Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Konflikt w Jastkowie: Zostawcie przedszkole w spokoju

Utworzony przez Znawca sprawy, 14 stycznia 2010 r. o 21:12 Powrót do artykułu
~gamon~ napisał:
Może ktoś ma prace dla córki audytora??? Pilnie potrzebna od zaraz. Ludzie wtedy skończą sie kłopoty.
jak tak dobrze umie "francuski" to da sobie radę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie wojcie mam nadzeje że pan się zastanowi nad swoimi decyzjami związanymi z przedszkolem w końcu tu powinno się liczyć dobro dzieci, które potrzebują dużo czasu na adaptację w nowym miejscu. Ciekawe czy pan był tam chociaż raz i widział te dzieci jak one tam funkcjonują, jak się czują w środowisku, które przecież niedawno poznały i dla niektóych staje się ono miejscem bezpiecznym (dopiero po kilku miesiącach). Nie wyobrażam sobie tych dzieci, które przyjdą od lutego i zastaną budynek,który znają ale tylko to bo reszta już będzie inna, ich spokojne miejsce które zaakceptowały znów stanie się dla nich czymś nowym i obcym. Zastanawiam się także jaką osobą jest ten pan który za wszelką cenę chce mieć to przedszkole. Jeśli jest on osobą zna się na dzieciach i wie jak prowadzi się przedszkole to na pewno powinien zdawać sobie sprawę, że niszczy tym dzieciom ich świat w tym przedszkolu (wiem że niektóre dzieci jeszcze ciągle mają problem i popłakują za domem mimo iż bawią się i widać że też dobrze czują w tym otoczeniu). Wiem też że była już propozycja podpisana przez pana Wójta na to aby nic nie zmieniać tym dzieciom przynajmniej do końca roku szkolnego przecież to wcale nie jest już dla dorosłych tak bardzo dużo, a dla tych maluchów to naprawdę bardzo wiele. Przecież nie powinny być najważniejsze pieniądze tylko dobro tych dzieci. Odpowiedzmy sobie na pytanie kim są oosoby, które chcą prowadzić przedszkole, ale już teraz nie licza sie z dziećmi, czy naprawde oni nadają się do prowadzenia przedszkola?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może dodam jeszcze jeden M A Ł O I S T O T N Y fakt o którym przed chwilą się dowiedziałem . W projekcie budżetu Gminy na 2010 r. w paragrafie - dotacje dla przedszkoli niepublicznych - wzrost kwoty w stosunku do ubiegłego roku wynosi bagatela ponad 106 tys. zł , oczywiście to czysty przypadek i Pan audytor i jego córka nic na ten temat nie wiedzieli , zapewne i Pan Samoń nic niestosownego w tym nie widzi . Droga MIESZKANKO to też jest fakt , do sprawdzenia . I oto cały powód zamieszania wokół przedszkola KASA , stąd ten pośpiech w organizowaniu przetargu bo jak wygra córka to się budżet w tym kształcie uchwali , a jak dotychczasowy najemca to się dotacje zmniejszy ,bo budżet podobno musi być uchwalony do 31 stycznia . Ale dlaczego za pazerność dorosłych płacą najmłodsi ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja twierdzę że ZBYCHU i tak załatwi sprawę pomyśli córeczki audytora NA 95 % że załatwi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba przyznać, że robi się coraz ciekawiej. Może niebawem się dowiemy gdzie tkwi całe sedno sprawy, bo też mi się wydawało dziwne, że ktoś tak nagle zapragnął w tym miejscu robić przedszkole.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
A ja twierdzę że ZBYCHU i tak załatwi sprawę pomyśli córeczki audytora NA 95 % że załatwi
Sugerujesz, że audytor coś ma w zanadrzu??????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mieszkaniec napisał:
Może dodam jeszcze jeden M A Ł O I S T O T N Y fakt o którym przed chwilą się dowiedziałem . W projekcie budżetu Gminy na 2010 r. w paragrafie - dotacje dla przedszkoli niepublicznych - wzrost kwoty w stosunku do ubiegłego roku wynosi bagatela ponad 106 tys. zł , oczywiście to czysty przypadek i Pan audytor i jego córka nic na ten temat nie wiedzieli , zapewne i Pan Samoń nic niestosownego w tym nie widzi . Droga MIESZKANKO to też jest fakt , do sprawdzenia . I oto cały powód zamieszania wokół przedszkola KASA , stąd ten pośpiech w organizowaniu przetargu bo jak wygra córka to się budżet w tym kształcie uchwali , a jak dotychczasowy najemca to się dotacje zmniejszy ,bo budżet podobno musi być uchwalony do 31 stycznia . Ale dlaczego za pazerność dorosłych płacą najmłodsi ?
Niektórzy dorośli, a do tych zalicza się wójt, uważaja, że dzieciom przedszkole nie jest potrzebne. On chyba w każdym razie nie chodził i jak widac ma z ludźmi bardzo dobre relacje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
postronny!! napisał:
A tak z drugiej stronny to ciekawe dlaczego autor tego artykułu (mieszkaniec naszej gminy-Tomaszowice) pisze w swojej pracy tylko o tym co złego dzieje się w naszej gminie a nigdy nie napisał dobrego słowa????
Może Postronny patrzysz przez inne okulary (różowe) bo rzeczywistość jest taka, ze przez ostatnie 3 lata nie ma żadnych pozytywnych zdarzeń w gminie Jastków, o których można pisać pozytywnie. Walka ze wszystkimi, którzy mają odmienne zdanie od Wójta i audytora, czy to jest pozytywne ? Kłamstwa, którymi posługuje się obecna władza wzbijają się wyżej od Kondora. Przykład w Gazecie Jastkowskiej (biuletyn Wójta-poprzedni numer) budowa szkoły w Tomaszowicach pomysł obecnego Wójta, nic bardziej mylnego. Fakt, iż w budowanie kamienia węgielnego jest za obecnej władzy ale projekty powstały za poprzednika o czym obecny Pan Wójt nie raczył wspomnieć, a wytknął likwidację szkół w Moszenkach, Sieprawicach i Filii w Marysinie. Racjonalizacja sieci szkół w 1998r sprawiła, że można było ze skromnego budżety Gminy wygospodarować środki na budowę szkół w Snopkowie, Płouszowicach, termomodernizację i remont Sali Gimnastyczne w Jastkowie, taka jest prawda Panie Wójcie. Pan natomiast swoimi działaniami nie przyczynia się do rozwoju edukacji na terenie Gminy Jastków choćby poprzez rozrabianie (Pański audytor) projektu na Kluby Przedszkolaków, a teraz należy dołączyć również walkę z Przedszkolem "Stokrotka" dobrze funkcjonującym, może by tak ktos z władz, a może Rady Gminy poszedł po rozum do Głowy ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gorczyca wracaj, bo oszołomy rządzą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
będą jaja jak nikt nie zapisze dzieci do nowego przedszkola, albo zapisze się 10 dzieciaków - dotacja na 10 dzieciaków to 4150 plus czesne 900razem ok 5000 a 3 tys trzeba miesiąc w miesiąc płacić. Do tego media, podatki, ubezpieczenia i pobory dla wychowawców. Na Zbożowej w Lublinie jest nowe przedszkole i jest kilkanaście wolnych miejsc. Wystarczy, że 15 dzieci pójdzie do Lublina i już dmina Jastków płaci do miasta stawkę dotacji wyższą o 40% czyli ok. 750 zł miesięcznie za dziecko. Gdzie tu logika i troska o finanse gminy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No ijuż wiadomo, dlaczego audytor bombarduje Kluby Przedszkolaka!!!!! Jak mu się uda je zlikwidować potencjalnie zwiększy się liczba dzieciaków do przedszkola, a jak wiadomo dzieci do przedszkola będą chodzić tylko przez 2 lata, za rok 5 latki idą do zerówki. Jak takim ludziom, którzy liczą tylko na zysk oddać dzieci pod opiekę????? Ja bym nie dała mojego dziecka nawet na 10 min, rodzice!!!!!! to przecież z tego co tu piszecie ludzie mściwi!!!!, jak im oddać to co macie najlepszego????? własne najukochańsze dzieci?? NIGDY!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
będą jaja jak nikt nie zapisze dzieci do nowego przedszkola, albo zapisze się 10 dzieciaków - dotacja na 10 dzieciaków to 4150 plus czesne 900razem ok 5000 a 3 tys trzeba miesiąc w miesiąc płacić. Do tego media, podatki, ubezpieczenia i pobory dla wychowawców. Na Zbożowej w Lublinie jest nowe przedszkole i jest kilkanaście wolnych miejsc. Wystarczy, że 15 dzieci pójdzie do Lublina i już dmina Jastków płaci do miasta stawkę dotacji wyższą o 40% czyli ok. 750 zł miesięcznie za dziecko. Gdzie tu logika i troska o finanse gminy?
Świetne spostrzeżenia! Zamiast tworzyć miejsca dla dzieci i miejsca pracy wyprowadzi się pieniądze do Lublina. I tak już chyba niemało gmina Jastków płaci do Lublina zamiast np. utworzyć przedszkole w Marysinie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie narzekajcie, że się nic nie robi przecież będzie centrum społeczno-kulturalne w Ługowie. Zobaczcie na stronie gminy.Tam idzie niezła kasa mimo, że prawie nie ma dzieci. Tak trzeba, żeby radny nie rozmyślił się z podnoszeniem ręki po myśli wójta. W Marysinie się nic nie zrobi bo radny nie jest zwolennikiem a i mieszkańcy zbyt dużo oczekują i stresują wójta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
samorządowiec napisał:
Gorczyca wracaj, bo oszołomy rządzą.
j/w
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
LEŃ Na urzędzie siedzi leń, Nic nie robi cały dzień. "O, wypraszam to sobie! Jak to? Ja nic nie robię? A kto siedzi na urzędzie? A kto spisek węszy wszędzie? A kto dzisiaj pluł i łapał? A kto audytora w pupe podrapał? A kto posadził córkę sołtysa pod kloszem? O - o! Proszę!" Na urzędzie siedzi leń, Nic nie robi cały dzień. "Przepraszam! A w urzędzie nie byłem? A interesantów nie zmyłem? A nie wkurzyłem Grzegorczyka? I nie pokazałem języka? A nie chciałem Królem być? To wszystko nazywa się nic?" Na urzędzie siedzi leń, Nic nie robi cały dzień. Nie pojechał z Komisją na drogi, bo mu się nie chciało, Nie zrobił poczty, bo czasu miał za mało, Nie wysłuchał mieszkańców, bo nie miał ochoty, Nie powiedział "dzień dobry", bo z tym za dużo roboty, Nie zbudował basenu, bo za daleko jest woda, Nie walczył o przedszkole, bo pana „B” było mu szkoda. Miał coś mądrego powiedzieć - tylko ustami mlasnął, Miał coś zrobić - nie zdążył - zasnął. Śniło mu się, że nad czymś ogromnie się trudził. Tak się zmęczył, że się po wyborach z ręką w nocniku obudził.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na urzędzie siedzi ćwok, Nic nie robi cały rok.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ile jest się w stanie zrobić zeby przejąć przedszkole? oto pismo zięcia audytora skierowane do wójta 13 stycznia. Lublin. dnia I3 stycznia 2010 Pan Zbigniew Samoń Wójt Gminy Jastków Szanowny Panie Wójcie, W dniu 12 Stycznia 2010 r. Przewodniczący komisji przetargowej powołanej w celu Przeprowadzenia postępowania przetargowego na najem Przedszkola w budynku Szkoły Podstawowej w Jastkowie poinformował uczestników przetargu o tym, że pomieszczenia Przedszkola będą W posiadaniu bezumownym dotychczasowego najemcy - w zasadzie do bliżej nieokreślonego dnia - za cenę wywoławczą podaną do przetargu, tj. 1500 zł miesięcznie. Informacja ta pozostaje W wyraźnej sprzeczności z przepisami ustawy o gospodarce nieruchomościami, która w sposób jednoznaczny wskazuje na to, że oddanie nieruchomości w najem (temu samemu najemcy)na okres dłuższy niż 3 lata, wymaga przeprowadzenia postępowania przetargowego. Pomijając, w tej chwili, kwestię przyczyn nieprawidłowości leżących po stronie osób przygotowujących postępowanie przetargowe jak i możliwość ich przeprowadzenia - bez konieczności wszczynania kolejnego postępowania przetargowego - niniejszym składam ofertę wynajęcia pomieszczeń przedszkola, od dnia 1 lutego 2010 r. na okres określony przez Pana Wójta, lecz nie dłuższy niż 3 lata, za czynsz najmu w wysokości 3.000zł miesięcznie (niezależnie od wysokości ponoszonych opłat związanych z najmem), z zachowaniem wysokości czesnego wnoszonego dotychczas przez rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola oraz bezpłatnym wprowadzeniem do zajęć dzieci w przedszkolu nauki języka francuskiego, którego koszty własne Szacuję na kwotę l.000 zł. Rozważę także możliwość utrudnienia jednego z obecnych nauczycieli przedszkola. Przyjęcie mojej oferty, znacznie korzystniejszej od złożonej z naruszeniem przepisów prawa przez Przewodniczącego komisji przetargowej dotychczasowemu najemcy będzie wyrazem troski Pana Wójta o finanse gminy oraz poziom nauczania w przedszkolu. Leszek Michał Kocki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
jak tak dobrze umie "francuski" to da sobie radę
uważaj co piszesz vide art. 212 par. 2 kk
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Od piętbastu ponad lat, na urzędzie siedzi Krak, Za Gorczusia czy samsusia, Choć w fotelu to na wznak.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Na urzędzie siedzi ćwok, Nic nie robi cały rok.
Na urzędzie siedzi ....., Męczy ludzi cały rok, Rok to mało!!!! - trzy i pół, Czy to Wójt jest? czy to m..ł?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...