Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Krzczonow - wybory samorządowe

Utworzony przez Przemysław Leniak, 10 września 2014 r. o 11:37
Powstały dwa komitety wyborcze dla jednej gminy - chodzi o Krzczonów rzecz jasna: 63 DLB-7503-56/14 Komitet Wyborczy Wyborców Lubię Krzczonów Katarzyna Bryda do jednej gminy - gm. Krzczonów  Józef Miściur 23-110 Krzczonów, Policzyzna Zarejestrowany 1 września 2014   115 DLB-7503-108/14 Komitet Wyborczy Wyborców Prawo i Rodzina Gminy Krzczonów do jednej gminy - gm. Krzczonów  Dominik Głąb 23-110 Krzczonów, ul. Szkolna 6 Zarejestrowany 3 września 2014
Ostatnio edytowany 10 września 2014 r. o 11:43
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powstały dwa komitety wyborcze dla jednej gminy - chodzi o Krzczonów rzecz jasna: 63 DLB-7503-56/14 Komitet Wyborczy Wyborców Lubię Krzczonów Katarzyna Bryda do jednej gminy - gm. Krzczonów  Józef Miściur 23-110 Krzczonów, Policzyzna Zarejestrowany 1 września 2014   115 DLB-7503-108/14 Komitet Wyborczy Wyborców Prawo i Rodzina Gminy Krzczonów do jednej gminy - gm. Krzczonów  Dominik Głąb 23-110 Krzczonów, ul. Szkolna 6 Zarejestrowany 3 września 2014
Może ktoś potrafi wyjaśnić o co chodzi z tym "Prawo i Rodzina", bo prawo to rozumiem, że wójta ale rodzina czyja?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kiedyś był taki film "Prawo i pięść" z Holoubkiem nawet jest cały na YouTube https://www.youtube.com/watch?v=iIaw-kgOJqU :) może otakie konotacje chodzi?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widzę, że temat nie "chwycił"- być może za wcześnie, warto go jednak podtrzymać bo moim zdaniem ważniejszy niż "spalarnia". Obecnego wójta znamy, jego liczne "sukcesy" również a co sądzicie o kontrkandydatce? Co do kompetencji nie mam wątpliwości, jednak szanse trudno ocenić bo przecież kobieta a i główny krzczonowski "gracz" jest mocno niezadowolony, że go nikt o zgodę nie spytał.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czekaj czekaj na razie to są komitety - kandydatów jeszcze nie ma ;-) ale pospekulować można - ja zawsze wolałem kobiety na takich stanowiskach np wójt Goławska - być moze słyszeliście 38 lat na stanowisku i ma swoją strone w wikipedii http://pl.wikipedia.org/wiki/Kazimiera_Go%C5%82awska zreszta poczytajciehttp://www.e-wspolnota.com/Lukow/Spoleczenstwo/Kazimiera_Golawska_nie_na_wojta__tylko_na_radna_sejmiku-1343/ takie coś to może tylko słaba płeć bo wszak diabeł by nie dał rady... dlatego właśnie Kobieta     mówiąc o tej konkretnej krzczonowskiej to przcie jest znana bo była zastepcą wójta ;-) ma ciekawe doświadczenie - bo nie tylko że gminę zna dobrze ale i była wicedyrektorem departamentu organizayjno-prawnego Urzędu Marszałkowskiego - co w kontekście afery ze spalarnią jest atutem nie do przecenienia zdaje się że zasiada w Powiatowej Radzie Zatrudnienia co jest dobrą wieścią dla bezrobotnych płaczących po miejscach pracy zlikwidownaych przez aferę ze spalanią ma doswiadczenie w rekrutacji urzędnikow niemałe mówią że pisac to mało - najlepiej pokazać no to proszę tu akurat domniemana wciaż (ale przecie oczekiwana) kandydatka z moim ulubionym alpinistą a zarazem najważniejszą postacią lubelskiej kultury http://www.tvp.pl/lublin/z-archiwum-tvp-lublin/gosc-panoramy/wideo/17-maja-2013/11114840 mam też i fotkę ;-) może nie jest najlepsza ale     pokazuje że takiego wójta to trzba za świecą szukać... :-P
Ostatnio edytowany 11 września 2014 r. o 17:56
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
niby oficjalnie kandydatów nie ma, ale chyba nikt wątpliwości nie ma kto z tych komitetów będzie startował; faktycznie z okresu rządów obecnego wójta zdecydowanie najbardziej udane czasy to te kiedy Pani K. była vice;  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie mam żadnych specjalnych uczuć dla któregokolwiek, ani osobiście nie znam, ani mi specjalnie nie zależy... w tych wyborach interesuje mnie tylko to, co pretendenci mają do zaproponowania, jaką mają wizję, jakie widzą możliwości i jakimi sposobami chcą osiągnąć swoje cele. Dla każdego z nich należy być równie bezwzględnym i równie celnie wymierzać swoje ciosy w wyborczej kampanii. To jest moja swego rodzaju polityka działania. Nic ponad to. Może się nawet okazać, że długo "oczekiwana" kandydatka to objawienie, wielka osobowość i talent. Ale sposób w jaki to objawiasz, Przemku, mi nie odpowiada. Ja wiem, że tak robi się dziś politykę - przez Internet i facebooki. Tu widzę materiał materiał propagandowy i kreowanie image. To tanie chwyty i nie mieszczą się w granicach wyznaczonych przez  zasadę, że Dla każdego z nich należy być równie bezwzględnym i równie celnie wymierzać swoje ciosy.   no chyba, że zamierzasz w ten sposób kogoś ośmieszyć, tak jak robią to tzw. zwolennicy spalarni z wiadomo kim.
Ostatnio edytowany 19 września 2014 r. o 09:57
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dopatrujesz się dziwnych rzeczy ... z pewnością spodziewana kandydatka nie jest z Ruchu Narodowego a ja wspieram właśnie Ruch Narodowy w żaden sposób nie jestem związany ani z tą kandydatką ani z tym komitetem żeby było zabawniej to choć znam osobiście sporo osób to tych o których tu mówimy akurat nie... ale to oczywiście nie znaczy że nic o nich nie wiem czy że nie mam opinii na temat ich kompetencji czy przewidywań dotyczących ich postępowania przyszłego ... w PPS przez długi czas pełniłem rolę analityka - mój ówczesny szef partyjny - śp Leonard Patyński (niegdyś znany tenisista stołowy - z pokolenia sportowców wunderteamu Jana Mulaka, zarazem brat Tadeusza przedwojennego członka PPS i powojennego dwukrotnego mistrza polski w tenisie stołowym) potrzebował czasem informacji dziś internet wiele ułatwia ale dawniej było inaczej nieco... coś mi jednak zostało z tamtych czasów ;-) co najważniejsze jednak - ja mam taką zasadę że kobiet nie biję i tym się chyba różnimy najbardziej, prawda? pzdr ps. proponowanej przez Ciebie nawalance przeciwstawię właśnie ducha fair play którym można się zarazić od sportowców: http://historiasportu.umcs.lublin.pl/2014/01/zbiory-muzeum-sportu-tenis-stolowy/  
Ostatnio edytowany 19 września 2014 r. o 10:31
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dopatruję się dokładnie tego, że chwyt był/jest tani. Ale jak się rozwinie i ktoś napisze o konkretnych propozycjach konkretnych osób, to pewnie będzie fajnie i rzeczowo.   Ponieważ zakładam uczciwość raczej, niż brak uczciwości, nie zarzucam nikomu złej woli, raczej coś mimo woli. Tym bardziej mi przykro, bo dla wielu rozmówców na tym forum mam dużo osobistej sympatii i dziwi mnie taki osobliwy sposób działania jak ten właśnie. Jak to wyrazić, żeby to było jasne... osoby kandydata/kandydatki nie można reklamować jak słoika z kefirem, bo tu chodzi o coś więcej niż wizerunek. To są sprawy ważne choćby dla moich sąsiadów i wolałbym, żeby ich pogląd nie był kształtowany w oparciu o tak prosty przekaz. Z mojej perspektywy, to jest ośmieszanie Mojego Krzczonowa.   zresztą wiesz jak potężnym narzędziem jest Internet i jak można za jego pomocą wpływać na ludzi. Tak więc jest też pewna odpowiedzialność za to, żeby wyborców nie karmić papką.   :-) różnimy się czym, że ja biję kobiety...?!, to przenośnia?   Niezbyt precyzyjne było to co napisałem (o ciosach w walce wyborczej) ze względu na tę skrótowość w Internecie. Powiedzmy, że chodzi o przystawianie równej miary, albo dosłownie - stawianie podobnych wymagań i podobnych pytań o wizję. Rzeczywiście, nie ma dla mnie znaczenia, czy to kobieta czy mężczyzna. Oczekiwania mam te same, bo wójt nie podlega dyskryminacji finansowej ze względu na płeć. Jak ktoś się decyduje, żeby brać 8 tys.(?) miesięcznie, to nie ma zmiłuj się. Nie dostanie tego za ładne zdjęcie w plenerze (owszem!) na facebooku, czy korzystne znajomości przy stole i to, że gdzieś zasiadał, ani nawet za dobre CV.   I nie obchodzi mnie, czy kandydatka jest z RN czy z PSL-u, ani Twoje w tym względzie sympatie polityczne. Ideologom wszelkiej maści w naszej gminie mówię to samo od dawna - wybory samorządowe to nie wybory do sejmu i opcje polityczne maja mniejsze znaczenie funkcjonalne. Ja mogę dać szansę nawet K. Brydzie, choć daleko jestem od PSL-u, jeśli tylko uznam, że to merytorycznie ma sens, a żaden z kandydatów nie jest lepszy. To proste zasady. ps. Wiem, czym jest fair play. Mój śp. dziadek był piłkarzem Polonii Bydgoszcz przed wojną i czegoś mnie jednak nauczył.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgadzam się z kolegą Niezrzeszonym, nie ma znaczenia czy kobieta czy mężczyzna liczą się kompetencje, to co kandydat ma do zaproponowania i to czy jest wiarygodny. Zgadzam się także, że w wyborach samorządowych zdecydowanie głosujemy na osoby nie na partie a podjęte wyborcze decyzje są odczuwalne bezpośrednio. Mając powyższe na uwadze nie będę miał problemów z wyborem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A na razie, to ...kandydatów na radnych gminy, namaszczonych przez swoje komitety wyborcze (tak tak są już tacy choć nieoficjalnie), tych o których wiem to wolałbym nawet nie pytać o ich program i jakieś konkrety, bo mam wątpliwości, czy nie zostałbym uznany za świra.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wrócimy do tej rozmowy ale najpierw może sprawy spalarni ok ok w sprawie spalarni już wiadomo że sprawa będzie w prokuraturze a prokuratura niewątpliwie w urzędzie gminy ... wracamy zatem do rozmowy... tani chwyt? ciekawe naprawdę ;-) póki nie ma programów oczywiście nie da się o nich rozmawiać chyba że będziemy snuć fantastyczne wizje piszesz niezrzeszony ze zakładasz uczciwość - ja widzisz zasadniczo też  - dopiero kiedy widzę że jednak jest inaczej reaguję ostro czyli idę do prokuratury niestety życie jest takie że jest w nim zarówno uczciwość jak i przestępstwo - więzienia nie stoją pustkami a władza niestety bardzo ludzi potrafi zepsuć bywa że do cna nie można na to przymykać oka bo w taki sposób pozwalalibyśmy by u władzy byli zwykli przestepcy słoik z kefirem? pojechałeś chyba nieco wydaje mi się że słoik z kefirem nie zasiada na dyrektorskich stołkach w urzędzie marszałkowskim nie występuje tez w telewizji w programie o muzeach ale może znamy inne słoiki z kefirem co?  w moim odczuciu jedynym kto się ośmiesza jesteś ty ja ludzi nie traktuje jak zjadaczy papki zakładam że potrafią zrozumieć co słyszą z telewizora albo co czytają w internecie uważam że widzą kiedy ktoś ich próbuje w balona robić dlatego też właśnie ja pisze pod nazwiskiem i nie sciemniam tylko walę prawdę w oczy to przecie zawsze można sprawdzić i ja się sprawdzenia bać nie mam powodu pisałeś o równych ciosach czy równym traktowaniu tymczasem tak nie można po prostu jak miałbym traktować w ten sam sposób kłamcę, przestepcę  i kogoś uczciwego? przecie to byłaby bzdura jak dla przykładu można byłoby idac twoim śladem zadać cios kandydatce z powodu afery ze spalarnią? przecie ona za to zwyczajnie nie odpowiada podobnie nie da się o domniemanym kandydacie napisać że dba o to by mieszkańcom gminy nie wyłączano telefonów - bo nie dba ani trochę jesli tego nie rozumiesz to nic ci nie pomoże dziadek w Polonii Bydgoszcz bo nauka poszła w las pzdr. ps. ja akurat nie głosuję tu gdzie mieszkam w tych wyborach tak więc nikogo nie poprę ale doskonale wiem kto będzie lepszym wójtem i nie udaję że nie wiem a fair play to nie jest udawanie sprawiedliwości czy życzliwości  
Ostatnio edytowany 19 września 2014 r. o 15:26
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A na razie, to ...kandydatów na radnych gminy, namaszczonych przez swoje komitety wyborcze (tak tak są już tacy choć nieoficjalnie), tych o których wiem to wolałbym nawet nie pytać o ich program i jakieś konkrety, bo mam wątpliwości, czy nie zostałbym uznany za świra.
;-) mhm nie pytaj - bez pytania na pewno dobrze wybierzesz ;-) ... polityków nawet tych w gminie trzeba sobie wychować - pytać męczyć i dreczyć w końcu oni będą mieć zapłacone za to co będą robić ... powiadają zresztą że się ma takie władze na jakie się zasługuje
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja tam bym chciał żeby polityki w gminie nie trzeba było robić poprzez prokuraturę ale  nie da się niestety inaczej... to strasznie wkurwia - niemożebnie po prostu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie zrozumiałeś mnie Moje słowa o rzekomo powszechnej uczciwości nie miały związku ze sprawą spalarni (do krytyki nieprawidłowości masz prawo), a z Twoim sposobem kreowania wizerunku kandydatki na wójta (tani kicz).   zapytam o program jak najbardziej zanim zagłosuję na kogokolwiek, jeśli w ogóle oddam swój głos. Napisałem wcześniej, co rozumiem pod równym traktowaniem, nie sprowadzaj rzeczy do absurdu. Oceniać kandydatów to ja mogę jak odpowiedzą na kwestie dotyczące rozwoju gminy i jej przyszłości, a nie wg tego z kim siedzą przy stole, gdzie zasiadają i z czyjego przyzwolenia albo jak często pokazują się w tv.   Właśnie o to tylko chodzi, że zanim zacznę kogoś klepać po ramieniu albo chwalić publicznie najpierw zapytam jaki ma pomysł i plany na przyszłość gminy. Tym się różnimy, a nie biciem kobiet, jak napisałeś.   Zresztą, krytyka jest potrzebna władzy dla zdrowia, a nawet kandydatom do władzy.   No cóż, łatwo oceniasz ludzi...ale niech będzie, że tylko ja się ośmieszam:-) I jeszcze: "pokazuje że takiego wójta to trzba za świecą szukać..." "póki nie ma programów oczywiście nie da się o nich rozmawiać chyba że będziemy snuć fantastyczne wizje"...   rozumiem, że tak bez programów oceniłeś...? że ze świecą szukać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
za od ze trzeba umić odróżnić - a jak się zaperzysz ślepniesz... ... nie lubię tłumaczyć swoich postów jak chłop krowie na miedzy - to jak myślę nie jest zabawne ale kto wie może uspokoi niezrzeszony umysł a więc tak za świecą znaczy z tyłu za świecą świeca się pali a za nią trzeba szukać trudno oczywiście bo światło zasłania lepiej niż cień popatrz sobie w świecę najpierw a potem spróbuj coś znaleźć - na naukę powiadają nigdy nie jest za późno oczywiście to zdjęcie nijak nie jest przypadkowe - szukałem takiego specjalnie z kilku powodów to jest rodzaj rebusa - prosty dla ludzi znających gminę i bynajmniej nikogo nie ośmieszający czasem jak się czegoś nie rozumie lepiej spytać bo się wychodzi na... mniejsza na co zresztą kandydatka jest znana bo jest miejscowa i była już u władzy - to nie jest ufok którego trzeba o wszystko wypytać owszem ciekawe jaki będzie mieć program ale na to będzie czas jak będzie oficjalnie kandydatką kiedy sie to stanie będzie czas na pytania o program do tego jednak czasu nie ma konieczności udawania że ta osoba jest kimś nieznanym to jakaś hipokryzja szczególnie w sytuacji gdy to jest jedna z ważniejszych osób w województwie co jest kurdę tym tanim kiczem niby? kariera urzędnicza? bycie docenianym przez przełożonych? występowanie w TV? no człowieku... wójt obecny tez zdaje się brylował w TV - mozesz poszukać i wkleić - będzie po równo znaczy chyba że wiesz że byś go ośmieszył osobę która chwalę jest za co chwalić i nie trzeba jej najpierw pytać o plany na urlop za 4 lata chwali się bowiem za osiągnięte a nie za obiecane przynajmniej ja tak robię a co do klepania po ramieniu - tu przyznaje mnie wnerwiłeś zjadę cię zatem solidnie łapserdaku jeden - to co bierzesz za kicz i klepanie po ramieniu a czego ani ci sie nie chciało leniwcu zweryfikować ani zapewne wysłuchać czyu pokilkać w linki to jest efekt ciężkiej pracy najpierw ciężkiej pracy tego o kim mowa - bo żebym mógł chwalić to musiał ktoś na to zapracować zapytam czy możesz się porównać że oceniasz? czy choć masz podstawy do oceny bo coś wiesz w tematach których chwalone osiągnięcia dotyczą? a może jesteś kolejnym anonimowym internautą którego największym osiągnięciem sa bąki na forum? dalej idąc jest to tez i moja praca - bo trzeba rzeczy do pochwalenia wyszukać najpierw się zdecydować czy chwalić czy nie - a trzeba mieć do tego podstawy bo się pisze pod nazwiskiem w miejscu w którym się mieszka a jak się wyszuka to trzeba to umić skomponować w tekst lekki i nie każdy umi co chyba widać ... nawet reklama kefiru wymaga wiedzy pracy i umiejetności żeby ją ten czy inny zapamiętał na tyle by na forum wspomnieć tylko marudzenie że kicz jest łatwe mnie np łatwo cię było zjechać i dość przyjemnie też mam nadzieję i wzajemnie ;-) pzdr
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie zrozumiałeś mnie Moje słowa o rzekomo powszechnej uczciwości nie miały związku ze sprawą spalarni (do krytyki nieprawidłowości masz prawo), a z Twoim sposobem kreowania wizerunku kandydatki na wójta (tani kicz).   zapytam o program jak najbardziej zanim zagłosuję na kogokolwiek, jeśli w ogóle oddam swój głos. Napisałem wcześniej, co rozumiem pod równym traktowaniem, nie sprowadzaj rzeczy do absurdu. Oceniać kandydatów to ja mogę jak odpowiedzą na kwestie dotyczące rozwoju gminy i jej przyszłości, a nie wg tego z kim siedzą przy stole, gdzie zasiadają i z czyjego przyzwolenia albo jak często pokazują się w tv.   Właśnie o to tylko chodzi, że zanim zacznę kogoś klepać po ramieniu albo chwalić publicznie najpierw zapytam jaki ma pomysł i plany na przyszłość gminy. Tym się różnimy, a nie biciem kobiet, jak napisałeś.   Zresztą, krytyka jest potrzebna władzy dla zdrowia, a nawet kandydatom do władzy.   No cóż, łatwo oceniasz ludzi...ale niech będzie, że tylko ja się ośmieszam:-) I jeszcze: "pokazuje że takiego wójta to trzba za świecą szukać..." "póki nie ma programów oczywiście nie da się o nich rozmawiać chyba że będziemy snuć fantastyczne wizje"...   rozumiem, że tak bez programów oceniłeś...? że ze świecą szukać.
trochę się z Tobą zgadzam, trochę nie; program/pomysł na rozwój gminy oczywiście przede wszystkim ale to nie wszystko; można mieć piękne wizje, masę pomysłów ale bez doświadczenia, charakteru oraz właściwego poparcia projekty pozostaną bez realizacji; wizerunek to również bardzo istotna rzecz, to, że ktoś powszechnie szanowany pokazuje się publicznie z kandydatką  o czymś świadczy; odnośnie kandydata- jego ewentualny wybór na kolejną kadencje będzie również a może przede wszystkim aprobatą dotychczasowej pracy i w jego przypadku obietnice realizacji założeń programowych mają zdecydowanie mniejsze znaczenie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie mam nic do doświadczenia i kariery zawodowej pani Brydy, nie przeczę - to także rzecz ważna i potrzebna, Gościu. Dobrze życzę. Co nazwałem kiczem, napisałem wprost. To rzecz gustu, estetyka, więc podobno nie ma o czym dyskutować, bo zgody nie będzie, kicz podoba się lub nie. Taniej reklamy nie lubię. Co do kontrkandydata Cienka jest linia między tym co można a tym, czego robić nie należy. W Internecie między ostrą krytyką a zniesławieniem. Publicznie ośmieszasz ludzi, nauczycielu fair play. Finis.   ps. anonimowy nie jestem i odpowiadam za słowa - wszystko co potrzebne w wątku o spalarni.
Ostatnio edytowany 20 września 2014 r. o 22:32
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
propos smaku https://www.youtube.com/watch?v=3Ag-ZWBexJ0 ... zniesławienie? ;-) doprawdy najpierw trzeba mieć dobra sławę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co z zasadą domniemania niewinności, czy prawem do obrony czy już nic nie znaczą w tych czasach?   Ten sam poeta;) "a nade wszystko żebym był pokorny to znaczy ten który pragnie źródła" chodzi o prawdę?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 30

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...