cywilizowanym niby kraju takie cyrki były.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
markus napisał:
Byłem na filmie. Jest bardzo dobry. Mistrz Krauze zrobił dzieło życia nie tyle o samej katastrofie co o śledztwie i manipulacji mediów. Każdy zainteresowany dziennikarstwem powinien to zobaczyć. Uczniowie także. Według Laska, Millera i wielu ujawnionych tutaj w komentarzach nawiedzonych sekciarzy spod znaku pancernej brzozy, tupolew rozbił się o brzozę, zrobił beczkę na wysokości mniejszej niż długość jego własnych skrzydeł i rozbił się na tysiące kawałków na setki metrów przed brzozą. Film podważa takie durne myślenie i uczy krytycznego rozumowania oraz demaskuje manipulacje mediów w sprawie Smoleńska, to jak dawkowano nam kłamstwa. To dlatego sekciarze wierzący w pancerną brzozę tak bardzo boją się tego filmu. Dla nich krytyczne myślenie nie istnieje bo im nie pasuje. Jeśli chcą żyć w sekcie Laska i Anodiny to ich problem, ale niech chociaż nie krzywdzą swoich dzieci, niech dzieci wiedzą jak ich rodzice zostali zmanipulowani przez TVN, GW i inne media. Ktoś tu wspomniał, że piloci lądowali. To nieprawda. Byli zle naprowadzani przez Rosjan i to do wysokości 50 metrów. Film pokazuje to i demaskuje inne kłamstwa serwowane przez TVN i Rosjan, naprawdę warto to zobaczyć.
Towarzyszu nie wiem co cpiejecie w siedziebie pisu ale macie mocny towar, lokalni dilerzy wymiękaja. Szkoda, że twojego entuzjazmu nie potwierdza sam rezyser tego przydługiego filmiku propagandowego, polecam swietokrzyska gale kabaretową z samego konca wakacji. Wierząc w twoja inteligencje, którą z pewnoscia kiedyś posiadałeś, liczę że sie bedziesz dobrze bawił podczas oglądania :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Efekt kosy ścinającej przeszkody zależy m.in od kąta natarcia i prędkości. W tym przypadku samolot był już na torze wznoszącym, czyli skrzydło nie było ustawione prostopadle do brzozy i miał dość niewielką prędkość. Pozostały kikut skrzydła ok. 7 metrowej długości zmieścił się niestety pod samolotem umożliwiając jego obrót, co spowodowało upadek na bardzo miękkie poszycie dachu. Zupełnie inaczej byłoby gdyby upadł na podwozie. Fakt że upadł na dach widoczny był już od pierwszych zdjęć pokazanych z miejsca katastrofy, nikt go odrócił.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A Wy "tawarisz" zainwestujcie w słownik ortograficzny, nauczcie się interpunkcji, pomyślcie o jakimś kursie kultury języka i dopiero potem bierzcie się za publiczne wypowiadanie na forum.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Spasiba razwiedczik.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Patrz mu w oczy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Przy ciele jednego z mężczyzn znajdowała się noga kobiety z przywieszką z nazwiskiem… tegoż mężczyzny. W innym grobie znaleziono trzy ręce, w kolejnym dwie lewe dłonie. Nawet laik nie powinien tego pomylić"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 5 z 5

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...