Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Krzczonów - na spokojnie

Utworzony przez Przemysław Leniak, 15 października 2014 r. o 00:12
żeby zacząć całkiem spokojnie to może tak moim zdaniem to śliczny pomnik a waszym?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zaglądacie a nie piszecie  to oczywiście jeden z piękniejszych pomników nagrobnych krzczonowskiej nekropolii ... polityka to owszem jest moje hobby ale stanowczo wolę historię bo jest wdzięczniejsza jako poniękad miniona ... kiedyś tam czekałem na busa do Sobieskiej i poszedłem na cmentarz tam są pamiątki piękne materialnie ale i duchowo ... na okładce książki o Krzczonowskiej nekropolii a taka mam nadzieję powstanie winna znaleźć się taka ilustracja ten wizerunek to jest sztuka klasy światowej nie powstydziłby się tego pomnika słynny paryski  Cimetiere du Pere-Lachaise   perła naprawdę a pomnik Mieleszków jest z roku 1981   nie umiem przejść obojetnie https://www.youtube.com/watch?v=JrTwpd4lCnI
Ostatnio edytowany 15 października 2014 r. o 11:50
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czasem zaglądam na krzczonowski cmentarz...i ten pomnik zawsze robi na mnie wrażenie. Drugiego nagrobka dotąd nie znałem. Dziwnie zabrzmi, ale takie miejsce przywraca człowiekowi poczucie rzeczywistości. I wszystko wraca na właściwe sobie miejsce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ano właśnie ten drugi jest autorstwa chyba syna pochowanych http://www.historia.swidnik.net/text-3538
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak zwykle na Was można liczyć :-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na krzczonowskim cmentarzu jest wiele bardzo ciekawych nagrobków np ten  wiecie co jest na nim napisane? dziś już nie każdy czyta cyrylicę...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jest bardzo dziwne, już druga doba upływa bez komentarzy Leniaka na tym forum. Może stała się jakaś tragedia w domu i nikt nie wie. Czy ktoś ze znajomych mógłby sprawdzić co się stało naszemu blogerowi?  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a już myślałem że ktoś się pochwali znajomością rosyjskiego ;-) mądrzy ludzie mówią że nie wolno mieć roszczeniowego stosunku do marzeń więc się nie przejmuję ... ten nagrobek został odnowiony 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No jest nareszcie!Buziaczki Przemuś :wub:
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tymczasem miałem wczoraj kilkanaście minut żeby znów zerknąć na krzczonowską nekropolię wybory wyborami ale idzie listopad warto się nieco wyciszyć - na cmentarz wybrać choćby ... ja poszedłem szukać arcydzieł wśród pomników i znalazłem pomniki arcyciekawe ... Płaskorzeźbę z pomnika Mieleszków już Wam pokazywałem a dziś popatrzcie na to  mam wrażenie że ten krzyż pochodzi z pod dłuta tegoż artysty co i nagrobek Mieleszków niestety czasy nie sprzyjają rozmowom o historii czy sztuce wiadomo mgła wyborów ale to minie jak zły sen a to co ważne zostanie ... w tle widać inny przecudnej urody pomnik - z żeliwa i blachy to jest arcydzieło z pewnością szczególnie odlew krzyża wieńczący żeliwną kolumnę - niebywały wręcz powiem wam czemu a to jak myślę ciekawa historia najpierw patrzcie na to czyj to nagrobek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak się wydaje zmarła nie urodziła się w parafii Krzczonów we mnie od razu musi się zrodzić podejrzenie że mogła być siostrą Ignacego Lukasiewicza który jak wiadomo ale komu wiadomo temu wiadomo... Ignacy miał siostrę Marię ale czy ona było od niego aż o 21 lat młodsza? tego nie wiem - może w ogóle nie byli spokrewnieni w każdym razie Maria Łukasiewicz która spoczywa w Krzczonowie urodziła się akurat w tym roku kiedy zabłysła pierwsza na świecie lampa naftowa... umarła 29 lat później - jej akt zgonu chyba jest dostępny on line wkleję wkrótce skan póki co jednak jej nagrobek omówmy takie nagrobki żeliwne odlewane i łączone śrubami spotyka się w końcu XIX wieku ten jednak - przynajmniej w mojej opinii jakby nosił cechy secesji tyle ze 1882 to stanowczo za wcześnie na secesję i to jest własnie takie ciekawe
Ostatnio edytowany 27 października 2014 r. o 11:48
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no i co i nikt nic nie wie? ok to powiem że z tą secesją to jednak nie prawda - to wzornictwo jest starsze niż prerafaelici nawet... za to kształt krzyża wskazuje na wpływy o ile nie wykonanie nagrobka w podkieleckiej odlewni w Białogonie, której historia sięga Stanisława Staszica...  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
świat niby się tak zmienia piosenka kabaretu "Rzep" 19."Tatkobiorcy"   Co sobota od Lublina w trzy pacierze po obiedzie – motor, skuter, limuzyna I bógwico jeszcze jadzie…   Co kto może to dosiada byle toto miało kółka i na kółkach galopada, i do taty jak jaskółka !   W bagażniku - wietrzyk ino Polkę sobie gra i hula wietrzy miejsce na słoninę na kartofle, na cebule ….     W poniedziałek do Lublina, Kiedy trzeci kur zapieje – motor, skuter, limuzyna wsio do miasta ze wsi wieje,   W bagażnikach ciężkie paczki w teczkach mąka i słoninka W siatkach kury, gęsi, kaczki …. Każdy motor jak choinka !   Każdy synek co tam może Do miastowej ciągnie chaty do soboty byle dożyć, a w sobotę - znów do taty.   Bo u taty serce ojca I co może - dziecku wtyka Da ostatnią kurę z końca, a sam postne kluski łyka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tu też nie ma filma? Wiejak ty łobuzie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
o jest jakieś zainteresowanie historią i kulturą ;-)   15. "Kultura"   Ja już nie wiem panie drogi, czemu krzyczy poniektóry,   Że nasz wiejski naród mnogi, wciąż za  mało, ma kultury Że brak filmów i oświaty, świetlic , książek i bibliotek   Że złe drogi, liche chaty, połamane drzewa, płoty.   Ref.Co wypijem to dla nas                Bo za sto lat nie będzie nas        Co użyjem to dla nas       Bo za sto lat nie będzie nas.     Ja tan wcale w to nie wierze, to są plotki, to są bzdury   Bo w istocie mówiąc szczerze nie brak jest kultury   Po co filmy, książki, prasa, od czytania głowa boli   Czy nie lepiej jak aa Sasa - pojeść, popić, poswawolić.   Ref. Co wypijem . . .               Cóż, że w gminie nie  ma kina- może nie być-jest gospoda   Przy gospodzie zaś Meli na, meliniarka jeszcze młoda   Przy melinie jadłodajnia trochę dalej knajpa nowa   Wódzia jest tam bardzo fajna - wiśniak, czysta, wyborowa. Ref. Co wypijem . . . .   To nic, ża są w spodniach dziury i że zboża gnije a palu My kroczymy do kultury przez wyroby „Monopolu”. Ref. Co wypijem ....   Oczywiście to krzczonowski kabaret "Rzep" 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie to, że kultura i Krzczonów są nieinteresujące, częściej czytam tu niż piszę z braku czasu. Ten wątek przetrwa jednak dłużej niż sprawa wyborów, więc warto w niego inwestować.   Ponieważ warto mówić o rzeczach dobrych i o ludziach także, odnośnie "rzepa" związany z kabaretem Edward Dąbski, obecnie mieszkający na stałe w Brukseli a od czasu do czasu także w Krzczonowie Pierwszym, więc prawie mój sąsiad, jest muzykiem, artystą nietuzinkowym.   tutaj wywiad z nim. http://www.siemiatycze.com.pl/bruksela/3778-bruksela-nie-mam-po-co-wraca.html   I nawet jeśli bohater myśli, że nie ma do czego wracać, to muzyka, którą gra, mówi co innego. Pierwsze skojarzenie, które mam słuchając jego płyty z muzyką tradycyjną na akordeon - to powrót do świata dzieciństwa i młodości.   ps. przydałby się taki rzep na dzisiejsze czasy, nawet repertuaru nie trzeba by zmieniać.
Ostatnio edytowany 30 października 2014 r. o 15:23
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no tak kiedyś w Krzczonowie działo się na prawdę dużo; powiem wam, że w obecnych czasach bardzo przeszkadza mi to, że ludzi bezinteresownych prawie już nie ma;  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nawet jeśli nie ma bezinteresownych, co nie jest wcale takie pewne, :-) to są ludzie, którym dobro wspólne leży na sercu, tak sobie myślę i wcale nie ma to związku z wyborami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie twierdzę, że nie ma wcale ale zdecydowanie jest ich coraz mniej, to jest trochę wina wszechobecnej "kasy" która takich ludzi spycha na margines; podobnie zresztą jest w sztuce, nie to, że prawdziwych artystów już nie ma, tylko trudno im się przebić bo fachowcy od promocji wiedzą lepiej "co będzie się sprzedawać"; nie jestem przeciwnikiem sukcesu komercyjnego moim zdaniem jedno nie wyklucza drugiego ale gdy głównym celem są pieniądze to źle  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hmm chwilowo nie mam na czym odsłuchać winyli a mam płytę dwu niemieckich akordeonistów fantastyczną  ale hmm  https://www.youtube.com/watch?v=1VVFu8GQyWw na chłodny dzisiejszy ranek Toccata con fuga jest w sam raz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 5

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...