Jako osoba odpowiedzialna w mieście za promocję muszę zareagować w ODNIESIENIU DO Audytu medialnego Ciszewski Public Relations - "Komunikacja miast z mediami" Sam natknąwszy się na zestawienie raportu odebrałem go optymistycznie, my (Biała Podlaska) jako małe miasto w tak doborowym towarzystwie aglomeracji... Aż się prosiło o poznanie kryteriów doboru miast wziętych do badania - zadzwoniłem do Ciszewski Public Relations S.A. - rozmawiałem z Prezesem Ciszewskim. Rozmowa mimo miłego jej przebiegu nie przyniosła wyczerpującej odpowiedzi nt. jednoznacznych kryteriów doboru miast do audytu... Prezes Ciszewski wspomniał, że „musieliśmy być w jakiś sposób zauważalni” przez dziennikarzy biorących udział w badaniu. A to już może świadczyć tylko na naszą korzyść, że inne miasta nie zostały zauważone. Machnąłbym na to wszystko ręką, wiedząc że miast na prawach powiatu o porównywalnym potencjale do Białej Podlaskiej (58 tys. mieszkańców) jest co najmniej kilkadziesiąt. A jak wiadomo dopiero pogłębiona i rzetelna analiza na tle grupy miast ŚREDNICH stanowić by mogła jako-takie narzędzie analityczno- porównawcze. Ale się myliłem, bo NIESTETY lokalne media robią już z tego użytek: I to jaki użytek..., wyrwane z kontekstu zestawienie podają jako JAKIŚ OBRAZ RZECZYWISTOŚCI: Cytat z Dziennika Wschodniego z dnia 16 czerwca 2009r. (str. 3)- "Jak radzimy sobie z promocją miast - Lublin pośrodku, Biała Podlaska na końcu" - i jaki czytelnicy otrzymują przekaz, że Biała Podlaska jest najgorsza, bo przecież ostatnia !!! -PROTESTUJĘ PRZECIWKO TAKIEMU UKAZYWANIU RZECZYWISTOŚCI – Bo wiem, że Biała Podlaska NIE JEST NAJGORSZYM MIASTEM, zarówno w skali kraju, jak i województwa lubelskiego !!! Swoją drogą ciekawy jestem czy dziennikarz z Dziennika Wschodniego opracowujący wzmiankowaną przeze mnie notkę zadał sobie trudu i zadzwonił do Ciszewski Public Relations..... myślę, że pytanie jest raczej retoryczne. Konkluzja jest następująca: Na przyszłość proszę o jednoznaczne podawanie kryteriów doboru próby badawczej. Dobrze byłoby też zawrzeć wzmiankę, że miasta - nazwijmy to średnie typu Suwałki czy Biała Podlaska dla zobrazowania ich miarodajnej pozycji powinny być porównywane na tle innych miast o podobnym potencjale. A jeśli nie, to powinno być NAPISANE DUŻYMI LITERAMI, że nie należy z takiego raportu wyciągać jakichkolwiek wniosków, BO KRÓTKO MÓWIĄC NIE JEST ON MIARODAJNY - PRZYNAJMNIEJ DLA TYCH DWÓCH MIAST. imię i nazwisko znane redakcji
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz