Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Jak wybrać dobry komputer? Porady dla seniora

Utworzony przez Gość, 21 września 2010 o 19:53 Powrót do artykułu
co za brednie :/ system operacyjny najpopularniejszy i niezawodny to Windows XP Professional, klawiature nie trzeba miec bez ogonka bo z tym trzeba zmieniac baterie (akumulatorki) a myszke polecam bez ogonka, aha i co najwazniejsze nigdy nie kupujcie komputer "gotowca" lepiej miec "skladaka" pozdro
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Najlepszy system dla osob ktore nie graja, nie uzywaja specjalistycznych programow to Linux a najlepiej wydanie Ubuntu. Nic nie trzeba robic a system dziala. Sam sie aktualizuje. Ladnie wyglada. I byle wnuczek go nie zasmieci bo nie bedzie wiedzial jak. A dziadzo wirusa z redtube nie sciagnie bo na linuxie nie chodza. Jak tos ma pytania w sprawie kompoterow zapraszam do komentowania moze cos poradzimy. Pozdrawiam
0
zgodzę się, z tym, że dla seniora lepsze ubuntu niż windows. Czemu? W Ubuntu wystarczy poczytać i znajdzie się program jaki nam potrzebny, w dodatku wszystko jest out-of-box. Pomijając, że aktualizuje się system, to razem z nim wszystkie programy! No i 400zł w kieszeni zostaje.
0
Gość napisał:
co za brednie :/ system operacyjny najpopularniejszy i niezawodny to Windows XP Professional, klawiature nie trzeba miec bez ogonka bo z tym trzeba zmieniac baterie (akumulatorki) a myszke polecam bez ogonka, aha i co najwazniejsze nigdy nie kupujcie komputer "gotowca" lepiej miec "skladaka" pozdro
Niezawodny? Bez przesady, Windows 7zdecydowanie lepiej wygląda jest bardziej stabilny i szybko wyszukuje sterowniki. A co do samej ceny za komputer bez monitora do 1000zł można dobry złożyć więc cena zawyżona:)
0
? Polecam komputer stacjonarny. Będziemy go mogli ustawić według własnych potrzeb. Laptop wymaga od nas siedzenia w określonej pozycji ? mówi Andrzej Sokołowski z firmy komputerowej Widar.
To chyba żart? Z laptopem możesz pójść wszędzie, usiąść, położyć się, w jakiej chcesz pozycji, już nie mówiąc o poborze prądu i zajmowanym miejscu. A stacjonarny? Siedzenie przy biurku w jednej wymuszonej pozycji. A to że stacjonarny jest dla starszej osoby lepszy to prawda, przede wszystkim tańszy i monitor duży można kupić. Ale te argumenty o ergonomii głoszone przez pana Andrzeja są do d**y. Albo pismaki coś pomieszali.
0
Marcin napisał:
Niezawodny? Bez przesady, Windows 7zdecydowanie lepiej wygląda jest bardziej stabilny i szybko wyszukuje sterowniki. A co do samej ceny za komputer bez monitora do 1000zł można dobry złożyć więc cena zawyżona:)
Co Ty piszesz o sterownikach, o których starszy człowiek nie wie nic ?? Je instaluje się tylko raz i jest spokój, ztesztą 7-mka, jest wolniejsza od XP-ka, zużywa o wiele więcej zasobów sprzętowych i tylko lepiej wygląda, ponadto potrafi uszkodzić baterię w laptopach ( http://www.google.pl/#hl=pl&q=rozwa%C5%BC+wymian%C4%99+baterii+windows+7&aq=0&aqi=g1&aql=&oq=rozwa%C5%BC+wymian%C4%99+baterii+w&gs_rfai=&fp=fcef6e6c40553dd9 ). Większość programów powiększających ekran nie działa lub nie w pełni współpracuje z W7.
0
Piszą 2200zł.. to ja oferuje się złożyć dobry komputer z monitorem za 1000zł mniej
0
MD napisał:
To chyba żart? Z laptopem możesz pójść wszędzie, usiąść, położyć się, w jakiej chcesz pozycji, już nie mówiąc o poborze prądu i zajmowanym miejscu. A stacjonarny? Siedzenie przy biurku w jednej wymuszonej pozycji. A to że stacjonarny jest dla starszej osoby lepszy to prawda, przede wszystkim tańszy i monitor duży można kupić. Ale te argumenty o ergonomii głoszone przez pana Andrzeja są do d**y. Albo pismaki coś pomieszali.
A ja np. mam okulary plusy i okazuje się że na laptopie pracować nie moge bo albo mam za krótkie ręce albo liter nie widze. Musialam klawiature dokupic chociaz mam laptopa 17 cali. Niestety laptop wymusza to ze monitor musi byc dokladnie na dlugosc reki albo juz sie człowiek męczy i to jest racja.
0
Ktosik napisał:
Najlepszy system dla osob ktore nie graja, nie uzywaja specjalistycznych programow to Linux a najlepiej wydanie Ubuntu. Nic nie trzeba robic a system dziala. Sam sie aktualizuje. Ladnie wyglada. I byle wnuczek go nie zasmieci bo nie bedzie wiedzial jak. A dziadzo wirusa z redtube nie sciagnie bo na linuxie nie chodza. :)Jak tos ma pytania w sprawie kompoterow zapraszam do komentowania moze cos poradzimy.Pozdrawiam
Linux to syf, jedna wielka wersja beta i przestań bełkotać. Doczytaj artykuł, bo nie zrozumiałeś. Starszy człowiek i linux....jasne. Wiesz co to jest oksymoron?
0
Czywiście, że starszy czlowiek i Linuks. Ja swojemu dziadkowi, który nie pracował wcześniej na Windzie zainstalowałem Linuksa i nie miał żadnych problemów z opanowaniem. Jak jesteś deb*** to i Linuks dla Ciebie trudny, albo nie potrafisz dobrać odpowiedniej dystrybucji
0
Ktosik napisał:
Najlepszy system dla osob ktore nie graja, nie uzywaja specjalistycznych programow to Linux a najlepiej wydanie Ubuntu. Nic nie trzeba robic a system dziala. Sam sie aktualizuje. Ladnie wyglada. I byle wnuczek go nie zasmieci bo nie bedzie wiedzial jak. A dziadzo wirusa z redtube nie sciagnie bo na linuxie nie chodza. :)Jak tos ma pytania w sprawie kompoterow zapraszam do komentowania moze cos poradzimy.Pozdrawiam
~Ktosik~ ja bym prosił o gotowy przepis komputerka pod linuxa tak żeby wszystko chodziło bez niepotrzebnych stresów i jakieś namiary na laptopa pod linuxa też bym prosił dziękuję
0

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: