Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Tomasz napisał:
No ale ktoś go wybrał. I to w pierwszej turze, z 55% poparciem. Powyższe teksty są pisane jak na zamówienie, tylko z jednej strony. Wiem, że kiedyś był jakiś konflikt z podobno bumelantem Hołodem, który czas w pracy marnował na wypisywanie rozmaitych inwektyw na temat wójta na forum. Powoli, wszystko musi się konsekwentnie wyjaśnić. Trzeba pozwolić wypowiedzieć się każdej ze stron. Sądy w Polsce nie są tak niezawisłe jak w zamierzeniach prawnych więc proszę wstrzymać konie i wysłuchać wszystkich stron konfliktu. Bez szaleńczych ataków.
Jeżeli chodzi o P. A. Hołoda, to więcej pomógł ludziom jak obecny wójt Samoń. A. Hołoda znał mieszkańców gm. Jastków a wójt siedzi w gminie i nie chce znać ludzi i ich potrzeb. On ma swoje potrzeby. Utrzymuje się z naszych pieniędzy !!! Wstydź się wójcie ! Życzę Tobie żebyś był bez pracy i na piechotę chodził !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nauczyciel napisał:
Gościu 3, wiem, że trudno w to uwierzyć, ale pan wójt zwalnia panią dyrektor, bo jej nie toleruje. Zadne warunki i wymagania na stanowisko dyrektora się nie zmieniły. Pan wójt jak ktoś ma inne zdanie lub poglądy, poprostu pozbywa się takich ludzi. pana Hołoda już w gminie nie ma. Ciekawe kto będzie następny!?
To są właśnie jego poglądy tolerancje i kultura osobista. może kiedyś dotrze to do niego że mieszkańcy gm. Jastków też takiego wójta nie tolerują i przyjdzie czas na to że zrobimy to samo z wójtem, co on robi z nami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nauczycielka napisał:
Brak słów. Strach pomyśleć co jeszcze może się zdarzyć, kto następny będzie niewygodny, albo kogo nie polubi wójt... Skoro dyrektorka wygrała konkurs, znaczy, że ma kwalifikacje na stanowisko dyrektora. W komisji są przecież przedstawiciele kuratorium i gminy. Nikt z nich nie poparłby kandydatki nie spełniającej wymogów. Konkurs organizuje gmina. Dlaczego wójt podważa zatem własną decyzję? Trudno zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi. W realnym życiu nie wszystkich lubimy, ale jeśli ktoś pracuje normalnie, czy działa zgodnie z prawem, to się go nie czepiamy. Dlaczego więc wójt czepił się dyrektorki? Po co z nią walczy? Dlaczego to robi? A co ze szkołą? z dziećmi? Takie "wojny" raczej nie sprzyjają szkołom. Czy wójt w ogóle pomyślał o tym, że szkoła nie może pracować normalnie jeśli on będzie walczył w sądach z dyrektorką? Czy w ogóle go to obchodzi?
Tak, zgadzam się z Panią. Może trzeba by się zastanowić nad tym, czy przypadkiem czegoś więcej nie oczekuje wójt Samoń od tej P. dyrektor ? Ta sprawa może mieć inne oblicze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tomasz napisał:
A dlaczego wasze dzieci miałyby mieć dofinansowanie do posiłków? Z czyjej kieszeni to dofinansowanie?
Dofinansowanie dzieci mają na pewno nie z kieszonki wójta bądź Pana, Panie Tomaszu ! To są NASZE wspólne pieniądze. A jeżeli chodzi o to, to Wójt Samoń m.inn. utrzymuje się z nich !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mieszkanka gminy napisał:
Proponuje pomyśleć o referendum. Niech każdy, kto chciałby referendum przesle informacje do swoich znajomych - mieszkańców gminy. Policzymy ile nas jest, a z tego co wiem, sporo.Dołączają kolejne miejscowości, które wójt oszukał w kampanii wyborczej, a teraz nawet nie raczy przyjechac na spotkanie. Biorąc pod uwagę, iż poprzez Internet można się zorganizować - wystarczy przykład arabskiej wiosny - to możemy w sposób demokratyczny podziekowac naszemu lokalnemu dyktatorowi.
Na pewno jest bardzo dużo ludzi za referendum. Właśnie byłam na spotkaniu w Szkole Podstawowej w Snopkowie, na które miał przyjechać wójt i wysłał sekretarza, bo widocznie doszedł do wniosku że, sekretarz i radni którzy brali udział w tym spotkaniu są bardziej kompetentni jak on sam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mieszkanka2 napisał:
No własnie, a gdzie potężna siła obywatelskiego sprzeciwu? Czytam komentarze i chciałabym powiedzieć Panu Tomaszowi, że szkoda, że nie był pod gminą w poniedziałek, to poznałby stanowisko drugiej strony - wojta. Wojt miał propozycję, aby wystapić do kuratorium po opinie, czy Pani Dyrektor ma odpowiednie wyksztalcenie i kwalifikacje do pełnienia swoje funkcji. I co? - i odpowiedział, że kurator nie jest odpowiednia instancja do stwierdzenia, czy ktos ma czy nie ma wyksztalcenie pedagogiczne. Odpowiednią instancja jest on - wójt i jego radca prawny. Uff! Dawno nie widziałam człowieka z tak zła wolą, tak zacietrzewionego, tak ignorującego wszystko i wszystkich. To nie jest osoba, ktora powinna pelnic funkcje publiczne! Jemu nie chodzi o żadne dobro, jemu chodzi wylacznie o prywatną zemstę. Obawiam sie, sądząc po znajomosci rzeczy i retoryce, iz Pan Tomasz, to nick wójta. Ale dobrze, prosze czytać co o Panu sądzą mieszkańcy. Nie myślę, żeby to wywołało zmiane Pańskiego postepowania, zbyt pewnie się Pan czuje na tym stołku, ale siła obywatelskiego sprzeciwu może Pana zaskoczyc.
Przecież to widać kim jest ten Tomasz, ale i tak nikt jego wypowiedzi nie bierze pod uwagę, bo są również głupie jak i wójta Samonia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Michał napisał:
Za co wy kochacie tę dyrektorkę? Za oszustwo, lenistwo, za to że nie ma uprawnień pedagogicznych, a uczyła wasze dzieci. Ludzie zacznijcie myśleć! Proponuję zacząć wąchać Panią dyrektor co rano czym pachnie i jakie ma oczy, może coś w końcu zrozumiecie. Wójt ma rację, popieramy go całym sercem i życzymy aby usunął tę Panią raz na zawsze.
Co Ty człowieku takie głupoty wypisujesz !!! Usunąć to on może ale ale sobie zęba Rodzice i ich dzieci lepiej wiedzą kogo chcą mieć. Czy wójt Samoń musi kochać Panią dyrektor ? Nie ma już kogo ? Widać że coś z główką ma nie tak !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ewus121 napisał:
Jak to możliwe, ze przez lata nie odkryto przygotowania pedagogicznego tej Pani. Gdzie było kuratorium, Wójt nie musi tak dobrze znać papierów dyrektorki. Tym się zajmuje Pani od oświaty w gminie. Teraz dopiero wyszło szydło z worka. Brawo Panie Wójcie! Trzymamy kciuki, lepiej późno niż wcale.
A no właśnie, tak to jest, że wójt Samoń nic nie odkrył oprócz własnego oblicza. Wyszło szydło z worka, kim jest wójt i do czego się nadaje. Z tego co widać to wójta coś innego u P. dyrektor interesuje a nie jej papierki. Proponuję żeby wójt Samoń wystąpił w programie TOP-MODEL z łopatą, to będzie ciekawsza strona dla niego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mieszkanka napisał:
Dofinansowanie dzieci mają na pewno nie z kieszonki wójta bądź Pana, Panie Tomaszu ! To są NASZE wspólne pieniądze. A jeżeli chodzi o to, to Wójt Samoń m.inn. utrzymuje się z nich !
No dobrze, ale to są też moje pieniądze. Mojej żony i moich dzieci. I może ja nie chcę by były przeznaczone na "dożywianie" dzieci, które te szkolne, średniosmaczne obiady wyrzucą do kosza. Wiem jak jest. Darowanego się nie szanuje. Dopiero gdy ktoś zapracuje to będzie cenił to co sobie kupi. A z tego co teraz się dowiedziałem to wójt niepotrzebnie się szarpie i prowadzi tę walkę. Teraz pewnie głupio mu oddać pola swoim przeciwnikom. Powiedzcie mi tylko za kim w wyborach na wójta lobbowała pani dyrektor? Za Hołodem czy Gorczycą?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tomasz napisał:
No dobrze, ale to są też moje pieniądze. Mojej żony i moich dzieci. I może ja nie chcę by były przeznaczone na "dożywianie" dzieci, które te szkolne, średniosmaczne obiady wyrzucą do kosza. Wiem jak jest. Darowanego się nie szanuje. Dopiero gdy ktoś zapracuje to będzie cenił to co sobie kupi. A z tego co teraz się dowiedziałem to wójt niepotrzebnie się szarpie i prowadzi tę walkę. Teraz pewnie głupio mu oddać pola swoim przeciwnikom. Powiedzcie mi tylko za kim w wyborach na wójta lobbowała pani dyrektor? Za Hołodem czy Gorczycą?
Te pieniądze są NASZE !!! Trzeba być bez serca żeby żałować tych parę groszy dla dzieci, żeby nie podzielić się z nimi w ten sposób chlebem ! Jak się Pan nie wstydzi wypisywać takie brednie ! Oby P. rodzina doświadczyła biedy i pragnęła tego kawałka chleba ! Nie ważne jest na kogo kto głosował ! Ważne jest i interesuje nas kto jest i czy właściwie wykonuje powierzone mu obowiązki! Nie wspomnę o obietnicach wójta Samonia w kampanii przedwyborczej. To on reprezentuje gminę i jest dla wszystkich jej mieszkańców a nie tylko dla wybranych jednostek. Niech się wykaże w swojej pracy że trafnie został wybrany większością głosów. Gminy i jej mieszkańców nie można dzielić na lepszych i gorszych. Wstyd ! Wójt Samoń nie potrafi żyć w zgodzie z pracownikami gminy a co dopiero mówić o mieszkańcach ! To MY jemu płacimy za to że źle rządzi ! Nie, tak być nie może !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie znam Pana Wójta osobiście - i szczerze nie żałuję. Sporo znajomych z Lublina, którzy się pobudowali w okolicach Jastkowa pytało się przed ostatnimi wyborami na kogo głosować - bo nie znają ludzi, więc powiedziałem, że na Pana Samonia - teraz już poopowiadałem im jakie to szopki odstawia Pan Samoń i że głosowanie na niego było błędem, więc do następnych wyborów nawet nie musi startować bo i tak pewnie nie wygra, obawiam się, że Pan Gorczyca będzie startował w następnych wyborach, a to ten sam poziom co Pan Samoń. Nie wiem czy to tak od nadmiaru władzy się w du...pie przewraca. Mąż Pani Dyrektor w Jastkowie miał Gościniec Zacisze, swego czasu Pan Wójt zakazał pracownikom gminy zamawiana posiłków w Zaciszu - nie wiem czy to ze względu na rozgrywki z Panią Dyrektor, czy może zawiść że ktoś ma lepiej. Ot wybraliśmy takiego gbura i prostaka, no ale będą następne wybory, to się mieszkańcy odwdzięczą. Nie będzie mydlenia oczu, że Wójt kanalizację wybudował i drogi - bo na to pracowali pracownicy gminy, a Pan Wójt myśli że śmietankę tylko spije, ale się może przeliczyć. Najgorzej będzie jak nie będzie sensownego kandydata, ale na razie nie ma co się na zapas martwić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mieszkanka gminy Jastków napisał:
Te pieniądze są NASZE !!! Trzeba być bez serca żeby żałować tych parę groszy dla dzieci, żeby nie podzielić się z nimi w ten sposób chlebem ! Jak się Pan nie wstydzi wypisywać takie brednie ! Oby P. rodzina doświadczyła biedy i pragnęła tego kawałka chleba ! Nie ważne jest na kogo kto głosował ! Ważne jest i interesuje nas kto jest i czy właściwie wykonuje powierzone mu obowiązki! Nie wspomnę o obietnicach wójta Samonia w kampanii przedwyborczej. To on reprezentuje gminę i jest dla wszystkich jej mieszkańców a nie tylko dla wybranych jednostek. Niech się wykaże w swojej pracy że trafnie został wybrany większością głosów. Gminy i jej mieszkańców nie można dzielić na lepszych i gorszych. Wstyd ! Wójt Samoń nie potrafi żyć w zgodzie z pracownikami gminy a co dopiero mówić o mieszkańcach ! To MY jemu płacimy za to że źle rządzi ! Nie, tak być nie może !!!
Katolickie miłosierdzie: "Oby P. rodzina doświadczyła biedy i pragnęła tego kawałka chleba". Ładnie, ładnie... W Polsce nie ma teraz głodu i nędzy. Jeśli ktoś głośno narzeka na brak jedzenia to oznacza, że za dużo przepuścił na wódę i papierosy. Co najwyżej ciche i wstydliwe osoby cierpią w samotności, ale one zazwyczaj nie mają odwagi by wyciągać ręce po cudze. Za to krzykacze - oczywiście! Masz więcej to oddawaj! Pracujesz ciężko, zarabiasz dużo? Oddawaj, bo ja chcę dłużej zbijać bąki. To na rodzicach spoczywa obowiązek wychowania i wykarmienia - nie na szkole.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najwyższy czas uwolnić naszą Gminę od takich rządów.To wstyd i kompromitacja.Wójt Samoń wyróżnia posadami tych którzy najlepiej potrafią się podlizywać, albo są dobrymi jego znajomymi.Zróbmy coś zanim doprowadzi naszą gminę do upadku, zadłuży i wysprzeda wszystko co się da.On nie może sam decydować ! Radni gdzie są wasze głosy!Wójt wykonuje wasze uchwały i was obciąży odpowiedzialnością za swoje błędne decyzje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no i ja się pytam człowieku dumny ty jesteś z siebie zdajesz sobie sprawę z tego co robisz?masz ty wogóle rozum i godnośc człowieka?ja nie wiem ale żałosny typek z ciebie ,chyba nie pomyślałes nawet co robisz i kogo obrażasz ,możesz sobie obrażac tych co na to zasłużyli sobie ale nie naszego papieża polaka naszego rodaka wielką osobę ,i tak wyjątkowa i ważną bo to nie jest ktoś tam taki sobie że możesz go sobie wyśmiać bo tak ci się podoba nie wiem w jakiej ty się wychowałes rodzinie ale chyba ty nie wiem nie rozumiesz co to jest wiara .jeśli myslisz że jestes wspaniały to jestes zwykłym czubkiem którego ktoś nie odizolował jeszcze od społeczeństwa ,nie wiem co w tym jest takie śmieszne ale czepcie się stalina albo hitlera albo innych zwyrodnialców a nie czepiacie się takiej świętej osoby jak papież jan paweł 2 .jak można wogóle publicznie zamieszczac takie zdięcia na forach internetowych?ja się pytam kto powinien za to odpowiedziec bo chyba widac że do koscioła nie chodzi jak jestes nie wiem ateistą albo wierzysz w jakies sekty czy wogóle jestes może ty sługą szatana a nie będziesz z papieża robił takiego ,to ty chyba jestes jakis nie wiem co sie jarasz pomiotami szatana .wez pomyśl sobie ile papież zrobił ,on był kimś a ty kim jestes żeby z niego sobie robić kpiny co? kto dał ci prawo obrażac wogóle papieża naszego ?pomyślałes wogóle nad tym że to nie jest osoba taka sobie że ją wyśmieje i mnie będa wszyscy chwalic? wez dziecko naprawdę jestes jakis psycholek bo w przeciwieństwie do ciebie to papież jest autorytetem dla mnie a ty to nie wiem czyim możesz być autorytetem chyba takich samych jakiś głupków jak ty którzy nie wiedza co to kosciół i religia ,widac że się nie modlisz i nie chodzisz na religie do szkoły ,widac nie szanujesz religii to nie wiem jak chcesz to sobie wez swoje zdięcie wstaw ciekawe czy byś sie odważył .naprawdę wezta się dzieci zastanówcie co wy roicie bo nie macie widac pojęcia o tym kim był papież jan paweł2 jak nie jestescie w pełni rozwinięte umysłowo to się nie zabierajcie za taką osobę jak ojciec swięty bo to świadczy o tym że nie macie chyba w domu krzyża ani jednego obraza świętego nie chodzi tutaj o kosciół mnie ale wogóle ogólnie o zasady wiary żeby mieć jakąs godnosc bo papież nikogo nie obrażał a ty za co go obrażasz co? no powiedz za co obrażasz taką osobę jak ojciec święty ?brak mnie słów ale jakbyś miał pojęcie chociaz i sięgnął po pismo święte i poczytał sobie to może byś się odmienił .nie wiem idz do kościoła bo widac już dawno szatan jest w tobie człowieku ,nie lubisz kościoła to chociaż siedz cicho i nie obrażaj innych ludzi .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nauczyciel napisał:
nie masz aktualnej wiedzy na temat prawa oświatowego.Nic się nie zmieniło jeżeli chodzi o powoływanie dyrektora.To jest dyrektorka z konkursu i ona jest na prawie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przepisy się zmieniły ale nie dotyczą nauczycieli którzy nabyli status nauczyciela dyplomowanego przed 20 laty
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mieszkanka2 napisał:
No własnie, a gdzie potężna siła obywatelskiego sprzeciwu? Czytam komentarze i chciałabym powiedzieć Panu Tomaszowi, że szkoda, że nie był pod gminą w poniedziałek, to poznałby stanowisko drugiej strony - wojta. Wojt miał propozycję, aby wystapić do kuratorium po opinie, czy Pani Dyrektor ma odpowiednie wyksztalcenie i kwalifikacje do pełnienia swoje funkcji. I co? - i odpowiedział, że kurator nie jest odpowiednia instancja do stwierdzenia, czy ktos ma czy nie ma wyksztalcenie pedagogiczne. Odpowiednią instancja jest on - wójt i jego radca prawny. Uff! Dawno nie widziałam człowieka z tak zła wolą, tak zacietrzewionego, tak ignorującego wszystko i wszystkich. To nie jest osoba, ktora powinna pelnic funkcje publiczne! Jemu nie chodzi o żadne dobro, jemu chodzi wylacznie o prywatną zemstę. Obawiam sie, sądząc po znajomosci rzeczy i retoryce, iz Pan Tomasz, to nick wójta. Ale dobrze, prosze czytać co o Panu sądzą mieszkańcy. Nie myślę, żeby to wywołało zmiane Pańskiego postepowania, zbyt pewnie się Pan czuje na tym stołku, ale siła obywatelskiego sprzeciwu może Pana zaskoczyc.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jesteśmy bezradni. Pan Wójt osiągnął swój cel i Pani Beta Dzierżak nie jest już dyrektorem. Wola Pana Wójta stanęła ponad wyrokami sądu. Naprawdę są powody do strachu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To doprawdy żenujące - tyle jest do zrobieia a wójt prowadzi swoje prywatne wojenki. Zasada "dziel i rządź" w tej gminie to norma. Jest za referendum - nam potrzebny jest zdolny menager a nie zacietrzewiony prostaczek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To nawet śmieszne, bo w temacie o likwidacji szkoły w Brzozówce na forum regionu kraśnickiego pospólstwo także uważa mnie za tamtejszego wójta. Panem Samoniem nie jestem, uważam że jego działania są w tej chwili nierozważne i zbyt gwałtowne i tylko stabilizują panią dyrektor na dość wysokiej pozycji. Osoby, które stanowią zagrożenie dla prowadzenia polityki powinny być odsuwane od stanowisk w mniej bezpośredni sposób. Na pewno niezasadnie jest dyskutować z wyrokami sądów i teraz z mediami. Z takim poparciem jakie miał pan Samoń po listopadzie zeszłego roku mógłby ukręcić łeb niejednej hydrze, która zdradzałaby skłonności wichrzycielskie. Teraz będzie to trudne i chyba trzeba przejść do obrony?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...