Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Krężnica Jara: Mieszkańcy zapowiadają blokadę drogi

Utworzony przez Adam, 25 lutego 2013 r. o 17:46 Powrót do artykułu
piaskiem_po_oczach napisał:
Demagogu, idź już spac, zażyj relanium i wyluzuj. Rozumiem, że w organizowaniu imprez masz doświadczenie, rzekłbym, zawodowe. Wiem, czas postu nie sprzyja hucznym zabawom, więc blokada drogi będzie jakby w zastępstwie. Przyjemnej zabawy , ludu Krężnicy. Po czyjej stronie jest racja, czas pokaże. P.S. O skutkach i rzeczywistym obliczu "demokracji" wywalczonej ponoc w sierpniu 80 podyskutujemy może innym razem. Dziś nie masz do tego głowy, jak słyszę i czytam.
"Piaskiem po oczach" - dobrze się nazwałeś, bo sypiesz nam w oczy ... jaki masz interes w tym, trudno dociec ... czyją trzymasz stronę ... wiadomo !!! Nie będę więcej odpowiadał na twoje zaczepki, bo tu nie o to chodzi Ja jutro będę na blokadzie - będzie mnie widać i słychać ... Masz odwagę, by się pokazać ... ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkaniec KJ napisał:
Powiat ma poważniejsze problemy, a nie jakieś tam chodniki czy inne pier doły. Jak ktoś ma ochotę zapoznać się z prawdziwymi problemami władzy to odsyłam szczególnie do str. 10 i 11 protokołu ostatniej sesji Rady Powiatu - poniższy link. http://www.bip.lubli...znia_2013r).pdf
Dla mnie wymowna jest ta wypowiedź " ... Odpowiadając na interpelację radnego Ryszarda Golca w sprawie chodnika przy drodze w Krężnicy Jarej, Wicestarosta poinformował, że „pozwolenie na budowę tego chodnika wygasło i trzeba by go było odświeżać. W między czasie powstało dużo nowych zmian geodezyjnych, czyli należałoby nie tylko wznowić pozwolenie, ale też przeprojektować. Pytanie, czy koniecznie w tej chwili, ponieważ, tak jak wynikało z rozmowy z Dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych, droga w Krężnicy Jarej jest planowana w przyszłym budżecie unijnym do remontu właśnie ze środków unijnych, więc przy tej okazji najsensowniejszym byłoby zaprojektowanie i wybudowanie chodnika, gdyż budowa i przebudowa drogi za pieniądze unijne będzie się wiązała z przebudową chodnika. Jest to sprawa do przemyślenia i zastanowienia się ... " interesujący jest zwłaszcza fragment " ... należałoby nie tylko wznowić pozwolenie, ale też przeprojektować. Pytanie, czy koniecznie w tej chwili ... "
Ostatnio edytowany 25 lutego 2013 r. o 22:59
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MalibuLublin napisał:
"Piaskiem po oczach" - dobrze się nazwałeś, bo sypiesz nam w oczy ... jaki masz interes w tym, trudno dociec ... czyją trzymasz stronę ... wiadomo !!! Nie będę więcej odpowiadał na twoje zaczepki, bo tu nie o to chodzi Ja jutro będę na blokadzie - będzie mnie widać i słychać ... Masz odwagę, by się pokazać ... ?
Sypię nie dlatego, że źle wam życzę czy też was nie lubię. Po prostu chciałbym, żebyście walcząc o swoje byli mądrzejsi, dojrzalsi, bardziej rozsądni. Co przyjdzie wam z tego, że pokrzyczycie na drodze, że zablokujecie przejazd ludziom, którzy nie ponoszą odpowiedzialności za stan drogi, że napsujecie im krwi? Komu i jaką korzyśc przyniesie ta demonstracja? A może lepiej byłoby skrzyknąc się, wydelegowac kilku przedstawicieli i wspólnie z władzami waszej gminy (która podobno chce partycypowac w kosztach remontu drogi) udac się do starostwa, znaleźc niekoniecznie okrągły stół i zasiąśc, i kłócic się, i przedstawiac swoje racje, twardo domagac się swych praw, przedstawic swoje racje i wysłuchac drugiej strony. Stół, nie tylko w naszej kulturze, zawsze łączył ludzi. Barykada, ustawiona na drodze, zawsze będzie dzieliła. A przecież chyba zależy wam na porozumieniu. Byc może potrzebny byłby jakiś kompromis, byc może nie od zaraz, nie od dziś wasz problem zostałby rozwiązany, ale wykazalibyście swą mądrośc, posunęli sprawę choc odrobinę naprzód. Tego wam życzę, nie jestem waszym wrogiem. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
piaskiem_po_oczach napisał:
... A może lepiej byłoby skrzyknąc się, wydelegowac kilku przedstawicieli i wspólnie z władzami waszej gminy (która podobno chce partycypowac w kosztach remontu drogi) udac się do starostwa, znaleźc niekoniecznie okrągły stół i zasiąśc, i kłócic się, i przedstawiac swoje racje, twardo domagac się swych praw, przedstawic swoje racje i wysłuchac drugiej strony... wykazalibyście swą mądrośc, posunęli sprawę choc odrobinę naprzód ...
Skoro podejmujesz konstruktywną polemikę, to ci odpowiem - wiesz, ile już lat na różnego rodzaju zebraniach przedwyborczych, powyborczych, sprawozdawczych, sołeckich, posiedzeniach sesyjnych Rady Gminnej i Rady Powiatu wałkowana była ta sprawa ... ile zapisano kart papieru, ile zgłoszono różnych interpelacji itd. W poprzednim poście przytoczyłem fragment Protokołu z XXVIII Sesji Rady Powiatu w Lublinie z dnia 30 stycznia 2013 r. i tu jeszcze raz zacytuję tylko jedną za "złotych" myśli Wicestarosty "... pozwolenie na budowę tego chodnika wygasło i trzeba by go było odświeżać. W między czasie powstało dużo nowych zmian geodezyjnych, czyli należałoby nie tylko wznowić pozwolenie, ale też przeprojektować. Pytanie, czy koniecznie w tej chwili ... " Czy w tej sytuacji jest jeszcze z kim rozmawiać ? Jeżeli tak, to niech ten ktoś wyjdzie jutro naprzeciw ludzi, bo ci już dość się nachodzili po urzędach, zebraniach, sesjach itp.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie jestem mieszkańcem Krężnicy Jarej , czasami tylko przejeżdżam przez te okolice i dobrze kojarzę tą drogę wiem w jakim opłakanym jest stanie. Jako obiektywna osoba czytając komentarze żal mi niektórych osób , dzieki takim osobom mamy takie właśnie sytuacje w naszym kraju. Co do wypowiedzi ,,piaskiem_po_oczach'' kompletnioe nie mogę zrozumieć, kolejny przykład osoby która jest mocna na forum a w rzeczywistości.......brak słów dobrze że takich osób jest mało bo do tej pory siedzieli byśmy na drzewach. Ludzie chcą coś poprawić w swoim życiu gdy normalne starania nic nie pomagają, trzeba jakoś wpłynąć na nasze władze dlatego też popieram blokadę. Ostatnio dostrzegam że tylko jakieś blokady czy strajki maja jakiś wpływ na naszą sytuację , ,,piaskiem_po_oczach'' gdyby ktoś z twojej rodziny ucierpiał na tej drodze co ci oczywiście nie życzę czy straciła byś koło w samochodzie to inaczej byś się teraz wypowiadał. Powodzenia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podziękujcie Zydze i Kunie za to wszystko, przecież w wyborach napisali że mają poparcie nawet u samego papierza i tak wszystko uda im się załatwić, a jak na razie Kuna potrafi odwdzięczyć się tylko za kase z kampani i zablokować budowę biedronki, w tym to jest dobry, po to potrafi organizować spotkania jak mu Jaśkowski kazał. Zastanówcie się ludzie w następnych wyborach zanim zagłosujecie na Zygę, ten człowiek pełni już w powiecie najważniejsze funkcje od niepamiętnych czasów a co w zamian zrobił dla gminy?! czerwona kartka Sławku bo niebieską już masz....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem mieszkańcem i użytkownikem ale nie będę manipulowany przez Pana z bogatą przeszłoscią. Wystarczy przeczytać artykuł z 16.04.2008 w Kurierze Lubelskim : "Rozpusta i prowokacja w Malibu"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
manipulator won napisał:
Jestem mieszkańcem i użytkownikem ale nie będę manipulowany przez Pana z bogatą przeszłoscią. Wystarczy przeczytać artykuł z 16.04.2008 w Kurierze Lubelskim : "Rozpusta i prowokacja w Malibu"
Tematem tego wątku jest fatalny stan drogi w Krężnicy Jarej, co nie ulega wątpliwości !!! Jednak komentator z tytułem "manipulator won" podsuwa temat zastępczy - jego celem nie jest pomoc w rozwiązaniu bolącego mieszkańców problemu, lecz przykrycie tego tematu inną dyskusją Wykaż Szanowny Komentatorze - na czym polega manipulacja i jakie korzyści osobiste może wynieść ktoś, kto angażuje się w słuszną sprawę lokalnej społeczności, ktoś, kto poświęca swój czas, rozmawia z ludźmi, z przedstawicielami władz samorządowych, drukuje własnym kosztem materiały w tej sprawie, sam rozkleja je na tablicach ogłoszeń ... Jeżeli masz jaką zadrę, proszę przedstaw ją w oczy i nie chowaj się za przybranym nickiem, bo tylko może ci się wydawać, że w ten sposób jesteś anonimowy ... Jeżeli chodzi o dyskoteki - nie są organizowane już od kilku lat - czy to też źle ? Jak widać, można było załatwić ten temat, ale załatwienie innego tematu - naprawa fatalnej drogi - należy do kogoś innego, kto z tego obowiązku się nie wywiązuje.
Ostatnio edytowany 26 lutego 2013 r. o 10:23
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ustalić codzienną urzędową trasę dojazdu do pracy dla powiatowych decydentów właśnie przez Krężnicę Jarą a wtedy szybko by się tematem zajęli...!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ludzie co Wam przeszkadza strajk??? przecież chyba właśnie o to chodzi aby zrobił się szum odnośnie tej dziurwej drogi. Do tej pory nikt nie ingerował i się nie burzył to władze miały to wszystko gdzies i uważały że jeśli nikt nic nie mówi to jest dobrze. Wiadomo jest że jeśli mieszkańcy i okolicze osoby korzystające z tej drogi się nie zmobilizują to nigdy nic nie zdziałamy. Przykładami gdzie ludzie zwyciężają a byli na straconej beznadziejnej sutuacji są właśnie programy w telewizji których teraz jest bardzo wiele np. program UWAGA. Dzięki temu że ktoś się zaangażował i zrobił repotraż pomógł wielu ludziom którzy byli w jeszcze gorszych sytuacjach a więc nie bójmy się i lekceważmy ludzi którzy chcą tylko siedzieć i nic nie robić bo mogło by być gorzej. To że przez jakiś okres czasu trochę utrudnimy przemieszczanie się może to zaowocować wygraną i znaczną poprawą nawierzchni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
drogi powstają tam gdzie pasuje lokalnym władzom...jak widać w Krężnicy nie psuje nikomu i to już od wielu lat... a że mieszkańcy codziennie narażają życie, kogo to interesuje... jak widać nikogo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
19.09.2009 lubelski Sanepid zamknął w wyniku kontroli znaną lubelską dyskotekę Malibu............. . Panie Stefanie otworzył Pan ją czy swiętuje Pan jeszcze 50 urodziny ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
oprócz ludzi są jak widac też i parapety, ci ktorym zalezy zajmuja sie tym co trzeba przed pól godziny przejezdzałem i widzialem jak juz organizatorzy wieszają baner protestacyjny
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja tez widziałem, ci co wieszali baner mówili ze na 100% zawita tam telewizja
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Były wszystkie liczące się media - Panorama Lubelska, Dziennik Wschodni, Kurier Lubelski, Radio Lublin, Gazeta Wyborcza ... Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy licznie poparli akcję protestacyjną. Działając razem dla wspólnego dobra z pewnością wywrzemy nacisk na władze, które nie powinny lekceważyć problemu tak bardzo niebezpiecznej drogi. Jeżeli będzie trzeba powtórzymy protest, aż do skutku. http://www.malibu.lublin.pl/e107_images/newspost_images/blokada1.jpg
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Janusz napisał:
Nie jestem mieszkańcem Krężnicy Jarej , czasami tylko przejeżdżam przez te okolice i dobrze kojarzę tą drogę wiem w jakim opłakanym jest stanie. Jako obiektywna osoba czytając komentarze żal mi niektórych osób , dzieki takim osobom mamy takie właśnie sytuacje w naszym kraju. Co do wypowiedzi ,,piaskiem_po_oczach'' kompletnioe nie mogę zrozumieć, kolejny przykład osoby która jest mocna na forum a w rzeczywistości.......brak słów dobrze że takich osób jest mało bo do tej pory siedzieli byśmy na drzewach. Ludzie chcą coś poprawić w swoim życiu gdy normalne starania nic nie pomagają, trzeba jakoś wpłynąć na nasze władze dlatego też popieram blokadę. Ostatnio dostrzegam że tylko jakieś blokady czy strajki mPiszeszaja jakiś wpływ na naszą sytuację , ,,piaskiem_po_oczach'' gdyby ktoś z twojej rodziny ucierpiał na tej drodze co ci oczywiście nie życzę czy straciła byś koło w samochodzie to inaczej byś się teraz wypowiadał. Powodzenia
Ty Janusz tak na serio, czy dla jaj? Twierdzisz, że nie możesz zrozumieć mojej wypowiedzi. Bez obrazy - widocznie masz za słabą głowę. Dobrze, że ludzie chcą coś poprawić w swoim życiu, ale czy obrane metody są słuszne? Czy "naprawa" ma się odbywać cudzym kosztem, nawet kosztem niewinnych i niezaangażowanych? Pytałem i pytam - co da ta blokada? Owszem, medialny efekt gwarantowany. Mam wrażenie, że organizatorom (na pewno nie wszystkim) o to tylko chodzi. Obym się mylił. Martwi mnie także zbyt łatwe, nieadekwatne do sytuacji i problemu, szastanie narodową flagą. Ludzie, nie tędy droga! Ciekaw jestem, czy któryś z organizatorów pofatygował się kiedyś do starostwa lub do zarządu dróg w Bełżycach, czy próbował rozwiązać problem metodą pokojową. Łatwo jest rozpalić emocje, wyprowadzić ludzi na ulicę, pokazać im własną, jednostronną - niepełną a więc fałszywą wersję sprawy. Trudniej zmobilizować ich do zorganizowanego, ale przemyślanego i rozsądnego działania. "Hajże na Soplicę!" niczego nie załatwi, nie rozwiąże. Nie obrażajcie się na mnie, ale gdy śledzę działania organizatorów protestu, przypomina mi się inny cytat z "Pana Tadeusza": "Szabel nam nie zabraknie, szlachta na koń wsiędzie, ja z synowcem na czele i jakoś to będzie!" A przecież chcecie, żeby nie było "jakoś", tylko dobrze. Tego wam życzę. Rozumiem was, ale nie pochwalam metod. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
trzeba bylo byc to bys wiedzial, radny jacek labiga pokazywal odpisy, ile pism powszlo do urzedow i ile bylo gadaniny, bicia piany zapewnien przez urzedasow i nic do tej pory z tego nie wyszlo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"piaskiem po oczach"-- zacznij w końcu czytać wszystko co jest napisane bo chyba już ze 100 razy było mówione że były liczne, trwające już kilka lat rozmowy ze starostwem i zarządem drogi i dalej nic nie jest zrobione. Więc się Ciebie pytam w jaki inny sposób sobie wyobrażasz starania??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kierowca, mieszkaniec napisał:
"piaskiem po oczach"-- zacznij w końcu czytać wszystko co jest napisane bo chyba już ze 100 razy było mówione że były liczne, trwające już kilka lat rozmowy ze starostwem i zarządem drogi i dalej nic nie jest zrobione. Więc się Ciebie pytam w jaki inny sposób sobie wyobrażasz starania??
Dobrze, to ja też po raz enty pytam: Co da wasza dzisiejsza blokada? Proszę o konkretne wypowiedzi a nie ściemnianie. W jaki sposób posunie to sprawę drogi naprzód? Komu zrobiliście na złość? TVP (Panorama) w przeciwieństwie do DW pofatygowała się do starostwa, by wysłuchać i drugiej strony. Okazuje się, że wbrew temu, co głoszą "blokerzy", sprawa drogi będzie rozwiązana, oczywiście nie od razu (jutro, pojutrze, za miesiąc), i na pewno nie jest to zasługa tej blokady i ludzi, którzy ją zorganizowali. Z kolei wyzywanie kogoś od złodziei jest naruszeniem zapisów prawa (bodajże art.212 par.1 i 2 kk - kara nawet do 2 lat). Rozumiem bitewny zapał, ale rozsądek by się przydał.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja się strasznie zastanawiam co Ci przeszkadza w jakiekolwiek formie starania się coś osiągnąć. Jeśli jesteś taki mądry to zaproponuj coś, załatw ten temat a nie tylko krytykujesz innych. Właśnie to jest najbardziej denerwyjące że ktoś się stara coś zrobić a inny tylko krytykuje a sam nic nie zrobi a podejrzewam że nawet się nie pofatygowałeś żeby przyjśc i się chociażby wypowiedzieć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...