Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Mam małe pytanko. Jaki jest sens wyposażać taką instytucje jak PCK w specjalistyczny sprzęt ratujący życie jeżeli użyty on zostać może jedynie w sytuacji kryzysowej, podczas gdy jednostki, które bezpośrednio na co dzień ratują czyjeś zdrowie i życie (czytaj Straż Pożarna zarówno Państwowa jak i Ochotnicza) praktycznie nie dysponują takim sprzętem?!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
wiesz dlaczego?znajdź mi jednego strażaka który umiał by obsługiwać livepaka?no i tu masz odpowiedz na swoje pytanie.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
obaj macie racje, tylko że xxx większą. Braki w wyposażeniu jednostek straży są nadal duże, nie mówiąc już o stacjach Pogotowia Ratunkowego....
Zaloguj się, aby oddać głos
0
pan napisał:
wiesz dlaczego?znajdź mi jednego strażaka który umiał by obsługiwać livepaka?no i tu masz odpowiedz na swoje pytanie.
Drogi "panie" nie rozumiem do końca twojego pytania aczkolwiek spróbuje ci w zadowalający sposób na nie odpowiedzieć. Pytałeś który ze strażaków umiał by obsługiwać lifepacka, otóż w artykule mowa jest tylko mowa o defibrylatorze automatycznym. Defibrylator automatyczny to urządzenie stworzone tak, aby obsłużył je nawet laik. Ma pełną instrukcję na obudowie, wydaje głosowe polecenia jak postępować, sam ocenia rytm bez interpretacji użytkownika i zaleca bądź nie defibrylacje. Nie myl więc defibrylatora automatycznego z półautomatycznym (który zapewne miałeś na myśli" do obsługi którego nie wystarczy kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy o którym tu mowa, tylko minimum dwuletnia szkoła policealna po ukończeniu której uzyskuje się tytuł "Ratownika Medycznego". Po kursie KPP nie ma się uprawnień do obsługi półautomatycznego defibrylatora a defibrylator automatyczny może obsłużyć praktycznie każdy. Na koniec dodam, że w zarówno w Państwowych jak i Ochotniczych jednostkach Straży Pożarnej większość członków ma ukończony kurs KPP i w myśl ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym są "Ratownikami" i mają pełne uprawnienia przysługujące im z tego tytułu. Mam nadzieje że usatysfakcjonowała pana moja odpowiedź.
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: