Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kościół zaklejony, organista wystraszony

Utworzony przez Pinokio, 7 grudnia 2007 r. o 08:34 Powrót do artykułu
Uważam, że nie ma powodów do obaw. Już w planach było, że osiedle Zachód liczyć będzie 45000 mieszkańców, a przy I AWP będą dwa kina, teatr i muzeum. Można spać spokojnie. Jak komuszki coś zaplanują to nic z tego nie wyjdzie. Biorącpod uwagę zdolności inwestycyjne Pani Preyzdent jakie wykazała szefując w TBS mój spokój jest uzasadniony.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uważam że to co dzieje się w parafii w Zakrzówku przekracza juz granice rozsądku...część parafian oczernia ks. proboszcza bo chcą nie wiadomo co pokazać...ich zachowanie jest karygodne to przez takich ludzi jak ta grupa "katolików", która jest przeciwna urzędowaniu ks.Ryszarda Sołtysa, parafia w Zakrzówku ma coraz gorszą opinię...a prawda jest taka że ten proboszcz wiele zrobił dla tej parafi. Odremontował kościół wewnątrz i z zewnątrz, wyremontował dzwonnice, zakupił nowe elektryczne dzwony bo tamte nie nadawały sie do użytku i stanowiły zagrożenie, odnowił obrazy, kupił plac na parking przy cmentarzu, kupił nowe ławki, ambonę, ławke dla ministrantów, zrobił porządek dookoła kościoła...napewno coś pominęłam, ale to i tak jest dużo...te wszystkie oskażenia idące w stronę ks. proboszcza są nieprawdziwe!!! Ludzie opamiętajcie się!!! Nie oczerniajcie duchownych, którym naprawde zależy na dobru parafii!!!Nie oceniajcie ludzi po nieprawdziwych pogłoskach!!!Kościół to miejsce święte, o które ten proboszcz dba i jestem naprawde zażenowana tą całą sytuacją, a obraz zaklejonych drzwi woła o pomstę do nieba...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dalej ciekawie w Zakrzówku. Tyle osób na nabożeństwach, tak ciekawie prowadzone nauki. I co z tego? Kogo to obchodzi? Jeszcze niedawno byłam przekonana, że zło jest daleko, zaś ludzie dokoła mnie, nawet jeżeli nie wszyscy darzą się sympatią, w gruncie rzeczy są poczciwi i niezdolni do niegodziwości. Nieuleczalna optymistka! Ile jadu jest w tych, którzy komentowali "Dzwonnika...".Jakie pokłady podłości trzeba mieć w sobie, żeby po nazwisku poniewierać księdza, proboszcza, katechetkę. Bronię ich nie z racji wykonywanych zawodów, ale jako ludzi - po prostu. Niektórzy znaleźli sobie śmietnik internet i wrzucają tam najgorszą padlinę - swoje oszczerstwa. Tylko niech się nie zdziwią - to się daje namierzyć organom ścigania. Inspiratorzy całej tej wojny powinni wcześniej się zastanowić nad ewentualnymi skutkami swoich działań. Nie ma co się teraz tłumaczyć, w tej chwili i tak jesteście w opinii publicznej pierwszymi podejrzanymi. Kto sieje wiatr - zbiera burzę. Mnie nawet trochę jest tych osób żal, zwłaszcza organisty i jego rodziny - ale cóż, mają to na własne życzenie. Kto mieczem wojuje, od miecza ginie. Czy dalej wspierać ich będą przyjaciele, którzy tak im doradzali? Życie jest życiem, płotki się złapią, szczupaki odpłyną. Wszak święta blisko. A więc radujmy się, ochoczo przystępujmy do Komunii św., tak żeby sąsiedzi i znajomi widzieli a nasze grzechy to tylko nasza prywatna sprawa. Zresztą, ja nie osądzam; nie od tego jestem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie bardzo rozumiem dlaczego osoby które się wypowiadają na forum tak bardzo bronią tego klechę, a może to on sam próbuje się tak wybielić? Czy wszyscy już zapomnieli jaki on jest świętobliwy? a sam początek jego proboszczowania? czy to normalne,że przegrywa w karty nowe auto o ile sie nie mylę był to opel astra, a utrzymywanie tzw. gosposi? dlaczego nie jest to osoba w jego wieku lub starsza co to zna się na porządkach i gotowaniu? bo nie byłoby kogo po tyłku poklepać. A może wreszcie ktoś się zlituje i wywiezie darmozjada na taczkach, bo tylko na to zasługuje. Kto robi problemy mieszkańcom i traktuje parafie jako własny folwark? sprzedać dzwony czemu nie- będzie na karciane długi. A on będzie miał czelność chodzić po ludzkich domach i głosić słowo boże i jeszcze wyciągać rece po kasę? Ludzie zrzućcie wreszcie klapki z oczu zobaczcie jak on was opętał. Dlaczego Kuria nie wypowiada sie na jego temat, resztę sobie dopiszcie....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podaj choć jeden dowód na prawdziwość swoich słów, fenix. A jeżeli nie, zamilknij, bo nie wiesz, co cię czeka za kłamstwo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
fenix napisał:
Nie bardzo rozumiem dlaczego osoby które się wypowiadają na forum tak bardzo bronią tego klechę, a może to on sam próbuje się tak wybielić? Czy wszyscy już zapomnieli jaki on jest świętobliwy? a sam początek jego proboszczowania? czy to normalne,że przegrywa w karty nowe auto o ile sie nie mylę był to opel astra, a utrzymywanie tzw. gosposi? dlaczego nie jest to osoba w jego wieku lub starsza co to zna się na porządkach i gotowaniu? bo nie byłoby kogo po tyłku poklepać. A może wreszcie ktoś się zlituje i wywiezie darmozjada na taczkach, bo tylko na to zasługuje. Kto robi problemy mieszkańcom i traktuje parafie jako własny folwark? sprzedać dzwony czemu nie- będzie na karciane długi. A on będzie miał czelność chodzić po ludzkich domach i głosić słowo boże i jeszcze wyciągać rece po kasę? Ludzie zrzućcie wreszcie klapki z oczu zobaczcie jak on was opętał. Dlaczego Kuria nie wypowiada sie na jego temat, resztę sobie dopiszcie....
jak masz takie głupoty gadać to nie mów nic bo spamisz forum.. a jak jesteś taki odważny to powiedz ks. Sołtysowi te plugawe kłamstwa prosto w twarz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
fenix napisał:
Nie bardzo rozumiem dlaczego osoby które się wypowiadają na forum tak bardzo bronią tego klechę, a może to on sam próbuje się tak wybielić? Czy wszyscy już zapomnieli jaki on jest świętobliwy? a sam początek jego proboszczowania? czy to normalne,że przegrywa w karty nowe auto o ile sie nie mylę był to opel astra, a utrzymywanie tzw. gosposi? dlaczego nie jest to osoba w jego wieku lub starsza co to zna się na porządkach i gotowaniu? bo nie byłoby kogo po tyłku poklepać. A może wreszcie ktoś się zlituje i wywiezie darmozjada na taczkach, bo tylko na to zasługuje. Kto robi problemy mieszkańcom i traktuje parafie jako własny folwark? sprzedać dzwony czemu nie- będzie na karciane długi. A on będzie miał czelność chodzić po ludzkich domach i głosić słowo boże i jeszcze wyciągać rece po kasę? Ludzie zrzućcie wreszcie klapki z oczu zobaczcie jak on was opętał. Dlaczego Kuria nie wypowiada sie na jego temat, resztę sobie dopiszcie....
A grałeś z ks w te karty skoro tak się wypowiadasz ? Może jakieś dowody ? Np. Zdjęcia ? A i widzę ze zazdrościsz pani kucharce...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chciała bym powiedzieć ze ksiądz nie użył gazu a sypną solą Świętej Agaty. Ten kto zakleił te drzwi to sie Pana Boga chyba nie boi Jak można tak robić z domem Bożym. Szkoda mi księdza i mu współczuje. Doceniam to co zrobiła dla naszej Zakrzowskiej parafii Nie można pisać na kogoś takich oszczerstw w internecie!!! Jak czuli by sie ci którzy to piszą gdy by ktoś pisał tak o nich. Do tego jak można być takim zawistnym. Trzeba sie zastanowić chwile czasami. Zresztą chyba nie można nikomu robić krzywdy. Jest tylu grzeszników na świecie i nikt ich nie prześladuje a zrobili rzeczy straszne. A ten proboszcz nie zrobił nikomu krzywdy, w tym momencie napewno wszyscy pomyślą o Panu Darku organiście ale to przesz Proboszcz chciał sie z nim dojść do porozumienia Pamiętajmy ze "Człowiek jest wolny a granica wolności jest drugi człowiek" Nie krzywdzimy nikogo nie osadzajmy pochopnie jeśli nie znamy faktów. Jak będziemy się czuli jak staniemy Przed Panem Bogiem i przyjdzie nam sie odpowiedzieć za swoje uczynki Na codzień sie chyba nie zastanawiamy jak to będzie bo żyje sie trudno w tej naszej cywilizacji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Od lat jestem w innej oddalonej bardzo od Zakrzówka parafii.Jednak z zaciekawieniem chłonę wszystko co zakrzowskie.Tym razem trafiło na powtórkę z Mikołaja Reja i jego Krótkiej Rozprawy...Nie sądzę aby ten konflikt był nie do rozwiązania,jednak widać gołym okiem,że ktoś cierpi krzywdę,ktoś sieje zgorszenie,ktoś przy okazji przypnie łatkę temu i owemu.A tu Adwent wzniosłe słowa o Oczekiwaniu...Jak tu nie wspomnieć poczciwego Koheleta "marność wszystko marność nad marnościami..."Szkoda,że rodacy Zakrzowiacy rozsiani po cały świecie,rzucający się jak sępy na każdą wzmiankę o rodzinnych stronach natykają się w Oceanie Internetu na pływające nieczystości delikatnie mówiąc.Wierzę,że znajdzie się rozsądny Arbiter,który właściwie wyważy racje zwaśnionych stron.Pozdrawiam ,życzę cierpliwości choć to trudna sztuka,wiem coś o tym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja jestem mieszkańcem z byłej parafii księdza Sołtysa Bobów i nie mam najlepszych wspomnień z nim związanych.Podam dwa fakty z księdzem związane. Po pierwsze:jako młody chłopiec uczyłem się od księdza piosenki której fragment brzmiał "poszli Żydki na wojnę, na wojnę, chociaż czas był spokojny" Po drugie: głównym powodem opuszczenia parafii był konflikt z jednym parafianinem. Przyjechał on po księdza busem, a ten stwierdził że to nie jest odpowiedni środek transportu dla "duchownego".Mieszkaniec poczuł się urażony i poskarżył sie biskupowi, a ten wspaniałomyślnie przeniósł księdza na nową parafię do Zakrzówka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
skończyły sie buraki i maliny i ludzie nie mają się czym zajmować i szukaja sensacji
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zażenowana napisał:
Uważam że to co dzieje się w parafii w Zakrzówku przekracza juz granice rozsądku...część parafian oczernia ks. proboszcza bo chcą nie wiadomo co pokazać...ich zachowanie jest karygodne to przez takich ludzi jak ta grupa "katolików", która jest przeciwna urzędowaniu ks.Ryszarda Sołtysa, parafia w Zakrzówku ma coraz gorszą opinię...a prawda jest taka że ten proboszcz wiele zrobił dla tej parafi. Odremontował kościół wewnątrz i z zewnątrz, wyremontował dzwonnice, zakupił nowe elektryczne dzwony bo tamte nie nadawały sie do użytku i stanowiły zagrożenie, odnowił obrazy, kupił plac na parking przy cmentarzu, kupił nowe ławki, ambonę, ławke dla ministrantów, zrobił porządek dookoła kościoła...napewno coś pominęłam, ale to i tak jest dużo...te wszystkie oskażenia idące w stronę ks. proboszcza są nieprawdziwe!!! Ludzie opamiętajcie się!!! Nie oczerniajcie duchownych, którym naprawde zależy na dobru parafii!!!Nie oceniajcie ludzi po nieprawdziwych pogłoskach!!!Kościół to miejsce święte, o które ten proboszcz dba i jestem naprawde zażenowana tą całą sytuacją, a obraz zaklejonych drzwi woła o pomstę do nieba...
Plac na parking przy cmentarzu kupiła Gmina a nie Ksiądz Sołtys-On anwet nie chciał ogłosic , że jest nowy parking i żeby ludzie korzystali z niego zamiast parkować na jezdni. Prosze zatem nie wypisywać rzcezy, o których się nie ma pojęcia!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem pełen podziwu dla tego księdza.... Ja na jego miejscu chyba bym nie wytrzymał takiego ataku na moja osobe.... Ale widzę że są jeszcze w tej parafii ludzie którzy rozumieja ze by " nie sądzić a nie będą sądzeni"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem pełen podziwu dla Zakrzowiaka! Słuchaj go, narodzie, bo skoro jest świetnie poinformowany o sprawach kościelnych, gminnych to może także wiedzieć o tajemnicach alkowy! Więc lepiej uważać. Ale jako mieszkaniec parafii Studzianki protestuję: Ja też chcę plac pod parking! Skoro gmina taka hojna, nam taż może kupić plac pod parking, albo pod cmentarz! I Sulowowi też! Ale dobrze, najpierw niech uporządkuje sprawy parkingu obok targowicy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Jestem pełen podziwu dla Zakrzowiaka! Słuchaj go, narodzie, bo skoro jest świetnie poinformowany o sprawach kościelnych, gminnych to może także wiedzieć o tajemnicach alkowy! Więc lepiej uważać. Ale jako mieszkaniec parafii Studzianki protestuję: Ja też chcę plac pod parking! Skoro gmina taka hojna, nam taż może kupić plac pod parking, albo pod cmentarz! I Sulowowi też! Ale dobrze, najpierw niech uporządkuje sprawy parkingu obok targowicy.
A te życzenia to już nie do mnie ani do gazety tylko do wójta i sznownych radnych, których wszyscy wybierali a kto nie wybierał to też nie ma czym się chwalić-mógł wybrać innych jesli tacy mu nie odpowiadają.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MAM JUZ DOŚĆ INTRYG LUDZI ZWIĄZANYCH Z AKTUALNĄ WŁADZĄ, NIE ROZSIEWAJCIE FAŁSZYWYCH PLOTEK NT KSIĘŻY. MAM JUZ DOŚĆ CAŁEGO ZAMIESZANIA- A ZWŁASZCZA LUDZI SKUPIONYCH WOKÓŁ WŁADZY. DAJCIE SZANSE MŁODYM, ODEJDŹCIE JUZ OD STPŁKÓW. MAMY JUZ WAS DOŚĆ. WASZ CZAS SIE SKOŃCZYŁ. WASZA WŁADZA JEST ZMIENNA A KOŚCIÓŁ TRWA NIEPRZERWANIE O TYSIĘCY LAT. DAJCIE SPOKÓJ KOŚCIOŁOWIM I KAPŁANOM A ZAJMIJCIE SIĘ WASZYMI NIEUDOLNYMI RZĄDAMI!!!! WIERNY WYBORCA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobry jest ten artykuł: http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...AGAZYN/71108020 A Zakrzowiakom proponuję,aby przestali dawać "na tacę",aby nie dali ani grosza za kolędę.Klecha wreszcie się otrząśnie i dojdzie do wniosku,że to właśnie parafianie go utrzymują. Tacy przeważnie złośliwi są księża.Ale to brak baby uderza im na mózg
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ida swienta moze wreszcie nadejdzie spokuj w Zakrzowku tego życze wszystkim OSTUDZENIA SIE Z EMOCJI SPOKOJNYCH SWIAT
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NADSZEDŁ CZAS ŚWIĄT, CZAS OPAMIĘTANIA - MAM NADZIEJEĘ, ŻE LUDZIE SKUPIENI WOKÓŁ WŁADZY ZDADZĄ SOBIE SPRAWĘ Z BŁĘDÓW- TO JUZ NIE PIERWSZY, KTÓRY TRACI PRZEZ WAS PRACĘ, OPAMIETAJCIE SIĘ, ODRZUĆCIE INTRYGI A ZAJMIJCIE SIĘ FUNDUDZAMI INWESTYCJAMI, KOŚCIÓŁ TRWA PRZEZ WIEKI, WY JUŻ NIEBAWEM ODEJDZIECIE, POSŁUCHAJCIE TYLKO LUDZI.... WIZJONER
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A skąd jesteście pewni że to ludzie zakleili Kościół??? Sorry bardzo ale to nie jest tylko moje zdanie że jeżeli ludzie mieliby coś zaklejać to byłaby to PLEBANIA a nie Kościół. Po co zaklejac Kosciół pomyślcie logicznie... oni maja konflikt z ksiedzem a nie kosciolem a tak... to uwieziliby tego, kogo chcieli... A tak w ogole to misje sie wszystkim bardzo podobaly i chodzilo mnostwo ludzi do kosciola!! nie wierze zeby to byli parafianie!! chyba ze jakas nieodpowiedzialna mlodziez, w co rowniez watpie...zastanowcie sie!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...